Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Focení akvária

 

NápovědaFórum » Focení a úprava fotek  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Focení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.08.2023 18:22 Muž cz1khc [226] - a rybky a krevetky a substráty a hnojiva a světlo a focení a PCRe: cz1khc
Doplnění
Našel jsem fotoeditory pro mobily
Foto edit pro
Lumii foto edit
Lightroom
Polarr
Picsart
Inshot
Vsco
Foto
Pixlr
Koho by to zajímalo-může vyzkoušet
Já si vybral pixlr
(stránky www.fotoguru.cz)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2023 16:43 Muž cz1khc [226] - a rybky a krevetky a substráty a hnojiva a světlo a focení a PC – Fotky a editor
Dobrý den
Prosim o rady ohledně focení akvária mobilem a následnou úpravou fotek.

Chtěl bych se zeptat na focení v akváriu.Kdo by mi mohl poradit v oboru fotek mobilem a připadně editoru fotek.Mám přidělený služ. telefon.(samsung A40) až dosud jsem prezentoval svoje akvárka pomocí foťáku a vestavěného editoru fotografií.Teď budu muset samsunga vrátit a tak mám v užívání doo-gee S60.Tam nějaký editor je ,ale ovladáni je jiné,nepohodlné funkce jiné-nebo omezené(nedá se otočit displej při editaci naležato,takže edituju akvárium ořezáni jas kontrast stíny barvy jen na telefonu navýšku - obrázek akvária 150x40x50 je na 2x6cm nic na tom nevidim -navíc je displej tlf nasvícený vic a fotky po úpravě jsou moc tmavé.Kdo je prosim odbornik na mobilní focení zde na fóru (připadně na editaci v nějakém mobilnim fotošopu) ? Dik za nasměrování.příp doporučení charlie cz1khc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2022 09:53 Brodys Re: geralt
Zelená max 30%, červená 80-90%, modrá 100% a bílá 40-60%, tak se mi zdá nejlepší, ale mám ještě jedno světlo vepředu pouze s bílým světlem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2022 16:10 Muž geralt [11] – Nastavenie farieb
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vedel by mi niekto poradiť ako nastaviť farby na svetle Chihiros WRGB II? Alebo ako upraviť fotky akvária, pretože farby sú neprirodzené a neviem nájsť tú správnu rovnováhu, aby fotky vyzerali prijateľnejšie? Prvé foto je problém, s farbami v druhom akva som spokojný. Dopredu ďakujem za rady. Btw, rastliny rastú ako divé, tým sa svetlo pozdáva. :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2021 10:58 Muž Papik [617] Re: vojtak
Co nejblíže ke sklu a kolmo na něj. Na objektivech mám vždy nasazenou sluneční clonu, která chrání před bočními odlesky i samotný objektiv před poškozením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2021 09:33 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Makro/focení detailů
Mám ještě jednu "anketní" otázku. Fotíte akvarijní detaily přiložením objektivu ke sklu, nebo fotíte "z dálky"? První způsob se mi osvědčil, ale nenašel jsem rozumný objektiv pro X-mount, který by to zvládl.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2021 13:10 Muž 4Sima [1894] Re: Papik
Pro plakáty bude rozhodovat rozlišení v mpx. Ty už se ale většinou fotí středoformátem. U toho šumu velikost čipu důležitá je, při stejném nastavení hodnot (stejná elektronika ve foťáku) bude APS-C šumět o něco víc oproti full frame. Někdy moderní obvody v nových APS-C foťákách dokážou dělat divy - tedy se šumem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2021 10:05 Muž Papik [617] Re: Jarry
Souhlas, právě proto mi papírově nejlíp vychází Sony Alpha A7S III, která zvládá velmi vysoké ISO hodnoty v použitelné kvalitě. Menší čip je irelevantní pokud není třeba tisknout plakáty.

Aktuálně používám běžně ISO do 12800 včetně. Foťák sice umí až 51200 respektive 204800, ale už kolem 20 tisíc se mi snímky zdají dost zašuměné. Alespoň makro snímky kde jsou tmavé pasáže.

