Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čištění filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Čištění filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2016 20:49 R Muž romant [27987] Re: Mesala
Po měsíci je ten filtr v optimální kondici, tedy měl by být, takže pokud se proud vody vytékající z rampy i po jejím vyčištění nezlepší, bude ta kondice už trošku za hranou a možno lehce propláchnout v akva vodě, ale myslím si, že to nutné nebude a obejde se to tím pouhým čištěním rampy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 18:46 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Mesala
Ano, tak jen vyčisti rampu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 18:36 Žena Mesala [22] Re: Xpe
Díky, kvůli n. bakteriím? Průtok mi přijde dobrý, spíš v té rampě jsou nějaké nečistoty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 18:30 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Mesala
Sice tenhle filtr neznám ale měl by se čistit celý a ještě něco ale to určitě víš, že se filtrační náplně se mají čistit v odebrané vody z akvária, důvod proč snad nemusím psát. A jestli už potřebuje vyčistit, takhle nemohu posoudit, spíš ti řekne jeho průtok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 18:12 Žena Mesala [22] – Filtr Dennerle nano
Ahoj, už mám měsíc založené akvárko, asi by to už chtělo vyčistit filtr, že? Čistí se jenom ta trubice(rampa?)? Nebo i ta vata vevnitř? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2016 15:22 R Muž afc1886 [14704] Re: Petan26
10 minut je nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 14:41 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby – Odumírání bakterií
Nemá tu někdo relevantní informace,nejlépe podložené zkušenostmi, jak rychle odumíráji bakterie na filtračních médiích? Měnil jsem vnější filtry, s tím samozřejmě došlo na přeskládání náplní,jedná se konkrétně o Siporax. Snažil jsem se nic nenechavat zbytečné na suchu, překopání do 10 minut.... mohlo dojít ke značné degradaci filtračních hmot? Toho, že došlo k likvidaci bakterií i mimo média jsem si vědom ale zajímá ten siporax. Diky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 10:00 Muž DaveLister [478] Re: Horác
Mazec... tady ani nebyl tlak. jen ten vnitřní koš z mléčného plastu je zdá se nesmytelně obarven na hnědo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 09:54 Muž Horác [3942] Re: DaveLister
Tak to máš dobrý :o) ... já jsem jednou zapomněl na odpojenej Eheim clasic 2217 ... nechal jsem tam i vodu, zavřel jsem kohouty ... a normálně to bouchlo ... urvaly se ty kovový packy co držej hlavu ... blbec no :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 09:48 Muž Yirka [9126] Re: DaveLister
Asi opravdu dobře těsnil. A pokud byl ve správném okamžiku kohouty uzavřen, vznikl podtlak a zřejmě se vše zakonzervovalo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 09:37 Muž DaveLister [478] Re: Yirka
No právě jsem čekal, že tam proběhnou ošklivé anaerobní jevy s produkcí sirovodíku a bůh ví čeho ještě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 09:32 Muž Yirka [9126] Re: DaveLister
Není vzducha není pucha. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 09:22 Muž DaveLister [478] – Filtr po dvou letech
Tak jsem právě otevřel venkovní kyblíkový Eheim classic, který byl dva roky mimo provoz. Plný řádně jetých médií (kuličky, válečky a nějaký molitan, původní originální náplně) a vody, odpojen od nádrže dlouho po posledním čištění, uzavřeny kohouty, a pak na něj zapomenuto. Trošku jsem se bál ho otevřít, čekal jsem strašný smrad a toxický obsah. Ale nic. Spousta hnědé vody, ale pach žádný, nepoznal bych to od filtru, který ještě před deseti minutami běžel na plný výkon. Zajímavé.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 23:02 Muž konrad [45] Re: zervan
Jj. Človek sa najlepšie učí na vlastných chybách. Akurat zrovna mňa mohlo napadnúť že povlak po čase zmineralizuje :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2016 21:09 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: konrad
Ojha, asi bude treba čistiť častejšie! ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 20:37 Muž konrad [45] Re: zervan
Fotka k příspěvku Sliz tam kedysi mohol byť. Ale po 2 rokoch je to hnedy cement. Už je to čisté a pracuje ako má
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 17:35 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: konrad
Do hlavy Aquaball sa dá ľahko dostať - otvoriť od nasávacieho otvoru a potom pohodlne vnútri všetko vyčistiť pinzetou alebo špajdlou, netreba žiadne chemikálie. Ja ju čistím od slizu každý týždeň v "rozplávačke" (silne zarybnená nádrž). Sliz býva dokonca aj na výstupe pri regulátore, ale ten regulátor sa dá tiež vybrať a tadiaľ dostať dnu a vyčistiť. Vodný kameň som však vo filtri ešte nemal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 20:20 R Muž romant [27987] Re: konrad
1.Ne.
2. Kys. citronová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 20:18 Muž konrad [45]
Zdravím, mám 2 otázky:

