Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké další ryby k těm stávajícím?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Jaké další ryby k těm stávajícím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 14:00 dr.T
To Sid:
Výtažek přímo z těchto stránek
rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
přečti si hlavně kolonku min. velikost nádrže - né odchov.
To týrání nebylo myšleno nijak zle to byl jen takový "rejp", samozřejmě se dají dělat divy i v malých akváriích, ale slečna má evidentně přerybněno a nevhodné rybky do malé nádrže a prosila o radu, tak jsem se snažil poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   08.03.2008 13:50 Lúca01
jeste detail..bety jsou sice docela penke, ale nejak po nich netouzim :-( ..parmicky mi vyhovuji kvuli temperamentu..je to proste muj zivel hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2008 13:38 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: dr.T
O co menší týrání je chov 1+1 nebo 1+2 bet v takto malém akva? (Nejde o krátkodobě 1+1 za účelem vytření.) V akvišku 50*25*25 nemůže jejich soužití fungovat bez permanentního stresu. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 13:25 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Lúca01
Ideální řešení! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 13:16 Lúca01
dekuju..popremyslim o koupi vetsiho akva.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2008 13:13 dr.T
Dobrý den,
čichvce do 30l, vždyť pro pár je potřeba min. 100l, to by se dalo považovat za týrání...
Čichavce bych dal pryč, parmičky také, jsou to hejnové rybky je jich potřeba chovat alespoň 10 nehledě na to, že i pro ně je toto malé akva - čilé hejnové neonky = to samé co parmičky.
Ve 30l by se krásně vyjímal pár bojovnic ( mohly by být i dvě samice a jeden samec ) - pro ty by bylo 3Ol sice na hranici minima, ale ok.
Nebo, chcete-li více rybek tak doporučuji endlerky či rasborky, nebo paví očka - ze zmiňovaných druhů, by jste mohla chovat tak 13 rybek.
Pancéřníčky doporučuji max. dva, ancistruse ne - ten by měl mít nádrž alespoň 40-50l.
Pokud ale ancistruse chcete, pokuste se si sehnat Krunýřovce jednopruhého- to je nejmenší krunýřovec, ty bych tam dal tak 2 nebo 3 kusy, ale už né pak pancéřníčky.

Na závěr, zvolil bych variantu tří nějakých krásně zbarvených bojovnic, k nim dva krunýřovce jednopruhé, pěkně osázet aby bylio akva zarostlé.
Přeji Vám mnoho radosti a úspěchů v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   08.03.2008 13:04 Lúca01
jo a ancistra budu mit tak za mesic.Jeste je malinkej :-O ..tak nevim, stli toho nebude moc..kazdy mi totiz rika neco jineho sad a jsem z toho zmatena...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   08.03.2008 12:59 Lúca01
Dekuju za typ..ale ja bych si ty parmicky strasne rada nechala :-( .Jsou krasne a hlavne se porad navzajem prohaneji, tak je tam zivo potlesk Uvazovala jsem, ze tam dam jeste tak 2 samicky, abych se vyvarovala okusovani ostatnich ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   08.03.2008 12:42 Vari
Souhlasím, ty dvě parmičky bych dal pryč, koupil ještě tři neonky, i když ty by potřebovaly taky víc místa, čichavci taky časem půjdou a místo nich bych koupil dva ancistry nebo pět pancéřníčků, toť můj názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 12:37 Muž Jurasek [137]
Nejlépe už nic. A těm čichavcům tam časem bude těsno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 12:27 Lúca01 – Co dalsiho si poridit?
Ahoj X-)
Mám akvárko 31l a zatím tam mám cichavce perletove *2, neoky obecné *5 (budu rozsirovat :-) )a parmicky ctyrpruhe *2 (zatim nezlobi, hlidam je rozzureny ).A chci si poridit jeste nejake rybicky, pokud mozno par love .Ale nevim, co si muzu do teto kombinace poridit.Jsem zacatecnik.A rozmery akv. jsou 50x25x25.Dekuju za pomoc. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 15:14 Žena Mája [40]
Děkuji Danilo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 00:45 Žena Danila [4489] - Sumci
Májo, obdivuji Tvoje diplomatické schopnosti palec a držím Ti palce s akvárkem potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 20:43 Žena Mája [40]
Děkuji Romy.
