Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Pseudodekorace

 

Nádrže » Tojsouvěci » Pseudodekorace » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
37.11
Pseudodekorace
*
*
*
*

https://www.youtube.com/user/ludek2678
Majitel: Tojsouvěci   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 30. 9. 2014   Poslední aktualizace: 14. 4. 2018 Nové fotografie 
Počet návštěv: 16440   Hodnocení: 99.6875 %
Založení: 15. 5. 1980   Oblíbenost: 170 uživatelů
Kategorie: velká akvária   Rozměry: 150 cm x 50 cm x 60 cm
Objem: 450 litrů   Čistý objem: 338 litrů
Tloušťka skla: 10 mm   Objem bez skla: 421 litrů
Fotek a videí: 807+22   Komentářů: 1948


Popis: Priorita - ryby.


Biotop: Ne.

CO2: Při reprodukci ryb,okyselení vody na ph 6,8.

Dekorace: Dubová větev,kameny z Orlice.

Dno: Černý Flexiobklad,podložený deskami tvrdého extrudovaného polystyrenu,v zadní části nádrže jsou místy dvě,tři desky na sobě.

Filtrace: EHEIM Professionel 3 2075 600 L s rozstřikovací rampou umístěnou pod hladinou a pro větší pohyb nasměrovanou šikmo proti ní.Sání filtru doplněno zdvojeným předfiltrem.
Hladinový skimmer,sepnutí 4x za den na deset minut přes spínací hodiny.

Hnojení: Ne.

Chemie: Ne.

Krmení: Živá - roupice,koretra,larvy jepic,znakoplavky,malí cvrčci,Drosophily.Pro potěr Artemia Sanders,grindal.
Rostlinná - spařená kopřiva (voda cca 80°C,opláchnutá po vychladnutí),
v zimním období plody ovoce a zeleniny zbavené semen a jádřinců.
Mražené - koretra,myssis,patentka,drobný kryll,pro potěry cyklop (pokud je dostupné,tak nakupuji cenově výhodná půlkilová balení v deskách).
Umělá krmiva pouze doplňkově - Tetramin vločky,Sera vipagran granule,Angelfish Super Growth (Discusfood)

Osvětlení: 88W/10000L = 4 x otočné LED trubice (120cm) T8/G13 2500L 6500K 22W úhel osvitu 180°, montáž tubusů svépomocí (každá trubice se samostatným ovládáním,přes spínací mechanické hodiny) v krytu Farao.

Pozadí: Černá samolepící tapeta.

Stojan: Laminovaná skříń.

Topení: Jager 300W nastavený na 27°C.

Údržba: Očištění vnitřní strany skel magnetickou plovoucí stěrkou (Hagen),tvrdší řasy odstraňuji kovovou teleskopickou škrabkou s výměnnými nástavci a madly (Resun).Následně V intervalu cca 5 týdnů proprání písku odkalovačem Hagen Marina 60cm v částech nádrže kam mám přístup,odstranění odumřelých listů a přebytečných oddenků, následovně výměna 60% vody v nádrži a očištění skel.Dle potřeby propláchnutí filtru.Osvětlovací rampu a podstavec čistím při běžném úklidu domácnosti.Rekapitulace:10-12 hodin údržby za rok.

Voda: 270-340μS, pH 6,8.Obsah vysokých hodnot dusičnanů a fosforu snižuje Limnobium laevigatum.

Vzduchování: Opona, nutné,při výpadku filtrace zajištěno okysličování nádrže.

Poznámka: Důsledná karanténa příchozích rostlin a ryb.Krmný plankton pouze z nezarybněných lokalit.