1. Je potrebné/vhodné po zatemnení akvária kvoli siniciam vyčistiť aj externý filter? (v provozu 2 mesiace)

2. Je nejaký účinný návod na vyčistenie hlavy vnútorného filtru (eheim aquaball) od nánosov vodného kameňa s baktériami? Docela sa znížil prietok filtru a ani vyčistenie molitanov nijak nepomohlo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 16:46 R Muž romant [27987] Re: Mejtys
Když Nitrivec, tak právě v době kdy neměníš vodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 16:46 Muž patamatix [408] Re: Mejtys
Však on to vydrží :) Ten nitrivec určitě nic nezkazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 16:44 Žena Mejtys [7] Re: patamatix
Děkuji oběma za rychlou odpověď. Proprala jsem ho v odsáté vodě z akva a ne v odstáté. To už mám nastudováno. Ale nekrmit beťáka pár dní... To tedy bude zkouška kdo z koho. On je to pěkný žrout. No, co se dá dělat. Budeme na sebe smutně koukat přes sklo. Mám po každé denní výměně vody přidat nitrivec, nebo to ničemu nepomůže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 16:29 R Muž romant [27987] Re: Mejtys
A ani to že jsi ho vyprala v odstátý vodě nevadí. To doporučení praní filtračních materiálů v akva vodě má podstatu v tom, že voda z vodovodu mlže obsahovat nějaké množství chlóru a ten dokáže nitrifikační bakterie likvidovat, ale v několik hodin odstátý vodě je to to nic proti ničemu. U toho bordýlku záleží na tom, jak starý ten filtr je, tedy jestli se jednalo o již zpracovaný bordýlek s velkým podálem nitrifikčních bakterií a nebo o bordýlek se teprve tvořící, kde by těch bakterií ještě nemusela být převaha a v tomto případě bych se měl na pozoru a ty výměny vody nepodcenil a v tomto období intenzivnějších výměn(2-3dny) nekrmil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 16:23 Muž patamatix [408] Re: Mejtys
Myslím,že sis více méně odpověděla sama,jen jedinou věc jinak - filtr pereme ve vodě z akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 16:09 Žena Mejtys [7]
Tak se mi něco povedlo. Chtěla jsem prvně propláchnout filtr, protože se mi během záběhu zanesla mřížka zbytky rostlin a dalšího bordýlku. Vzala jsem za něj a vyvalil se z něj děsnej bordel přímo do akvária. Betta vypadala, jako by plavala v žumpě. Co teď dál? Filtr jsem tedy proprala v odsáté vodě, vodu doplnila den odstátou a přidala nitrivec. Ještě jsem odsála trochu usazeného kalu ze dna. Myslím, že zítra mi už tak dost rozbujelá hnědá řasa zaroste celé akva. Neritina bude mít hody. Hádám, že nejlepší teď asi bude, měnit nějakou dobu vodu denně. Můžu akváriu ještě nějak pomoci? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 00:29 Muž Assassin [2] Re: RaKo
Není to potřeba. AQ to tu chvíli v pohodě vydrží. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2015 22:35 RaKo Re: romant
Děkuji :-D. Ještě se chci zeptat, zda během čištění filtru je nutné po dobu čištění zajistit akvárko jiným filtrem či nikoli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2015 21:59 R Muž romant [27987] Re: RaKO
Sám si řekne, tím že voda z něho bude o poznání pomaleji vytékat, ten interval nelze takto dopředu stanovit a co se týká výměny molitanu, až bude ve stavu, že se zmáčkne a už se nebude mít snahu vracet do původního tvaru. Při výměně molitanu pamatovat na to, že je nutné častěji měnit vodu a když se bude filtr čistit, tak neodkalovat dno a činit tak týden po sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2015 21:47 RaKO – Čištění filrtu Aquael Mini Pad
Prosím, mám dotaz. Mám akvárko 25l, středně osázené, zatím zajíždím - pouze šněk. Pak v plánu 1 Betta. Po jaké době čistit filtr Aquael Mini Pad a po jaké době měnit celý molitan? Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2015 11:31 R Muž Silent [5949] Re: ms
Komoru s biomaxem čisti až když průtok filtru bude výrazně snížený i po vyčištění molitanů. Já to u téhož filtru čistím přibližně třikrát do roka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2015 11:24 Koště Re: ms
Při záběhu na filtr nesahej a nech ho zajet. U toho biomaxu si to budeš muset vysledovat, ale určitě je frekvence čištění nižší než biomolitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2015 11:20 ms
Měl bych na vás dva dotazy. Jak často čistit filtr při záběhu akvária (zatím bez ryb)? Počítám se záběhem cca měsíc.
Mám filtr Fluval U2. Co všechno se má čistit? Obsahuje schránku s biomaxem(bylo ho tam málo, tak jsem přidal) a dvě chránky s biomolitanem. Vrstvu s uhlím jsem podle rady(přišla mi smysluplná ;-)) tady na fóru vyměnil za biomolitan. Že budu cca každý týden až dva proplachovat molitan je mi jasné, ale mám proplachovat i tu schránku s biomaxem?