U APC-S je menší hloubka ostrosti takže zase tak vysoké ISO nepotřebuješ a nemusíš ani tolik clonit. Ale jejich poslední generace nemám vyzkoušené, takže jen hádám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2021 08:53 Muž 4Sima [1894] Re: Shimi
A to jsou ty vyjímky potvrzující pravidlo. Jinak kolega Guppy krásné fotky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2021 08:09 Muž Jarry [1437] Re: 4Sima
Souhlasím, zvlášť na makro fotky v akváriu, kde je větsinou potřeba fotit s vysokou clonou a většinou člověk potřebuje i trochu rychlejší čas, tam už není možné se vyhnout poměrně velkému ISO a s APC-C to není ono.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2021 06:41 Muž Shimi [683] Re: vojtak
Kolega "Guppy" fotí se stařičkým kompaktem Olympus XZ-10 s čipem 1/2,3 a fotky má parádní, hlavně makro. Takže kupovat Full Frame za nesmyslné peníze v domnění, že mě to zachrání, je blbost. Pokud člověk neví co dělá, tak ho nezachrání ani svěcená voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2021 23:40 Muž 4Sima [1894] Re: jarovo
No právě u full Frame je třeba ISO 3200 úplně v pohodě ( u těch nejlepších je 25600 v normě).Když to stejné ISO dáš na obyčejné APS-C zrcadlovce je to špatné. Ale jsou i APS-C např. Nikon D500, které jsou skvělé. Tuhletu výhodu poznáš při focení sportu v hale, na koncertech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2021 23:13 Muž jarovo [1695] Re: vojtak
Výber typu fotoaparátu je daný ponukou a reklamou. Pri fotení v AQ máš špecifické podmienky kde je relatívne málo svetla, zvyšovaním ISO narastá šum a tým "zahmlenie" snimky. Čo sa týka clony treba si uvedomiť že sa fotí z relatívne malej vzdialenosti a pri malých clonách / otvorenom objektíve/ je malá hĺbka ostrosti. Pokiaľ má byť zaostrené vo väčšom rozsahu musíš pricloniť a tým ti narastá čas. Samozrejme ak použiješ macro objektív tak je to trochu lepšie.

Dnes už by som tiež kupoval modernejší aparát / mám C 50D, ale ku tomu viac objektívov v rozsahu 24 - 400 / 1.4 - 4.0 / Môžeš mať najmodernejší a naj, naj foťák - fotku stále robí hlava. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2021 22:43 Muž 4Sima [1894] Re: Papik
Do špatných světelných podmínek je full Frame předurčen. Nemusí se to přece fotit jen na 1,8 clonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2021 22:34 Muž Papik [617] Re: 4Sima
To rozhodně, ale v bytě to takovou roli nehraje. Podlaha je rovná a nefouká ti tam. I ta Hama je lepší než nic, jen se hůř obsluhuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2021 22:31 Muž 4Sima [1894] Re: Papik
Já myslel stativ kompletní s hlavou, blbě jsem to napsal. Nemusí být zrovna karbonový. Ten je vhodný pro lezce po horách. Kvalitní hliníkový stativ např. Manfrotto se s nějakou Hamou za 600 nedá srovnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2021 22:30 Muž Papik [617] Re: 4Sima
U full frame při focení v akváriu máš ale problém s nízkou hladinou ostrosti, takže zvyšuješ clonové číslo a tím eliminuješ výhodu světelných objektivů. Hlavně u makro objektivů. Šel jsem do full frame kvůli mizerné nabídce APC-S objektivů, ale možná to byla chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2021 22:27 Muž 4Sima [1894] Re: vlka
Zvážil bych bez/zrcadlovku s full Frame čipem. Můžeš si pomoct dát vysoké ISO a využít pak možnost kratšího času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2021 22:26 Muž Papik [617] Re: 4Sima
Na focení v bytě nepotřebuješ žádnej extra stativ. Nemusíš kupovat lehkej, ale drahej karbonovej. Na hlavě se však moc šetřit nevyplatí, zvlášť když chceš natáčet i videa. Je to pak hlavně o komfortu nastavování, o váze kterou unese a u hlavy o plynulosti pohybu. U kulové hlavy za 2 nebo 6 tisíc je v praxi sakra rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2021 22:20 Muž 4Sima [1894] Re: vojtak
Já bych dodal, že nejvíce podceňovanou součástí je stativ. Málokomu se chce dát za stativ s hlavou třeba sedm tisíc a více...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2021 22:12 Muž Papik [617] Re: jarovo
Dnes bych kupoval novou už jedině bezzrcadlovku, klasické zrcadlovky pomalu končí a vyrábí se pro ně čím dál míň objektivů. To však nemění nic na tom, že živočichy v rychlém pohybu je třeba snímat nejlépe rychlostí 1/125 a vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2021 16:21 Muž jarovo [1695] Re: vojtak
Keď si rozložíš na drobné ako funguje AF - Aservo tak potrebuješ nastaviť režim "M - manuál" aby počas snímkov nereagoval foťák na zmenu podmienok. Nastavíš jeden ostriaci bod - väčšinou ten stredový má väčšiu citlivosť. Celý proces je rozložený na jednotlivé úkony - zaostrenie - vyklopenie zrkadla - zosnímanie samotného záberu - vrátenie zrkadla a tak stále dookola po celú dobu AF. Keď si premietneš že jeden záber trvá 1/20 - 1/60 sec, tak bod na ktorý ostríš / oko pohybujúcej sa ryby / zmení polohu a pokiaľ nesleduje objektív presne pohyb, tak nasledujúci záber je zaostrený inde.
P.S. Jednoducho povedané najslabším článkom v tomto procese je obsluha fotoaparátu a tam nepomôže ani najlepšie telo. Jednoducho "nacvakáš" desiatky záberov v sérií a pár ich vyberieš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2021 01:28 Muž vojtak [312] - CichlidyAuto-focus v akváriu
Díky všem za názory a reakce.

