Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké další ryby k těm stávajícím?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Jaké další ryby k těm stávajícím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 10:52 Pavel Re: Anthrax
Ano chovají se skaláři a neonky společně ale jen, když je chováte odmalička... Nemá cenu se tu s vámi hádat. Hned jak budu mít čas udělám prezentaci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 09:52 R Muž Anthrax [4786] Re: Pavel
Vždyť píšu, záleží jak na tom to akvárko je. A to když zásadně nedáváš informace, je těžké odhadovat. Střílím tedy na slepo, nic jiného z dostupných informací ani nelze.
Neonky se chovají se skalárama běžně. ;-)
rybicky.net/nadrze/26262
rybicky.net/nadrze/21729 (tady jsou dokonce neonky modré)
Čichavci rozhodně nejsou dravci a ani skaláry hmm Navíc ještě před třemi týdny ti čichavci moc majestátně nevypadali. To že tam máš ryby rok ještě neznamená že mají velikost co by mohly/měly mít. Rozhodně bych si netipnul, že jsou starší. :-)

Edit: Vaaclav je rychlejší. To je tak když člověk furt někam odbíhá ;-)
Edit 2: Tady si můžeš vyhledat kombinace ryb a uvidíš jak moc neobvyklá kombinace je mít neonku červenou třeba s čichavcem. ;-) rybicky.net/nadrze/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 09:44 Pavel Re: vaaclav
Prezenraci udělám až přijdu domů. Navíc, já sám jsem se zeptal, co byste mi poradili za přidanou rybu. Omlouvám se ale naonka ke starším skalárům či čichavcům mi přijde jako hloupost. Jen můj názor. Udělám prezentaci a uvidíme. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.07.2018 09:36 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pavel
Dravé ryby vypadají trochu jinak než čichavci nebo skaláry. Pokud víš co k sobě patří a co ne tak proč se tu vůbec ptáš. Udělej si prezentaci ať víme na čem jsme takhle je to jen ztracený čas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 09:10 Pavel Re: Anthrax
Mluvíme o tom samím akváriu? :-D Pokaď vím, tak neonka červená může být se skalárama pouze, když je koupím od malička. Neonka s čichavcem? To jsem nikdy neviděl. Podle mě mezi dravý ryby dát normální asi nebude dobrej nápad. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 09:02 R Muž Anthrax [4786] Re: Pavel
Záleží na tom jak je to akvárko zařízené, jaká je tam teplota a na tvých preferencích. Ale je tu například celá plejáda teter. :-)

Co třeba pořádné hejno rybicky.net/atlasryb/neonka_cervena ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 08:47 Pavel Re: Anthrax
Například?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 07:43 R Muž Anthrax [4786] Re: Pavel
Tak prezentace by se hodila. Už se tu ptáš po tolikáté, že to musíš vědět. ;-)

Ale přijde mi že tam těmhle "dominantních" ryb už máš celkem dost. Vzhledem k tomu jak ti to tam zhruba před měsícem všechno ty čichavce líbající okusovalo a pak ti zase jiný čichavec změnil barvu, tak bych na těchhle druzích nepřidával. Není to o přerybnění ale o snášenlivosti rybek.

