Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čištění filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Čištění filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2015 14:51 R Muž Silent [5949] Re: Daniel
Vrtulku a vlastně celý rotor, včetně rotorové šachty chce udržovat v čistotě. Ten šlem je sice z bakterií, ale pro správnou funkci to chce čistotu.. Není nutné se v tom hrabat nijak často, ale u těchto malých filtrů které se čistí poměrně často neuškodí při každé manipulaci zkontrolovat i čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2015 14:38 Muž Daniel [2] - Labyrintky
Zdravíčko chcem sa spýtať na pár nejasností.
Mám 30L akva. a Nano filter od firmy Dennerle. Niekedy som čistil pravidelne cca každé dna týždne celý filter len som počul že by sa to nemalo teraz jeden víkend preplachujeme len molitan a na druhý víkend vymieňam 50% vody.
To čo ma trápi je že na vrtuľke a jej okolí ja mazľavý povlak (hnedo-žltý) to sú tie baktéria ? Alebo to mám tiež čistiť?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 14:57 LorelyTheSecond Re: Yirka
Je to AquaNova. Návod je k ničemu a o sundání hlavy tam není ani ň... No nějak to zkusím. Díky za radu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 20:38 Muž Yirka [9118] Re: zervan
No jo. Jeden o voze druhý o koze. Ty o jednom systému, já o jiném. Přitom dotaz je neutrální bez identifikace filtru. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 19:32 Muž 150koni [653] Re: zervan
Taky jsem ho nějak nepochopil :-) zavřu ventily, sejmu adapter z hlavy a automaticky mi přestanou působit jakékoli síly na hlavu ve filtru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2015 17:19 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Yirka
Tak neviem ako je to na tom inom filtri, ale na Eheim Ecco Pro sa nič takéto nedeje, otvorenie kohútov pri odnímaní hlavy by spôsobilo vytečenie akvária, preto nie je dobré písať to tu ako univerzálnu radu, treba sa držať návodu ku konkrétnemu filtru. Podtlaku sa zbavuje odmontovaním hadice spolu so zavretým kohútikom. Voda za z tohoto filtra nevypúšťa, resp. nie je to potrebné a keď hej, tak sa proste vyleje kanister po vybratí hlavy a košíkov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 13:06 Muž Yirka [9118] Re: zervan
Určitě se to bude částečně lišit dle typu filtru. Nicméně tyzika platí stejně pro všechny. A je-li hlava snímácí z nádoby, musíš se zbavit podtlaku ve filtru. Jednoduše to učiníš tak, že otevřeš vstupní a výstupní kohout a vypustíš z filtru vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 11:35 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Yirka
Nerozumiem, akú vodu vypustiť a prečo otvárať kohútiky. Asi sa to bude líšiť na rôznych filtroch - na mojom Eheim Ecco Pro musím pred odňatím hlavy najskôr odpojiť hadice (lebo vo filtri je podtlak), kohútiky samozrejme zostávajú uzavreté, inak by voda vytiekla z akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 11:29 Muž Yirka [9118] Re: LorelyTheSecond
Každopádně je dobré před odnětím hlavy kohouty otevřít a vypustit vodu, aby podtlak nebránil jejímu snadnému vyjmutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 08:26 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: LorelyTheSecond
Podľa návodu (k môjmu filtru) sa má najskôr zavrieť vstupný kohútik, potom výstupný a na záver elektrika. Tým tam vznikne podtlak, takže pri odpájaní hadíc nekvápe voda.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 07:33 R Muž Silent [5949] Re: LorelyTheSecond
Je to jedno. Já tak nějak rutinně napřed zavírám kohouty a pak vytahuji ze zásuvky :-) a při zapínání napřed otevřu kouhouty, kvůli zavodnění filtru, a pak zapojím do sítě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 03:29 Žena LorelyTheSecond [8] - úspěšně jsem zlikvidovala spoustu kytek v květináčích, tak je čas na vodní :-) – Otevření filtru
Mám možná hloupý dotaz, ale raději se ptám... Mám u vnějšího filtru před otevřením (čištění) napřed zavřít kohouty nebo vytáhnout z elektřiny? Nebo je to jedno? Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 16:55 R Muž romant [27982] Re: Dzuda
K určení toho, oč se vlastně jedná by jistě pomohla fotka a ano, hlístice a bordýlek to jde dohromady a pokud by se v tom dně hromadil bodrel, klidně bych to i viděl jako možný. Jinak já jsem svým doporučením do budoucna tu tvojí nádrž jakoby pojistil proti nefunkčnosti filtru, tedy tou výměnou za skutečně funkční dno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 11:23 Dzuda Re: romant
A myslíte, že je možný, že ty "hlístice" můžou pocházet i z toho dna? Když jsem zakládala akvárko, tak jsem to propírala pod vařící vodou, tak by tam teoreticky nic být nemělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 01:35 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Dzuda
Fotka k příspěvku Vyřeš ty ´´hlísty´´ a nezabývej se tím, co Ti do teď k Tvé spokojenosti fungovalo.

