Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké další ryby k těm stávajícím?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Jaké další ryby k těm stávajícím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 10:17 Elka
Tak bych to mohla zkusit, myslíte...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 14:06 Elka
Jde mi spíš o kombinaci rybiček a velikost akvária ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 09:32 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Elka
"...taky jsem začala hnojit..."
Pokud nemáte dostatek světla a "nadbytek" CO2, může hnojení situaci ještě zhoršit.
Nechci vám brát iluzi, ale jestli vám už ruducha "bují", na parmičky černopruhé příliš nespoléhejte. Jak jsem je měl možnost pozorovat, ruduchy jim moc nejedou...
Podle mne by se do ruduchy pustily za podmínky, že nenajdou nic lepšího k snědku. A lepší k snědku pro ně je cokoli, co je k snědku... :-D
Jako prevenci rozvoje řas si je představit umím - neustálým seškrabováním nánosů zejména přisedlých řas s povrchu rostlin těmto pomáhají při fotosyntéze. A zdravá rostlina = nejlepší prostředek proti řasám.
S ruduchami je třeba bojovat komplexně. Takže obloukem se dostávám k závěru, že SAE jsou dobrým pomocníkem proti nim. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 08:21 Elka – Re: filipsi
Zítra, maximálně pozítří by měl přijít nový kryt na zářivky, mám ho už 2 týdny objednaný... taky jsem začala hnojit, a včera dostali ancíci poprvé okurku.. o prázdniny plánuju kytky doplnit, prořídly :-( ale větší akva bohužel rozhodně nebude... tak nevím, co parmičky pak... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 08:09 Muž filipsi [1295] – Re: Elka
Pokud jsou ty platatka jeste male, zkus je. Ja mam momentalne v 50-ce 4, cekaji na vetsi akva, bude uz brzy. Otazka je, co s nimi potom, az narostou a zacnou byt pro tve akva velke.
Na tvych echinodorech se mi zda, ze hoduje ancistrus. zkus mu davat trochu salatu.
A jak ti pisou ostatni v prezentaci, pridat trochu svetla bude urcite dobre.
Uvidis, men pomalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 07:54 Elka
Ahoj, peru se trochu s ruduchou a chtěla bych se zeptat, jestli moje akvárko snese 1-2 parmičky černopruhé? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 21:50 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: DoctorT
Ty zlatý parmičky by mohly časem jako dominanta stačit, ne? Vyrostou z nich docela obříci, naše mají tak 7-8cm. ano Rozhodně to není kategorie malá čistotná ryba. Takže já bych tam už nic nepřidávala. Už tam máš navíc ancistruse, což je dost velký bordelář.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 08:28 Žena Eliška [38] Re: DoctorT
Čichavce bych ti taky doporučila, jen je třeba mít krycí sklo. Je jedno, jestli si vybereš medové, zakrslé, nebo některý jiný menší druh. Ale to doporučení 1 l vody na 1 cm ryby bych taky nepodceňovala. Hodně záleží na rybě, jestli to je lenoch (jako bojovnice) nebo aktivista.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 21:39 Muž Yirka [9126] Re: DoctorT
Já se připojím s doporučením pro ty čichavce medové. Je to pěkná rybka, která není agresivní a určitě ti oživí horní část nádrže. V dospělosti má kolem 6cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 21:34 DoctorT Re: Tereza
Právě proto si myslím, že mé akva s malinkatými neonkami a malými parmičkami zlatýmy snese dvě ""větší"" rybky ( do 8-mi cm ), akva běží v poho, veškeré testy ok, řasa vůbec žádná ( asi díky sae ), rostlinstvo bují.
A k těm návodům 1-2litry vody na 1cm ryby apod. vím, to jsou hlouposti, někdo mi kdysi poradil 2-3 l na malou rybku ( do 4cm ) a 6-10l na větší ( do 10cm ) a je to pravda.
Podle tohoto návody by např. v 50-ti litrech vody mohlo být cca 4-6 pancéřníčků skvrnitých a nic víc :)
Pancéřníček skvrnitý cca 6cm krát dva litry = 12 litrů jedna rybka a dál už si to dopočítáte potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 21:03 Tereza Re: DoctorT
To že to tak někdo má neznamená, že je to správné. Toho chlápka napráskej a uvidíš, co si tady vyslechne :) Nějaké návody počet litrů:počet ryb (cm) jsou nesmysl, každá ryba jinak zatěžuje akva, každá má jiné nároky na prostor. Stejně tak nemůžeš říct, že má moc ryb. Pokud tam má 60 teter ohnivých, tak je to v pořádku. Pokud má 4 ancistruse, tak už to tak v pohodě není. Nejde srovnávat hrušky s jabkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 20:43 DoctorT Re: Tereza
Vím, vím vím, ale i tak při počtu 2litrů na jednu malou rybku to zas tak hrozné není, v knize Akvárium, co mám do 54L akva je asi 5 návrhů osazení s počty ryb od 28 do 33 coze )
Dokonce je tu chlapík se 6O rybami v 84l a nikdio se do něj nepustil.
Ekosystém je ok, jak jsem psal byly tři bojovnice, takže hledám náhradu, dánia jsou hejnová a já chci max. tři rybky, ale spíš párek.
Ale díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 20:34 Tereza Re: DoctorT
To neznamená, že můžeš "přidat", to znamená, že musíš (resp. je vhodné) od začátku vybrat ryby tak, aby si rozvrhly vodní sloupec. Pancéřníčci také znečišťují vodu, podle mě už máš těch rybek dost. Uvědom si, že píšeš sice 54 l ale reálně máš tak 40 l.
V horní části akva se drží dánia, dnes existují krásné barevné mutace (červené, fialové, tečkované), ale to nebude zrovna dominanta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 20:32 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: DoctorT
Osobně je nemám, jen přítelkyně má č. medové, ale mám dojem, že nijak agresivní při výtěru _snad_ nejsou...