Udělal jsem si malý průzkum i sám:
Canon R5 (super): www.youtube.com/…
Sony A6400 (škoda, že neukázal hledáček): www.youtube.com/…

Předpokládám, že AF na rybí oči bude fungovat u Sony, ale Fujifilm to zatím neumí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2021 23:01 basaltix Re: vojtak
Momentálně nejlepší a nejrychlejší ostření má Sony Alpha A7 III, ale její nástupce bude v tomhle ohledu ještě dál. Model A7S III, který zmiňuje Papik, je výborný přístroj, ale je orientovaný více na video a tak má nižší rozlišení na čipu. Trojka je univerzální a umí ostření na oči některých druhů živočichů (savci, ptáci), o rybách jsem nikde nic nečetl ani neviděl. Každopádně hodně záleží na objektivu - sám mám v hledáčku model Sony FE 90 mm f/2,8 OSS Macro (viz. www.fotoskoda.cz/…), který je teď za výbornou cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2021 21:36 Muž Papik [617] Re: vojtak
U makro objektivu ostřím ručně, i během pohybu. Automatiku vyzkouším, ale moc šancí jí nedávám. U jiného objektivu by to mohlo fungovat. Otázka zní, jak se zachová u hejna rybek, když budeš chtít ostřit na jednu konkrétní.

K focení potřebuješ hodně světla v akváriu, miminimum svěla mimo akvárium aby sklo neodráželo okolí, samozřejmě stativ s kvalitní hlavou, a nejen objektiv s dobrou světelností, ale i tělo, které zvládne vysoké a zároveň použitelné ISO hodnoty.

Můj favorit je Sony Alpha A7S III, ale cena jen za samotné tělo je příliš našponovaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.11.2021 19:16 Muž jarovo [1695] Re: vojtak
Fotenie ako také nieje o značke ale o kvalite objektívu. Pri takom konkrétnom prípade - na ryby v AQ pri pohybe a ešte za sklom potrebuješ niečo s lepšou svetelnosťou / 1,4 - 1,8 /. Foťák na statív s voľnou hlavou - časy od 1/60 pri priebežnom ostrení a váhe aparátu nad 1kg je len tak z ruky problematická.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2021 17:38 Muž vlka [3444] Re: vojtak
Zkouším 2 digitálky a Canon 600D se seťákem, nebo pevnou 40kou a zatím se na to nedá koukat. Jednak problém světlo a jednak rybičky nepostojí. Švejk měl s tím nádražím pravdu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2021 13:06 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Auto-focus v akváriu
Zdravím fotografy,
vybírám bezzrcadlovku a při rozhodování o značce (hlavní kandidáti Sony, Fujifilm a Canon) beru v úvahu i focení (natáčení) akvária. Momentálně při focení akvárka ostřím téměř vše manuálně a funkční auto-focus bych bral hned.

