Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké další ryby k těm stávajícím?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Jaké další ryby k těm stávajícím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2018 07:48 Žena Hanumana [71] Re: fido16
A co třeba rybicky.net/atlasryb/duhovka_lososova nebo rybicky.net/atlasryb/danio_malabarske. Příště bych asi začala s výběrem ryb z druhého konce protože ty parmičky by k tobě chtěli spíš dobrý plavce a tím spousta ryb není vhodných (ikdyž zkusit bys to asi mohl s těmi skaláry). V sekci nádrže se dají vyhledat i kombinace ryb a kombinace se skaláry nebo dokonce čichavci je hodně častá tak se můžeš kouknout a promyslet to podle toho. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 23:51 Muž fido16 [631] Re: Tojsouvěci
To máš asi pravdu. Ale chtél bych do akva i něco většího
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2018 23:05 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: fido16
Ctil by jsem původ ryb z jednoho kontinentu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 22:53 Žena Sára73 [68] Re: fido16
Kdysi jsem parmičky se skalárama měla a v pohodě...parmiček bylo 14. Mám taky poměrně nedávnou zkušenost....parmiček jen 7, přesto si jiných ryb nevšímaly, ale skaláry z nich byly nervózní, nevím, možná by si časem zvykly. S parmičkama byly týden, pak se parmice stěhovaly do svého....myslela jsem, že je to tím, že jsou parmičky poměrně akční ryby, ale zajímavé je, že siamky jim nevadily a to teda byly torpéda....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 22:24 Muž fido16 [631]
Čauko potřebuji radu. Chtěl bych skaláry amazonské. Jenže mám trochu obavy vzhledem k tomu že mám parmičky mechové (30kusů). Někde jsem četl že skalárům nedají pokoj někdo zas tvrdil že pokud je parmiček více jak 8 kusů tak si všímají pouze sebe a na ostatní ryby kašlou Mám s nimy tetry červenoústé neonky a v pohodě. Je tu někdo kdo s tímto má zkušenosti? Jinak ještě kolik cca skaláru do 700L akva? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 20:25 pavel1234 Re: Hanumana
Ty duhovky diamantový jsou hezký ale píše se, že se nemá chovat s agresivními rybami. Skaláři v období třetí dokáží být fakt agresivní a to nemluvím o čichavcích. Má někdo zkušenost s chovem skalárů + duhovek diamantových? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2018 20:05 Žena Hanumana [71] Re: pavel1234
V atlase je u každé ryby dole plave v nádrži... Doporučuju se na to divat, protože pokud nikomu neplave v nádrži tak to smrdí tim, že ji nesezenes koupit. Gavunky bych doporučila boesemany, lososový nebo diamantový ty se při troše štěstí seženou. A z těch menších Weberovy a praporový (vidloocasy), ale jsou to velký plavci tak bych je asi do nádrže která nemá aspoň metr na délku nedávala (pouze muj názor).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 19:30 pavel1234 – Ryby
Takže jsem hledal. Našel jsem druhý duhovek, které by mohly být u skalárů. Určitě to vůbec nevím ale podle snášenlivosti atd jsem si myslím, že by to šlo. Duhovka grimská, Duhovka jižní, Duhovka sentaniská a nebo Duhovka soronžská. Jsou to velké rybky, takže by je skaláři nebo čichavci sežrat neměly. Do toho 75ti litrového jsem našel vhodnou jen tuhle: Duhovka motetonská. Určitě budu do toho 75ti litrového hledat dál. Co si myslíte o těch duhovkách ke skalárům?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 17:06 R Muž ctibum [6926] Re: pavel1234
Podle objemu a teploty třeba rybicky.net/atlasryb/halancik_skvostny ...
Znova opakuju, zkus pokročilé vyhledávání v atlasu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 16:53 pavel1234 Re: vaclav
Paví oka mám už ve 150 litrech. Oni se mi strašně moc množili a dostal jsem nápad, že přeci nebudu mít další akvárium s Pavlína očkama. Takže malý paví oka jsem hodil skalárům. Velký kusy jsem dal ještě do akvária o objemu 150 litrů. Teď bych chtěl zase jiné ryby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 15:57 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pavel1234
Paví oka z přehledem těch 20 stupňů vydrží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 14:38 pavel1234 Re: ctibum
Néé. To jste mi špatně rozuměl. Rostlin je tam už asi 8 protože jsem nakupoval rostliny za 1500 do všech akvárek, takže už jsou všechny moje akvária až na závojnatky plně osázený. Tu betu bych do vody, která má 20 stupňů nedal. Jen jsem se ptal, jestli náhodou nevíte, jaká ryba by snesla 20 stupňů a mohla být v 75ti litrech. Už mi rozumíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2018 13:44 R Muž ctibum [6926] Re: pavel1234