Ano, možná tou skladbou ryb na 84l akvárium (pochopitelně něco kolem těch 73l čistého objemu) to nebyl vhodný výběr. Uvidím, co s tím udělám. Větší mi ale asi nevyjde.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 18:18 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Mája
Umíš si sáhnout do svědomí,přiznat chybu,to se cení.Je vidět,že se učíš a hlavně ze svých chyb.Každý jsme nějak začínali,a mnozí z nás ne zrovna nejlépe.Tou nevhodnou skladbou jsm nemyslel druhovou,ale na obsah nádrže.Řešení by bylo pořídit si větší.Máš dobrý přístup k věci.Držím palce. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2008 16:56 Žena Mája [40]
Za prvé, děkuju za reakce.
Bohužel, mám dva samce Akary, kteří se sami snesou jen tak tak a pak není divu, když si zlost vylívají na jiných klidných rybách. Ostatně, né všechny Akary jsou stejné. Jedna může být výbušnější a druhé naopak klidné, až nevíte, že je v akváriu máte. Skaláry amazonské závojové jsem měla dvě. Jedna byla naprosto neagresivní a tu jako první utloukli k smrti. Druhá pak zůstala sama, navíc samice. Jak tomu většinou bývá, poté, co jsem dokoupila další dvě kalifornské kouřové Skaláry, tak se s nimi ty dvě nedali dohromady jako hejno. Proto potom ta jedna zůstala sama. Bohužel asi i na to doplatila. Byla sice obrovská a mnohem větší než, i tak hodně velcí samci, Akary. Ale jak už tady bylo řečeno, na velikost oni nehledí. Romy, myslím, že skladbu ryb nemám tak špatnou(i když dva, agresivní samci Akary nebili zrovna nejlepší výběr, ale když byli malí, nemohla jsem to poznat)a pak Skaláry(teď již jen dvě), malé Rasborky a mřenky. Navíc nemám naprosto přehnaný počet ryb. Mnoho jiných nádrží má vyšší počet ryb na mnohem menší objem, ale to teď není podstatné. Vím, že je chyby dávat Skaláry do objemu tak malého, ale byly koupeny "bez rozmyslu", abych to něčemu připsala, dlouho jsem přemýšlela nad tím, jestli je tam dát nebo ne. Navíc bych je nevyměnila za žádnou jinou rybu. "Hlavně nic nekupuj, nebo to bude další vražda."... k tomuto asi jen jedno...já si nejdřív moc dobře uvážím, jestli něco koupím, nebo ne....Tak asi tak. Tím samozřejmě nevyvracím to, že mám na tom částečný podíl viny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 23:51 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Mája
Za svůj problém si můžeš jen a jen sama.Akvárium 84 l-hrubý objem,pochybuji,že substrát,kameny,kořen,rostliny..by sebraly jen 4 l.Vše je podle tvé prezentace.Pokud budeš mít substrát jen 3 cm vysoký(a to je málo),je to 60x35x3=6,3 l a kde jsou ostatní dekorace?Podle mého odhadu máš čístý objem vody něco kolem 73 l.V takto malé nádrži je každý litr znát.Je to nevhodná skladba ryb,a tři skaláry do tohoto množství vody už vůbec ne.Toto složení ryb bych dal do 180 l minimálně.Hlavně nic nedokupuj,nebo to bude další vražda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 22:53 Nobody – Re: Unnamed
Chudáci skaláři. coze
Na jednu stranu žerou i velké neonky,a na druhou se nechají honit poněkud malou Apistogrammou...
