Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čištění filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Čištění filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 10:08 pajcka Re: prisavnik
návod jsem k tomu dostala jen k zapojení. O čištění tam bohužel nic není... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 17:50 Muž Jurasek [137] Re: pajcka
Filtrační hmota se čistí ve vodě z akvárka. Mění se, až ztratí svoji pružnost, a to trvá moc dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 17:47 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: pajcka
Njprv si precitaj clanky o cisteni filtru,ktore najdes aj na tomto fore ;-)
Potom by si vedela ze nemozes filtracne media cistit pod vodou z vodovodu.
Aby si neznicila nitrifikacne bakterie.
Ci neco nemit,alebo po akej dlhej dobe to mas vsetko v navode.Aj ten treba precitat.
Nabuduce ked budes chceiet zalozit novu temu na fore,skus lepsie pohladat.

Nz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 15:41 pajcka – čištění filtru EHEIM LIBERTY
Můžete mi prosím poradit, jak správně čistit filtr EHEIM LIBERTY? Mohu z něho vše vytáhnout, čistou vodou umýt a opakovaně použít, nebo je potřeba třeba ten pěnový "plát" měnit. Díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 15:58 Jojo Re: Fajnxman
Tak po nekolika dotazech po zverimexech jsem moudrejsi. Sice jsme to jeste nevyzkouseli, ale dle rady jednoho prodavace pry mame odstranit ten horni fleece uplne pryc. Mel uplne stejny problem a pri vynechani tehle filtracni casti pry filtr pojede tak dva mesice bez problemu coze
Tak uvidime... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 17:50 Fajnxman Re: Jojo
Zkus, nechat treba jen jednu nebo dve filtracni vrsvy a uvidis . . .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 16:25 Jojo Re: Eff
Ne neni...dole i nahore jsou ty filtracni nesmysly "ohraniceny mrizkou....takze vrtulka ma pod sebou asi dva centaky vody...pak tu mrizku a pod nim fleece a ten zbytek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 15:04 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Jojo
Jakou máš náplň v nejvyšší vrstvě? Není to úplně nahoře filtrační vata těstně připláclá k vrtulce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 14:47 Jojo Re: filipsi
Tak vrtulka se myslim toci tak jak ma. Naplne mame origos od Eheimu a v pomeru dle navodu, takze taky snad dobre. A prerybneno? Tak asi by jich mohlo byt min, ale mrchy mecovky se rady mnozi :-D Tak ale snad neni uplne katastrofalni stav na 100l - 26 rybicek...a to ne nic velkyho...neonky, mecovky, fantomy, pancernicci...
A to zavzdusnovani by znamenalo, ze to nekde spatne tesni? Zavzdusnovalo se nam to, kdyz jsme to ted po vycisteni chteli zapnout. Nakonec jsme filtr naplnili ve vane a donesli k akvarku plny, takze jel naprosto vyborne. Ale ted je to po vycisteni asi ctvrty den a uz je zase videt, ze ubyva tlaku :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 14:20 Muž filipsi [1295] Re: Jojo
Nezavzdusnuje se?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 14:09 apinek Re: Jojo
já si myslim,že máš špatný filtrační náplně,nebo jich tam máš moc.nemáš přerybněno?
nebo jestli nemáš hadice plný řas.fakt nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 14:08 deCORF OBRAEN Re: Jojo
a čo vrtulka?_..nieje nejako obmedzená a slabo sa točí ?..to by mohlo sposobiť zníženie tlaku tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 14:03 Jojo Re: achyles73
No tak na tom sacim kosi byva semtam nejaky listecek, ale nemyslim, ze at tak, ze by to kvuli tomu nesalo. Navic to postupne behem tydne ubira na tlaku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 13:58 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: Jojo
Je to opravdu zacpané vevnitř, nebo je zalepený jen sací koš?
Já bych to typl na ten sací koš. Taky jsem si myslel, že je zacpaný filtr a byl jen zalepený sací koš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 13:58 Jojo Re: Yirka
Tak to akvarko je asi teprve mesic nove zalozene. Predtim jsme meli 50l a vnitrni pidi filtr a cistili jsme ho tak jednou za dva...tri tydny. Takze ted jsme byli trosku v soku, kdyz jsme odjeli na dovcu a po ctrnacti dnech jsme se vratili a z filtru necrcela voda tlakem, ale spis jenom odkapavala. Pritom pri kompletnim proprani z nej neteklo nejak moc "sajrajtu".
