Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké další ryby k těm stávajícím?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Jaké další ryby k těm stávajícím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 16:33 Joecz – Re: Mirasek
tohle je spíš orientační, nevím, co by třeba neonka dělala ve 4 nebo 5 litrech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 15:35 Rybous
ok dam tam 10x neonka a 7x pancernicek panda a 3x neritina zebra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 15:27 Muž jajaapaja [174]
Když jsem totak zhruba spočítal tak je to tak na hranici.Ale tu jednu betku to snese.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 15:00 pancernicek
podle mě už je tam hodně ryb ale můžeš to zkusit jí koupit :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 08:56 Mirasek
NO počítej 1cm na 1l vody na dospělou rybu, ale myslím, že by to sneslo no jen pak můžeš mít problémy s vodou vysoké NO3 já jak změním ryby a přeženu to a nehlídám to tak se mi to samo zredukuje bohužel.Kup si jí ale asi bych to více už neosazoval a počítej objem ne prázdného akvária ale - kameny atd. Hodně zdaru M. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 23:26 Rybous – Muze byt bojovnice ?
Mam AQ 54l bude tam sestava ryb : 10x neonka cervena, 6x pancernicek panda , 3x neritina zebra. A tak se chchi zeptat jestli by tam mohl byt heste samec bojovnice ? aby AQ nebylo prerybenne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 10:29 V – Re: clingfish
3 druhy se mi na 100 l zdají až až... Místo K. leopardích bych dal možná Otíky, nebo ty tvoje Pandy (v obou případech tak 6 ks). Místo skalár (podle mě se do 100 l moc nehodí) nějaké menší cichlidy - třeba 1+2 nebo 1+3 C. kakadu. A přidal ještě pár těch T. měděných - celkových řekněme 12-15 by mohlo být tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 23:13 Muž bolek [5]
Ja bych třeba přidal Tetru císařskou,já osobně je mám a nejsou to naročné rybičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 22:52 Žena datura [104]
já nevim...mě teda 100l pro skaláry přijde fakt děsně málo. jednak tam bude určitě nízký vodní sloupec (pokud si nenechal clingfish udělat speciální rozměry), dospělé můžou být časem agresivní. a vůbec, já bych takhle velkým rybám poskytla co největší luxus.až vyrostou, v hustě zarostlé nádrži se tak akorát otočí a poplavou zpátky. ale asi jsem jediná no :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 17:23 Muž pařa:) [2] – Re: clingfish
potom tech pancernicku dej 6 maji radsi vetsi hejno ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 16:15 Muž Turok [18]
je to na tobě ale pokud už máš takovou hezkou ameriku s jiným kontinentem bych to nemíchal vybral bych menší hejnou nějakých teter záleží na tobě dají se sehnat jak ty co se drží u středu tak ty u co se drží u hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 15:18 nenya – Re: clingfish
Můžeš přidat danio pruhované, drží se u hladiny a jsou to velmi pohyblivé a hezké malé rybky, případně hejno neonek - jde zkombinovat obecnou, červenou a diamantovou- všechny se drží pohromadě, akva tak budeš mít barevnější. Já mám u skalárů tetru krvavou, a taky je to super rybička, jen je k těm skalárům moc čilá a plave ve stejné části nádrže. Na dno doporučuju pancéřníčka leopardího, panda je taky pěkný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 14:36 Muž capko [40]
Pridaj žhavé a bude to tak akurát ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 14:19 Muž Geri [29] - Skaláry
100l pro pár je dostačující + dobře zarostlá nádrž + menší hejno jednoho druhu teter (ne žádných oblud velkých) + na dno partičku pancéřníčků a nedá se nic zkazit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 14:13 Muž Jurasek [137] – Re: datura
Taky mám dva skaláry ve sto litrech. Hlídají si to tam, mají tam výšku vody, jakou chtějí, vypadají spokojeně. Jako dominanta akvária tam pasujou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 14:03 Muž Yirka [9123] – Re: datura
Asi ne tak expresivně ;-), ale 2 skaláry ve sto litrech jako dominantní rybky není nic špatného, spíš je to o výběru spolubydlících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 13:43 Žena datura [104]
já bych hlavně nejdřív vyhodila ty skaláry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 12:51 clingfish – Ktere rybky pridat?