Moji skaláři neonky nežerou a cichlidka pro ně není soupeř. ;-) V pohodě zaženou i pancéře ve velikosti 6cm od jiker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 09:11 boilii77
Souhlasím s gekonem Akary hnědé mám s dvouma terčovcema a bez problému spíš mi přijde že se chcou s každým mazlit a jsou větší než terči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 08:14 gekon5
Jestli to jsou akary hnede, pak se divim, ze si na skalary vubec troufnou. Snad jedine na mlade. Dospela skalara je o kus vetsi.(Vim, ze nekterým rybam je velikost protivnika ukradena, ale podle mne jsou akary hodne klidne). Ja mam ve 180 l 3x akara hn. a 6x skal. a navzajem se ignoruji. Kdyztak leda jedna stara skalary trochu prozene ryby, ktere se ji zrovna znelibily. ALe nic vaznejsiho. Obcas se tepou skalary mezi sebou, ale akary jsou naprosti noumove. A to ani kdyz se akary trely, nebyl problem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 20:35 Žena Mája [40]
A taky to udělám. ano Přišla sem o mou nejmilovanější Skaláru. sad Takže půjdou pryč. rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 14:28 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Re: Mája
To je celkem problém...Akary ti dřiv nebo později ty skaláry utlučou. Rozhodně nedoporučuju dokupovat další ryby....Bylo by to ještě horší.Jediné řešení které mě napadá: musíš si vybrat jaké ryby chces chovat (akary nejsou zrovna ideální společníci ke skalárám)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 12:57 Žena Mája [40]
Právě že je nemám kam dát :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 12:19 petak – Mája
jj to chápu a proto bych doporučil je rozdělit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 12:13 Žena Mája [40]
Je tady problém, že já nechci o ty Akary přijít, proto se snažím najít řešení i s nimi v akváriu...? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 12:11 petak
spíš bych volil rozdělení rybek pokud se nesnesou a k nim dokoupil vhodnější rybky které budou ok. třeba ke skalárům konkrétně tetry či něco takového co je klidnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 12:06 Žena Mája [40] – Nákup ryb...jakých?
Chtěla bych se zeptat. Mám akvárium(viz moje "Skaláry"). Mám takový problém, že obě strany "hlavních" ryb, tj. Akary hnědé a Skaláry, se snaží "získat" akvárium, teritorium. Jako celé akvárium. Bohužel mi Akary už zabili jednu Skalárku a na další si také troufají. Možná by pomohlo, kdybych dokoupila nějaké ryby, které by je "rozptýlili", aby tam nebylo tak málo ryb a tím pádem nechtěli akvárium pouze pro sebe. Jaké ryby?...Nebo měl by někdo jiný návrh? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 14:40 Žena Utahraptor [91] – Re: oldkiwinka
Proč je to malé na sekavce? Většinou se drží u dna, buď ve schovce nebo se krmí na dně a podle toho co jsem tak různě četla, tak zrovna oni netrvají na tom, aby plavali bůhvíkam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 14:34 oldkiwinka – Re: Štěpán
A má to co dělat s tématem jaký rybky chce do akvárka viď?

Jinak dejme tomu že by se tam 2 samičky se samečkem nějak zmáčkli, ale na ty sekavce je to opravdu malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 11:37 Žena sharon [126] – Re: Lorsson
jestli se jí pistie takhle rozrůstá, znamená to, že má v akváriu nadbytek odpadních látek. Když ji zruší, rozhodí si rovnováhu akvária víc a udělá víc škody,, než kdyby tam přidala 5 malých razbor. Raději bych tam nechala pistii, hnědovka a kryptokoryny pomalu porostou i ve tmě, pokud do akvárka nebude pořád vrtat. Jen tu valisnerku bych dala pryč a místo ní třeba cr. beckettii.

To utahraptor: tvůj beťák je dost hezký, aby dělal parádu sám o sobě. když přidáš samičku, bude roztahovat vějíř každou chvíli. Bych už další rybky nepořizovala. Co se týče šneků, tak betynky je baští taky, pokud je nebudeš překrmovat. Tu plovoucí pistii je třeba občas redukovat :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 11:07 Lorsson – Re: Utahraptor
No kdyz to beres takhle, nebudu se hadat. Podle te hlavni fotky tam nemas stin ale tmu. Tam ti nepujdou ani nenarocne rostlinky, ale koneckoncu uvidis sama ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 11:04 Žena Utahraptor [91] – Re: Lorsson
Ale betty potřebují mít plovoucí rostliny kvůli stavbě hnízda ne?