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

14.04.18

14.04.18

14.04.18
Čtyři páry opodál, si také hledají klidný koutek pro výtěr.
Čtyři páry opodál, si také hledají klidný koutek pro výtěr.
05.04.18
Námluvy.
Námluvy.
05.04.18
Červené zátiší.
Červené zátiší.
05.04.18
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruDeníček
28
2.2018
Některé malé Sturisomky mají prázdná bříška a došlo k pár úhynům,ale ty co jsou v kondici spásají řasu,okurku
a cuketu,jiných krmiv si nevšímají a jsou v kondici :-) .Tylomelanie začaly ožírat kůru z dubové větve a stále produkuji mladé,pro které je konečnou přítomnost Helen v nádrži :-( .Výměna Lignocelu v chovu roupic a grindalu.
17
2.2018
Chybička se vloudila,Sturisomky se vylíhly komplet,jenže ten mizerný plast nemá tvarovou paměť a nedoléhá v řezu,prckové se opětovně protáhli skulinou v lahvi a posloužili jako živé krmení sad . Ve středu se mrknu v galanteri po kousku širšího suchého zipu a pokusím se upravit lahev,aby inkubátor fungoval bez chyby :-( .
16
2.2018
Ráno koukám na jikry Sturisom,samec vzorně hlídal a dnes by se to mělo začít líhnout,nějak si říkám dej na list PET lahev,snažil jsem se nasunou nádobku na list a taťka vzal roha,čekaná až se vrátí byla přerušena návštěvou kolegy,kterému jsem před časem přenechal Manacapury a přidal na cestu několik Nanayů.Proběhlo obligátní kafíčko,kolega se se zmínil o úspěšném odbavení Manacapur z vlastního odchovu a potěšil mne sdělením,že drobné Nanayky v jeho nádrži mají lví srdce a úspěšně vytlačují podstatně větší Manacapury ze svých teritorií.
Taťka Sturisomák se snažil dostat k jikrám,ale neobjevil horní vstupní otvor,který posléze objevila velká Dajána,měla smůlu od hostiny jsem ji vyhodil.Jikry jsou v lahvi bez rodiče a vylíhlo se pár mrňat,stále mi vrtá hlavou prokusování jiker samcem,tak jsem to ponechal osudu a zítra se uvidí,jestli jsou všechna mláďata schopna protrhnout obal jikry, bez jeho pomoci.Začínám mít dojem,že většina akvaristů jej protrhává z netrpělivosti z poměrně dlouhého časového úseku líhnutí.Ráno,nebo během dne se o tom chci přesvědčit,jaký má vliv nepřítomnost samce v poslední fázi vývoje jiker na jejich líhnivost.
16
2.2018
Něco tady po mne zůstane : www.youtube.com/… Dnes 50 574 zhlédnutí .
15
2.2018
Náhled
Tak mi ty Sturisomy vrtají hlavou,před časem jsem měl samé samice a jednoho samce,který jednoho dne zmizel beze stopy,netrvalo dlouhoa zíral jsem,dvě samice změnily pohlaví a změnily se v samce,domníval jsem se že se jednalo o pozdní dospívání a tím se pohlavní diformismus oddálil.Trošku jsem se pošťoural v dokumentacích o těchto rybách a s překvapením jsem našel záznam,kde je uvedeno ,že samice i po reprodukci jsou schopny změny v samčí pohlaví,ale není o tom důkaz
s fotodokumentací,tak jsem z toho jelen.
Malé Sturisomky zatím sjíždějí řasu a okurku,pouze dvě odešly do věčných lovišť,ale jedna dospělá samice plná jiker uhynula,ze dne den bez jakýchkoliv příznaků ve změně chování,nebo zdravotního stavu,rybu jsem nepitval z časových důvodů a docela mne mrzí,že jsem to neudělal,mohl jsem si ověřit,že nebyla začervená.Samec hlídá jikry a já zase jeho,chci mu loupnout potírek při líhnutí.Včera jsem byl omrknout u kolegy dvou měsíční Altíky,vypadají móóóóc pěkně,škoda,že mám malou vaničku,na dospělé hejnko to nedá.
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit nádrž Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 99.6875 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář smazané (2)

Densi
22.4.18 17:55
Luďku,
díky za komentář - viz níže. Také bych byl moc rád, aby tyhle rybky u nás zdomácněly a bylo možné je sehnat. Asi bychom potřebovali naředit jejich "krev".....mám pocit, že dost "cest" vede do Chýňavy, popř. na Moravu k panu Sehnalovi. Jiné zdrpje zatím ani nezmám....Ale času máme - díky našim juniorům v akvárkách - zatím dost. Fajn dny, M. ahoj
Angus68
21.4.18 23:03
Luďku, já si jenom rejpnul, že už si dlouho nic nenapsal :-D Dneska jsem je viděl na burze v Mostě. Měli tam toho dost. Na to v Teplicích nejsem zvyklej smích ahoj
Tojsouvěci
21.4.18 22:54
Petře nemají,ale zůstalo jich prokletě málo,blokují mi miníčko a chci je nechat poporůst,aby je skaláry neměly
k svačině,ten krevetboxík potom musím předělat.U Sturisom je problém,že se prckové se musejí válet v krmení a ta malá nádržka to objemově a členitostí neumožňuje,ve velké zarostlé nádrži se dělaly samy,ale bylo v ní jiné přívětivější osazenstvo smích . ahoj
Angus68
20.4.18 12:32
To mají malé sturisomky pořád prázdná bříška? smích smích ahoj
panikaaaaa
20.4.18 8:26
No je fakt, že je voda ještě studená a za čtrnáct dnů pravidelných návštěv rybníka jsem zažila jeden jediný záběr smích
Tak je možné, že s tím ani ti borci nehnou ;-) A pak je to spíš k vzteku...

