Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké další ryby k těm stávajícím?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Jaké další ryby k těm stávajícím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   22.08.2017 15:54 R Muž Anthrax [4750] Re: Hobby
Já sem taky viděl skaláru ve 30 litrech. A třeba lva v kleci 3 x 1,5 m. Ale že je někdo jiný hovado, tak to neznamená, že by se jím měl člověk inspirovat, a že by člověk neměl respektovat přirozené nároky svých chovanců.

Kdyby si tam měla jedno pořádné hejno těch neonek modrých, tak by ti to prázdné nepřišlo a k nim na dno třeba krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2017 15:51 Hobby Re: Anthrax
Vypadají dobře, jediný kdo to tam trochu rozhazuje jsou parmičky... Někdo má v takovém akvárku i 20 těch černých ryb (myslím že molly).
Měla jsem tam i krevetky, podle chovatele měly vydržet a ty ryby je neměly sežrat... Ale bohužel...
Mě přijde ještě to akvárko neúplné něco mi tam prostě chybí a nevím jaká rybka by se k nim hodila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2017 15:45 R Muž Anthrax [4750] Re: Hobby
Protože je to akvárko moc malé na ty druhy ryb co tam máš ,krom té neonky modré. Navíc mít hejnové ryby po 6 není to pravé ořechové. Spíš by to teda chtělo nechat tam jen ty neonky modré. A doplnit jejich hejno do patřičných počtů, ale až se to akvárko zaběhne. Současné ryby tam šly moc brzo.

Edit: Jestli ti někdo na zeptání poradil, že máš dát neonky v počtu 6 ks do 41 l a ještě nezaběhnuté nádrže, tak to nebude dobrý rádce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2017 15:43 Hobby Re: ctibum
Založení souhlasí, jedno akvárko mi prasklo asi před 3 týdny, tak jsem musela udělat nové... A proč by tam žádné jiné ryby neměly být? Pokaždé když se někoho ptám, řekne mi každý něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2017 15:38 R Muž ctibum [6895] Re: Hobby
To datum založení souhlasí? Dvanáct dní a už taková nálož ryb? Navíc bych řekl, že kromě Neonek modrých by tam žádné z nich neměly být (pročti si zdejší atlas), natož přidávat další...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2017 15:31 Hobby Re: Pepan
+- to mám, zbytek vypíšu doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.08.2017 14:51 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Hobby
Hobby napsala: Takhle vypadá akvárko bez jmenovaných rybiček, koupila jsem je teď na burze.
Vytvořit prezentaci je otázka pár minut. Z ní se rádce doví, jak je velká nádrž, kolik a jakých je v ní ryb, rostlin, jaká je v ní technika. Bez prezentace Ti žádný soudný akvarista radit nebude, protože by to bylo jako věštění ze skleněné koule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2017 14:49 Muž UndeR [80] Re: Hobby
Bylo by vhodné založit si prezentaci nádrže a tu vyplnit...vložit fotku není úplně ideální ;-)
V sekci Nádrže je odkaz "Přidat prezentaci vlastního akvárka"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2017 14:44 Hobby Re: NHKG
Fotka k příspěvku Takhle vypadá akvárko bez jmenovaných rybiček, koupila jsem je teď na burze.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2017 14:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Hobby
Bez prezentace akvária ti nejde nic doporučit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2017 14:35 Hobby – Jaké rybičky mám přidat?
Dobrý den, mám v akvárku panceřníčky, ancistruse, neonky a parmičky čtyřpruhé. Akvárko mi přijde tak trochu prázdné, něco mi tam chybí. Můžete mi doporučit nějaké rybičky, které se snesou? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.07.2017 16:24 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Jakub
Vzhledem k tomu, že tu nemáš prezentaci akvária, těžko Ti něco doporučovat. Nevíme, jak je osázeno, jaké je dno, jakou tam máš filtraci. Možná by byla nejlepší varianta počkat, ony ty paví očka v relativně krátké době zaplní nádrž odchovy a potom nastoupí spíše nerudovský problém - kam s nimi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2017 15:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jakub
Ancík má taky jikry...