Do 25 litrů bych už nedával nic... A spíš než další ryby bys měl v betárku pořešit rostliny. Ty dva lupeny jsou tam na nic...
Trochu mě zaráží nápad dát Bettu do akvárka, kde klesá teplota na 20°... hmm
V atlsu ryb si zadej parametry objemu a teploty a zkus něco najít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 13:25 pavel1234 Re: ctibum
Aha. Tak já toho beťáka nechám tam, kde je. Nějaká rada, kterou malou rybku do 25 litrů bych k betě dát mohl? A nějaká rada o rybě do 75 litrů, která by zvládala i 20 stupňů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 12:07 R Muž ctibum [6926] Re: pavel1234
Pokud nechceš odchov, tak bych samice nedával.
A Galaxky jsem měl v "61" a nebyly moc akční. Ožily až ve "200"... Navíc v deseti kusech podle mě moc nevyniknou.
Co se snášenlivosti týče, to se obecně nedá říct. Záleží, jak velký je tvůj Beťák rapl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 11:46 pavel1234 – Beta a dánio perlové.
Dobrý den. Mám 75ti litrové akvárium, docela zarostlé a chtěl bych tam dát beťáka (jak ho mám ve 20 litrech) k němu přidat dvě samičky a ještě k nim asi 10 dánií perlových. Je to dobrá soustava?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2018 16:01 pavel1234 Re: vaclav
Dobře. Já jsem ji tam chtěl dát kvůli tomu, že bych měl o dost snažší práci a kvůli tomu aby jsem ji koupil samičky a mohla plavat. Ale když to tedá mám nechat takhle tak teda jo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2018 15:54 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pavel1234
Třeba má někdo jinou zkušenost ale betu bych do takhle velkého akvária nedával. Asi se nepovraždí ale bety jsou dost velcí individualisté a záleží na co narazíš. Moc bych nemíchal ty světadíly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2018 15:18 pavel1234 – Beta k akaře?
Dobrý den. Mám akvárium 250 litrů a v něm: 2 akary, 30 neonek červených, ancistruse a budu přidávat ještě 4 cichlidky kakadu. Může jít k těmto rybám betta? Teplotu mají všichni stejnou, ale bojím se o to, aby se mi nějak nepovraždili. Děkuji. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.07.2018 12:39 Muž UndeR [80] Re: Strakááč
Ve Sklorexu v Brně je mívají docela běžně. Nemyslím si, že by to byla nějak obzvlášť nebovyklá ryba, určitě ji seženeš i někde ve tvém okolí. Ale to už asi patří do jiné diskuze :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2018 12:36 Muž Cherchan [7] Re: Strakááč
Bohužiaľ toto neviem posúdiť ale na SK sú bežne dostupné. :-) Inak najlešie je zájsť do kameného, overeného chováku a tam si rybky objednať. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2018 11:25 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Cherchan
Ty jsou krásný.. ty cichlidky shánějí se blbě? Případně kde..
Asi bych si nějaký koupil :) jen je někde sehnat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2018 11:16 Muž Cherchan [7] Re: Strakááč
Iné druhy hejnových tietier už nie, len by to zbytočne kazilo pohľad do AQ ( jedno kompaktné hejno je lepšie než 2-3 menšie hejná ;-) ) Pokiaľ chceš niečo väčšieho tak JA cichlidky. Pokiaľ niečo modrého tak rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova_var_electric_blue. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2018 11:03 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
Když už jsem se tu předtím ptal, tak to dojedu...
Netušil jsem že ty neonky jsou tak mrňavý.. co kdybych jich měl třeba 130ks? :) vešly by se tam? A nemám treba koupit na doplnění ještě jiný neonky nebo jiný tetry? A patnáct pancernicku by mohl bejt fajn počet... neonky modrý jsem viděl teď na videu a je to mazec tyjo malickaty modry pruhy úplně hustý, krásný.. a co třeba k nim ještě nějaký větší rybky, něco modrého z ameriky asi už nejni co ?
Nebo nějakou zajimavou pěknou tetru :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2018 07:30 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: pavel1234
Začal bych těmi rostlinami. Projdi si příslušná tématata, jsou tam odpovědi i s odkazy na atlas. Doporučil bych zdejší darovací vlákno, nasázel tam všechno, co bude k dispozici a ono se to časem nejak vytříbí. Vyhodil bych ten pseudo vrak a místo něj, dal nějakou menší rostlinku. Nevím odkud jsi, ale jestli to nemáš daleko, můžu zdarma poskytnout vydatnější pytlík rostlinstva, který jednou za čas z akvária vyndám. Není od věci vyplnit do profilu aspoň kraj svojí domoviny, když tak se najde někdo jiný na darování.