Po mnoha letech jsem se vrátil k akvaristice a pro děti založil akvárko. Kdysi jsem měl akvária s klasickými bublifuk filtry. Ještě mi mnohé uniká, ač jsem poctivě hodně načetl na netu, tak i v knihách z 80-tých let, co jsem ještě vyhrabal doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2015 18:53 R Muž romant [27987] Re: cuba
Normálka ho vymácháš v odpuštěný akva vodě, nemusí to bejt dočista, dočista. To čištění bude siganlizováno viditelně sníženým průtokem a když se do něj podíváš a molitan bude takovej hodně slizovatej a jakoby scvrklej, tak to už je i docela pozdě, tu dobu si prostě musíš odladit, začal bych na 14 dnech (přihlédnuto k nádrži v prezentci) a bude se vidět. Při té operaci "mládí vpřed" neodkaluj dno a rozvrhni to po týdnu po sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 18:47 Muž cuba [1]
Prosim jak casto a jak mam vycistit molitan ve filtru?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2015 08:08 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: housis
Teda mne sa to na 120 l zdá dosť veľké osadenstvo - ancíkovia a živorodky našpinia dosť, niektoré rybky nepoznám a žaby? Neviem, s nimi nemám skúsenosti, ale mi to pripadá, že producentov odpadu je tam toľko, že sa musí niekde usadiť a nestíha sa rozkladať. Áno, voda je čistá, veď všetok neporiadok skončí vo filtri - skôr ide o to, či je čistá bez filtrácie (ja viem, ťažko sa zisťuje).

Predpokladám, že sa zanáša tá biela filtračná vata? www.juwel-aquarium.de/… Podľa mňa nepomôže nič iné, len prejsť na externý filter s tým, že sa použije predfilter s veľkou plochou nasávania (a malým objemom) - niečo ako je modulárny Eheim predfilter (www.eheim.com/…), ktorého 2 košíky sa rozšíria o ďalšie, aby bol v podstate po celej výške akvária.

Inak ak je v akváriu dosť rastlín, tak po výpadku filtra rybky bez kyslíka nebudú (prípadne by to riešil vzduchovací kamienok, ak nie sú bohaté rastliny), ale hrozí im otrava dusitanmi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2015 07:23 housis Re: romant
120l, osádka: 5x krunýřovci, 2x lorikaria, 2x mřenky, 5x živorodky, 3x čichavce, 3x skaláry, 2x šnek, 2x žáby, 1x parmička.

