Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké další ryby k těm stávajícím?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Jaké další ryby k těm stávajícím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.08.2013 11:31 JoKa Re: sony14
Ahoj. No na tech 200l uz je to docela plne. Nicmene mrenky urcite dokup, neni to klasicka hejnova ryba, ale aspon ve ctyrech se citi lepe. Cichavce bych dokoupil 3, me se osvedcila kombinace 3 samice a jeden samec. No a tim bych skoncil, akva to neni nejvetsi. Pokud trvas na hejnu tak max 10-15 neonek, ale nekupuj obecny, ale cerveny. Ty klasicky by mohli dospeli skalari polovit, cerveny jsou vetsi, tak by to mohlo projit. Pokud nemas rad neonky, tak muze byt tetra (ja mam nejradsi cisarske), ale tech max 10, jsou vetsi, hlavne samci. Kombinace 3samci a 7 samic. Vic urcite ne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 08:17 R Muž romant [27987] Re: Kryštof
Není. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 08:15 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: romant
Já jsem měl v plánu 15, ale nejsem si jistý jestli to není moc :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 20:47 R Muž romant [27987] Re: Kryštof
Čím víc, tím líp. Jakmile jich je méně(nejmenší počet bych viděl 12 kousků), tak se často nudí a otravují zbylé osazenstvo a mají tendenci jim okusovat ploutve. Nemusí platit vždy, ale je dobrý na to upozornit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 20:36 Muž Kryštof [314] - Amerika – tetry krvavé
chci se zeptat, ve svem akvariu rybicky.net/nadrze/18405 mám dania a chci je vymnenit za tetry krvavé, a chci se zeptat jaky počet, parametry celkem sedí, a je to amerika, takže se ptám kolik těchto krásnych rybek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 08:46 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetky – 3skalare 1cihavec 2mrenky
Ahojte

Mám "novo" založené 216l akva (90x40x60 -60výška) kúpené aj s rybkami od bývalého majiteľa.
Chcem sa opýtať či je vhodné dokúpiť rybky k tým ostavájúcim - t.j. 3x skalára (všetky zrejme amazonské, jedna je ešte taká menšia ale je to závojnatá forma, bola aj štvrtá, tá žiaľ transport neprežila). Chcel by som teda ešte tú 1 skaláru nech sú teda aspoň 4ks.
Ďalej čichavec mramorovaný - je doporučené chovať pár - čo aj pôvodne bolo, avšak jedna si našla cestu z kýbla von a zbadal som to neskoro :/ . Preto by som taktiež 1ks dokúpil.
No a mám tam ešte 2 mrenky pakistánske - doporučené chovať aspoň 4 ks - takže by som dokúpil 2 , možno aj 4... sú to super čilé rybky.
Inak je v akva ešte 3ks pérovec škvrnitý(pekné kúsky), a pancierníčky zelené 2ks(pôvodne bielkoviny pre mladých rakov, avšak moji raci sú skôr vegetariáni :-D, takže mi nakoniec ostali až narástli :)), a ešte 1 ancík LDA16. No a ano ešte pár ramireziek.
Myslím že zarybnené to je tak akurát aj keď by som teda dokúpil ešte vyššie spomínané.
Prípadne myslíte že by sa ešte nejaké hejníčko menších rybiek vošlo ? :) samozrejme také ktoré sa skalárom nezmestia do papuľky :-D:-D:-D. Alebo Vopred vďaka za názory/rady
X-)
Aby som to obyvateľstvo zrhnul:
3xskalára , 3xpérovec škvrnitý, 1xčichavec mramorovaný, 2xramirezky , 2x pancierniček skvrnitý, 1x ancík LDA16 , 2xmrenka pakistánska.
Chcem dokúpiť : 1xskalára, 1xčichavec mramorovaný, 2(prípadne 4)x mrenka pakistánska + možno nejaké hejníčko na strednú/hornú časť nádrže.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 13:29 Žena Jupí [125] - AsieRe: romant
Ok , děkuju moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 12:04 R Muž romant [27987] Re: Jupí
To je pro pancéřníčky vyhovující dno, písek by skončil stejně u dna a liapor by zůstal navrchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 12:01 Žena Jupí [125] - AsieRe: romant
A mám pořídit i nějaký písek ? mám tam totiž liapor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 11:56 R Muž romant [27987] Re: Jupí
Třeba, ty se nebudou držet striktně jenom u dna, ale pohybují se i ve volnější vodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 11:52 Žena Jupí [125] - AsieRe: romant
Třeba 15 pancéřníčků malých ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 20:10 R Muž romant [27987] Re: Jupí
Pořádnou partu pancéřníčků ke dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 20:07 Žena Jupí [125] - Asie
Ahoj , mám v akva(112l) hejnko cca 10-12 danií pruhovaných a 20 razborek skvrnoocasých + 1 zbylou samici betty (betty už dokupovat nebudu , byla by to pro mě nejspíš další obravská stráta) a mám tak cherryny a celkem hodne. Co bych tam mohla dát za ryby či rybu ? chtěla bych to akva trochu oživit , ale nejsem si uplně jistá . Poroďte mi prosím . Děkuji :-) :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 14:46 host Re: Tragett
rainbowfish.angfaqld.org.au/…