Spíš bych tam přidal nějakou mírumilovnou hejnovou rybu v patřičných počtech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 07:23 Pavel – Ryby k stávajícím.
A myslíte, že bych mohl přikoupit toho čichavce líbajícího? Ten by tam mohl bejt. Určitě vím, že to nemám přerybněný. Třeba ještě dva líbající čichavci a jednu parmičku černopruho. Chcete foto nádrže nebo tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2018 08:35 Pavel Re: NHKG
Dobře, já jsem se rozmýšlel, že bych koupil ještě jednoho čichavce líbajícího a samičí čichavce zlatého, protože líbající čichavec by měl bejt ve skupině a já mám dva samce čichavce zlatého takže proto samička ale potom jsem si uvědomil, že ta samička bude chudák. A bojím se, že by mi je zabili. Tak nic. Děkuji mnohokrát! :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.07.2018 06:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Pavel
S ancistrusem nebude problém. Ale cichlidku ramirezovu nedoporučuji. Je hodně náročná na kvalitu vody a podletoho co jsi mapsal, nemáš pro ni podmínky a nežila by u tebe dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2018 05:46 Pavel – K sobě tyto ryby?
Dobrý den. Mám 200 litrové akvárium a v něm mám už rok - 2ks skalára, 2ks čichavce zlatého, 1ks čichavce líbajícího, 1ks čichavce modrého, 3ks parmičku černopruhou, 1ks ancistrus. Skaláři a čichavci jsou už na sebe zvyklí. Nedávno jsem řešil agresivního čichavce modrého, kterého mám jinde. Chtěl bych se zeptat. Mám ještě jedno akvárium se sumečky žraločímy a u nich mám 3ks ancistruse. Když jim dám nažrat, tak to sežerou jenom sumci. Proto jsem se rozmýšlel, že by jednoho ancistruse vylovil a dal do toho 200 litrového. A dál jsem přemýšlel o doplnění do 200 litrového akvária cichlidky ramirezovy. Myslíte, že to bude Okay?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 14:36 Muž Kallhor [0]
Díky všem přidám par rostlinek nějaký s nízkými nároky .. ale rád bych se zbavil zivorodek úplně a spis bych misto nich bral razborky ale na to mám asi ještě čas než se mi rozrostou rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2018 06:36 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Kallhor
Do tohohle bych určitě žádné ryby nepřidával, spíš bych to viděl na odebrání některých, jak už bylo napsáno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2018 22:33 R Muž afc1886 [14685] Re: Kallhor
Jenom bych podotkl, že čistý objem akvária je o dost menší cca 48 litrů a už ta stávající osádka není nejvhodnější. Dříve než budeš řešit rybičky to ale chce přidat hodně živých rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.06.2018 22:31 Aslan
Dobrý den, být Vámi tak dám pryč tu jednu platu a nechám osazenstvo tak jak je. Nebo v lepším případě dát pryč i neonky a nechat paví očka+ancíka a regulovat jejich počet. Větší tetry bych k okům nerisknul. Zastavil bych se ještě u té nádrže... málo rostlin a ještě hnojit? Myslím že hnojit je potřeba když rostliny viditelně strádají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 21:41 Muž Kallhor [0]
Dobrý večer mam akva 87x27x27 63l hrubého v nem mam 8 neonek červených 1 ancika 4 páv.ocka a 1 platu skvrnitou rad bych k te plate dokoupil ještě dve platy a taky bych k tenhle stávajícím pořídil ještě nějake rybky jestli danio pruhovaném či nějakou tetru nebo razborky a ani nevím kolik si jich mužů dovolit dekuji za rady a tipy :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 10:24 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Wanderer
Původně jsem šel na burzu s plánem dokoupit 10 neonek modrých, protože teď uz vím, že více druhu teter není ono. Myslel jsem si, že různé druhy neonek by vadit nemuseli a ty zelené se mi velmi líbily, ale nakonec jsem odolal a doufám že modré neonky budou priste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2018 09:23 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Michael281
Krása teter je když jsou v hejnu. Trochu od toho a trochu od dalšího moc nefunguje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 09:19 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Anthrax
A mohl bych k těm 10 neonkam modrým přidat 10 neonek zelených nebo to nebude ono?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 12:02 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Anthrax
A pokud na burze modré neonky nebudou, tak tam nemůžu dát něco jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 19:58 R Muž Anthrax [4786] Re: Michael281
Naprosto bezpečné množství těchto ryb na čistých 40 litrů vody. Jsou to čistotné ryby. Kdybys jich koupil míň, tak to nebude ono. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 19:29 R Muž romant [27987] Re: Michael281
Těch co kolega navrhoval nikoliv, to jsou čistotný rybky a ty počty jsou v richtiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 19:24 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Anthrax
A není to moc 30 ryb do 54L?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 07:42 Muž Michael281 [6] - TetryRe: afc1886
Dobrá, zní to dobře. Sice by se mi více libilo tam mít 10 neonek a 10 teter, ale 20 neonek bude jistě lepších :-) . A není 10 pygmaeu hodně? Já mám právě strach jich tam dát tolik, protože kdyz jsem před 3 lety nakoupil 8 pancéřníčků, tak jsem si s nima z burzy dotáhl plostenky a krupicku, všichni pošli a dokonce i nějaké jiné ryby. Potom jsem az loni tam dal 2 otíky a ty jsem uz tak po měsíci neviděl. Nevim čím to je, ale vždycky mi ty ryby na dno pošli (ikdyz poprvé uz byly nakažené). A kdyz jsem tam dal nové endlerky, tak všechny měli krupicku a hned pošli, ale ostatní ryby (včetně 2 endlerek) jsou zdravé. Uz opravdu nevim čím to muže být :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.03.2018 15:18 R Muž Anthrax [4786] Re: Michael281
Já nevím, ale budu se dneska už asi po třeti opakovat. :-) Hejnové ryby mají být v hejnu. Vytvoř pořádně hejno minimálně 20 ryb jednoho druhu. Neonek modrých nebo ohnivek. Živorodky bych tam nemontoval. Zvolil bych panceřníčky malé, protože těch se ti tam deset vleze. ;-)