A napln mame....keramicke valecky, houba, kulicky a fleece...presne dle navodu. Bylo mi receno, ze kdyz se misto tech valecku a spol da jenom houba, tak to vydrzi dyl. Ale i tak....prece to vyrobce nevymysli tak blbe, ze to po tydnu neprotika? :-O
Jsou nejake moznosti jak prijit na to, cim to je? Nebo jit filtr reklamovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 13:36 Muž Yirka [9123] Re: Jojo
Je to zcela nenormální, chyba bude jinde. Filtr by měl vydržet bez čištění minimálně 3 měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 13:18 Muž navik [908] - SumciRe: Jojo
Jaký používáte filtrační materiál ve filtru??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 13:05 deCORF OBRAEN Re: Jojo
si myslim že to je až príliš časte upchávanie filtra..to bz si musela mat brutalne nečisté akva aby satak upchávalo..ake maš akva_?..ake dno,údržba a podobne?..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 13:00 Jojo – Četnost čištění filtru Eheim Classic 2211
Je normalni, ze se vnejsi filtr Eheim Classic 2211 ve 100l akvarku zanese za tyden tak, ze prestane protikat nebo je chyba nekde jinde?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 20:54 lucYnkalucYnka Re. DoctorT
akvarium je v provozu cca pul roku
dno tvori jemnejsi svetli pisek a tmava drt
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 20:44 DoctorT Re: lucYnkalucYnka
Přípravky obsahující nitrifikační bakterie ( Sera nitrivec,..) jsou určitě dobré, dobré je použt i přípravek na úpravu vody, při její výměně. Taky jste nenapsala, jak je dlouho akva v provozu, tedy hlavně s rybami. Jaké je dno... ovšem pokud Vám rostlinky rostou, budou nejspíš nějaké ty výkaly na "svém místě". Ovšem odkalování se i tak nebojte, u našich malých akvárií můžeme odkalování spojit zrovna s výměnou vody. Tzn. třeba půlku odkalit, půlku vody vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 20:38 lucYnkalucYnka Re: DoctorT
Vzdycky tam po cisteni pridam takovou vodicku, ktera ma obnovit nitr. bakterie.
Mam 54 l akvarium v nem 3 platy koralove, 2 black molly, 9 neonek, 1 ancitrus. Rostliny: Egeria densa - pomerne hodne rozrostla po celem akva, 1x Echinodorus argentinensis - zabira asi 1/4 prostoru akvaria a Lilaeopsis novae-zelandiae - ta so rozrusta pomalu. Rostlinam se dari dobre, rekla bych, ze az moc :-)

rozmery jsou 60x30x30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 20:31 Muž Yirka [9123] Re: lucYnkalucYnka
Něco se rozloží a vezmou to rostliny, nicméně v nádrži tvé velikosti bych tu periodu odkalování a měnění části vody viděl tak ve 14denním intervalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 20:31 DoctorT Re: lucYnkalucYnka
Jak máte velké a osázené akva??? Takhle se těžko radí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 20:30 Muž PentueR [256] Re: lucYnkalucYnka
Ta "slizovitost" je normalni, je to bordel a uzitecne bakterie, ktere jsi takto pravdepodobne vymydlila ;)... klasicke molitany takto po nejake dobe vypadaji, je to normalni. Modre biomolitany tak moc "neosliznou" ;)Ovsem samozrejme neni od veci jej cas od casu komplet vymenit (po jake dobe je ovsem tezko odhadnout.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 20:30 Žena bucliik [99] Re: lucYnkalucYnka
pod chlorovanou vodou se to čistit nemá, doporučuju něco přečíst. ničíš si prospěšný bakterie ve filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 20:28 lucYnkalucYnka Re: DoctorT
Rybky si zatim nestezovali. Vzdycky jsem to pak poradne proplachla, ale mam strach, aby jim to neublizilo prave proto se ptam.
Jeste druha otazka, jak casto mam cistit odkalovacem dno? Zadne necistoty tam nevidim ani kdyz doleju proudem vodu na jedno misto,tak se nic ze dna nezvedne. Odkaluju tak jednou za mesic, ale hlavne proto, abych vymenila tretinu vody.