Každopádně se dívej jen po těch nejodolnějších rybách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2017 14:06 Jakub – Nákup ryb
Aha a co byste mi teda doporučili za rybu k živorodkam s ancíkem. Neonky teda vypustim. S cichlidama to bode asi taky blbě, takže co dál? Chtěl bych tam mít totiž i nějaké jikernačky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2017 20:56 R Muž romant [27987] Re: Jakub
Živorodky a ancák to jsou prasátka a tetry s čichavcema zase čistotný a čistotu vyžadující, tedy se to trošku tluče. Zkusil bych kompromis, tedy jenom jeden z těch špinících druhů a k nim ty čistotnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2017 20:53 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jakub
Vybírej si tak aby jsi měl opsazené všechny zony. Dno, střed nádrže a hladinu. Vybírej rybky ne podle barvy ale spíše podle nároků na kvalitu vody. Tu ti právě ty živorodky budou trochu kazit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2017 20:29 Jakub – Nákup ryb
Dobrý večer,
Mám 110 l akvárium. Mám pro začátek 1 samečka pavího oka a samičku, plánuju dokupit 1-2 samičky, zhruba 3 mečovky a možná 2 ancistruse. Chci se zeptat, jaké další ryby k nim, protože bych chtěl akvárium oživit něčím dalším. Přemýšlel jsem o čichavcích, anebo neonkách, popřípadě nějaké cichlidě. Poradili byste mi něco vy, zkušení akvaristé :) ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 19:16 Annina Re: romant
rybičky mi poradili AquaZoo a pán se chovu rybiček věnuje :(
A akvárko jsme rozjížděli skoro 4 týdny. nejprve vodu a dno, cca za 5 dní rostliny, za týden neonky (neonka obecná) a krunýřovce a za další týden ty rozbory. tak mi to jako uspěchaný start nepřipadá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   13.05.2017 14:53 R Muž romant [27987] Re: Annina
O žádný, ta osádka je volena špatně v podstatě ani jeden druh tam nepatří, tedy do zmíněného objemu a protože budu předpokládat uspěchaný rozjezd hned na první dobrou doporučím denně měnit min. 1/3 objemu vody, krmit velmi střídmě a to obden špetkou, hodně číst, třeba následující témata : rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   13.05.2017 14:52 R Muž afc1886 [14681] Re: Annina
Ideálně odebrat ty dva krunýřovce a 6 rázbor klínoskvrnných.A ty Neonky jsou doufám neonky modré.A i pro ty bych si dovedl představit trochu větší akvárium.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 14:48 Annina
Dobry den, poridili jsme synovi akvarium 40l.samozrejme by chtel mit co nejvice rybycek a co nejvice druhu. Koupili jsme mu 10 neonek, 2 krunirovce a 6 rozbor klinoskvrnnych. Poradte, o kolik a ojake ryby muzeme akvarko obohatit.
Dekuji za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 20:41 Žena Eliss [105]
Dobrý večer, chtěla bych se poradit kolik a jakých ryb můžu přidat do 60 l akva (Jinak a lépe). Jsou tam pouze 4 parmičky duhové a 1 beťák, který půjde do svého. Má představa je 6x Otík nebo Pygmej/trpasličí pancéřníček a hejno menších rybek tetra ohnivá nebo danio perlové. Příp. až nebudou parmičky, zda by bylo možné přidat pár čichavců medových. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 15:26 Muž FikinD [13]
Rád si nechám poradit :-) akary bych si rád nechal ty se už několikrát vytrely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 15:19 Maq Re: FikinD
Mně se ten mix nelíbí už tak jak je. Pro které ryby je to akvárium dělané? Mohli by se v něm dobře cítit ti čichavci, pokud by tam nebyly ty cichlidy. Takhle cichlidy dominují, ale nevím... já bych akvárium pro ně spáchal jinak, a bez té drobotiny okolo. Jeden pár těch akar by se tam mohl v poklidu třít a vodit prcky, to by mě bavilo víc než tenhle mišmaš. Ale proti gustu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 15:17 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: FikinD
Jednak si myslím, že i v stávající obsádce je dost věcí špatně a taky je špatně položený požadavek. K tomu prvnímu - menší druhy pancéřníčků jsou hejnové ryby, takže mít tam jeden kus je blbost. Stejně tak ostatní druhy. Aspoň pár, případně menší hejno. A k tomu druhému - vymyslete mi, co si tam dám, já už si to koupím, je výraz neskutečné lenosti. Akvaristika je o práci a hledání. Tak až vyřešíš to první, tak si dej práci s tím druhým a případné výsledky hledání pak tady můžeš konzultovat. Uvědom si, že lidé, kteří tady radí a zadarmo, jsou odborníci, které bys normálně musel dost dobře zaplatit. Tak vyviň vlastní aktivitu a pokud Ti pak poradí, ber to jako terno a nechovej se jako primadona.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 15:06 Muž FikinD [13]
Ahoj, můžu dát ještě nějaké ryby do mého akva? A jaké? Děkuji
rybicky.net/nadrze/23283-300l

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 20:38 Žena Sidonie11 [1] Re: romant
Díky moc za tipy a rady. palec Nechám si to ještě projít hlavou. Výsledek pak určitě hodím na prezentaci nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2017 19:38 R Muž romant [27987] Re: Sidonie11