Ta poučka správně zní, že když je akva na 20 ryb a 10 už jich je u dna, tak by se těch druhých 10 ryb mělo přidat do středu nebo k hladině. Ne, že akva na 20 ryb snese 20 dno, 20 střed a 20 hladina. Všechny ryby produkují odpadní látky a zatěžují tak ekosystém akvária a je úplně jedno, v které jeho části tráví většinu času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 20:24 DoctorT Re: MiHl
Z labyrintek mám strach, ale o čichavci zakrslém jsem též uvažoval. Nebude pak sameček ( pokus se vytřou napadat ostatní rybky ).
Pointa o rybkách žijících u dna je v tom, že jsem se tu dočetl, že počet ryb v akva se odvozuje i od lokace ryb tzn. když z 20-ti rybek 1O žije u dna a akva je v horní části " prázdné " mohu rybky obývající tuto část přidat.
Díky za tip. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 20:17 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: DoctorT
A jaká je pointa z toho, že nejsou moc vidět? Ryby, které nejsou vidět se nepočítají? ne
Pokud rybky nejsou vidět, může za to špatný výběr druhů.

Pokud si nebudu všímat počtu ryb, tak:
Náročné jsou, ale zas nějak moc také ne, pokud je voda v pořádku. Samozřejmě na odchov potřebují tu správnou vodu. Místo nich bych doporučil spíš pár čichavců zakrslých nebo medových.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 20:03 DoctorT – Vhodné rybky
Dobrý večer, prosím o pomoc, do svého akva 63l ( 10 neonek, 5 parmiček zlatých, 2SAE, ancík a pancéřníčci ) sháním nějakou " dominantu" přemýšlím o párku Cichlidek ramirezových a zajímá mě, zda se snesou s mým osazanstvem a zda je opravdu jejich chiov tak náročný ( prý jsou moc citlivé na hluk, chemii, změny vody ,..) Měl jsem bojovnice, ale vytřely se a samec v rámci hlídání hnízda, vykloval neonkám a parmičkám oči, tak nechci aby se to opakovalo.
Nebo pokud Vás napadá, nějaká nenáročná pěkná rybka, dvě do tohoto objemu, budu rád za tip.
Ohledně ryb vím, že jich je dost, ale v akva to tak nevypadá, neb mnoho druhů žije u dna a nejsou moc vidět.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 10:07 Žena bucliik [99]
já když dokoupila skaláry tak se 3 pustily do jedné chuderky a pořád jí nechtěli dát pokoj, takže kdyby bylo na mě tak to nechám jak jsou, jelikož mě nebaví vymýšlet co s rybkama který ostatní oďubávají. dva si určitě vystačí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 20:58 Nobody – Re: prikpa
"Nejsou přece blbý."
Jsou a docela dost. ;-) U umělého ne moc,ale živé....až jim málem prasknou břicha. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 20:52 panev
hu, mam skalarum prikoupit kamose, nebo si ve dvou poradi?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 17:31 Muž Diego [72] – Re: Jiřin
Nejsou přece blbý.Netrvrdím když se jim třeba něco v krku zasekne apod.,tak to potom jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 17:17 Jiřin
prikpa napsal: Když budeš mít hladový skaláry,tak ti sežerou neonky.Ryby nepřekrmuj,je to zbytečné.Žádná ryba ti nezdechne z přejezení (sama pozná,že už je dost přežraná).