Dobrý den, mám akva 100l. Zatím v něm mám 2 skaláry, 8 teter měděných, 2 krunýřovce leopardí- byl to nevhodný dárek, jak povyrostou, tak je nahradím 4mi pancářníčky, asi pandami. No a proto, že bych chtěl přidat trošku pestrosti, tak zvažuju, že pořídím ještě 8 teter žhavých nebo páreček kakadu. Tak se chci zeptat, která z těch možností by byla lepší, nebo jestli eventuelně by šli přidat, jak ty tetry, tak kakadu. Děkuju moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 20:23 Ivo
Mně se právě taky dostali do akvária nechtěně s novými rostlinkami. Tak teď sháním nějakého požírače šneků, který bude mírumilovný k rybkám. Mám ve 120 L jenom 4 ryby: pár čichavce zakrslého a 2 ancistrusy. Takže si myslím, že to akva není tak přeplněné, abych tam nemohl nasadit nějaké rybí "šnekožrouty" menší velikosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 14:12 Muž agent007 [47]
Sháním mírumilovnou rybu žluté barvy a vhodnou k neonkám atd. do spol.akva...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 13:36 PájaSP
Jo jo schvaluju Mřenka trpasličí (Proužkovaná) rybicky.net/atlasryb/mrenka_trpaslici je na šneky super,kdysi jsem je měl na ten šnečí mor zapůjčené od kamaráda fakt fungujou.Dneska na akva-burze jsem si je zakoupil,protože jsem si nedávno s nějakou rostlinou zanesl ty šnečí nezmary do akva zas a už jich tam jsou tisíce.Těším se jak se do nich pustěj rozzureny až jim náckové budou praskat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 13:33 Muž agent007 [47]
Sháním mírumilovnou rybu žluté barvy a vhodnou k neonkám atd. dos spol.akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 13:27 Polyfenes – Re: Ivo
Čtverzubec papouščí taky není nějak echt agresivní...Záleží ale na tom jaké máš akva, velikost a trofii vody, je citlivý na dusičnany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 13:20 švíco
Já mít vaše problémy... :) Všichni se šneků nemůžou zbavit a já je skoro nestíhám pěstovat...holt čtverzubec má hlad pořád ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 12:45 Dušan2
Jo jo mřenky jsou fajn, měl sem kdysi mřenky nádherné a šneků mě zbavily spolehlivě, a je hezké ji při tom pozorovat jak chytne ulitu vysrkne a spadne prázdná dolů. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 12:36 Ivo – Díky za rady.
Tak jsem si přečetl o mřenkách tady na tlasu, a prý jsou všechny dobré na šneky. Tak asi zkusím sehnat mřenku trpasličí, která není tak velká jako mřenka nádherná. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 10:58 pancernicek
určitě mřenky nádherné ale pozor nedávej jich tam moc stačí tak 2 protože 4 mají být minimálně na 200 litrů ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 08:46 Andri
Mřenka je spolehlivá ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 23:12 Ivo – Jakou rybu???
Chci koupit nějakou rybku, která mě dokáže zbavit šneků ve 120L akváriu. Vím že takových ryb je dost, ale já potřebuji takovou, která vyhubí šneky, ale neohrozí rybičky jako je čichavec zakrslý. Věděl by někdo o takové rybě? Dravé plže nechci, preferuji nějakou rybku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 09:26 miso – 217
boze chaos:-D tak mozem spravit takto:: 7neoniek 6mreniek ruzovych 4molynezie 3skalary?diky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 23:54 Nobody – Re: Polux
"kdyz chces barevnost kup treba 5ks neonek cerveny 5ks neonek modrych , 2x skalaru treba tu zlatou a jednu oybc s pruhama "

Skvělá sestava. :)
Vy už raději nikomu neraďte.To stojí za...... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 21:06 Polux – Re: miso
Ja osobne nemam rad v akva hodne druhu ryb to zname max 2-3 druhy ja mam neonky+tercovce+krunyre.