Otázka zní: funguje automatické ostření na zvířecí oči po savcích a ptácích i na rybičky? U kterých značek mohu s takovou funkcí (u nejnovějších modelů) počítat? Díky za doporučení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2021 14:30 Muž 4Sima [1894] – Editor a správa fotek
nikonblog.cz/…
Možná někdo využije ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.11.2020 18:53 Muž 4Sima [1894] Re: Jarry
Jen pro upřesnění, crop faktor platí ve vztahu použití k DX zrcadlovkám, u FX platí hodnota na objektivu. Taky se vyplatí zjistit si zda se objektiv dá použít i na FX zrcadlovce pro případ, že by to člověka chytlo a chtěl vylepšit výbavu přechodem k FX zrcadlovce. To je pak líto měnit komplet výbavu a zase pokud ty objektivy jsou kompatibilní s FX tělem je přechod lehčí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2020 17:41 Muž jan [132] - ŽivorodkyRe: Jarry
Jojo o 35 mm jsem právě kvůli přepočtu uvažoval taky :-)
EDIT - jen na ten Canon je 35 mm o dost dražší než 50 nebo 40 mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2020 16:54 Muž Jarry [1437] Re: jan
Záleží, jak to vychází cenově, já už ten setovej zoom skoro nepoužívám. Ale bacha u levnějších zrcadlovek se ohnisková vzdálenost musí přepočítávat ( www.megapixel.cz/… ), 50mm odpovídá spíše 35mm objektiv - ten mám, je opravdu hodně univerzální, 50mm by na focení v místnostech bylo moc dlouhé. Proto by to chtělo nejdřív si to vyzkoušet, klidně na půjčeném objektivu.

EDIT: teď koukám, že jsem napsal skoro to samé, co permonici pode mnou:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2020 16:01 Žena permonici [316] Re: jan
Radu Tvého kamaráda považuji za dobrou, pevná "50" f1/8 je dobrá volba. Levnou variantou na makro je pořízení tzv. makrokroužků, které se namontují mezi tělo a objektiv. Pokud s "50" budeš chtít fotit i lidi ve svém bytě, tak bych doporučovala ověřit, jestli se Ti takříkajíc vejdou do záběru-při přepočtu s crop faktorem vznikne výsledek 75 mm. Kvůli tomu jsem pak pořizovala 35 f1/8, ale to už k akvaristickému dotazu nepatří. Nejlepším řešením je určitě makroobjektiv, o tom žádná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2020 15:48 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jan
jestli chceš jen setový objektiv tak to ti stačí dneska slušnější mobil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2020 15:37 Muž jan [132] - ŽivorodkyRe: Jarry
Takže ikdyž na začátku zůstanu i setového objektivu 18-55mm tak nic nezkazim ? Nebo koupit samotné tělo a k tomu zvlášť něaký zoomový objektiv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2020 15:20 Muž Jarry [1437] Re: jan
Pevný objektiv je určitě lepší z pohledu kvality fotek, světelnost atd. Ale asi bych si to nejprve zkusil s nějakým zoomem, co ti bude vyhovovat a to potom koupit v pevné variantě. A jak píše Libor, když budeš chtít pěkné fotky ryb atd., chce to makro objektiv kolem 100mm + stativ. A celkem dost potom dělají ruce:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2020 14:59 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jan
Tak já mám canon 450 a 650. Pevné sklo je jen na určité věci tak jsem si k tomu pořídil tamron 17-50mm F/2,8 a s ním jsem spokojený. Je to ale už všechno dost staré takže existují nové a lepší stroje. Hodně záleží kolik do toho chceš vrazit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.11.2020 14:30 Muž Libor [527] Re: jan
Pevná padesátka má obvykle lepší optické vlastnosti, než setové zoomy. Na druhou stranu nemožnost zoomovat je někdy omezující a někdy přímo k vzteku. Záleží co chceš hlavně fotit. Pokud taky rodinu nebo nějaké reportážní záběry, pak je zoom téměř nutností. Pokud to chceš jen na rybičky, tak bych se spíš poohlédnul po nějakém makro objektivu. Já jsem si ke svému Nikonu D 90 pořídil Tamron Makro 90/2.8 a jsem s ním spokojený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2020 14:10 Muž jan [132] - Živorodky – První zrcadlovka
Ahoj, uvažuju o pořízení svojí první zrcadlovky samozřejmě bych s ní chtěl fotit i život v akváriu, jako tělo jsem zatím vybral canon eos 250d a kamarád mi doporučoval vyhnout se setovým objektivům 18-55mm a pořídit si objektiv s pevným ohniskem 50mm, který má lepší světelnost. Máte někdo jiná doporučení ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.10.2019 20:13 Muž Oldass [806]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Planorbella napsal: jakým mobilem vyfotí tak malý objekt, aby byla zachována kvalita tak, aby byla vyhovující.

