Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké další ryby k těm stávajícím?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Žádná další stránka   1  
Jaké další ryby k těm stávajícím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 23:06 140bpm – co mozem pridat ???
mam taku otazku, mam rybky, tie co mam napisane v profile. a rad by som k nim pridal 2-4 vacsie rybky, aby tam bolo aj nieco vacsie. co by ste mi poradili ? co mate pripadne odskusane, co mi neskosi rastliny a nepozerie moje terajsie osadenstvo ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 20:16 All001
Belonesox? 20cm má a je rozhodně zajimavá :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 16:08 Žena Wampi [54]
pro PT k tvému názoru jsem časem dospěla také, máš pravdu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 13:03 Muž PT [89]
je to dost veci osobniho v kusu, ale zase treba ja s georgem moc nesouhlasim. Chapu, ze kdyz nekdo ma velke akva, tak chce mit velke ryby, jenomze nemuzu si pomoct, kdyz vidim trebas ty sladkovodni rejnoky v akvariu i trebas 2-3m dlouhem tak mi stejnak pripadne, ze je mu to zkartka male. Stejne tak ryby co maji treba 20cm, tak proste v tom akva udelaji par temp a uz se musi otacet a znova par tem a znova otocka... Vypadaji sice pekne, diky velikosti jde videt detaily, ale pripadne mi to same jako male ryby v mini akvariich. Ono je to asi hodne o osobnich preferencich, ale mi pripadne priorozenejsi spise vice ruznych mensich ryb, trebas i v obrovskych akvariich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 12:46 bublina – pro wampi
jestli hledáte neagresivní ,, žraloky", tak bych vám doporučovala perleťovky brazilské. Moje maminka mi hrozí, že ještě chvíli a dá mi je na pánev, protože jsou to opravdu velcí obludi hop
Rybám nijak zvlášť neubližují, jsou oprsklí jak nádražní vrabci a člověk se s nimi nenudí! Jakmile přijdu k akvárku, moji ,, perleťoví žraloci " okamžitě připlavou k rohu, kde dostávají krmení a žebrají. Naučili se i žrát z ruky a mírně okusovat ponořené palce. Je s nimi sranda.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 11:21 Sidonius – To Delfínek
Že další rybky ne , to už jsi pochopila. ;-)
Ale co takhle říct taťkovi, ať ti přikoupí ze pár rostlinek? Nejsem první, kdo ti přídání rostlin doporučuje - že by na tom něco bylo? :-)
A ještě bys mohla taťku poprosit, ať zkusí otestovat ten kámen, jestli neobsahuje vápenec. Pokud by jej obsahoval, měla bys ho z akva vyndat - rostlinkám by se v jeho společnosti moc nedařilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 11:10 Delfínek
aha hmm ne palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 11:09 Žena Dorianna [2]
To nemůžeš. Teď tam máš 28 ryb, každá má minimálně 4 cm, takže pokud opravdu chceme jít podle výpočtů, 4*28 je 112, takže 28 minirybiček na 112 litrů, což ty nemáš, dokonce ani nemáš ryby jenom 4 cm velké...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 11:00 Delfínek
No,ale mně vyšlo ve výpočtu(tady na stránce)že tam můžu dát ještě šest ryb... :-O tak já nevim :-| :-| ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 10:37 irča
No, myslím že už tam máš moc rybiček a že by se tam už mohli mačkat :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 10:32 Žena Dorianna [2]
No, čichavci by se ti tam možná i sešli (miluju čichavce), ale bylo by třeba vyhodit se stávající osádky asi 10 ryb, nejlépe těch nejvíce špinících...Být tebou, tak si tam nechám jedno větší hejno (třeba teter, právě kolem těch 10), ancistruse a dva tři čichavce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 10:17 Delfínek – Můžu je tam dát?
