Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké další ryby k těm stávajícím?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Jaké další ryby k těm stávajícím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 10:25 Daty – Re: elko
Proč hnědé a ne nemnší zelené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 10:25 Daty – Re: grizly
První je zajímavý tip, druhý je fajn, ale těžší odchov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 10:04 Muž grizly [145] – Re: grizly
Omyl , spletl jsem se. tone Cichlidka kakadu nebo Agassizova. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.09.2009 09:12 Žena bluedream [245]
Když si vezmu jak je akva velké a ten výčet rybek, co už tam plavčí, tak aby se tam nějaká ta dominanta vůbec ještě vešla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.09.2009 08:20 Muž grizly [145] – Re: elko
Cichlidka papousci. Hezky barevna a neni velka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 01:28 Muž elko [30] - Sumci – Re: Daty
když jsi nakousl akary tak párek hnědých.mírné a neublíží ani malým rybám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 00:11 Daty – Dominanta akva
Mám 110 l akva, v něm houf neonek, poloviční hejno rasbor klínoskvrných a nově (protože u hladiny bylo pusto) hejnko danii, stejně početné jako rasbory, na dně nějaké panceřníčky kropenaté, hrotočelce atd. Vždy jsme měl ještě v akve větší ryby - poslední 6 let párek čichvaců perleťových a zlatých. Ale zlatí po létech onemocněli - novotvbary hlavy, až nemohli žrát a uhynuji, zbyl jen jeden perleťový. Uvažuji jaký pár, max 4 ks. větších ryb pořídím. Zvažuji něco jiného ,než čichavce, mám je rád ,ale měl jsme je "vždy". Poradíte? kaldy a zápory?
Akara zelená - nikdy jsem nechoval, láká mne
Jiná akara?
Skaláry - líbí se mi ,ael tuším problémy s menšími rybami a myslím, že na ně mám malé akva, ale někdo mi je tu radil v jiné diskusi....
Čichavec zakrslý a medový - trošku menší, než jsem chtěl, ale hezcí a mám s albyrintkam idobrí zkušensoti, ale prioritně chci větší ryby.
Něco jiného?

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 21:44 KarelZahrádka
Tyhle druhy bych k nim vybral:
Razbora sawba Sawbwa resplendens Cyprinidae
Razborka barmská Microrasbora erythromicron Cyprinidae
Danio myanmarské Danio choprae Cyprinidae
Dario hysginon Dario hysginon Nandidae
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 21:39 callito – Re: provokater
já právě chtěla vědět jakej je výběr z danií.Ale asi to bude čistě pro galaxy.A taky na množení galaxy no.. ;-) ale díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 21:10 kreten – Re: Joecz
No k těm galaxy bych z nabídky nedal skoro nic ( jasně že tam mohou být dánia, ale s rozmyslem) pokud bych neměl velikou nádrž, dobře zarostlou a kdybych ji měl, tak bych si zase nepořizoval také prťavé rybky, takže ten výběr je skoro na nic:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 20:37 Vak8 – Re: callito
A taky ne xenopterus naritus ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 20:27 Joecz
no já bych tam uřčitě nadával hadohlavce, štikovce ani hrotnočelce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 17:24 callito – Re: isota