Edit: Sakra jsem pomalej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.03.2018 15:12 R Muž afc1886 [14685] Re: Michael281
Endlerky a tetru ohnivou daruj a přidej jen ty neonky modré rybicky.net/atlasryb/neonka_modra na nějakých 20 kousků a na dno třeba 10 pancéřníčku malých rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly a bude to akva jako lusk. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 14:47 Muž Michael281 [6] - Tetry – Čím doplnit stávající osádku?
Zdravím, chtěl bych své akvárium doplnit novými rybami a rostlinami. Aktuálně tam mám 10 neonek modrých, 1 tetru ohnivou a 2 endlerky. Fotka je v moji prezentaci. Zvažuji 3 návrhy: a) 4-6 pancerinicků, 10 teter ohnivych. B) 4-6 pancerinicků, 5 teter o. a samce betta splendens nebo párek cichavcu medovych. C) 4-6 pancerinicků a tetry nebo neonky. Nejvíce by se mi líbil navrh B ale je asi nejhorší. Tak co na to říkáte? Nějaké další návrhy?
Ryby mám v plánu koupit na Aquateře Olomouc tuto sobotu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 21:46 R Muž romant [27987] Re: Wanderer
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 21:44 Muž File1980 [53] Re: Wanderer
Pancéřníček,který snáší teplotu až 28°C je pygmeják

rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly

V této nádrži je i se skalárami.

rybicky.net/nadrze/21509
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 19:20 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Jaký druh pancéřníčků mi doporučíte místo pand do cca 28°C? Ptám se na zkušenosti s chováním, chtěl bych stejné šašky jako jsou pandové,co tam někdy předvádí, to je radost koukat. Uvažuji do budoucna, abych případně zvednul teplotu ve své nádrži, akorát pro ty pandíky to nebude. Líbí se mi třeba Pancéřníček Adolfův, otázka je, jestli jeden stupeň teploty navíc něco řeší. Díky za tipy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 14:10 Žena Naďa [33] Re: R. Franklinová
Mečovky, platy a endlerky ☺
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 11:31 R. Franklinová – Možné křížení žovorodek
Jednou jsem někde v universitní hnihovně četla, že se některé druhy živorodek kříží, ale už si nepomatuju o které přesně šlo, tehdy sem se o ně nijak nezajímala takže jsem to po zkoušce pustila z hlavy... nebo možná ještě před ní hmm . Myslím že to byla plata a mečovka. Neví někdo o které 3 druhy jde? Mám zelené mečovky a moly, které držím oddelěně a přemýšlím o nějakých hezky barevných platách nebo gupkách. Nedávno se mi stalo, že mi odešlo několik vzduchovacích motůrku současně. Takže se tuto informaci snažím dohledat, kdyby se náhodou zase něco popo... bylo by dobré vědet které živorodky k sobě nemohu dát bez následků. Ne opravdu nechci šlechtit novou rybu. Předem děkuji za odpověd ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.02.2018 09:22 R Muž Anthrax [4786] Re: wicca
Ono to není jen kvůli tomu, jak to vypadá. Ale taky proto, že hejnová ryba má být v hejnu. Ne ve skupince o pěti jedincích. Bylo by to v zájmu těch rybek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 09:13 Žena wicca [0] Re: Anthrax
No já to mám asi jinak, ale mě se to právě líbí, jak si plave každá skupinka jinak... velká hejna mému oku moc nelahodí. A ten čichavec se mi moc líbí, a i to, že "vyplňuje" hodní prostor aq, kde jiné ryby moc neplavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.02.2018 08:41 R Muž Anthrax [4786] Re: wicca
Já bych se soustředil na ty hejnové ryby co tam plavou. Máš tam 3 hejna teter, v počtech které jsou o ničem. Velké hejno by tam jistě vypadalo lépe než 3 skupinky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2018 08:22 Muž LukšaNM [309] Re: wicca
Jak na množství ryb nevím, ale za mě bych hlavně nepřidával dalšího samce! no
Ale to jen tak pro jistotu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 07:24 Žena wicca [0] – Čichavec?
Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda mohu do akvária Relax přidat ještě čichvace zakrslé. Mám tam jeden pár, můžu přidat ještě jeden pár? Moc se mi ta ryba líbí, jen nevím, jestli se tam ještě "vleze". Díky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 20:36 rajcik – Ještě něco doplnit???
Ahoj, chtěl bych znát váš názor na osazenstvo akva. Mám 200l vody. Aktuální osazenstvo je 2x Ancistrus, 6x pancéřníček panda, 14x tetra žhavá a 4x skalára amazonská (po vytvoření páru zredujuju na 2 ks). Plánoval jsem ještě cca 15x tetru vláknoploutvou, popř poraďte nejakou vhodnou rybku ale bojím se aby nebylo přerybněno. Prezentace není už úplně aktuální, rostliny se pěkně rozrostly. Díky za názor.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.01.2018 16:53 R Muž Anthrax [4786] Re: wicca
Neritina je taky pěkný hnojič. Ty parmičky bych zařadil někam doprostřed. Ale myslím, že takhle to hodnotit nejde. Hodně záleží jakou potravou je krmíš a pak si taky musíš uvědomit, že třeba taková neonka je čistotná ryba ale musí být v hejnu. Tím chci říct, že nejde příliš srovnávat "párové" a hejnové ryby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 16:49 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: wicca
Živorodky a japoniky kakají kudy chodí, ostatní v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 15:07 Žena wicca [0] – čistotné ryby
Ahoj, téma ohledně čistoty ryb jsem nikde nenašla, ale docela by mě to zajímalo.