Voda, krásně čistá, ryby spokojené, jen ten molitanový filtr pořád zanesený. Jedná se mi o to, až v létě vyrazím na DV, tak jim během 3 dnů přestane cirkulovat voda a budou bez kyslíku :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2015 10:08 lapi Re: DanH
tento filtr ma dva košíky, mužeš je čistit v akvarijní vodě co 14dní na přeskačku a dej ven tu vatu ten molitan ti pobere litajicí častice. Mam doma dva rio 125, a rio 400 a nemam žadny problem. Lumír
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 21:43 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: housis
Až teraz mi došlo, že možno to bolo myslené tak, že filter je v akváriu už veľmi dlho, ale len posledné 3 mesiace robí problém? Ak áno, tak mi to pripomína moju situáciu v pomocnom akvárium, kde som mal provizórny filter z čerpacej hlavy viac ako rok používanej. No a akosi to šlo pomaly aj keď som vyčistil samotný filter. Napadlo mi teda (ja viem, hanba mi - po viac ako roku) čerpaciu hlavu podľa návodu otvoriť a vyčistiť. Šlo to výborne (Eheim) a bol som šokovaný, aké silné vrstvy hnedých nánosov tam sú a jeden úlomok z nich upchal prietok na jednom mieste. Poriadne som vyčistil všetky zákutia a komory a prišlo druhé prekvapenie: keď som to poskladal, pri minimálnom prietoku bol prúd o dosť silnejší ako predtým pri prietoku maximálnom. Zhrnutie: raz za dlhší čas nie je zlé vyčistiť aj čerpaciu hlavu, ak sa dá rozobrať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 21:41 DanH Re: zervan
No, nevím, čím to je, ale mě se nepodařilo ho najít hmm , tak jsem tipnul nejčastější příčinu ( tady na fóru jsem nehledal ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2015 21:33 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: DanH
No práveže ten objem 3 litre nie je tak málo... (www.juwel-aquarium.de/…)
Nevieme, aké veľké je akvárium a ako moc špinavé. Diskusia k tomuto filtru: rybicky.net/forum/16724
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 21:12 R Muž romant [27987] Re: housis
V jak velkým akváriu s jakou osádkou ten filtr je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 21:06 DanH Re: housis
Řekl bych, že to bude typický honič vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 20:57 housis – Juwel 120
Ahoj,prosím o radu.
Za poslední 3 měsíce, se mi stává: vyměním molitanový filtr a tak za dny je zanesý a voda z filtru sotva proudí. Mám filtrační zařízení bioflow 3.0
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 13:08 lapi Re: MrUnknow
do třetího koše dej vatu, jinak to jsou užitečne bakterie ktere se ti vratí zas do filtru hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 20:24 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: MrUnknown
Aj to je súčasť zábehu, nechať tak. Všímaj si hlavne prietok a toto ber ako materiál pre užitočné baktérie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 10:58 R Muž Silent [5949] Re: MrUnknown
Řešil bych to až po zaběhnutí filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 09:40 MrUnknown – Povlak v hadicích
Zdravím, mám asi dva týdny založené akva s filtrem Tetra EX 800 plus. Problém je, že v hadicích se začal dělat povlak, který se občas utrhne a v akváriu to dělá neskutečný nepořádek. Mám hadice pročistit nebo to nechat až to odezní po zaběhnutí filtru?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.02.2015 16:51 R Muž Silent [5949] Re: Daniel
Propláchni celý tenhle filtrační modul nejlépe ve vodě z akvária nebo alespoň odstáté a to dokud to čistit půjde. Pak ti holt nezbude než si koupit modul nový. On ten Dennerle Eckfilter je dobrý filtr do "čistých" nádrží a minimem ryb nebo do krevetkárií, ale jakmile ho použiješ do zatíženější nádrže tak je bez technických úprav filtračních hmot pro zlost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2015 16:39 Muž Daniel [2] - LabyrintkyRe: Silent, Re: slavko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak že ako som to pochopil správne tak to mám raz za čas (nap. mesiac) celé prečistiť aj s molitanom. A filtračná vatu mám tiež prepláchnuť? (foto1)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2015 16:11 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Daniel
Ja mám síce iný typ, ale tiež maličké čudo. Zohnal som si niečo ako minikefku na fľaše, no kým som ju nemal, čistil som čerpadlo vatovými špáradlami - také na čistenie uší, či nosa. Poslúži aj špajla s namotanou vatou, len pozor aby neostali dnu vlákna. Čerpadlo som zvykol rozoberať každé 2 - 4 čistenie molitanu, ale to si treba odpozorovať. Nebál som sa tú vatu namáčať v Save, len potom poctivo Savo opláchnuť ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 18

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 29484x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7254-cisteni-filtru?od=151