aha,tak to já sem ještě nezvládla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 17:09 isota
staci dat rozsireny hledani smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 16:49 callito – Re: isota
páne jo,díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2009 16:36 isota
česky latinsky čeleď
Čtverzubec naritus Xenopterus naritus Tetraodontidae
Danio duhové Danio albolineatus Cyprinidae
Danio tečkované Danio nigrofasciatus Cyprinidae
Danio myanmarské Danio choprae Cyprinidae
Danio dlouhovousé Danio kyathit Cyprinidae
Danio růžové Danio roseus Cyprinidae
Dario hysginon Dario hysginon Nandidae
Gara žlutopruhá Garra flavatra Cyprinidae
Hadohlavec barmský Channa pulchra Channidae
Hlavačka šedohlavá Brachygobius nunus Gobiidae
Hrotočelec pruhovaný Mastacembelus dayi Mastacembelidae
Mřenka thajská Syncrossus berdmorei Cobitidae
Mřenka Kubotai Botia kubotai Cobitidae
Okouník sklovitý Pseudambassis ranga Ambassidae
Parmička z Oděsy Puntius padamya Cyprinidae
Razbora sawba Sawbwa resplendens Cyprinidae
Razborka barmská Microrasbora erythromicron Cyprinidae
Razborka galaxy Danio margaritatus Cyprinidae
Štikovec indický Aplocheilus panchax Aplocheilidae


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 16:30 callito – Kámoši z Myanmaru
Dobrý den,věc se má tak že zakládám akvárko pro razborky galaxy a přemejšlim jestli k nim dát ještě někoho jinýho.ale právě když už,tak nejradši někoho kdo bydlí ve stejný oblasti jako oni.Zatim sem kápla akorát na mřenku(tu ne) a na Danio myanmarské(to by možná šlo) A chci se zeptat,jeslti nevíte ještě o nějaký hejnový rybce z myanmaru.Díky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 22:32 callito – Re: Sanka
je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 22:07 Muž Sanka [10] – Re: RAP
Otík to je krunýřovec?Zase takovej znalec nejsem.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 22:06 RAP – Re: Sanka
Možná by bylo lepší přikoupit ty otíky 2. Mám je ve 30l nádrži a je to tak akorát. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 22:02 Muž Sanka [10] – Re: RAP
No,tak zítra asi přikoupím ještě jednoho prcka krunýřovce a parmičku odnesu do zverimexu.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 22:00 RAP – Re: callito
Mám doma tyhle dva krunýřovce a sbírají řasy jako divý. Ta parmička opravdu vyrostou a do 54litrové nádrže se nehodí.
Co se ramirézky, s přidáním další do páru by mohl být problém. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 21:40 callito – Re: Sanka
sám sobě nemůžeš dát mínusky.Jinak nádrž máš hezkou.Ale asi přidej tu ramirezku do páru.Dej pryč ty SAE a popř krevetky no,ale nevim jeslti do nich ty ramirezky nebudou ďobat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 21:33 callito – Re: Sanka
parmičku vážně vrať,brzo vyroste a bude jí těsno.Navíc(jak už asi víš) osamotě strádaj.Přikup toho krunýřovce.Doma ho nemám ale řekla bych že nějakej výraznej úbytek řas asi nezpůsobí.Zkus třeba krevetky.
P.S. Mínusový body za otázku dávaj jenom paka hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2009 21:26 Muž Sanka [10] – Jaké složení osádky bude lepší?
