Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čištění filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Čištění filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2018 19:42 Muž hunti [4] – Jak otevřít filtr
Mám dotaz ohledně otevření filtru. Jedná se o externí filtr Sunsun 703a. Pokud ho mám již v provozu se zapojenými hadicemi a chci vyměnit, nebo přidat náplně, jak mám filtr otevřít? Stačí odpojit ze sítě a otevřít i se zapojenými hadicemi? Nebo se musí nějak postupně odpojovat hadice, dostat z nich vodu atd. ? Mám obavu, abych filtr neotevřel a nevyhrkla mi na podlahu všechna voda :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2018 10:18 Silviebaris Re: Marcelko
Já ho čistím vodou z akvária,ale p.Václav tady psal že se může i v odstáté,kohoutková asi vhodná moc nebude... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2018 10:16 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Filter by sa mal cistit vo vode z akvaria.
Co sa stane, ked sa vycisti vo vode priamo z kohutika?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 17:53 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Marcelko
dle potřeby, když se proudění z rampy výrazně spomalý jdu otevřít filtr a vyčistím to (cca 1 za 8 měsíců) :) Hadice jsem čistil 1 za 4 roky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   12.11.2018 21:40 R Muž ctibum [6908] Re: Marcelko
To vůbec není špatný nápad. Tak až to tu pročteš, tak to sepiš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2018 21:34 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: Maq
najlepsie by, ale bolo napisat to do jedneho prispevku, nemyslis...? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2018 20:53 Maq Re: Marcelko
Pokud se nemýlím, přímo tady máš dvaadvacet stránek různých zkušeností, poznatků a názorů. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2018 17:54 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Ako casto, a akym sposobom cistite filtracne naplne, hlavu filtra, hadice, rampu a nasavaciu trubicu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2018 09:07 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: logrus
I v odstáté vodě můžeš prát filtr. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 08:33 Muž logrus [0] Re: silviebaris
Mel jsem v akvarku nalevniky, zoo branik mne namichali vodicku, ktera je asi zabila a stala se znich takova jako vata. To jsem vysal 1/3 vody a nalil novou. Za dva dni mam proprat a vycistit filtr. Jen se mne nechce v tak kratke dobe zase sahat do akvarka, tak jsem myslel, ze bych to vycistil v odstate vode co jsem si natocil do kyblu. Cistit to budu v nedeli, tak se radeji ptam.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 08:04 Silviebaris Re: logrus
Jaký problem odebrat vodu s akvaria a vyprat tam filtr?Toho chloru je dnes ve vodovodnim řadu minimum.Odstátou vodu si potom nalij do akvaria,jak budeš dělat údržbu.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 07:54 Muž logrus [0] Re: silviebaris
A proc jen voda s akvarka?
Cetl jsem ze bakterie zabiji chlor a kdyz si necham par dni odstat vodu, tak tam chlor nebude a teplota bude priblizne jak v akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 07:46 Silviebaris Re: logrus
Ano pouze vodou s akvária... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 07:22 Muž logrus [0] – Cisteni filtru
Ahoj.
Stacit proprat filtr v odstate vode, nebo to musi byt vylozene voda s akvarka?
Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 22:43 Muž PetrO [752] Re: ctibum
Klidně můžeme i nesouhlasit, proč né..
Pokud jede na tenhle filtr od dubna (soudím podle prezentace) a má relativně přerybněno, tak myslím, že když se do toho hrnce podívá, tak rozhodně nic nezkazí.
Já to kapek zanedbal a je fakt, že se "lapalo".Byl přicpaný předtím. Ale je fakt, že i docela dost krmím a taky mě dost nadělají Platy.
Jinak souhlas s LeRim..