Myslím, že zde si můžete dostatečně vybrat.
Jen poznámka, pozor na záměnu samic u jednotlivých druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 13:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tragett
Tak nevím - duhovka=gavúnek...mám v tom trochu zmatek...Vám se nelíbí jiní než Boesmani? A kolik jste jich viděl jiných? Podle vašich slov se mi zdá, že velmi málo... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 08:36 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: LiborSprysl
Me se prave jine duhovky, nez ti gavunci, nelibi :) spis sem si rikal, jeslti nejake tetry, nebo spis parmicky... nejak si k nim neumim nic predstavit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 06:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tragett
Je mnoho dalších druhů duhovek... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 21:08 Muž Tragett [61] - Mořské ryby
Zdravim,

jake rybky se hodi (co se tyce chovani, naroku na vodu apod.) ke
Gavunkum Bosesmanovym? Ciste teoreticky, i co se tyce treba barvy,
aby spolu tyto ryby sedly?

Diky za odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 22:42 Muž Ad@m [1051] Re: Kamishiro
Rybky, ktoré tam teraz máš sa pohybujú pri dne(ancistrusy, pancierníčky) a v strede akvária(neónky). Takže by som doplnil neónky a kúpil párik menších nenáročných labyrintiek ako koliza (čichavec) medová, aby oživili aj vrchnú časť vodného stĺpca.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 13:14 R Muž romant [27987] Re: Kamishiro
Na trnovce bych zapoměl. Ty živorodky, kdyžtak ty endlerky, ty tolik nenadělají. Jinak pokud proběhla nějaká nemoc, jak píšeš, tak bych nespěchal a akvárko spíš více stabilizoval, častějšíma výměnama vody, klidně přidáním nějakých huminů a tříslovin, třeba nějakým komerčním prostředkem(torben) a další osádku přidával až po řádné rekonvalescenci. Jinak předpokládám, že se bavíme o tom 80 litrovým akváriu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 13:03 Žena Kamishiro [4] - Miniakvária – Trnovec?
Zdravím, po nemoci mi v akváriu(vis prezentace) zbyly jen ancíci, pancéřníčci a 4 neonky.
Nejdříve jsem chtěla doplnit stav neonek, ale přemýšlím o změně osádky, kdy bych dala buď pár živorodek(endlerky, paví očka nebo molly), nebo něco zajímavějšího, třeba ramirézky nebo kakadu...