Ps:příště dej výstižnější Název fora.


No to bych netvrdil, ryby se klidně může přejíst a zemřít a nebo postupně z přejídaní chřadnout a zemřít pomalu. Já krmím 2x denně a je to až, až. Samozřejmě krmím tak aby zbívalo co nejméně potravy. 1x týdně mají hladovku .... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 20:50 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: panev
když se ryby dost nažerou, tak mívají často zakulacená bříška

jednou jsem překrmil ryby (jednou a omylem), že plavaly po půl hodině tak, že jim koukala půlka patentky z tlamy ven. Zkrátka už se to nevešlo dovnitř. Ztráty nebyly žádné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 20:27 panev
ja jenom se se mi neonky krvelacne pustili do cervu pro skalary a vsechny jim je sezraly i kdyz hlad mit urcite nemohli a ted plavou s pivnim pupkem :-) me de spis o to, jestli mam jeste nejaky prikoupiti..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 19:53 Muž Diego [72] – Re: panev
Když budeš mít hladový skaláry,tak ti sežerou neonky.Ryby nepřekrmuj,je to zbytečné.Žádná ryba ti nezdechne z přejezení (sama pozná,že už je dost přežraná).

Ps:příště dej výstižnější Název fora.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 19:50 panev – a dal?
Chtela bych se zeptat, jestli muzu nechat akvarko, tak jak je (dve skalary, pet neonek, ancitrus a o trochu vic zelene nez na posledni fotce), nebo mam ten skalarum prikoupit kolegy do hejna.