takze ja osobne bych ti rek kup si treba ty neonky a k tomu si dej ty skalary ale max 3 kamarad mel 80l akva mel tam 3 skalary a rostli mu jak z vody.kdyz chces barevnost kup treba 5ks neonek cerveny 5ks neonek modrych , 2x skalaru treba tu zlatou a jednu oybc s pruhama X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 20:58 miso – 217
ale na neonky sa mozem vykaslat tak ich vyhodim ja chcem take vacsie alebo stredne myslim tie guramy mrenky skalare molynezie alebo co ja viem este jake sak porad ty ja som neni az taky dobry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 20:55 Polux – Re: miso
Jestli chces naky rybky doporucit tak si musis vybrat jestli tam chces mit jen mensi rybky cca do 5cm ty pak pocitej kolem 2l vody jedna ryba.Jestli tam chces davat skalary tek musis omezit pocet tech mensich ale myslim ze by to 3 skalary sneslo on kazdej pise o poctu ryb a sam ma v akva prerybnino :-D nebo se zamer jenom na neonky kdyz jich je halda coz bys tech 40 kousku moch dat tak to ma taky sve kouzlo.Tezko radit musis vybrat aby se ty rybky k sobe hodili vyber v atlase rybky ktery se ti libej pak si precti neco o povaze rybky a kdyz bude mirumilovna klidna tak ji tam muzes dat samozrejme s ohledem na teplotu vody atd.Neonky snesou i 30 stupnu akorat jim v tak teple vode ztvrdnou jikry a uz se nevytrou.A co se tyka tech mrenek + neonek tak rikam neonku pocitej 1ks 2l vody (meli by byt v hejnu 8-10ks)mrenka ty dej vic aspon 3-4l takle si to rozpocitej na objem akva coz je 100l a vyjde ti pocet ryb palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 20:41 miso – 217
tak mi teda pls poradte pocty tych rybyciek myslim mrenky ruzove neonky uz mam tie molynezie skusim nejake skalare mozno guramy perletove a nieco ine ak sa da alebo ak som neco napisal zle pacia sa mi tie akary mierumilovne len neviem ako sa volaju dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 20:26 Dušan2 – Re: miso
Skaláry bych tam nedával je to na ně malé, čichavce perleťového jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 20:21 miso – 217
a co tak nejakych skalarov?alebo guramy perletove??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 20:10 Polux – Re: miso
Zivorodky tam placnout muzes palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 19:46 miso – moze to byt?
cawte mam 100 l akvarium len tak na krasu mam kopu rastlin a ryby nasledovne 8neoniek 6 mreniek ruzovych a chcem nieco k tomu napriklad mozu byt zivoorodky molynezia a macuni?len tak nieco pre krasu nie na mlade ani nic len tak na okrasu dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2008 10:14 Muž Diego [72] – Re: petka
U mě se jikernaté ryby rozmnožují parmičky (nádherná),dánia pruhovaná a pancéřníčci zelení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2008 00:21 F – Re: petka
Fotka k příspěvku Nenáročné , poměrně odolné a relativně snadno množitelné jikernaté ryby jsou parmičky druhu Puntius conchonium.

Foto: jezírko na zahradě , kde jich mám velké hejno z vlastního odchovu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 23:03 petka
Vým že sem asi hrozně náročná za všechny opovědi vám děkuji,ale chtěla bych zkusit rybku která klade jikry (nevím jestli to říkám dobře,kdyžtak mě opravte),ale aby byla snadná na chov, nemám s tím zkušenosti, ale jak už sem říkala chci vyzkoušet něco nového
no to je asi vše :) hop ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 18:12 Muž Gordon [22]
nebo akarky, nejsou moc velké a pečují o mladé. mno sou trošku teritorialní, ale nevím jak velké aqua máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 16:29 F – Re: peťa
Fotka k příspěvku Osobně by je nekřížil , lépe je chovat v čistých líniích ! - pěknější a žádanější.

Foto : moje zlaté molly a jiné živorodky v jezírku - ještě tedˇ venku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 19:49 peťa
jo black molly sou super mám i gold a su zvědavá co vznikne když se spáří. Jo a ty gupky bych brala, od kaď seš?co třeba čichavci ty se mi docela líbijou hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 19:29 Bexim
živorodky endelerovi,živorodka širokoploutvá a ta druhá :-D platy ancistrusiatd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 19:07 Tereza
myslím, že když chce hodně plodné rybičky, tak dřív než vyrostou, je něco spapá... hmm Jinak nic plodnějšího než blackmolly neznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 18:38 thunderstorm
s radostí ti věnuju gupky ( paví očka :-) ... mám jich hodně malých tak by si mohla koukat jak vyrůstají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 18:35 peta – hledám plodné nenáročné rybky do mého akva
Jáké nenáročné a hodně plodné rybičky by jste daly do akvárka k black mollám a mečovkám. Přemýšlela jsem nad Pavím očkem, ale paví očka už jsem měla hmm . Chtěla bych vyskoušet něco nového. poraďte prosím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 19:15 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Elka
Tak bych to mohla zkusit, myslíte...?
Myslím, že pouze v případě, že je budete mít do roka komu nebo kam dát, SAE jsou rybky, co hodně vyrostou a potřebují velký prostor na plavání.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20512x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6312?od=1001