Zbytečně budeš investovat nemalou částku do maličké nádržky s jednou labyrintní rybou, která tam při náležité údržbě zvýšené proudivé filtrování nepotřebuje.

Až si pořídíš větší akvárko, (ale ne set) s náročnějšími obyvateli, tak si tu pak nech radit, jaký vhodný filtr si obstarat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 18:03 R Muž Silent [5949] Re: Dzuda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 17:49 Dzuda Re: Silent
No a když bych chtěla lepší filtr, tak podle čeho se orientovat? Máte doporučení na nějakou konkrétní značku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 17:24 R Muž romant [27982] Re: Dzuda
Tak jsem se dopátral, že je to filtřík Claro 200 a ta houbička kterou čistíš a která má plnit tu funkci filtrační, tedy ve smyslu přeměny škodlivých N látek je opravdu miniaturní a to čičtění, jak praktikuješ bude jedinou cestou, jak udržet ten filtr v chodu. Takže pokud to zůstane s tímto filtrem, doporučil bych realizovat výměnu toho dna, jak jsem popsal výše a dodržovat ten rytmus, čištění x výměna vody, odkalování x výměna vody(což je samozřejmé).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 17:20 R Muž Silent [5949] Re: Dzuda
Podle obrázku z odkazu hádám, že je to polský set Diversa a ten by měl obsahovat opravdu malý filtřík Claro 200 který by pro bettu měl dostačovat. Samozřejmě za předpokladu častějších výměn vody, protože biologická filtrační schopnost takovéhoto filtru je mizivá. Co zkusit nějaký malý závěsný filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 17:11 Dzuda Re: romant
No já mám akvarijní set... v jednotlivých součástkách se vůbec nevyznám, proto jsme to koupili jako set, protože bych nevěděla jak to k sobě seskládat... je to tenhle: www.akvaplzen.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2015 16:40 R Muž romant [27982] Re: Dzuda
Jenom bych upozornil na možnou souhru náhod, která může nastat v momentě kdy vyčistíš filtr a odkalíš dno společně. Máš malý akvo a případná nerovnováha se velmi rychle projeví. Čistit filtr i několikrát týdně, klidně, nemám s tím problém, když se při tom mění voda, je to v pohodě. Výměna vody podrží případný zhoupnutí vody, čímž neříkám, že se to takto zrovna u tebe děje, jenom to vysvětluji. Podle té jedné fotky co vidím máš vcelku ostrý a tudíž ne zcela vhodný dno, kam bordýlek pěkně zapadne, ale už se z něj hůře doluje a zde se znovu odvolám na ten malej objem nádrže. Osobně bych to dno vyměnil za něco jemnějšího a hlavně kulatějšího, aby se to snadněji a tím pádem daleko efektivněji odkalovalo, protože na tom dnu hodně záleží, neb ti tvoří druhej(možná i první) filtr. Nedopátral jsem se o jakej filtr jde, ale podle toho jak popisuješ bude to něco v piksle uzavřenýho a podle mě s pidi midi filtračním médiem a možná by stálo za úvahu toto vyměnit za klasickej bublifuk(někdo to nedá kvůli hlučnosti), který si myslím je pro to akvo jak máš zn. ideál. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 16:10 Dzuda Re: 0
Super děkuji, prostuduju to. Jsem ráda, že nejsem jedinej "blázen", kdo čistí filtr takhle často :-) Díky za typ palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2015 17:26 R Muž Silent [5949] Re: 0
Já zastávám názor, že filtr se má čistit v době kdy výrazněji poklesne jeho výkon. Je jasné, že je to nádrž od nádrže odlišné a že v malé nádrži s malým filtrem je nutnost frekvence čištění výrazně častější než ve velké s velkým filtrem. Další věc jsou filtrační hmoty a systém samotné filtrace, takže v tomto ohledu nelze paušalizovat. Prostě filtrační hmota musí být dobře propustná, nezanesená zahnívajícím odpadem a "zdravě zarostlá" biomasou, pak filtr funguje nejlépe. Mimochodem krásný archaický Fluval na té fotce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 17:13 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Dzuda
Fotka k příspěvku
On se, už podobný dotaz objevil i tady rybicky.net/forum/14895-cervi-ve-dne