PS: muzou se ryby prezrat k leknuti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 10:42 Ondra – Re: fantasta
Tak to fakt rád slyším :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 10:37 Ondra – Re: Paul Ramon
Já na to nepřišel :) jen mě to tak napadlo.. Ty červenoocasé se mi tam nějak začínají nahánět a to mají obě svou skrýš ;) škoda, že maj dneska zavřeno, rád bych tomu pancíkovi přinesl kolegy a zároveň rozšířil flotilu čtyřpruhých.. Zatím jsou všichni čílí a v pohodě, v noci mi dokonce někdo vyryl dvě rostliny :) tak jsem rád potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 10:33 R Muž Silent [5949] – Re: Ondra
Tak to problémy v soužití nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 10:31 Ondra – Re: fantasta
Mám 108 litrů
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 08:58 Muž Paul Ramon [17] – Re: Kvik
Také netuším, kde jste přišel na to, že parmičky čtyřpruhé a neonky se spolu nesnesou...
Mám je spolu už přes rok a jsou v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 08:49 Lúca01 – Re: Ondra
mám 4 parmicky ctyrpruhe a 5 neonek a jsou v pohode.Parmicky si vsimaji jen sebe, pokud jich je hejno..Neonky se drzi vetsinou jinde, nez kde jsou parmicky, ale fakt jsou v pohode.Vubec se toho neboj.Pri nejhorsim se da vzdycky nejaka ta rybka vylovit... palec drzim palec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 07:57 artognov
Měl jsem u sebe dvě hejna neonky a parmičky čtyřpruhý (honk-kong) a bez problémů. Zbytek ti tady už vysvětlily ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 07:30 R Muž Silent [5949] – Re: Ondra
Parmičky čtyřpruhé a neonky se spolu snesou většinou bez problémů. Parmičky spíše iritují závojnaté formy ryb, což neonky rozhodně nejsou. Těch panceřníčků bych dal alespoň 6 kusů. Cítí se pak lépe. Jak máš vůbec velkou nádrž?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 07:30 Ondra – Re: JUMP
Výborně. Nakonec si to asi stejně vyřeší sama příroda ;-) takže 4 pancíky, 10 čtyřpruhých a pak zkusit přidat neonky, předpokládám raději najednou v hejnu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 06:37 JUMP
Myslím, že děláte ze čtyřpruhýh zbytečně přehnaně takové parchanty. Když jich budeš mít min. 10 kousků, tak si budou všímat především sami sebe a ještě tím docílíš dvou efektů zároveň. Budeš mít krásné hejno, které ti bude projíždět akva. a přestanou si všímat ostatních ryb. Takže pak by neměl být problém ani s neonkama...pokud nekoupíš uplné prcky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 22:56 Polux – Re: XMartin
Pavi oko prezije i v ´´ kaluzi ´´ :-D nevim treba se ti neco dostalo do akva mozna moc dusiku nevim.Jestli mas vodu ok tak nevim pak mozna naka nemoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 22:13 Muž XMartin [20]
taky sem to takle blbě udělal .. a dokoupil jsem jich 8 takze sem měl 9 pancíku a tedka zniceho nic všichni chcíply nwm vubec čím byli takový malátní a postupně všichni a ty paví očka jsou zdraváá tak je mi to záhada. :-( :-( :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 22:12 Ondra – Re: Kvik
To už raději čtyřpruhé než neonky ;) no a co ty dvě červenoocasé? Vydrží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 22:08 Muž Kvik [6] – Re: Ondra
no být tebou tak ty čtyřpruhý vylovím a někomu je daruji pokud chceš mít neonky, jinak neonky nepřežijí. Nebo místo neonek přikup čtyřpruhý a měj jen ty ;) Pancíky měj aspoň čtyři v hejnu se cítí velmi dobře, musím nahrát nějaké fotky mého hejna pancíků :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 21:47 Ondra – Re: Kvik
Já si právě myslel, že neonky jsou taky rychlé a že se nedají.. ;) prostě dvě hejna.. A pancéřníčky tedy alespoň 4 jo? A k nim kolik čtyřpruhých a teoreticky kolik neonek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 21:43 Ondra – Re: foxchosen
Já mám právě pocit, že čtu až moc a všechno se mi popletlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 21:33 Muž Kvik [6] – Re: Ondra
není nic lehčího než dokoupit ještě aspoň 3 pancéřničky ;) Ty se vždy hodí na sběr padlého krmiva ;) Já jich mám v akvu asi 13 ks :) Jinak nevím jestli byla dobrá volba koupit parmičky čtyřpruhé když chceš neonky. Neonky budou dost trpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 21:24 foxchosen – Re: Ondra
sám začínám ale něco málo už taky vím :-D pancéřníček je hejnová rybka, když bude jen jeden tak bude osamělý, vystrašený a povětšinou někde schovaný. Narozdíl od toho krunýřovec (=ancistrus, přísavka) se má k světu i samotný a vesele luxuje, co se dá. Pokud nekoupíš nemocného jako já minulý týden, když jsem zakládal... Jinak mám za to, že parmičky jsou taky hejnovky takže sebevědomí získají až tak ve 4 a více kusech. A mimo to - číst, číst a číst... (třeba tady, že ano :-D ). Vyhneš se pak podobným překvapením X-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 21:09 Ondra – Nedobrý výběr rybek - a co dál?
Po asi deseti dnech od založení akvárka (108l) jsem se v pondělí narychlo rozhodl, že po práci nakoupím první várku rybiček. Rostlinám se daří, žádná řasa, voda jako křišťál, hodnoty v normě (lehce do zásadita a do tvrda), takže proč ne.. Původně jsem chtěl parmičkovo neonkovou osádku, takže pro začátek 3 (samičky) parmičky čtyřpruhé s tím, že ještě dokoupím (kolik?). Pak jsem zahlídl parmičky červenoocasé, tak jsem si řekl, že dvěma by se tam líbilo (netušil jsem jak jsou agresivní). No a na čištění dna jeden krunýřovec - z mě neznámého důvodu jsem si spletl krunýř a pancíř, takže mám jednoho pancéřníčka zeleného hmm on prostě od pohledu taky čistí dno, no :-) čtyřpruhým se daří náramně - plavou i žerou čile. Červenoocasé jsou takové pomalejší, spíš se schovávají vzadu, ale dobrý. Jen ten pancéřníček je nějaký apatický a nechce se mu hýbat. Je to tím, že je sám?
Jak mám teď pokračovat v rozšiřování? Přežijou tam v budoucnu neonky?

Díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 06:55 JUMP
Tak můžeš doplnit ty Dania, ve větším počtu se budou cítit líp a pak si udělej jedno pěkně hejníčko nějakých teter nebo parmiček. Třeba ty neonky co jsi chtěla X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 22:45 martina

Ahoj, tak jsem si koupila 112 litrů, bohužel mi to původní akvárko netěsnilo. Co byste mi doporučili, abych ještě přidala za rybičky? S pancéřníčkama už počítám, díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 07:16 JUMP
Myslím, že páreček Bett by to sneslo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 20:39 R Muž Silent [5949] – Re: martina
57 litrů je v tomhle případě využito akorát. Další ryby bych tam nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 20:35 martina – jaké rybičky ještě přidat
Ahoj, mám akvarijní set 57 litrů. V tuhle chvíli tam mám 1 krunýřovce, 3 pancéřníčky šikmopruhé, 3 pancéřníčky leopardí, 2 black molly a 6 danií. Jaké rybičky bych ještě mohla přidat a kolik, myslela jsem třeba neonky nebo bettu, díky za radu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20512x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6312?od=1051