Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čištění filtru

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Čištění filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 16:25 Muž ajajak [0]
Já mám v akváriu 200L 2x vnitřní filtr a jeden vnější. Vnitřní čistím po měsíci, táhnou pořád hezky a venkovní po 3 měsících.Tato kombinace mě zbavila řas.samozřejmě že nějaké ty řasy se vždy na starých listech najdou ale to je v přírodě normální.Vodu měním 1x za 14 dní tak třetinu rovnou z kohoutku studna vrt a vůbec neodkaluji. Ryb nemám málo tak akorát včetně živorodek.Dříve jsem měl kanystrák a štětka jenom kvetla.Byl po třech měsících ještě v pohodě.Moje zjištění je že byl obrovský proud vody.Koupil jsem starý kanystrák se slabším průtokem ale většímy médii a vyřešeno.Nové filtry jsou moc silné a neudrží se v nich bakterie a bordel moc rychle projde aniž by se rozložil.Je to jenom můj názor a poznatek.Nikomu toto nevnucuji. ano

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 13:21 Muž muťa [551] - RostlinyRe: logrus
Ja ho čistím 1-2 do roka, na průtok nečekán. Ale čištěním myslím jen lehké propláchnutí košů a výměnu jemné vaty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2019 11:31 Muž Riccihifi [13] Re: logrus
Ahoj, cistit az ked bude mat slaby prietok, to je znamkou ze je spinavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 11:29 Muž logrus [0] čistění filtru
Ahoj.. Poradíte mně jak mám často čistit vnější filtr (Eheim professionel 4+ 250).
Pokud dostatečně proudí, nebo se má třeba jednou za 3 měsíce vyčistit?
Běží mně doma už 3 měsíce v kuse a zatím není problém s průtokem, jen se mně dost dělá zelená řasa, tak jestli nemůže být problém v tom že by chtěl vyčistit..
Díky..