a není snadné určit, co to může být, když není obrazový doklad. Nějak se tam museli odněkud dostat, pokud ne zvenčí www.skudci.com/… , nebo to byli paraziti z té bojovnice. Nutno zdroj vysledovat a zkusit odhadnout, co za hlístice se objevily, třeba i zda jde o nějakého vlasovce (Camallanus ) www.akvastranky.com/… a i tady se níže popisuje ten výskyt larev - www.akvarijni.cz/… .

Zmínka je i v poradně - www.dajanapet.cz/…

Je velmi smutné, že na konkrétní dotaz Ti nikdo neodpověděl, ale naprosto chybně Tě poučovat o nevhodnosti té pravidelné očisty filtru při vypsaných informačních poměrech v nádrži, se znalí "učenci" najdou.

V těch dvaceti litrech i při té jedné rybě, to je nutné a provádíš to správně, když filtr vyčistíš, navíc jak doslovně uvádíš od toho množství "bordelu" a červů.

Vůbec nejhorší je, pokud někdo v naivní myšlence úspory energie zanesený filtr na čas vypne, takže se zastaví přísun kyslíku, nastane anaerobní rozklad a po zapnutí se do vody v akváriu vypustí tvořící se jedovaté zplodiny. Pak se diví, že mu hynou ryby.

Já čistím filtry každý týden a při hustější obsádce to klidně udělám i třikrát za týden i s výměnou vody. 0.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 09:26 R Muž romant [27982] Re: deck
Zkusil bych dát do placu nějaký časový údaj a tím je podle mě měsíc, kdy i já, jakožto podporovatel nechávání filtrů v klidu, budu ochoten souhlasit s lehkým promáchnutím části filtračních médií v té akva vodě. Ono je taky nutno zohlednit jaká je to nádrž, jak jsou proti sobě postaveny značišťovatelé a konzumenti, takže budou nádrže, kdy to čištění bude nutné třeba i po týdnu a nádrže, kde to bude několik měsíců, i třeba déle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 09:21 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: grunda
Myslím, že by ten filtr měl mít klid a ne do něj pořád zasahovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 00:51 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: deck
proč? pokud ho proplachuje v akvarijní vodě, tak v častém čištění nevidím problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 00:31 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Dzuda
Čistí ho, až si o to sám řekne snížením průtoku,tohle časté čištění neni dobře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 00:02 Dzuda Re: fido16
Nene, nekrmím... čistím ho s každou výměnou vody, vždycky se v něm najde dost bordelu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 19:03 Muž fido16 [631] Re: Dzuda
Proč ten filtr čistíš každý týden je k tomu nějaký důvod? Nekrmíš třeba ňitěnkama? Jinak mě nic jiného nenapadá
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 17:26 Dzuda – parazit?
Ahoj, chtěla bych se zeptat... mám 20l akvárium, živé rostliny, zaběhnuté cca 4 měsíce, mám tam bettku, vše je ok, beží to bez problémů, vodu měním každý týden, pravidelně odkaluji.. ale vždy když čistím filtr (1x týdně), všimla jsem si, že jsou v něm zachycené takové jasně červené "vlásky" (široké 0,5mm, opravdu jako lidský vlas... a na dýlku tak 1-4 cm), které se hýbou..nevím jak to líp popsat.. nevíte co by to mohlo být? Je to jenom v tom filtru, voda je čistá, bez problémů...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 11:37 R Muž Silent [5949] Re: Radka