Schválně jsem vybírala rostliny dolů které potřebují být spíše ve stínu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 10:22 Lorsson – Re: Utahraptor
No myslim ze tam asi tezko das vice rybek, jak pise Nada. A ja na tvem miste bych hned zlikvidoval ty plovouci kytky na hladine, aby mely rostlinky v akva alespon trochu svetla a neumiraly jak ted, pridal jeste nejake rostlinky a pak bych uvazoval co dal... Tu lebku ti asi nikdo nerozmluvi kdyz se ti libi ale v tak malem akvarku ti zabira docela hodne mista. Na dne mas docela hodne hruby sterk a tam ti take rostlinky moc neporostou. Mas jeste hodne na cem pracovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 10:15 Žena Naďa [33] – Re: Utahraptor
V prezentaci máš akvárko 37 l a na každou rybu musíš počítat minimálně 1 litr vody na její délku v dospělosti s přihlédnutím k tomu, že jsou druhy, které potřebují navíc nádrž od určité velikosti. Třeba mečovky, když jsou rychlí plavci, měli by být chovány v akvárkách od 200 litrů víš. Stačí si alespoň přečíst něco málo z atlasu ryb a před tím základy o zakládání akvárka. Většina lidí, i já, těch rybek má víc, než je optimum, ale tvých 37 litrů, je fakt málo na další. Rozhodíš si stabilitu, budou nemocné, budou umírat a o tom akvaristika to přeci není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 10:01 Žena yama [25] – Re: Utahraptor
No prece v tom odkazu, co jsi tady poslala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 09:59 Žena Utahraptor [91] – Re: Naďa
Odkud bereš tahle čísla? Ty počty litrů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 08:50 Žena Naďa [33]
Promiň, ale ten dotaz je dle mého názoru opravdu idiotský. Máš akvárko o hrubém objemu 37 l a v něm bettího samce, na kterého je potřeba 20 litrů, na pár 30 litrů. Ty tam chceš dát samice 2. A nemluvě o zbývajícím osazenstvu 5 sekavců, kteří by pro sebe potřebobali min. 50 l. Takže uvažovat o něčem dalším hejnovém v tak malém objemu, je nerozum a trápení rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 06:43 Žena Utahraptor [91] – Idiotský dotaz - co do mého akvárka?
Potřebovala bych poradit, co ještě bych si eventuálně mohla dát do tohoto akvária - rybicky.net/nadrz.php… za předpokladu, že tam určitě ještě přijdou dvě bettí samičky.
Původně jsem uvažovala o razborách klínoskrvnných, ale nevím jestli by jedno hejnko (cca 8ks) nebylo už moc. Teď spíš přemýšlím jestli by se nehodilo něco co občas sezobne i nějakého toho šnečka. Nebo něco malého hejnkovitého do středu nádrže...
