Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čištění filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Žádná další stránka   1  
Čištění filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 17:36 Lucík – Jak cistite filtr?
Ahoj mam vnitrni filtr a vzdycky kdyz ho chci vycistit tak se do vody vrati spousta necistot z tech zeber, mate nakej tip nebo tak na to , aby se to dalo vyndat bez toho ,aby ta spina spadla zpatky?diky X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 11:07 langosh Re: Vodník
>>Ony ty nitrifikační bakterie taky umíraj a vylučujou odpadní látky, proto se to má občas vyměnit za novej.

Tak tomu nějak nerozumím. Molitanové filtry se mění, až pokud nedokáží držet původní tvar, popř. dochází ke změně jejich struktury (tj. i několik roků). Jiný důvod si neumím představit. Vše ostatní se řeší pouze jejich praním.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 10:31 Vodník Re: Wampi
www.akvarko.cz/…
Ale je tak nějak furt v přestavbě. A nejhnusnější je zadní plakát, blbě jsem ho přilepil, tak jsou tam bubliny a teď nevím co s tím. Asi koupím to vnitřní černý pozadí a dám ho tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 10:14 Žena Wampi [54] Re: vodnik
A je možný vidět to tvoje akva, Vodníku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 10:10 vodník Re. Wampi
No při 80ti rybách na 240 l ty bakterie mít musím. Ony ty nitrifikační bakterie taky umíraj a vylučujou odpadní látky, proto se to má občas vyměnit za novej. Mám teď 4 kostky, tak prostě vždy vyměním 2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 09:40 Žena Wampi [54] Re: Vodník
není bakterie jako bakterie... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 09:31 Vodník Re: Voloďka
Já pral molitany v pračce. Na 95 stupňů. Jsou teď jako nové. Ale budu se k nim chovat jako k novým a měnit je postupně.
Jinak je peru pod tekoucí vodou. Kdyby troška vody pozabíjela všechny bakterie, tak bychom asi nebyli tak nemocní ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 13:26 Žena Wampi [54] Re: MartinK
No asi by jsme se měli držet osvědčeného praní molitanu ve vodě odpuštěné z akva. Je to nejjistější. Jo a já osobně si nejdřív odeberu trochu čisté vody před odkalováním a v tom to vyperu. Pak teprve jdu na to dno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 13:05 Muž MartinK [3] Re: Kate
Zabije je taky chlor. Ale pokud je voda vlažná a bez chloru, tak bych se toho nebál (jistota je ale jistota ;-) )
Stejně bych z toho nedělal drama. Pokud kupujete nový filtr a nedáváte do něj tablety s breberama, tak jakou máte záruku, že na tom filtru jsou?
Taky při čištění filtru měníte vodu (ikdyž někde jsem četl, že se to nedoporučuje), takže bude konc. dusitanů v pohodě, než se brebery zase naklonujou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 13:04 Žena Voloďka [59] - TetryRe: Kate
Já taky "peru" tak, že při výměně vody nechám nakonec něco v kýblu a v tom taky vyperu ty molitany. Dřív jsem to taky nevěděla a o prázdninách (když jsem byla 2měsíce pryč) jsem si málem vytrhala vlasy když mi naši řekli že prali molitany přes vodu z vodovodu. Ještěže to dělal taťka-ten aspoň něco trochu ví o tom. Ale když jsem se zeptala mamky jak by je vyprala kdybych ji to napsala přes sms, tak mi odpověděla, že by je dala do pračky!!!!!!!!!! coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 12:54 Žena Kate [10] Re: MartinK
Fakt??? Já četla, že je vyvraždí jenom voda o teplotě nad 40'C. Tak to asi budu muset přehodnotit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 12:52 Muž MartinK [3] Re: Kate
Fígl je v tom, že praním pod vodou se vyvraždí bakterie převádějící toxické NO2- na méně toxické NO3-...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 12:49 Žena Kate [10] Re: Gerrik
V akvárku se mi to zdá jako blbost, právě proto, že ten hnus tam zůstane. Já myslím, že když nabereš vodu z akva a pak to v ní vypereš, tak je to nejlepší. Já to stejně peru pod proudem tekoucí vody, jsem strašně íná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 12:48 Muž MartinK [3] Re: Gerrik
... až budeš měnit vodu např. odsáváním do kyblu, tak ten filtr přeper v tom. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 12:46 Gerrik – Čištění filtru/molitanu
Ahoj, jsem začátečník, prosím o radu.
Někde jsem přečetl, že molitan z vnitřního filtru se nemá prát pod tekoucí vodou. Je to tak?