Uhlík vyhodit stejně už svojí původní funkci neplní a vyměnit na stejně velký kousek biomolitanu. To, že je filtr špinavý ukazuje výrazně snížený průtok. Takže čistit podle toho. Uhlí se pro běžnou filtraci používat nemusí. Rozebrat samozřejmě jde. Je to v návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 11:26 Radka – uhlíková filtrace
Ahoj, měla bych jeden dotaz, protože jsem začátečník a úplný laik. Mám maličké akvárium do 20 l a protože se mi často kazila voda, koupila jsem si uhlíkovou filtraci Hailea HL-BT 200. Mám ji tam pár týdnů a zdá se mi, že začíná být hlučnější než na začátku. Myslím, že je třeba filtr už špinavý a tak bych ho chtěla vyčistit, ale vůbec nevím jak na to. Dá se to nějak rozdělat a vyčistit, příp. jak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 18:29 Muž Legioix [574] Re: Pavel1205
Pavel1205 napsal:Nicméně nemyslím,že bych mněl nějak přerybněno.
Ne, nemáš.... tone Jen tam máš ryby co do tak malého objemu jako je 45l (čistého 30-35) vůbec nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 18:27 R Muž Silent [5949] Re: Pavel1205
Nechci mluvit za Romana, ale podle mně to myslel tak, že jsou tam producenti kteří jedou naplno, ale chybí destruenti (nitrifikační bakterie) a rostliny taky zatím nijak nebují.
Edit: pozdě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 18:25 R Muž romant [27982] Re: Pavel1205
Ano, předpokládáš správně. Přerybněno množstevně třeba i nemáš, ale ve vztahu k té produkci odpadu to už je jiný pohled a jistě uhodneš jaký. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 18:23 Muž Pavel1205 [12] Re: romant
Předpokládám že hlavním producentem onoho odpadu jsou ty mečovky. I když by mne nenapadlo,že 3ks dokážou udělat takový "bordel". Ale ono je to i vidět. Nicméně nemyslím,že bych mněl nějak přerybněno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.03.2014 17:50 R Muž romant [27982] Re: Pavel1205
Určitě tady je někdo komu to s tímto filtrem funguje, ale je to o poměru producentů a spotřebitelů odpadních látek, což je ve tvém případě v tom horším poměru, více producentů, méně spotřebitelů. Ovšem i přes vyřčené negativní závěry je zde možnost, že tě tzv. zachrání dno, což je když ne první, tak druhej a v tvém případě zřejmě ten první filtr. Časové hledisko je zde na místě, tedy s tou podporou výměn vody, bez toho to nepůjde. Jinak Nitrivec není hnus, ale velmi účinnej pomocník při kalamitních stavech akvária, neb obsahuje mletej zeolit a je efektivně schopen na sebe vázat dusitany(NO2).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2014 17:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Pavel1205
On prohani akvariem vodu a v tom pripade dokaze i dno nitrifikovat, protoze mu ten "filtr" tu vodu k nitrifikaci obstarava - privadi. Takze akvarium i tak lze zabehnout a provozovat, ale zvladne pak vyrazne mensi zatez (zalezi jake je to dno), nez kdyby filtr dobre nitrifikoval.