Je mozne, ze tam ty usazeniny jsou jen ja je nevidim ani kdyz rozvirim vodu?
V akvariu mam 3 platy kor. 2 black moly (jedno mimino a jednoho dospivajiciho), 9 neonek a 1 ancitruse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 20:25 Muž DonJuanKarlos [30] Re: DoctorT
dělám to stejně, mačkam, mačkám a mačkám X-) za 10 minut je voda v kbelíku černá a filtrační molitan(pěna) čistý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 20:17 DoctorT Re: lucYnkalucYnka
Mám vnitřní filtr Eheim, má rovněž dvě "pěny" s různou pórovitostí, a ty čistím tak, že do kýble s akva vodou strčím ruku v ní mám onu pěnu a mačkám a mačkám a mačkám. Má to dvě výhody, perfektně si posílím zápěstí :) a vyperu filtr.
Mýdlo je sebevražda, resp. vražda rybek rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 20:09 Muž Yirka [9123] Re: lucYnkalucYnka
Co na to mýdlo rybky? Filtrační hmota se čistí tak, že ji mneš v odpuštěné akvarijní vodě tak dlouho, až z ní dostaneš prakticky všechny nečistoty. Pomoci si můžeš třeba kartáčkem, tím dostaneš nečistoty z povrchu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 20:04 lucYnkalucYnka – čištění filtru
Zdravim,
mam 54 l akvarium. Na filtraci pouzivam vnitrni filtr. Problem je v tom, ze nevim jak ho mam cistit. Uvnitr filtru je jeden molitan s velkymi pory a druhy hodne husty. Ten husty je potreba tak jednou za dva tydny vycistit, ale kdyz ho myju jen pod tekouci vodou tak to nejde. Porad je v nem takova slizka hmota, ktera nejde dolu. Parkrat uz jsem ze zoufalstvi na molitan dala kapku mydla a potom ho poradne dlouho propirala. Vim, ze saponaty se pouzivat nemaji, ale opravdu nevim jak tu houbicku vycistit. Muzete mi nekdo prosim poradit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 19:34 Muž ghostik [81] Re: Tokuschew
Mas pravdu upsal jsem se je to 2217.
A dekuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 16:56 Žena Alena.sv [89] Re: ghostik
Já jsem naposledy čistila Tetra tec ex 700 před 8 měsíci(264l akva),a protože je průtok pořád stejně silný,tak se na to zatím nechystám. ;-) Snad to nevadí a podle zdejších informací si myslím,že ne. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 15:11 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: ghostik
Mal si asi na mysli filter 2217.
Osobne sa prikláňam k názorom, ktoré hovoria o čistení vonkajších filtrov až po rapídnom znížení prietoku. Intervaly dlžky čistenia sú individuálne a sú závislé aj od typu akvária.
Z mojich skúseností môžem povedať:
440 l akvárium, filter Eheim Classic 2217, cichlidy Tropheus a Cyprichromis 34 ks, interval čistenia 7 mesiacov.
450 l akvárium, filter Eheim Classic 2215, živorodky cca 40 ks, rastlinky, interval čistenia filtra 12 mesiacov.
340 l akvárium, filter Eheim Classic 2215, guppy cca 100 ks, rastlinky, interval čistenia filtra 12 mesiacov.
300 l akvárium, filter Eheim Classic 2215, guppy cca 100 ks, rastlinky, interval čistenia filtra 24 mesiacov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 12:42 Muž ghostik [81]
Fotka k příspěvku Dobry den
chi se optat na interval cisteni externiho filtru.
Jedna se mi o to jestli muze bezet tak dlouho dokud se nezanese a tim se snizi i extremne prutok filtru a nebo je to potreba casteji ?
Mam pred filtrem jeste jeden molitanovy filtr ktery chyta hrubou necistotu a cistim ho kazdy tyden. Hlavni filtr Eheim (2317 oprava) 2217 jsem zatim necistil cca 4 mesice.
Dnes jsem zjistil ze je dost bordelu na valeckach (viz. foto), ale spis nejaky vysrazeny z vody protoze pod valeckama jsou molitany a pred filtrem jeste jeden filtr takze to neni nasaty bordel z AQ ( tim myslim odumirajici rostlyny atd. ).
Ma nekdo zkusenost ze by nechal externi filtr bezet dlouhou dobu bez cisteni ?