Mám starý Nubia Z7 mini a ten umí makro perfektně. 1 cm objekt není problém. Má manuální ostření a nízkou minimální ostřící vzdálenost. Myslím, že snímky jsou na tak starý mobilní telefon (vyšel v roce 2014) stále solidní a publikovatelné.
Ryby tu nemám, ale nějaké fotky přikládám. Brouk má cca 1cm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 19:41 Muž Roger [1873] Re: ManuChavez
A o tom to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2019 19:22 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Roger
Jo, to jo.
Tam už je pak jen rozdíl u toho pohodlí při práci a možnostech toho, co všechno můžeš vyfotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2019 19:18 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Guppy
No právě, vrazíš do výbavy 100k a pak ti bude někdo tvrdit, že nějakej Huhlawei za 5k fotí stejně. smich
(jen fór :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.10.2019 19:17 Muž Roger [1873] Re: ManuChavez
Jestli nebylo myšleno jinak. Vyrovnání mobilu zrcadlovce ve smyslu upotřebení fotek, dnes fotky upotřebíš zde, na fb, instagram apod.. na to zrcadlo nepotřebujeme, kvalitní čočka a sw v mobilu vystačí, ne každý si tiskne ryby na plakáty :) nebo je přihlíží ve velkých detailech na PC ;-) je to jak píšeš, komprese to degraduje, nehledě na pořizovací cenu a poté smysl využítí, jiná řeč je v případě když focení se stane vášnivým koníčkem nebo živností
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 19:10 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: vaclav
Ano, to znám, ale úspěšnost (obzvlášť v režimu makro, když chceš detail) je mizivá. To už je řeč o stovkách a klidně i tisících fotek. Ono je to v té sekvenci nacvakané rychle, spíš pak zabere nějaký čas prohlížení a výběr povedených snímků.
Manu: souhlas, ale to už chce opravdu hodně investovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 19:10 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevety
Jóóó, když mi můj D7500 dělá v sériovém snímání 8 snímků za sekundu, to se to pak rychlá ryba fotí. :-P

To jen k těm názorům, že zrcadlovka není v dnešní době třeba, že stačí mobil.
Ono to není jen o makru, nebo rychlé rybě, ale třeba i o velmi vzdáleném objektu, který s kvalitním teleobjektivem vyfotím jako nic.

Což se váže i k té akvafotografii - s mojí pevnou pětaosumdesátkou jsem od akva tak daleko, že ryby vůbec neruším a přitom mám pak v záběru jen rybu, a nemusím ořezávat půlku akva.
A co teprve pak se stopětkou a více.

Α ne, ty čočky na mobil, co prodávají na ebay, to fakt plnohodnotná náhrada není, ta optika je hrozná.



Kvalitu zrcadlovky a vhodného kvalitního objektivu poznáš až právě při nějakých horších podmínkách, případně při prohlížení ve velkém rozlišení či tisku.
Jasně, sem na rybičky je to celkem jedno, komprese tu kvalitu fotky zabije a úplně se ztrácí hloubka fotky, ale není to, že se mobil všeobecně vyrovná zrcadlovce - nebo bezzrcadlovce s výměnným objektivem - ta práce s tím (když víš teda jak) a výstup je úplně jinde.
Stejně tak ale i pořizovací cena...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 19:07 Muž Roger [1873] Re: silviebaris
Nastavit s1/125 nebo 1/60 ostatní parametry nastavit tak aby byla čistá, pohrát si s ISO a manuální ostření ;-) aby nebyla mázlá musíš mít co nejnižší parametr nejlépe ten shora uvedený. Pokud nemáš manuál nastavení pak to jde velmi těžko, leda nějaký sport režim. Napohybující předmět musíš nastavit rychlost závěrky. Dobré světlo je žádoucí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 18:21 Jarda62 Re: silviebaris
Zkus fotit ve video režimu pokud to mobil dovolí, nebo tam napráskat přidržením spouště sekvenci fotek a zkusit vybrat. V těchto režimech se foťák na mobilu trochu snaží vychytat pohyb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 17:48 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaclav
Toto nefunguje vždy. Mé ryby často zaregistrují namířenou čočku, která se hýbe s nimi a začnou o to rýchleji prchat.
Nicméně některé druhy se nezastaví téměř nikdy.

Silvie: 28 je malé číslo. Já získám často slušnou fotku až na několikáté sezení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 17:46 Silviebaris Re: vaclav
Václave z 28 nevyšla ani jedna,a to jsem si hrála i s ISO nastavením...ted už jsem to vzdala... :-D

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 15

Zpět na obsah sekce Focení a úprava fotek • Zobrazeno 20376x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/862-foceni-akvaria