Tak adrenalin užívej ahoj
Tojsouvěci
19.4.18 23:44
Andrejko,tady ryby došly,zdejší borci nechytí ,ani tolik slušných ryb,jako mají ložisek v navijáku smích,ale jsem pozvaný na dvě akce,kde je adrenalin. hop ahoj
panikaaaaa
19.4.18 22:53
Ale, Luďku tone
Asi to chce vyrazit zase na ryby-ryby ;-)
Mě teď první jarní kapřík neskutečně zvedl náladu ahoj
Tojsouvěci
19.4.18 22:36
Mirku,to je trošku složitá otázka,jedna věc je reprodukční období,druhá,jak dlouho budou ryby v fyzické kondici a třetí je životnost po zenitu.V odchovnách se starší ryby vyřazují po pohlavní vyzrálosti nové generace,v domácích podmínkách nejsou ryby tak vysilovány a záleží na majiteli, jakou jim poskytne péči,takže pokud nebudou doložená srovnatelná fakta je ten věk deseti let dost diskutabilní,ale moje čudly spatřily světlo světa ve stávající nádrži,tak se uvidí,kdo se bude s kým loučit ;-).Jen pro názornost Cichlidka Ramirezova životnost dva roky,JanaS má ryby starší čtyř let ;-).Caridina japonica je uváděna životnost také dva roky,moje krevetky byly zakoupeny v roce 2007 ;-),úhyn 00 nic,většina z nich odešla darem a pár jedinců při nehodách potravního řetězce smích ,zbývajicí jsou fit.Terčovec uváděný věk cca pět let,ale viděl jsem chovný pár s mladými,ve věku čtyři a půl roku,ryby byly v plné kondici.O Nanayky nemám obavu,tak nějak se domnívám,že jsou to jedny z nejhezčích a nejméně agresivních skalár,které si snad najdou cestu do českých nádrží.Možná jsem divný,ale tento trend mne nebere: youtu.be/… :-D .Zdravím tebe i tvoje Nanynky,ať se Ti daří!
Densi
19.4.18 13:41
Ahoj Luďko, jak dlouho -podle Tvých zkušeností - ty naše nány vydrží ?? Někde píšou i 10 let,....nevím, jak moc mám myslet na mladou krev či v klidu čekat.....Ale není to nic, co by bylo akutní....Dík a hodně zdaru a hezký jaro. M. ahoj
Tojsouvěci
17.4.18 22:31
Andrejko děkuji,čudly docela ujdou,ale se mnou to jde nějak z kopce. smích ;-) ahoj
panikaaaaa
16.4.18 20:47
A pořád jsou noblesní palec ahoj
Tojsouvěci
16.4.18 20:05
Blaničko děkuji love ,je to na jedno brdo,kytky rostou pomaloučku a čudly jsou stále stejné :-) . pivo
drvi
16.4.18 12:01
Zase krásný fotky potlesk palec pivo
Tojsouvěci
15.4.18 15:26
Petře,ať je to překvapení příjemné hop Ať se Ti daří. pivo ahoj
Angus68
15.4.18 4:01
Myslím na něco jiného ;-) Sám se nechám překvapit ano ano
Tojsouvěci
13.4.18 20:44
Petře děkuji,u Dudáka jsou k mání sourozenci ;-).MonterMonty má pro změnu k dispozici krásné Manacapurky.
Ať se Ti daří. pivo ahoj
Angus68
13.4.18 15:26
Plavu kolem po týdnu nočních a pořád se mi tady líbí :-D pivo ahoj
Angus68
6.4.18 21:46
Na tom jůtůbku jsou teda opravdu paskvily. To snad už nemá se skalárou nic společnýho.
Ty tvý, to jsou RYBY!!! palec pivo ahoj
Tojsouvěci
6.4.18 0:36
Dušane, držím pěsti všem,co si hrají v té naší čudlo kytko mánii.Ať se Ti daří a děkuji. :-) pivo ahoj
Tojsouvěci
6.4.18 0:29
Zdendo,velký dík,nebýt stará haluz,tak by jsem šel také do bucek,ty kytky nemají chybu,ať se jim i tobě daří! pivo :-) ahoj
Tojsouvěci
6.4.18 0:24
Petře děkuji,prezentaci mám v podstatě jen pro propagaci WF ryb.Jen pro názornost paskvily kýčů lidské tvořivosti:
youtu.be/… :-D pivo ahoj
Tojsouvěci
6.4.18 0:11
Miloši,nepřeháněj ;-) Vaše návštěva byla naším potěšením,jen se omlouvám za svůj syndrom vyhoření,ale již se na tom pracuje. pivo ahoj
secrof74
5.4.18 16:01
Nádherné akvárko, překrásné ryby, super fotky. Prostě paráda.. potlesk palec
Angus68
30.3.18 22:34
Tiše procházím kolem ;-) palec ahoj
Jackalino
28.3.18 21:32
Ti pygmejové jsou kouzelní a sturisomky standartně palec

 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/21509