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 22:02 Muž LeRi [315] Re: Marcelko
No záleží také jak si poskládáš v tom filtru filtrační hmoty, jestli máš předfiltr, jak moc ti kadí ryby (jak a čím krmíš) a jak často provádíš údržbu v akva (odstranění rostlinného odpadu atd) Mě stačí 702 otevřít tak jednou za půl roku, předfiltr za tři měsíce ale spíš jen ze zvědavosti a vysvobodit krevety ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 22:00 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: ctibum
Třeba myslel lapat po dechu kvůli otravě ryb :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2018 21:04 R Muž ctibum [6908] Re: PetrO
Nóóó, s tím bych si dovolil skromně nesouhlasit...
Nejistý si může být třeba každou středu...
A zanesení filtru, bych řekl, neznamená nedostatek "vzduchu" ve vodě. V "61" nemám například filtr žádný a nikdo po ničem nelapá...
S polívkou souhlasím, ale to je v případě tazatele totálně mimo jakékoli téma...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 20:57 Muž PetrO [752] Re: Marcelko
Pokud si nejsi jistý tak raději vyčisti.
Když Ti budou ryby lapat po vzduchu u hladiny, tak to už je pozdě.
A navíc máš docela rybí polívku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 20:48 R Muž ctibum [6908] Re: Marcelko
"výrazně"
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 20:13 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: jarda62
O kolko asi musi klesnut ten prietok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2018 19:00 Jarda62 Re: Marcelko
Filtr se čistí až poklesne průtok, nezáleží na typu ani značce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 18:52 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Prosim Vas ako casto sa cisty vonkajsi filter SUNSUN 702A?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 13:12 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Lennis
palec méně je někdy více ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 12:47 Žena Lennis [6] - Bojovnice pestrá (Betta splendens)odkalování vs výměna vody
Tak už jsme doma, omlouvám se, ale chvíli mi trvalo, než jsem pochopila, o čem je řeč. Dna se tedy dotýkat nebudu, jen vytahám velké bobečky od rybky. Dno nijak zanesené nemám (rybka po sobě pečlivě dojídá, neujde jí ani drobeček), takže není třeba ho čistit, řekla bych, že rostlinky se o další nečistoty "starají" sami (podle toho, jak rychle rostou). Jen vyměním tu vodu a properu filtr. Řekla bych, že stabilitu v akváriu mám dobrou, už i ten bílý povlak z kořenu mizí.

Momentálně mám v akváriu jen jednoho samce Betty bojovnice a jednu Levatku ostrou, ty dva okružáky, co plánuje pořád sháním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 12:24 R Muž afc1886 [14681] Re: Lennis
Přesně tak, tady nejde o množství vody, ale o nitrifikaci. Ve tvém případě bych dokonce řekl, že množství nitrifikačních bakterií ve dně může být větší než v tom prťavém filtru. Proto to mé doporučení nedělat obě věci najednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 12:18 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Lennis
Řeč je o odkalování dna, nikoliv výměně vody. Je to proto, že na dně máš v tom bordýlku stejné užitečné bakterie, jako ve filtru a je jich v akvárku tak akorát. Když zároveň odkalíš dno a vypereš filtr, tak rovnováha v akvárku dostane velkou prdu. Proto je dobré nedělat tyto dvě věci najednou, ale s rozestupem.

U vody je třeba se zamyslet nad tím, že vodu měníš v nějakém intervalu, aby se ti tam nehromadily škodlivé látky. Na druhou stranu potřebuješ, aby tam byly výživné látky pro kytky v určité koncentraci. Takže když budeš měnit část vody každý den, tak tě budou rybky milovat, ale rostliny (pokud nebudeš masivně hnojit) tě mít rády moc nebudou.

Ale nevím, jestli jsem tě správně pochopil.. Nechápu jakých 7 nebo 3 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 12:02 Žena Lennis [6] - Bojovnice pestrá (Betta splendens)Re: afc1886
To vím, ale to je právě problém. Mám méně než 22 litrů (dost se mi jí odpařilo), na přeprání potřebuji alespoň litr, takže stejně budu muset dolít tak 3 litry, není potom jedno zda doliju 7 nebo jen 3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 05:16 R Muž afc1886 [14681] Re: Lennis
Není dobré odkalovat dno a zároveň čistit filtr. Udělej buď jedno a nebo druhé. Přeprat náplňe ti stačí ve vodě odpuštěné z akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 22:02 Žena Lennis [6] - Bojovnice pestrá (Betta splendens)Re: Eillen
Takže by vlastně mělo stačit odkalit akvárium, vypustit 7-8 litrů vody, v té čistší přeprat obě náplně (ta bílo-zelená je značně zašpiněná) a zase vše vrátit do akvária (vodu samozřejmě novou).