Interni filtry urcene k nitrifikaci, vetsinou svincik z akvaria prilis nenasavaji, ruzne drobecky ve vode kolem nich proplouvaji bez povsimnuti, protoze na jejich povrchu voda proudi hodne pomalu, a tak se ani prilis rychle neucpavaji.

Filtr pro nitrifikaci biologicky zvetsuje objem vody v akvariu, protoze v tom objemu pak zije tolik nitrifikacnich bakterii, jako by to byl objem mnohem vetsi.

Obecne plati, ze akvarista ktery se dobre postara o prosperitu nitrifikacnich bakterii, ma mnohem mene problemu a starosti, nez ten kdo jim podminky nevytvori.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.03.2014 17:47 R Muž Silent [5949] Re: Pavel1205
Ale ono zaběhnutí nastane. Nitrifikační bakterie žijí v nádrži na všech dekoracích, na rostlinách, v kyprém substrátu a na stěnách, nejen ve filtrační hmotě. Dej tomu čas cca měsíc a ona se situace vyjasní. Je možné, že až se rozrostou rostliny bude filtr stačit. Do té doby, holt, hlídat dusík a měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 17:40 Muž Pavel1205 [12] Re: Designer
Tak to nejsou moc pozitivní informace,ale přesto díky. Pořád mi to ale hlava nebere. Podle Vás čekám na zaběhnutí akvária,které nikdy nenastane. Můžu tam cpát nitrivec a podobné humusy jak chci ale bude to k ničemu. Bohužel testy vody z dnešního rána Vaši teorii jen potvrzují. Tak nevím no. Měnit káždý den až dva vodu se mi teda nechce. To jako není nikdo komu by to s tímhle filtrem fungovalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 17:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Pavel1205
Pavel1205 napsal: Že se prodávají filtry na 60L ,které nepřefiltují ani 38-39L jsem opravdu nevěděl.
Prodavaji a budou prodavat, dokud je nekdo bude kupovat. Tou houbickou bych neumyl ani nadobi a ty tim minis provozovat nitrifikaci. Jak rychle si myslis, ze tim mediem proudi voda? Predstav si ho jako trubku a spocitej si jeji prurez (protoze je to jako trubka zavrene), a pak nasledne, jak rychle tim voda tece (jako by to medium bylo volny prostor). Nad 30cm/min nemuzes s nitrifikaci ve filtru pocitat, optimalni je 5 az 10cm/min. Ono plus minus, nedelejme z toho az tak vedu, ale v tomhle pripade si myslim, ze Ti bakterie mohou tak maximalne poslat telegram, ze mas zrusit najemni smlouvu, ze v takovem pruvanu zit nehodlaji ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2014 11:49 R Muž Silent [5949] Re: Pavel1205
Zatím bych to řešil jen výměnami vody a s možnou úpravou filtrace bych počkal až se situace stabilizuje. Třeba nebude nutné nic měnit. U konkrétního filtru je problém v systému filtrace. Když je nádrž více frekventovaná dochází ke stavu, že filtr se velmi rychle zanáší a tudíž se výrazně snižuje průtok. Pokud velmi poklesne průtok sníží se přísun prokysličené vody k nitrifikačním bakteriím usídleným ve hmotě. Abychom obnovili přísun okysličené vody musíme hmotu poměrně často čistit a tím zase odstraníme i velkou část oněch potřebných bakterií. Ty zase potřebují čas pro namnožení ve hmotě jenže na to nebývá u těchto filtrů čas, protože se zatím znovu zanesou. Takže jsme se dostali do smyčky. Lepší řešení by byl, když zůstaneme u Eheimu, filtr typu aquaball nebo ještě lépe biopower.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 11:21 Muž Pavel1205 [12] Re: Silent
No ono spíš ješte není tak úplně zaběhlé to akvárko jak má být. Já jen prostě nevím proč by to tento filtr neměl zvládnout. Co si mám teda pořídit aby to bylo v pořádku? Že se prodávají filtry na 60L ,které nepřefiltují ani 38-39L jsem opravdu nevěděl. Poraďte tedy. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 10:31 R Muž Silent [5949] Re: Pavel1205
Pokud stále platí ta poznámka v uvedené prezentaci svědčí to spíše o problémech s biologickou filtrací, nebo se pletu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 10:26 Muž Pavel1205 [12] Re: Silent
Nemyslím,že by na tom byl ten filtr až tak špatně aby nezvládl biologickou filtraci. Přeci jenom oproti filtru Pick up 2006,který je pro 45 litrové akvárium má 2008 větší filtrační hmotu,která by to měla zvládnout.

Přikládám prezentaci: rybicky.net/nadrze/20375
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 18:53 R Muž Silent [5949] Re: romant
Máš recht. Tenhle filtr je technologicky poměrně starý a je už překonán verzemi aquaball a biopower. Na druhou stranu jako mechanický filtr je stále vynikající, ovšem já bych ho použil jako druhý, přídavný rychlofiltr a ne pro hlavní filtraci kdy potřebujeme hlavně odbourávat rozpuštěné odpadní látky. Možná ještě tak v menší nádrži s minimální osádkou a hustým porostem. Tam by stačil i biologicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 18:17 R Muž romant [27982] Re: Pavel1205
Tak upřímně, to zrovna bůhví jakej sukces není, ten filtr. Je to sice eheim, ale tohle se jim moc nepovedlo, je to kategorie "honič vody", má výkon, ale je tam v nepoměru množství filtračního materiálu, takže je náchylnější k častějšímu zanášení a tudíž i čištění, ale to je všechno teorie, až praxe tvého akvária ukáže, jak to bude, či nebude fungovat. Těch faktorů, co budou vstupovat do hry je docela dost. Takže poznávací znamení, že to nefunguje jak má je asi takový, že jakmile budeš muset filtr při plným zatížení akvária čistit co týden, neb z něj voda nebude skoro vytékat, bude to na výměnu. To co jsem napsal je obecný konstatování, neb není známa osádka akvária a ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 18:08 Muž Pavel1205 [12] Re: romant
Filtr je EHEIM 2008,akva 45 litrů. Prezentaci určitě časem přidám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 18:02 R Muž romant [27982] Re: Pavel1205
Tak uvažuje logicky, ale pojďme si říci co je to za filtr a v jaký je nádrži, inu šikla by se prezentace akva, aby z toho nebyla dotazníková metoda. Jinak ten pokles výkonu v souvislosti ze zabíháním, špiněním filtru je normální.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 18

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 29480x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7254-cisteni-filtru?od=201