Diky predem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 01:06 Skácel Re: Dahak
Asi to dělá hodně lidem, mě také. po vyčištění filtru, vylítnou větší cucky a i prachový. Myslím, že to strhne ten vzduch, co se tam dostane. Nejlepší je na to myslet a zapojit místo rampy hadici a něco málo nechat protéci do kýblu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 00:56 Muž zikyc [79] - SumciRe: Dahak
se taky usadí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 00:36 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Horác
No jo ale jemnej prachovej bordel neicemu nevadi behem chvilky je usazenej a odfiltrovanej jenze kdyz se ti do akva nafrkaj centakovy cucky z hadice je to k nasrani :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 00:26 Muž Horác [3942] Re: zikyc
Ten prachovej bordel je většinou z filtru, na tom se shodneme. Mám čerstvou zkušenost - o tomhle víkendu jsem jen tak symbolicky (tj. mizerně) propral bublifuk ve čtyřstovce a když jsem ho znovu spustil, zaprasil mi půlku akva. Ono to chvíli trvá, než se ty póry zase trochu zanesou a nepustěj ani ten nejjemnější bordýlek. Totéž samozřejmě platí i pro bioakvacit či jinou filtrační hmotu v externím filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 00:18 Muž zikyc [79] - SumciRe: Horác
To je mi jasný, že by nic nemělo projít, ale většinou jde do akva ten prachovej bordel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 00:08 Muž Horác [3942] Re: zikyc
Normálně hadice nevypouštím, ale když jsem na jaře předělával filtraci, tak jo. Po spuštění mi filtr začal do akvária chrlit velké bělavé cáry, cucky a tomu podobně :o) ... Filtr už jsem párkrát čistil, ale nic podobného v něm nikdy nebylo. Takže zbývají jen ty hadice ... Navíc, jak už jsem psal, nic tak velkého by tou poslední, nejjemnější filtrační vložkou neprošlo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 00:00 Muž zikyc [79] - SumciRe: Horác
no těžko říct o jaké částice se tady jednalo to jako o malé nebo velké :-D a ty vypouštíš hadice, když čistíš filtr?? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 23:50 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Horác
Je to presne jak rikas.Netusim jak by se mohl dostat bordel z filtracni naplne do akva ktery je metr nad filtrem.Pred manipulaci s filtrem uzaviram ventily a otevru je az kdyz je filtr cistej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 23:44 Muž Horác [3942] Re: zikyc
A já souhlasím se všema :o) ... Ten bordel může pocházet jak z nedostatečně vyprané filtrační hmoty ("mikročástice"), tak i z hadic ("makročástice"). Při odpojení filtru většinou manipulujeme i s hadicemi (a někdy je i vypustíme) - přitom může dojít k porušení povlaku řas a usazenin a při opětovném spuštění filtru je tento humus vyflusnut do akvária. (Jsou to většinou dost velké kusy, které by tou poslední, nejjemnější filtrační hmotou neprošly, takže z filtru rozhodně nejsou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 23:35 Muž zikyc [79] - SumciRe: Dahak
souhlasim s langošem, ta řasa z hadice se samovolně neuvolní, tudíš je to bordel z filtru, mám to taky tak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 23:06 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: langosh
To co vyprsklo Lachonovi do akvarka byl zcela evidentne bordel(rasa) z hadic.S filtracni naplni to nema co delat..
Petr X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 22:55 langosh Re: Dahak
Jak souvisí čištění filtru s tím, že se jste něco z hadic "omylem "vyflusl" do akva"? Mně se z hadic nic samo do AQ nedostává. Ani po čištění fitru..
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 22:50 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Usine
Přesně tak, řasa hadici, nebo trubku zaroste, klidně během několika týdnů tak, že omezí průtok vody na minimum. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 22:48 Usine Re: Dahak
Je to řasa která roste na stěně hadice protože je průsvitná. Když hadici nevyčistíš řasa naroste a může i snížit průtok. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 22:38 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: langosh
Je to z hadice.Zrovna dneska jsem to cistlil.Jelikoz mam pruhledny hadice vim to na stoprocent :).Vypada to jako hnusna hneda slizka rasa.Kdyz jsem to pri prvnim cisteni omylem "vyflusl" do akva ryby to dokonce zraly.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] 18

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 29483x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7254-cisteni-filtru?od=751