Moc děkuji za názory, také se mi zdálo doporučení výrobce, měnit měsíčně filtr, zavádějící, jak by se vytvořila stabilita akvária, když bych pořád měnila důležité součásti?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 21:10 Žena Eillen [645] Re: Lennis
To zelenobílé je jeden kus. Mám to jako náplň u svého pidifiltříku v setu. Sice jsem tam měla psáno, že se to má měnit měsíčně, ale já to tak jednou za dva měsíce propláchnu ve vodě při výměně a dám to zpátky. Dokonce už tam ani nemám to uhlí, protože jsem to propírala tak důkladně, že jsem ho pak našla na dně kýble. Podle mě tam to měsíční měnění mají napsané schválně, aby vydělávali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 21:05 Žena Lennis [6] - Bojovnice pestrá (Betta splendens)Re: NHKG
Fotka k příspěvku Při sestavování filtrace jsem měla dva sáčky náplní, ze kterých jsem vytáhla:

1. zeleno-bílou desku (zelená dávaná dopředu, bílá dozadu), nijak jsem nezkoumala, zda tyto části jdou od sebe oddělit, nenapadlo mě to.

2. černý hrubý "molitan" v plastovém rámečku (BioFoam EasyCrystal 250 (A1-151628))

PS: Nevím, jak moc dobře to mé fotografie půjde vykoukat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2018 20:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Lennis
Tak častá výměna náplní je blbost. Vrtulku čistím dle potřeby, ale je to méně než jednou ročně.
Tvůj filtr by měl obsahovat následující náplně:
molitanová filtrační náplň (A1-151181) - ta je OK, vydrží mnoho let, propírat ve vodě upuštěné z akvária a jen když se moc sníží průtok filtrem
uhlíková filtrační náplň (A1-151598) - vyhodit a nahradit molitanem
náplň BioFoam (A1-151628) - to je vata? Pokud ano, tak stačí proprat při každém otevření filtru, ale po pár propráních se musí vyměnit
Pokud máš více molitanů a je to možné, tak při údržbě čisti maximálně jeden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 20:16 Žena Lennis [6] - Bojovnice pestrá (Betta splendens) – Filtr TETRA EasyCrystal Box 250 vnitřní
Zdravím,
měla bych otázku ohledně čištění filtru Filtr TETRA EasyCrystal Box 250 vnitřní. O víkendu mi poběží přesně měsíc a vím, že bych měla vyměnit bílou zelenou náplň. Ale na videu jsem viděla, že mění i černý "molitan", což se mi moc nezdá.

A zároveň jsem se chtěla zeptat, jak často filtr úplně vyndat z akvária a vyčistit spodní část s vrtulkou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 18:03 R Muž romant [27987] Re: Kamila
Tvoje filtry jsou s největší pravděpodobností poddimenzované, tedy co se filtračních materiálů týká, zřejmě jde o tzv. honiče vody a nebo máš naprosto nesmyslný představy o fungování filtu, tedy o tom že jeho výkon po zašpinění(po 1-2 měsících) klesá na polovinu a posléze se už ani po vyčištění nevrací na výchozí výkon. Toliko moje úvaha bez znalostí typů a tvojí nádrže. Tedy bude vhodným postupem se zde zaregistrovat, zřídit prezentaci, uvést co nejvíce pravdivých údajů o předmětný nádrži a bude jistě možný se začít bavit konkrétněji opřímo o tvém problému. :-)
Edit: Jen tak dále chlapci, děláte mě radost. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 18:01 R Muž afc1886 [14681] Re: Kamila
O jaké filtry se jednalo a do jakého akvária?
Vytvoř prezentaci akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 18:01 R Muž ctibum [6908] Re: Kamila
Chyba bude nejspíš v akváriu, proto doporučuji zaregistrovat se a založit prezentaci s aktuální fotografií a vyplněným maximem informací... ;-)
EDIT
A přidej info o použitých filtrech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 17:57 Kamila – Opakovaná závada
Zdravím všechny,