Fotka k příspěvku Zdravím všechny akvaristy,mám akva(čistý objem 68l)a chtěla bych tam ještě nějakou větší rybku(jestli teda můžu),myslím něco jako čichavce,cichlidky,nebo nějaké větší živorodky a tak. Předem díky :-) ano
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 20:26 Muž [] – tetřičky
jsou jich stovky.Od nenáročných až po choulostivky.Jukni na atlas ryb a určitě vybereš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 19:42 křemil – nenáročná ryba
nevim jak mas velky akvarko ale pokud chces nejaky barevny ryby tak bych doporucil nejaká živorodky nejsou moc náročné nebo čichavce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 18:57 Muž Horác [3942] – snoopy
V poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 18:56 Potkan – .............
No nhejméně náročné jsou asi živorodky všeobecně,ty neonky co jsou tu jmenovaný potřebujou měkkou vodu, anebo ancitrusy a pancéřníčci. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 18:54 snoopy – pavi ocko
Mužou bejt samci spolu,ja aby na sebe neutocily.Vim ze nekery rybky takovy jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 15:12 Muž Hugo [8] - Cichlidy – .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 15:01 Žena Kate [10] – nenáročná rybka
No, někdy jsou neonky na tohle dost háklivý. A je myslím celkem problém je odchovat. Nejlepčejší máš paví óčka ;-) Ty jsou fakt dóst barevný, nenáročný a kdybys ta mláďata nechtěla, tak si kup samý samce. Ty jsou ještě barevnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 14:58 snoopy – nenarocna rybka
je diky ,ale neonky již mám.Třeba jeste nejaká. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 14:56 Vodník – .
Neonka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 14:54 snoopy – Nenaročná rybka?
Chtěla bych poradit nějakou nenaročnou rybku ,ale aby byla barevněvyrazdnejší.Mam akva s filtrem a vzduchováním.(abych se nemusela starat o ph,tvrdost,teplotu dody.)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2006 21:05 Wampi – děkuju
Díky za všechny rady , ale teď fakt nevím kudy kam. Musím popřemýšlet co a jak dál. Jenže tu drobotinu co tam mám tak tý se vzdát nemůžu, už jen proto, že když tam strčím prsty tak mi mezi nima dania hrajou na schovku a hrajou si jak prdlí. Takže to bych asi obrečela , kdyby mi to tam začala nějaká ryba " čistit"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2006 17:16 911 – Akva
Omlouvám se za chybu...původně tam byli pouze Ocellati :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2006 17:09 911 – Akva
Souhlasím s Georgem, do tak velkého akvária je škoda "cpát" tak malé ryby. Koupil bych pět kusů Ocellatů, nebo Synspil a ty by si to časem vyčistili...Ocellaty mám doma a nemůžu si je vynachválit...inteligentní, pěkné ryby. Pokud jsi pevně rozhodnutá nechat si nynější osazenstvo, doporučil bych již zmiňované Akary hnědé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2006 11:59 GEORGE – Doporučení
Kup si tam zkrátka to,co chceš.Někdo říká to a jiný zase ono.Ted,když už máš x druhů ryb, tak se těžko radí.Já bych preferoval spíše se zaměřit jen na jeden druh a ten odchovávat.Ale když chceš spol. akva,tak si dej záležet ,aby to dobře vypadalo.Druhové složení se mi moc nezamlouvá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2006 11:47 moni – osazenstvo
já mám v podobně velkém a osazeném akvárku taky parmičku žraločí a je úplně bez problémů. původně jsem měla dvě, ale před 2 měsíci mi jedna odešla do věčných lovišť - bohužel. Tak se jí neboj, opravdu je mírumilovná. to jsou tam jiné dračice, mám parmičky mechové a ty se mezi sebou pěkně prohání, ale jsou v hejnu a ostatním neubližují. přikoupila jsem i čichavce a jsou taky v pohodě - inu jaký chovatel ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2006 15:41 Don$ – ?snad?