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 02:21 Žena Morticia [76] Re: romant
Díky za rady. Propláchnu, naočkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 21:27 Muž vlka [117] Re: Morticia
Hezký večer. Akvárium máš zaběhlé, tak prostě vyměň starý molitan za nový, ten jen řádně propláchni pod tekoucí vodou. Mám moc rybiček ve svém akváriu a molitan (Asap 500) peru pod tekoucí vodou skoro každý týden, max. 1x za 14 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 19:38 R Muž romant [27389] Re: Morticia
Před tou výměnou ten starej hodně vymačkáš a v tom sajrajtu promačkáš tu novou houbu, čímž si jí tzv. naočkuješ a když to uděláš, jak jsem psal, neměl by nastat problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 19:09 Žena Morticia [76] Re: romant
Právě že nemám. Ale napadlo mě třeba9 ho ponořit na pár dnů do nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 18:41 R Muž romant [27389] Re: Morticia
A máš kde? Máš ještě jeden ten filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 18:38 Žena Morticia [76] Re: romant
A nějak extra ho "zajíždět"? To není třeba?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 18:25 R Muž romant [27389] Re: Morticia
Koupit novej a vyměnit. Tři dny před výměnoui přestat krmit, den před výměnou vyměnit vodu, den po výměně taky, stále nekrmit, neodkalovat dno, neprotrhávat rostliny, začít krmit tak po týdnu, vodu měnit klidně i v dalších dnech a nebo podle potřeby a rekace rybí osádky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 18:17 Žena Morticia [76] Re: romant
Jede od 23.1.2017. Taky mě napadlo, že je špatný už.
Jak teď postupovat s novým?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 18:08 R Muž romant [27389] Re: Morticia
Vyměnit. Ten molitan je již jakoby zpuchřelej. Jakmile se takto v krátkým časovýmm úseku začne propadat a nevrací se, je umřelej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 17:36 Žena Morticia [76]
Fotka k příspěvku 31.12. Jsem čistila mechanicky filr (jako vždy v akva vodě v kyblu), protože vypadal takto. Bordýlku bylo minimálně, což mi přišlo divné. Přef opětovným zapnutím hlavy se mírně narovnal, ale fakt mírně. Dneska je zase celý zmačkaný....prezentace Moje akvárium,, chce-li někdo studovat....
Co se mohlo stát, vadí to/nevadí?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2018 10:55 R Muž Anthrax [2224] Re: visek
Pokud je ten molitan fakt hodně zanesenej, tak ho zabal, třeba do igelitky, a práskni s ním párkrát pořádně o vanu. Uvidíš kolik bordelu z toho dostaneš. Ale počkej až nebude doma manželka. Nemusela by mít úplně pochopení.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2018 10:25 Muž Olin [50] - MixRe: visek
To bych nedělal. Stačí ho vyždímat ručně v kbeliku s vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2018 08:46 Muž visek [47] - Tetry
mel jsem molitan na at-201 a neustale se ucpaval,udelal jsem vymenu.zkusim dat ten starej dat do pracky.uvidim .zkousel to nekdo?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 20:28 Muž Mitn [0]
Až mi přijde ten nový filtr, vzhledem k nefunkčnosti starých filtračních médií, mám tam dát úplně nové náplně, nebo po důkladném propláchnutí tám můžu dát ty staré náplně (keramické kroužky, biomolitan, S. Matrix, filtrační vata, S purigen).
Jinak umístit filtr na úroveň akvária, technický to nejde.
Děkuji za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 19:54 Muž jarda62 [252] Re: Mitn
Já bych ten filtr položil do výšky akvária, aby tam nebyl tak velký tlak a zkusil zapnout, do úterý by to mohlo vydržet.. ;-) pokud je to možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.12.2018 19:28 R Muž romant [27389] Re: Mitn
Nekrmit, denně měnit 1/3 vody a to po dobu týdne. Ty média budou opravdu nefunkční, pořádně propláchnout. Jestli máš možnost nasypat ty média do belíku a tam zavést intenzivní vzduchování, udělej to, zachráníš ty bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 19:25 Muž Mitn [0] – Tekoucí filtr
Dobrý den, potřeboval bych poradit. Mám 160 l společenské akvarium asi rok staré. Dnes při čištění vnějšího filtru a jeho znovu zprovoznění jsem zjistil, že teče. Špatné těsnění, nebo něco. Nevím. Filtr jsem několikrát zkontroloval, znovu uzavřel, nic nepomohlo. Pořád při zapnutí tekl. Okamžitě jsem ho musel vypnout a odstavit. Bohužel už není v záruce. Okamžitě jsem dnes objednal nový filtr,ale má přijít až v úterý 18.12.2018. Vydrží akvárium bez filtru bez větší újmy? Objednal jsem ten stejný filtr, takže až přijde, tak do něj dám zajeté filtrační náplně ze stareho filtru. Ale stejně asi všechny nitrifikační bakterie na původních naplnich budou uhynule. Mám strach, aby se ryby neotravily čpavkem, než se vytvoří nové kolonie bakterií v novém filtru. Zkuste mi poradit. Moc děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.12.2018 20:50 R Muž vaclav [9927] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: File1980
Dneska už je snad všechno na You-Tube :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2018 20:43 Muž File1980 [48] Re: hunti
A co návod ten nemáš? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2018 19:47 Muž MirekSazava [71] Re: hunti
Vypni filtr, zavri ventily, odpoj hadice a pak uz s nim muzes manipulovat dle libosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2018 19:42 Muž hunti [4] – Jak otevřít filtr
Mám dotaz ohledně otevření filtru. Jedná se o externí filtr Sunsun 703a. Pokud ho mám již v provozu se zapojenými hadicemi a chci vyměnit, nebo přidat náplně, jak mám filtr otevřít? Stačí odpojit ze sítě a otevřít i se zapojenými hadicemi? Nebo se musí nějak postupně odpojovat hadice, dostat z nich vodu atd. ? Mám obavu, abych filtr neotevřel a nevyhrkla mi na podlahu všechna voda :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.11.2018 10:20 Muž jarda62 [252] Re: Marcelko
OT Ty si fakt na odstřel... hmm nauč se číst, více rad ti nedám a divím se ostatním..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2018 10:18 Žena silviebaris [358] Re: Marcelko
Já ho čistím vodou z akvária,ale p.Václav tady psal že se může i v odstáté,kohoutková asi vhodná moc nebude... ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2018 10:16 Muž Marcelko [-4] - Rostliny
Filter by sa mal cistit vo vode z akvaria.
Co sa stane, ked sa vycisti vo vode priamo z kohutika?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 17:53 Muž bobikcz [134] - ups .... ono to roste :)Re: freem1
dle potřeby, když se proudění z rampy výrazně spomalý jdu otevřít filtr a vyčistím to (cca 1 za 8 měsíců) :) Hadice jsem čistil 1 za 4 roky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   12.11.2018 21:40 R Muž ctibum [4430] - Snažím se to nezahubit...Re: freem1
To vůbec není špatný nápad. Tak až to tu pročteš, tak to sepiš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2018 21:34 Muž Marcelko [-4] - RostlinyRe: Maq
najlepsie by, ale bolo napisat to do jedneho prispevku, nemyslis...? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2018 20:53 Muž Maq [4284] Re: freem1
Pokud se nemýlím, přímo tady máš dvaadvacet stránek různých zkušeností, poznatků a názorů. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2018 17:54 Muž Marcelko [-4] - Rostliny
Ako casto, a akym sposobom cistite filtracne naplne, hlavu filtra, hadice, rampu a nasavaciu trubicu?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2018 09:07 R Muž vaclav [9927] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: logrus
I v odstáté vodě můžeš prát filtr. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 08:33 Muž logrus [0] Re: silviebaris
Mel jsem v akvarku nalevniky, zoo branik mne namichali vodicku, ktera je asi zabila a stala se znich takova jako vata. To jsem vysal 1/3 vody a nalil novou. Za dva dni mam proprat a vycistit filtr. Jen se mne nechce v tak kratke dobe zase sahat do akvarka, tak jsem myslel, ze bych to vycistil v odstate vode co jsem si natocil do kyblu. Cistit to budu v nedeli, tak se radeji ptam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 08:04 Žena silviebaris [358] Re: logrus
Jaký problem odebrat vodu s akvaria a vyprat tam filtr?Toho chloru je dnes ve vodovodnim řadu minimum.Odstátou vodu si potom nalij do akvaria,jak budeš dělat údržbu.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 07:54 Muž logrus [0] Re: silviebaris
A proc jen voda s akvarka?
Cetl jsem ze bakterie zabiji chlor a kdyz si necham par dni odstat vodu, tak tam chlor nebude a teplota bude priblizne jak v akvariu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 07:46 Žena silviebaris [358] Re: logrus
Ano pouze vodou s akvária... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 07:22 Muž logrus [0] Cisteni filtru
Ahoj.
Stacit proprat filtr v odstate vode, nebo to musi byt vylozene voda s akvarka?
Diky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 22:43 Muž PetrO [234] Re: ctibum
Klidně můžeme i nesouhlasit, proč né..
Pokud jede na tenhle filtr od dubna (soudím podle prezentace) a má relativně přerybněno, tak myslím, že když se do toho hrnce podívá, tak rozhodně nic nezkazí.
Já to kapek zanedbal a je fakt, že se "lapalo".Byl přicpaný předtím. Ale je fakt, že i docela dost krmím a taky mě dost nadělají Platy.
Jinak souhlas s LeRim..