prosím o radu. Do akvária jsem za poslední 3 roky zakoupila 4. filtr a stále mě trápí stejná závada. Nějaký čas filtr klasicky funguje a stačí jej čistit jednou za 6 týdnů. Po čase motor jakoby zeslábne a musím filtr čistit téměř každý 4-5 den. Toto se mi stalo s filtry různých výrobců. Vše jsem čistila podle návodu výrobce, přesto nebyla uznána reklamace ani na jeden filtr. Neměl někdo stejné potíže? Prosím o radu, kde by mohla být chyba..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 16:46 Muž LeRi [315] Re: Sedo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 16:21 Muž Sedo [6] Re: romant
Keby už v detstve viem, čo všetko akvaristika obnáša, asi idem študovať chémiu, lebo teraz som v tom dosť stratený. Ja som taký rád, že existuje toto fórum a je plné ľudí ochotných sa podeliť o skúsenosti :) Ok, takže som si rýchlo preletel kúsok témy o zeolite. Takže tam dám znova uhlie? Alebo doplním ďalšie krúžky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 14:48 R Muž romant [27987] Re: Sedo
Proč zeolitem? To víš že budeš zapůl roku stahovat dusíky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 14:24 Muž Sedo [6] Re: romant
OK, takže "no stres"? Filter nechať pol roka bežať, uhlie nebude ničomu škodiť, hnojenie v pohode. Ešte tam mám tie keramické krúžky a potom po pol roku nahradím to uhlie napr. zeolitom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 14:19 R Muž romant [27987] Re: Sedo
Aktivní uhlí je ve smyslu aktivity aktivní pouze tak 14 dní a poté se z něho stává "obyčejný" prostor pro osídlení bakteriema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.10.2017 14:18 R Muž afc1886 [14681] Re: Sedo
Já bych to uhlí vytáhl hned po koupi a schoval ho až ho bude více potřeba. Třeba po léčbě pro odstranění zbytků léčiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 14:13 Muž Sedo [6] Re: romant
Ďakujem. Aj keď som tam mal pôvodne aktívne uhlie? Niekde uvádzajú, že by malo ísť po dvoch mesiacoch preč (dokonca, že môže znižovať účinok hnojenia?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 14:06 R Muž romant [27987] Re: Sedo
Za půl roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 13:57 Muž Sedo [6] – Nový filter
Zdravím, viem, že pri zábehu akvária by som sa nemal veľmi vŕtať vo filtri. Otázka je, že za akú dobu by som mal otvoriť externý filter a urobiť aspoň prepláchnutie filtračnej peny v akvarijnej vode?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 22:28 Muž KarMa [0] Re: Jifi
Mám v tom košíku vložený vystřižený kus biomolitanu, přes to krevetka neprojde. Když ale odkaluju tak ten košík s molitanem na 2 minuty sundám než ho umyju ve dřezu, a krevetky mají šanci vydat se za dobrodružstvím...

afc1886 - děkuji za odkaz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 20:33 R Muž ctibum [6908] Re: Jifi
Tak mě ve "200" běžně ve vlepeným filtru cestujou malý krevetky přes 20cm kostku středního molitanu z jedný komory do druhý... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 19:19 Muž Jifi [675] Re: KarMa
No, mně se "podařil" ještě větší úlovek.
Měl jsem v akvárku takovou džungli, že jsem neměl šanci dohlédnout k zadní stěně (a to má v tomto směru akvárku pouze 35 cm). Na násosku k externímu filtru jsem nasadil malý kousek molitanu, ale ten jsem pravděpodobně při opětovném sestřihu a zasazení Egerie nechtě stáhnul dolů a po nějaké době (pár týdnů?) jsem na to přišel. V externím filtru bylo několik desítek krevet (Neocaridina heteropoda) ... včetně 1 japonské krevety. Fakt nechápu, jak tou hadicí cestovala. Tak jsem krevetky i s bordýlkem vylil do akvárka. A byla vyřešená otázka, proč bylo v akvárku nějak málo krevet :-D
Jo, přes ten nasávací košík by malé krevety propluly, tak jsem tam dal kus molitanu, ale při nešikovné manipulaci jsem ho stáhnul a přes tu džungli jsem to neviděl.
Holt - to je jistá nevýhoda externích filtrů :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 18

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 29483x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7254-cisteni-filtru?od=51