Mám ho čistit přímo v akvárku? Vždyť ten bordel zůstane v aqva.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2006 14:35 911 Re: Voloďka
Prodavačka má zřejmě provizi z prodaného zboží :-) Je to nesmysl. "Houba" filtru se kupuje až tehdy, když je ta stará potrhaná, nebo jinak poškozená. Prostě, když už přestane plnit svou funkci. Filtr to jednou za čas vyprat chce, interval záleží na typu filtru a velikosti akvária. Ale osobně bych doporučil aspoň jednou za čtrnáct dní. Taky jsem měl tento problém, řešil jsem ho nasměrováním výtoku filtru proti čelnímu sklu. Lepší však bude pořídit si větší akvárium :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2006 18:46 Voloďka – Filtr
Když už je řeč o filtru, tak mám taky dotázek. Koupila jsem si dost výkoný filtr a chtěla bych aby se mi snížil průtok. Slyšela jsem, že postupem času se zanese a tak bude méně filtrovat. Můj je ale (podle mě) přesto dost výkoný. Lze molitan NEPRAT? Nebo musí? Nebo aspoň jednou za půl roku? Vlastně teď jsem si vzpomněla, že mi prodavačka říkala, že se ten molitan musí vyměit (jako koupit nový) tak jednou za půl roku. Ale to je přeci divné, ne? Než se tam usadí "hodné" bakterie, tak budou zase díky tomu pryč... Hm-teď jsem docela vedle.... Poradtě. Díkas :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2006 17:50 nigule Re: Wampi
mno, to me taky napadlo, jestli neni uz dost ryb....brzo budem zvetsovat, tak to jeste par mesicu musej vydrzet....
kazdopadne kdyz prat, tak ve vode z akva - moc diky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 23:22 Žena Wampi [54] Re: vaclav
Jestli se ti zanáší každý týden, tak máš hodně poddimenzovaný filtr vůči osádce.

Molitan zásadně peru pouze ve vodě odpuštěné z akvária při odkalování. Prostě odeberu část vody z akva z hladiny (ne ten příšernej spodek). Tuším , že tak se to dělá , aby se nezlikvidovaly bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 21:49 vaclav Re: nigule
Jakmile se filtr zanáší je to tím že bakterie nestasčí zpracovat vše co se do něho dostane, pak se musí vyčistit nejlépe v nechlorované vodě. Já jsem to dělal každý týden. Jednou jsem ale ubral několik ryb a od té doby jsem na něj nesáhl už dva měsíce
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 19:43 nigule Re: 911
super! moc dekuju!!!! presne tak to delam, proplachnu hadice a obcas molitan...jinam nesaham....tak snad to bude ok...ume je patrny, ze proud vody je mnohem mensi, nez po vycisteni...
diky n.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.06.2006 18:02 911 Re: Lesánek
Souhlasím, jen dopuručím molitan prát ve vodě, která má co nejpodobnější teplotu jako voda v akváriu. Bakterií tak přežije daleko víc, což je značně poznat na filtračním efektu...z vlastní zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 16:40 Lesánek Re: nigule
Nejsem si jistej jestli to napíšu úplně správně, filtr by se opravdu moc čistit neměl, ale molitan vyprat občas neškodí, když je zanesenej tak se určitě snižuje výkon. Já čistím podle toho jak mi filtr vzduchuje, když přestanou jít bublinky tak properu molitan a hotovo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 13:53 nigule – čištění filtru
ahoj, prosim vas, jak casto cistite filtr? nebo alespon nektery jeho casti??? vim, ze by se nemel cistit kvuli prospesnym bakteriim.
mam filtr Fluval 204. jednou tydne odkaluju a menim cast vody a vzdycky musim proplachnout minimalne privodovou i odvodovou hadici, protoze sou docela ucpany a vytokova hadice vypousti po tom tydnu evidentne mensi proud vody. je to normalni?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   06.05.2006 09:59 matlala Re: petr
na řasy algizit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2006 09:58 matlala Re: petr
X-) kup si pH- a nakapej asi 10kapek do 0,5litru čisté vody(nebojte nezničíš tím bakterie) a vtakové vodě se to pere asi 1x za měsíc-2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2006 02:03 petr – čištění filtru
A poradíte někdo jak se nejlípe zbavit řas ve vnitřním filtru? Jak udržovat takový filtr jako celek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.05.2006 07:36 Muž [] Re: ana
Když měníš vodu v akva tak si trochu odpust do kýble a ten molitan tam pořádně promačkej a vyždímej. Prostě ho proper. Tím nezničíš bakterie ve filtru a filtr bude čistý. Celá akce trvá zhruba i 5 minut
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2006 20:16 ana – čištění filtru
Ahoj. Zajímalo by mě, jestli někdo nevíte, jak nejlíp se vyčistí molitany filtru. Poslední dobou mam v akva docela dost kalu. Hodně toho zachytí filtr, ale všimla jsem si při proplachování, že docela páchne. Nevíte někdo, jak to pořádně vyčistit? Dík za radu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [18]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 29484x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7254-cisteni-filtru?od=851