Já to chápu asi jsem to napsal blbě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2006 13:49 Alka – Velká ryby
Nejde o to, že se nám nelíbí, právě naopak, já je chovám a jsou to mojí miláčkové,ale k malým rybkám se nehodí, měli by je jako jednohubky.Keříčkovec je dravá ryba a moc malé spoluobyvatela by považoval za potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2006 13:36 Don$ – PK
Myslel jsem právě že by ses snim pomazlila já věděl že přijímá atmosférický vzduch. :-) ale jestli se vám keříčkovci nelíbí tak je tu Pancéřníček Kropenatý ty dorůstaj těch 17cm ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2006 20:16 vojta – ryby
můžou být třeba čichavci jsou celkem v poho a v tak velkém akva vyniknou,pokud pestřence tak doporučuju jen jeden párek a vytvořit úkryt který sibudou střežit,akara hnědá je taky dobrá volba velice krásná a pohodová ryba,můžou být i mečovky v tak velkém akva v pohodě doroistou i do 12cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2006 16:36 Alka – velká ryba
Keříčkovce opravdu né pokud chováš malé hejnové ryby,ale můžeš akaru hnědou,je velice pěkná nebo pertřenec červený,hrbohlavec africký.Ti by těm rybkám určitě neublížili. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2006 16:18 kiiki – keříčkovec?????
Být tebou tak si ho nekupuju.Kámoška ho měla a sežral jí ůplně všechy ryby(i kančíka ktetý byl mnohem větší)a úplně zničil akva!!!!!! :-O :-O :-O :-O :-O :-O :-O Taky když jsem byla v Ostravě v akvě(a tam jsou na ryby opravdu EXPERTI)mi řekli že může äsi na 2 hodiny vylést z akvária,protože má nějaký dýchací otvor ve kterém má vzduch.A taky má krapet n¨jedovaté vousky(v přírodě tím zabíjí kořist).Takže bych si ho raději nakupovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2006 14:33 Wampi – ryba
Tak keříčkovec není teda moc dobrý nápad, jak jsem četla. Nevíte někdo prosím o něčem jiném??? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2006 19:37 Wampi – ryba
Díky Heavyk...

Done mrknu na ně.. díkes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2006 18:11 Don$ – keříčkovec
keříčkovec né keříkovec splet jsem se i když obojí jsou ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2006 18:09 Don$ – keříkovec
sežeň si informace o keříkovcích myslím že by se ti mohli líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2006 18:05 Heavyk1 – ???
Bohužel, já se v rybách tolik nevyznám, ale pokud chceš velké hejnové rybky, tak na to asi tvá nádrž nestačí a chovat je po dvou není myslím nejlepší nápad. Spíš bych k nim přidala pár nějakých ryb, co brání svoje teritorium, drží se v dolní polovině akvárka a jsou snášenlivé (ale to je prostě můj pohled, protože na cichlidy nedám dopustit) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2006 15:45 Wampi – heavyk
Chtěla jsem moc parmičku žraločí což ale nejde tak přemýšlím o něčem podobném...Nenapadlo by tě něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2006 00:21 Heavyk1 – místa dost
Tak si myslím, že tam můžeš dát cokoliv většího, o čem si přečteš, popř. poradíš, že to neublíží ostatním, protože prostor na to je, záleží na tom, jaké ryby tě fascinují ať už chováním nebo vzhledem, nejlépe obojím. Taky podmínky, myslím vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2006 23:19 Wampi – heavyk
Akva 160- 50 -60 čistě vody je tam cca 370l .
plata 4, neonka23, molla 3, pancéřníček 6, parmička červenoocasá 2, ancistrus 1, danio 10
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2006 23:08 Heavyk1 – to Wampi
Těžko radit, když není jasné, jak velké akvárium máš, kolik ryb tam máš a pojem "něco většího" je strašně široký. Velká je závojnatka a taky akara :-O :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2006 21:38 Wampi – Ryba 20 cm
Mám v akváriu molly, neonky, platy, pancéřníčky, parmičku červenoocasou, dania, ancistruse a ještě volné místo. Chtěla bych něco většího co by k tomu šlo...Víte někdo ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [26]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20512x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6312?od=1251