Jak ohodnotit tyto ryby na stupnici od 1 do 5 (1 - čistotná, 5 - prasátko):

Neonka červená
Dánio perlové
Parmička černopruhá
Parmička čtyřpruhá
Tetra ohnivá
Tetra krvavá
Tetra červená
Tetra červenohlavá
Pancéřníček panda
Pancéřníček leopardí
Pancéřníček nejmenší
Cichlidka kakadu
Razbora Espeho
Razbora Hengelova
Živorodka Wingeova
Čichavec modrý

A co třeba:
Neritina zebra
Krevetka japonská

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 21:02 Žena Naďa [33] Re: romant
Tak ramirezky mít nemůžu, prý nesmí krev a já mám širokohlavce nautského, který potřebuje maso. Opravuji teploty vody. Koupila jsem nový teploměr. Jsem na 25 stupních.
Takže jdu načíst Cichlidku Thomasovu, Kakadu nebo Borelliho. A děti mají slíbené sekavce (taky masožravci).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 21:55 Žena Naďa [33] Re: romant
Musím sehnat kontakt. Dostala jsem se k němu před lety s dětmi do odchovny, ale měnila jsem telefon a přišla o číslo. Nemate někdo? Byl z okolí Jablonce nad Nisou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2018 21:49 R Muž romant [27987] Re: Naďa
Ty ryby si opravdu pořiď od chovatele, vyhneš se spoustě problémů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 21:39 Žena Naďa [33] Re: romant
Asi mám rozhodnuto. Jedním dechem jsem přečetla oba její články. A má je v úplně stejném setu. Doplním kytky a před konečným rozhodnutím ještě načtu další rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 19:28 R Muž romant [27987] Re: Naďa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 19:25 Žena Naďa [33] Re: Kubaa
A co ramirezky? Vím, že jsou taky citlivé na čistotu vody. A býval zde chovatel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2018 16:12 Muž Kubaa [718] Re: Naďa
V tom případě bych šel do nějakých jiných tropických labyrintek (z Indonésie, Malajsie, Thajska...) - buď velké čichavce (rod Trichopodus), ale na ty je to podle mého názoru malé, nebo třeba vrčivky. Pro ty by to bylo pěkné akvárium. Severní Indie, odkud jsou ty měďáci, jsou už spíš subtropy.

Co se počtu týče, tak u těch čichavců je to závislé na osázení akvária. Do běžně osázeného akvária, bych dal tak 2-3 páry. Pokud by to byla hustá džungle v celém objemu akvária, tak klidně více.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20512x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6312?od=201