Přemýšlela jsem o trnovci bělopruhém, ale asi je moc velký. Nemáte nějaký typ na zajímavé rybky do tohoto složení?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 12:08 Muž vraana [0] – mimo..
caute, aby som nemusel zakladat nove forum, tak to supnem asi sem.. ak je prispevok nevhodny sa ospravedlnujem.. :)
tu je otazocka- mam v akva 200L (cistych cca180L)6ks julidochromis marlieri a 6ks neolamprologus leleupi a chcel by som tam dat este bud 6ks Neolamprologus multifasciatus alebo 6ks Cyprichromis leptosoma, avsak neviem sa rozhodnut.. šnekaci budu s pravdepodobnostou 100% osidlovat spodok nadrze kdezto leptosomky budu v hornej casti, a teraz otazka.. nieje to okvarko pre ne male..? ako tu na rybycky.net sa pise ze min. 200L akva, inde ze staci 150L a co som behal po nete tak ludia ich maju naozaj od 70 az po mega nadrze.. ps. leptosomky by som chcel pravdaze ten mensi druh, nie tie jumba :) za radu dik..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 19:52 Muž koikapor [163] - divoké živorodky
nemozu ale na pozadí podla mna hej :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.03.2012 17:23 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: romant
..ale jo, může, na obrázku na pozadí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 17:07 R Muž romant [27987] Re: arabcuk
Ani omylem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 17:05 Muž arabcuk [0] - Miniakvária
ahoj chtěl bych se zeptat jestli můžou ve 32l se 3 betama 2 čichavci ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 18:47 Dejwid – ???
Ahoj zařídil jsme nové akvárium a nevím jaké rybičky do něj myslím si,že bych si v akvaristice neco vybral,ale zajímal by mě nazor zkušenějšího!! Akvárko má kolem 110l urcite dám ancíka protože se mi líbí a dál už nevím. Před tím jsme měl 25l a z toho to akvárka zbyla Bojovnice!!! Je to trochu nesnášenlivá ryba a spousta ryb by jí mohlo pokousat a,proto nevím jestli jí mám nechat ve třicítce nebo dát vo většího,ale jaké rybky k ní ??? tedka babo rad!!! Děkuji za odpovedi!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 09:15 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Tudy
Pokud nikdo chtít nebude, tak nechám dožít, nic jiného mi nezbyde, ale všechny rybky mám docela mladé. Když jsem je kupoval někdy v červenci tak byly všechny soudě podle velikosti mladé. Takže pokud nebude nějaká smrtelná nemoc, tak na dožívání budu čekat ještě tak cca rok, možná déle. Občas se mi stane, že při čištění nádrže se mi nějaká rybka umlátí o sklo. Naposledy to bylo cca 3 týdny zpět a odneslo to paví očko. pokud se narodí mladé, tak odlovovat nic nebudu, nastane přírodní výběr jedinců. Nicméně mě se živorodky líbí, tak bych si je chtěl nechat. Sice hnojej, ale to k nim porstě patří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 08:39 Žena Linduš [166] Re: Zoidik
jak píše Tudy ano
taky bych chtěla změnit osádku, trochu upravit druhy, něco jsem nabízela, nikdo nechtěl, tak holt musíme počkat dožití.
samičky tam nech, příroda zredukuje počty prcků. taktéž mám živorodky a začínám si zahrávat s myšlenkou, že bych je zrušila úplně. opravdu hodně kadí. zas váhám, protože mají své kouzlo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 08:27 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Zoidik
Ahoj,
máš tam narváno, určitě nepřikupovat, daruj, počkej si na nějaká úmrtí, jsem na tom podobně (chtěl bych jinou osádku). Chce to trpělivost, původní ryby nechám dožít ;-)

Edit pro rychlé řešení: pořiď si např. Perlovku červenou a týden nekrm...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 08:22 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Linduš
Já bych je Linduško chtěl, jsou to pěkné ryby, ale mam jich už moc v akva.... Je to takové dilema. Jestli zarybnit ještě víc nebo ne. Mečovka mi uhynula a nahradil ji ancík od bývalé přítelkyně jelikož likvidovala akva. Samičky pavích oček mají celkem velká břicha, tak nevim jestli budou mít mladé nebo ne a přelovovat nebudu, zase by mohla mít nějaký blbý nápad a vyskočit. Jedna mečovka taky vypadala že čeká, tak jsem zvědav jestli to s ní dopadne nebo ne. Takže z tohoto pohledu bych raději nic dalšího nedokupoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 08:17 Žena Linduš [166] Re: Zoidik
pokud je nechceš, tak dokupovat je kontraproduktivní. určitě se někdo najde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 08:12 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: romant
Pokud někoho seženu v okolí, inzerce to při nejhorším jistí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 07:49 R Muž romant [27987] Re: Zoidik
Věnovat, někomu kdo už hejnko má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 07:14 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Linduš
Tak je teď otázka, zda dokopit pár kousků, nechat stávající stav nebo je někomu věnovat. Zeptám se kolegy jestli by je nechtěl sem do práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 01:29 Žena Linduš [166] Re: Zoidik
podle toho co píšeš to může být strach z nedostatku hejna. no jo no, taky mám veteránku neonku stydim co zbyla sama, drží se spíš v dolní polovině akva, jinak je naprosto normální, hodně jí "pomáhají" razbory
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 21:02 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Zoidik
Když je zhaslé, tak ty parmičky normálně plavou mezi rybama. Není možné, že jim nějak vadí světlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 19:01 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Linduš
Když jich bylo víc, tak byly venku přesně jak píšeš. Teď jak jsou tři, tak jsou zalezlé. Občas jedna vypluje, prožene další ryby a vrátí se. Za chvili ta samá nebo jiná vyžene ty ostatní a honí se po nádrži, pak zalezou a za chvili zas. Co jsem se teď tak hodku díval na akavárko.