No a až se to zazelená, tak si myslím, že 20 těch teter ozdobných tam může být a budeš vidět. A to bude prima, až budou při proplouvání kvítkama na potkání pořád zvedat ploutvičky. :-)

Jo a tu prezentaci bych dál rozepsal, tj. minimálně seznam ryb a hlavně rostlin a od věci není i ta chemie, co tam leješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2018 07:18 pavel1234 Re: Wanderer
Těch teter ozdobných asi tak 10? Mám kupovat nenáročné rostliny? Asi jo viďte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2018 06:29 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: pavel1234
Podle mě ti tam chybí hejno menších ryb. To akvárium zas tak velké není, ať si myslíš co chceš a je jedno jestli je dlouhé 100 nebo 105. Tak bych vybíral z teter do cca 5cm. Kdybys chtěl trošku větší, abys měl jistotu, že je nic nesežere, doporučil bych tetru ozdobnou. Svým chováním bude hodna svého jména.

A určitě to chce doplnit rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2018 06:02 pavel1234 Re: Hanumana
Ta konžská právě žere rostliny. Už teď mě štve, že mám problém s rostlinami u závojnatek. Ta tetra dlouhoploutvá? Ta ujde ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 23:53 Muž Jarry [1437] Re: Strakááč
Vem 6, ale rozhodně to nejsou ryby, co budou tancovat u čelního skla, jen co vkročíš do místnosti, jako to umí třeba skaláry, nebo terčovci. Jsou hodně lekavé a v zarostlém akváriu je opravdu občas problém je vůbec najít. A v nezarostlém mi přijde, že se jim moc nelíbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 23:39 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strakááč
Až dospějí neuvidíš je pokud se k akváriu nepřiplížíš nebo se nebudeš dlouho nehnutě sedět. Měl jsem jich 8 když jsem šel okolo bylo akvárium prázdné. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 21:47 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: vaaclav
Četl jsem, že šmírujou, co kdo dělá mimo akva, tzn že na mě budou reagovat a to se mi dost líbí... teda jestli je to pravda.. zarostly to akva mám dost, nevím jestli jsi koukal na prezentaci :) kolik kousků je teda akorát? Rád bych tam měl takhle nějaký větší ryby který maj zajímavý chování :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 21:42 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strakááč
Jsou to později dost lekavé a schovávající se ryby, pokud tedy mají kam. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 21:20 pavel1234 Re: Hanumana
Píše se, že potřebuje více jak 100 cm dlouhé akvárium. Já mám 105 cm dlouhé. Myslíte, že ta konžská se tam bude mít dobře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 21:15 pavel1234 Re: Angus68
Aha no. Já s nima měl před rokem potíže, protože jsem byl začátečník (stále jsem) :-D a dál jsem závojnatky do akvária společně s neonkama a dániema a ty dánie se mi nějak mutovali. Mám je zkřivené až do teď. :( A ano vím, je tam málo kytek. Myslíte, že bych měl přidat spíš kytky do popředí nebo mohu klidně ještě nějaké dozadu? Zítra vám nádrž klidně líp vyfotím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 21:14 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: NHKG
Tak akara hnědá to vyhrála.. stačil popis a bylo to jasný.. kolik kusů je akorát? Jinak, kde je sháníte? Doufám, že v budějcích je mít budou, tam kam si v září půjdu pro neonky.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 21:00 Angus68 Re: pavel1234
Pro ta Dánia malabarská máš obě nádrže příliš krátké ;-) Jsou to výborní, rychlý a taky dost velcí a vytrvalý plavci. Takže za mě nepřidávat. Nevím, co na to ostatní. Já je měl ve dvou metrech a radost z pohybu na nich byla znát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 20:53 Hanumana Re: pavel1234
Tak za tyhle nádrže tě místní odborníci moc nepochválí. Máš tam málo kytek, páč ty na pozadí se nepočítají. A celkově jsou ty nádrže takové "sterilní". Já bych jen dodala, aby sis vybral ryby, které je reálné sehnat. Místo té bo.... třeba konžskou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 19:09 pavel1234 Re: Anthrax
To jsem si vůbec neuvědomil. Prezentace je tam. Zkusil bych přidat do akvária třeba Afrotetra bomanská nebo Tetra dlouhoploutvá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 18:33 R Muž Anthrax [4787] Re: pavel1234
Záleží na teplotě v tom akváriu se skalárama. Danio moc vysoké teploty nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 18:08 pavel1234 Re: Wanderer
A co třeba dánie malabarské? Šlo by tam? Já mám totiž 150 litrové a mám tam 6 těch dánií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2018 13:28 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Pavel
Ono to s tou dravostí skalár asi nebude tak horké a bude to opravdu individuální, nádrž od nádrže. Podle mě záleží i na tom, jak a čím jsou krmeny. V mé nádrži společně s tuctem Manacapur přežívají úspěšně i malé razborky a pancéřníčci.