Podmínkou je, aby to bylo z Asie a mohlo přežít při teplotě 25-26°C, Ph kolem 6,4, dGH 14

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 14:42 Žena bucliik [99]
mě se moc líbí černý neonky.máme akvárko v podkroví, takže v létě tady bývá dost vedro, červených a obecných neonek mě v té době umřelo asi 6, ale černý neonky vydržely-dělají taky hejníčko a honí se mezi sebou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 14:24 Lenka – bucliik
Ani ne, ale díky ;-) Neonky teď mají u mne ráj - sumci jsou jen u dna a 9 neonek má 190l pro sebe smich ale brzo jimto zatrhnu a dostanou splubydlící - nejspíš nějaké jiné tetry. Některé reakce tady mne od parmiček dost odradily hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 14:15 MESTEK
já mám parmičky nádherné a na panceřníčky nikdy nešáhly, chovají se k ostatním rybám přátelsky,nejraději jedi vločky,patentky,dafnie.Nitěnky půl na půl. Nejedi vůbec tablety. Neboj se a kup je,doporučuji jim netopit,samice mi po koupení topítka vymřely.Stačí jim bohatě 17-22C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 14:14 Žena bucliik [99]
jinak mě jednou parmička uklovala asi 5 neonek-do rána neměly oko a pak umřely-ale to je moje chyba mám jen jednu protože zbytek pomřel-když jsme u toho, nechceš ji :) :) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 14:13 Žena bucliik [99]
ahoj, vyjiměčně se jich v obchodě musím zastat-já se ptala na pancéřníčky taky tady na stránkách a všichni tvrdili že utvoří hejníčko-ale nikoliv.taky jsem si je zamilovala a chtěla jsem mít co nejvíc druhů, teď by to vyhráli zelení, páč jsou nejaktivnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 14:01 Lenka
Já bycj neonek chtěla víc, jsou to moje oblíbené rybky :-) ale určitě bych k nim chtěla ještě jiný aktivní a hejnový druh. Aktivní proto, že pancéřníčci většinu dne proklimbou pod schovávačkami a aktivuje je jen tabletka, ancíci (15cm) jsou nádherní, ale plaší, vidím je vždy jen na okurce a tak akvárko vypadá hrozně prázdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 10:07 R Muž Silent [5949]
Parmičky čtyřpruhé, pokud je chováme v dostatečném počtu a dostatečně velké nádrži, jsou relativně klidné a snášenlivé. A to i k zmiňovaným neonkám. Nesmíme je hlavně dráždit závojovými druhy ryb. to je silně irituje :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 10:06 Muž NIKO [527] – Re: Lenka
Přestože mohou parmičky čtyřpruhé s neonkami vycházet bezkonfliktně, přimlouval bych se za zvětšení hejna neonek místo jejich kombinace se sumatránkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 10:02 Muž NIKO [527] – Re: Malapa
Pokud někdo poradí parmičky čtyřpruhé k neonkám, tak si o něm myslím své. Pominuli, že se neonka s parmičkou nikdy v přírodě nepotká, tak pominout a tuplem už né prominout nikomu nemůžu, když nechá neonky šikanovat několikrát většími a agresivními parmičkama.
Vaše zkušenost a váš názor.
Pominu-li, že v drtivé většině nádrží se setkávají tvorové, kteří by se v přírodě setkat nemohli, pak si musím o lidech dogmaticky tvrdících, co tvrdíte vy, myslet své.
17 parmiček čtyřpruhých spolu s 26 červenými neonkami (a dalšími rybkami) chovám ve své "400" a žádná šikana se nekoná. Všechno je to o souvislostech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 01:44 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Lenka
To už bude v pohodě. Tetrovité rybky jsou až na vyjímky mírumilovné rybky. Vyjímkou je třeba piraňa, což je příbuzná například neonky, někomu se to nemusí zdát, ale je to tak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 01:40 Lenka
Tak teď už fakt nevím :-( Každý tu radí něco jiného coze V obchodě jsem se ptala, ale tam mi odsouhlasí všechno, např tentkrát ten nákup pancéřníčků...je fakt, že v knížkách je zrovna parmička čtyřpruhá dost kritizovaná, že otravuje pomalé a dlouhoploutvé rybky. Co třeba tetra červenoústá? Našla jsem si, že je mírumilovná, hejnová, dorůstá 8 cm a je všežravec....máte s ní někdo zkušenost? Zase bych chtěla hejnko tak 8ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 01:06 Muž Malapa [494] - Afrika
Pokud někdo poradí parmičky čtyřpruhé k neonkám, tak si o něm myslím své. :-| Pominuli, že se neonka s parmičkou nikdy v přírodě nepotká, tak pominout a tuplem už né prominout nikomu nemůžu, když nechá neonky šikanovat několikrát většími a agresivními parmičkama. rozzureny Parmička mechová, vyšlechtěná forma parmičky čtyřpruhé je živá, všetečná často až agresivní ryba, která ti vyroste 6cm a spíš i víc.
Vyber si, buď parmičky, nebo společenství jiných rybek. Parmičky čtyřpruhé se hodí prakticky jen do druhové nádrže.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20512x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6312?od=1151