Ahoj,moje složení osádky je 1 ramirézka,vím že se má chovat v párech,ale mám jí jako dominantní rybu,proto mám jen jeden kus,dále 6 tetra krvavá a teď se dostáváme k tomu,na co bych se vás rád zeptal..Mám po jednom kusu od parmičky černopruhé a krunýřovce jednopruhého,tak se chci zeptat jestli by jsem si mohl pořídit tyto ryby do páru,nebo vzhledem k tomu že mám jen 54l nádrž,tak jednu vrátit koupit si třeba 2 toho krunýřovce..Protože by se určitě hodil do menší nádrže lépe..A odvádí krunýřovec stejně dobrou práci v boji proti řasám?Vím,že je v atlasu,ale není to tam nějak rozvedeno..Děkuji! ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 06:46 PetrH
Tak už jenom 64 včera byla jedna gumová hmm (ancistrus red)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 10:35 PetrH – Není tam již mnoho ryb
Ahoj, chtěl bych se zeptat, zdali tam nemám již moc ryb rybicky.net/nadrze/7103
Kamarád včera rušil své aqua, tak mne tam donesl dalších 20 tlamovců. Ted jich tam mám okolo 65ks v průměrné velikosti kolem 10cm. Nádrž mám 180x60x60 + filtr 80 l. Zdá se mne to celkem plné :-O
Dík za doporučení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 19:34 Muž capko [40] – Re: danulavo
K tým možnostiam možeš ešte skúsiť aj zo 2 kŕdliky menších razboriek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2009 19:18 Muž metal [96] - Cichlidy
mne mlade vspolocenskom akva vzdy pozrali ,neviem ci to boli pancierniky trinidatske alebo skalare.tak som ich naposledy vybral aj zo samcom a dal do akvarka medzi gupky a tu us prezili.tetri im urcite neublizia ani mensie ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 17:52 Muž Yirka [9126] – Re: danulavo
Rovněž bys mohl pouvažovat po nějakých čichavcích. Ale těch možností je daleko více.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 21:32 Muž stanovsky [29] - Živorodky
smich tak to je hezky řečeno: Radsi si skalari daji stavnatou patentku, nez zmoulat tuheho ancika - jo to je fakt. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 17:36 Muž O.Tom [439] – Re: danulavo
mi se vpohode mnozili ve spolecenskem akvariu, kde byl mix skalaru, pancernicku, mecovek, bojovnic a podobne, stacil slusny ukryt kde mohl samec lehce hlidat jikry a pak huste rostlinky pro male anciky.. po par dnech (tydnech) se jim asi zacne tvorit ten tvrdsi krunyr a stavaji se pro ostatni obyvytele akvaria nezajimavou potravou :) Radsi si skalari daji stavnatou patentku, nez zmoulat tuheho ancika :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 17:28 Žena danulavo [3] - Cichlidy – Jaké rybky k množícím se ancitrusům
Chci koupit mojim 4 ancíkům (kteří se množí) nové větší akvárium o čistém objemu tak 160 l. Aby nebylo akva tak prázdné, chci si pořídit nějaké pěkné větší rybky, které by nechaly mé ancíky se vesele množit dát :) Jaké rybky byste mi doporučili :-) ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 15:29 nickolka – ramirezky
ja mam cichlidky ramirezovi taky..samička a samičku..samička má sice růžové bříško,ale barevná je stejně jako sameček..a konflikty s ostatníma rybkama nejsou vůbec..tak ahoj a ať se daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 13:13 Muž motýlek [275] – Re: Jrk
jo jo ... někdy má silná samička Ramirezek paprsky hřbetní ploutve delší než průměrný sameček - ty svítivé tečky jsou naprosto dostačující znak pohlaví - navíc znatelný už tak od druhého měsíce ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 12:58 Alligator – Re: hf
Z mých zkušeností pokud je neonek dost, tak většinou drží v akváriích pohromadě, ale taky se rozplavávají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 12:20 gargamis – Re: hf
neonky tam klidně přidat můžeš ve větším počtu jsou opravdu nádherné ale pokud by jsi si to rozmislel tak můžeš dát i ty mečovky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 12:06 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Neonky se běžně dávají k terčovců, u kterých je voda teplá i 30°C. Nevidím nejmenčí problém je do vašeho akvária dát. 200l toto vaše osazenstvo bez problémů snese. hejno tvoří pokud mají důvod = vetší ryby, kterých se bojí nebo i pohyb cloveka u akvaria. Kdyz jsou rybky bez starostí, plachost mizí a jednotlivci se z henjna odtrhávají. Z mých zkuseností jsou však více hejnovějčí třeba Razbory klínoskvrné nebo hengelovy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 11:32 Muž hf [54] – ještě (ev. co) můžu přidat?
Ahoj,

Máme hustě zarostlou 200l (rybicky.net/nadrze/6311). Aktuální osazenstvo:

8x pancéřníček panda
4x ancistrus
3x betta
3x black molly
10x paví očka
30x krevet (10x japonic, 20x red)

Chtěli jsme ještě neonky, ale máme 26-28C vodu (technické důvody), a v tom se prý neonkám dařit nebude, navíc prý doma v akvu houfy netvoří, což byl důvod proč jsme je chtěli...