Takže ty červené neonky bych klidně doporučil, samozřejmě, budou-li tam mít vhodné podmínky, tj. volný objem a teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 13:05 pavel1234 Re: Anthrax
Děkuji mnohokrát. Já si ještě udělám tu prezentaci a napíšu vám jaké rybky by jsem tam asi viděl. Nevadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 11:52 R Muž Anthrax [4787] Re: pavel1234
Jelikož nevím velikost skalár, tak takové které se jim nevejdou do huby. Koukej po takových rybách co jsou spíš vyšší (fantom, tetra diamantová, atd.).

rybicky.net/atlasryb/hledat/
rybicky.net/forum/10435…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 11:49 pavel1234 Re: Anthrax
Mohl bych se zeptat jaké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 11:38 R Muž Anthrax [4787] Re: Pavel
Proč bychom se měli hádat? :-)
No vo tom žádná, že ty skaláry nesmí být velké. Roční skalára ale může být klidně prťavá, špatně živená, podražená nebo taky už celkem pěkný kousek. Takže klíčové je jako jsou velké a o tom z tvé strany ani zmínka.

Každopádně jsou tu další, větší, tetry. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 11:37 Muž Jarry [1437] Re: Strakááč
Akara hnědá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.07.2018 11:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Strakááč
Kukni se do atlasu na cichlidky, akarky, akaru hnědou, ryby rodů Laetacara a Bujurquina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 11:22 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: NHKG
Ok, dík to stačí :)
Nějaký jiný dominantní ryby zajímavý z jižní ameriky místo nich ?? Nebo radši jen zvětšit počet neonek na stovku? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.07.2018 11:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Strakááč
Mít je můžeš, ale nedoporučuji to. Podle me je to pro skaláry i glyptopera malé a hrozí, že ti sežerou ty neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 11:07 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
Když se to tu probírá... mohl bych mít já nějaký skalary? To že tam chci hejno neonek modrých (80ks?), glyptoper brazilskej jeden, anciky - můžu nechat jen ten pár co mám... a nakonec asi tam bude celkem 10-15 pancernicku.. nejni tam toho moc ? Ph vody chci držet pod 7 zhruba 6,6-7,0 pH jsem snižoval a zatím se drží na 6,8 další měření mám napsaný u sebe v prezentaci, v posledním komentu...

Dík

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20512x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6312?od=151