Jestli někoho najud, kdo by je chtěl, tak možná udám, ale další kupovat nebudu, mam jich moc v akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 18:20 Žena Linduš [166] Re: Zoidik
trochu to otočím: v akvárku se jim nelíbí, za filtrem je líp?
ne, jde o to, že tyhle rybky mi nepříjdou schovávací. co pamatuju, tak byly zvědavé, plavaly a rozhodně se nesnažily schovávat, možná tak první dva dny v novém akvárku.
prostě tohle chování mi u parmiček čtyřpruhých nesedí, je to divný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.09.2011 18:09 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Zoidik
Jediná možná náprava je dopřát jim větší akvárium a více kamarádů stejného druhu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 17:01 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Fugee
Pokud si Linduš myslí, že je to nějaký problém, tak ať klidně napíše jaký si myslí že to je a já zkusím pozorovat a když tak to napravit, než takto zbytečně rýpat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 16:59 Fugee
No, že lezou za filtr nemusí být problém, třeba já, když jsem měl ještě 3D pozadí, tak mi do něj neustále lezly ryby, a to jen mřenky nádherné, jiné tam nelezly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 16:56 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Linduš
Nějakej problém to možná bude, ale jestli se jim tam líbí... líbit se mi za skříní, tak si tam taky zalezu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.09.2011 16:48 Žena Linduš [166] Re: Zoidik
:-D dobrý
hele a myslíš, že tři zalezlé parmičky za filtrem není problémek? pro tebe vlastně neee, ty se přece nekrčíš za skříní hmm
pardon stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 10:39 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: NHKG
Čtyřpruhé parmičky mám tři a jsou zalezlé za filtrem, vylézají jenom na krmení. Výrazný problém s něma nemám, spíše o nich nevím ani že tam jsou. Ale pokud většina lidí říkat nedávat, a já jako jediný řeknu kldině dej, tak buď budu za vola, nebo za buřiče, ale přiznávám, že můžu být (nebo spíše jsem) světlá vyjímka co s něma nemá problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 10:34 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: MilosD
Ano myslel jsem, že 3 Ancitrusi jsou na 100 litrů akorát, takže nebude vadit, když parmičky nějaké mladé ancitrusy občas sežerou.
Parmiček čtyřpruhých je lepší koupit víc, aspoň těch 8, jinak můžou hodně otravovat (honit, okusovat ploutve a podobně) ostatní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 07:32 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: MilosD
3 Ancistrusy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 06:52 Muž MilosD [1] - Živorodky
skalary uz nemam ale tam je napsane ze by jich melo byt minimalne 8 tak proc 3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 23:30 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: MilosD
Ancitrusi se hodí skoro ke všem rybám, takže i k parmičkám. Ale pozor, Parmičky čtyřpruhé se hodí k málo rybám. Pokud tam máš ty 2 Skaláry jak píšeš v deníku u své nádrže, tak k nim se nehodí. A můžou ti sežrat nějaké malé ancitrusy, ale to by ti vadit nemělo, 3 jsou na 100 litrů tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 22:28 Muž MilosD [1] - Živorodky
Ahoj mam akva 112l v nem 3 anciky 2 samice 1 samec ted se mi vytreli byslite ze se k nim hodi 10 parmicek ctyrpruhych? dnes jsem je videl v intersparu za 20Kč a libili se mi.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20512x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6312?od=551