Sneslo by to ještě třeba 6 mečovek? Nebo co by jste nám ještě doporučili? Black Mollyny časem rozdáme, dětem se moc nelíbějí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 20:56 Žena Hatomi [27] – Re: domca1
tak jak už bylo řečeno,páreček nějakých klasických živorodek (Očka,měčovky,platy), pokud nechceš živorodky tak mě napadl páreček čichavců medových nebo také doplnit neonky a koupit třeba 4 pandy na dno (popř. ancitruse nebo "otocitruse")... Ale je spousty dalších možností,stačí projít atlas a určitě si vybereš, nebo se zajdi mrknout do specializované akvaristiky ,a tam by ti měli poradit,co z jejich ryb se ti tam hodí. Samozřejmě prodavač musí být seriózní,jinak bych na to nespoléhala,ale když pročteš atlas a pak se půjdeš kouknout do obchodu tak něco ze svého výběru určitě najdeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2009 20:54 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: domca1
Já bych být tebou buď doplnila hejno neonek a nebo pořídila rybku na dno.Ty tetry ti pak hezky vyniknou.Třeba jednoho ancíka.Kdybys doplnila další druh,už by to byl takovej mišmaš.To je jen můj názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 20:49 gargamis
Fotka k příspěvku co třeba mečovky sou to bezva rybky a nemněli by nějak škodit ani neonkam ale záleží na nich :-) jo dostaneš je v každý akvaristice vipadá takle
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 20:22 Muž dominator [6] - Živorodky – Výběr rybiček
Ahoj,
Mam v 54l akvariu 7 teter sweglesovich a 5 neonek.
Ještě bych tam chtěl nějakou rybičku přidat poraditemi
jakou plosím Hlavně aby byla běžně dostupná. Dik :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2009 16:18 Muž Jrk [143] – Re: Sanka
Nevýrazná barevnost, délka štětin hřbetní ploutve a růžové bříško jsou znaky velice relativní - záleží i na stáří a náladě dané rybky. Doplnil bych toto ještě tím, že sameček nikdy nemá světlé skvrny v bočním černém fleku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 12:23 Alligator – Re: Sanka
No mě u cichlid vždycky připadalo že se samice rvou s ostatními samicemi víc, ale to je asi tím že v nádrži byl při tření jen jeden samec... Ale co se týče samců, tak se spolu prý rvou mnohem víc...
Ale když se samci nebude líbit ta samice, tak to taky může dopadnout třeba pěknejma rvačkama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 12:09 V – Re: Sanka
To bříško nemusí mít nutně růžový, ale klidně až do rudé. Každopádně přikup kamaráda/kamarádku (podle toho co máš), a modli se, aby si rozuměli. Víc asi udělat nemůžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 12:03 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sanka
Samička ramirezek ma RUZOVE brisko a neni tolik vyrazne barevna. Samecek brisko ruzove nema vubec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 11:15 Muž Sanka [10] – Re: Alligator
Chová,žádné problémy nejsou..Problém je,že asi nepoznám samičku a samečka.. :) TO asi nená nejlepší mít třeba 2 ryby stejného pohlaví..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 11:10 Alligator – Re: Sanka
Tak to pak jo :-D :-D
No pokud se chová k ostatním rybám dobře, tak bych zkusil i tu druhou... Ale ne vždy se ten pár co vybere člověk musí snýst :)
A co se týče velikosti, tak si myslím že by to zas tak velký problém nemusel být...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 11:02 Muž Sanka [10] – Re: Ninco
:-D :-D Ale ne,to jsou staré fotky..Ty aktuální jak tam je ramirezka ještě nejsou přidané..Sice nejsem žádný akvaristický odborník,ale ty dvě od sebe poznám..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20512x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6312?od=901