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 22:02 Muž LeRi [305] Re: freem1
No záleží také jak si poskládáš v tom filtru filtrační hmoty, jestli máš předfiltr, jak moc ti kadí ryby (jak a čím krmíš) a jak často provádíš údržbu v akva (odstranění rostlinného odpadu atd) Mě stačí 702 otevřít tak jednou za půl roku, předfiltr za tři měsíce ale spíš jen ze zvědavosti a vysvobodit krevety ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 22:00 Muž Strakááč [116] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: ctibum
Třeba myslel lapat po dechu kvůli otravě ryb :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2018 21:04 R Muž ctibum [4430] - Snažím se to nezahubit...Re: PetrO
Nóóó, s tím bych si dovolil skromně nesouhlasit...
Nejistý si může být třeba každou středu...
A zanesení filtru, bych řekl, neznamená nedostatek "vzduchu" ve vodě. V "61" nemám například filtr žádný a nikdo po ničem nelapá...
S polívkou souhlasím, ale to je v případě tazatele totálně mimo jakékoli téma...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 20:57 Muž PetrO [234] Re: freem1
Pokud si nejsi jistý tak raději vyčisti.
Když Ti budou ryby lapat po vzduchu u hladiny, tak to už je pozdě.
A navíc máš docela rybí polívku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 20:48 R Muž ctibum [4430] - Snažím se to nezahubit...Re: freem1
"výrazně"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 20:13 Muž Marcelko [-4] - RostlinyRe: jarda62
O kolko asi musi klesnut ten prietok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2018 19:00 Muž jarda62 [252] Re: freem1
Filtr se čistí až poklesne průtok, nezáleží na typu ani značce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 18:52 Muž Marcelko [-4] - Rostliny
Prosim Vas ako casto sa cisty vonkajsi filter SUNSUN 702A?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 13:12 Muž RE5PEKT [247] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Lennis
palec méně je někdy více ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 12:47 Žena Lennis [6] - Bojovnice pestrá (Betta splendens)odkalování vs výměna vody
Tak už jsme doma, omlouvám se, ale chvíli mi trvalo, než jsem pochopila, o čem je řeč. Dna se tedy dotýkat nebudu, jen vytahám velké bobečky od rybky. Dno nijak zanesené nemám (rybka po sobě pečlivě dojídá, neujde jí ani drobeček), takže není třeba ho čistit, řekla bych, že rostlinky se o další nečistoty "starají" sami (podle toho, jak rychle rostou). Jen vyměním tu vodu a properu filtr. Řekla bych, že stabilitu v akváriu mám dobrou, už i ten bílý povlak z kořenu mizí.

Momentálně mám v akváriu jen jednoho samce Betty bojovnice a jednu Levatku ostrou, ty dva okružáky, co plánuje pořád sháním.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 22

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 27493x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/7254-cisteni-filtru