Ano, procento uhynulých jedinců je opravdu vysoké, ale je třeba si uvědomit, že se jedná o importované rybky a mají už ledacos za sebou, takže při dodržení pravidla nekupovat neduživý jedince bez naducanýho bříška se onen nebklahý efekt úhynu vcelku solidně eliminuje. Při vpouštění do nádrže to chce pozvolna rybky přivykat na náš chemismus vody, postupně po troškách přilejvat naši akvarijní vodu k té ve které si otíky doneseme, aby se vpuštěním nekonal tak brutální šok. Jinak kalasikou v podobě partičky 8 kousků rybicky.net/atlasryb/pancernicek_panda by se nemělo nic zkazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 19:32 Žena Sidonie11 [1] Re: romant
Co tak čtu, tak zrovna krunýřovec jednopruhý je docela náročný na vodu a celkově... Jako začátečník (byť se zkušenějším poradcem) bych potřebovala něco fakt nenáročného... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 19:24 R Muž romant [27987] Re: Sidonie11
Néé, ancáky néé. :-) Místo nich opět partičku krunýřovců jednopruhých. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 19:21 Žena Sidonie11 [1]
Děkuji za reakci. :-) O tom, že bych jenom přidala nějaké žhavky (aby jich bylo dohromady asi tak 15) a netrhala jim partu, jsem taky uvažovala. A k tomu možná jednoho nebo dva ancistrusy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 13:11 R Muž romant [27987] Re: Sidonie11
Těch žhavek bych jednou tolik přidal, parta bude kompaktnější. ;-) Beťáka by to akvo kldině sneslo, teplotu držet na min. hodnotě 26st. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 12:32 Žena Sidonie11 [1]
Dobrý den,
zvažuji, že bych do akvárka (rybicky.net/nadrze/26669-prvni-akvarium) k současným 9 tetrám žhavým přidala ještě nějakou nenáročnou větší rybku - napadla mě třeba Betta nebo čichavec. Nevím ale, co by k sobě opravdu mohlo jít. Prosím o případné tipy a nejlíp i info, jestli samce, samici nebo pár. Děkuji. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 17:44 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Brezina4
-musíte vyhledat velikostně i agresivnější vhodný druh ryby, než jsou klidové ryby typu platy a molly
- je tam i zmínka o společném chovu některých druhů halančíků
- zkuste si projít některé stránky s chovem
- hledejte třeba v parmičkách
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 17:32 Muž Brezina4 [0] Re: lacewings
Uprimne jsem se tam odpoved nedozvedel, jen ze maji byt ryby stejne velikosti nebo vetsi, coz jsou, ale i tak maji Platy ocasni ploutve okousany a jedna Black molly hrbetni ploutev
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 17:23 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Brezina4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 16:19 Muž Brezina4 [0] – Halančik
Koupil jsem 2 pary Halanciku Gardnerovych aby zrali poter od zivorodek, bohuzel dve Platy skvrnite var. Spitz maji po vikendu pekne okousane ploutve. Jake ryby je tedy vhodne chovat s Halancikama?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 21:49 ** – Čichavec zakrslí
Chci se Optat jaké rybky by jste dali k párů čichavcu zakrslich akva 60l
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 07:38 Žena varyska [22] Re: Pepan
Děkuji za rady, půjdu do těch pestřenců. A dokoupím panceřníčky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 14:58 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: varyska
Spíše bych upřednostnil ty pestřence. Mám je po páru ve dvou akváriích. V jednom jsou nejrůznější parmičky a tetry, v druhém mám tetry stříkavky, drobnoústky a čichavce zákrslé. Ten druhý pár teď vodí a i když okolní ryby trochu prožene, úbytek na obsádce nepozoruji. Kančíky bych ale ke stejné obsádce určitě nedal. V tom druhém by další ryby sloužily jenom jako krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 11:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: varyska
Pestřenci se furt třou a při tom brání teritoriu. Kančíci šikmopruzí můžou někdy hodně narůst a žrát malé ryby nebo výjimečně bývají trochu agresivní.
Takže ano, můžeš přidat oba druhy, ale není jisté, že to bude bez problémů. Pokud kvalita vody to umožňuje, pouvažuj spíše o dokoupení více ryb u druhů co už máš. Třeba pancéřníčci mají rádi své hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 10:59 Žena varyska [22] – snášenlivost
Ahoj, jsem tu už chvíli ale občas poprosím o radu. Chci se zeptat, jestli k mému osazenstvu:parmičky, akary, čichavce, panceřníčky a krunýřovci mohu dokoupit Pestřence červeného(pár) nebo kančína příčnopruhého taky páreček. Nerada bych udělala chybu a potom řešila teror v akva. Děkuji za všechny rady, budu ráda :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 11:22 Muž janesik1xjakep [63] Re: Pepan
Upřímně, nějakou dobu chovám mečovky( ne ve velkém, vždy mi přežijí z vrhu tak 1-2 ) a jsem si jistý, že ty mecovky se tam nehodí, když jsem je měl v 60 liztovem akváriu, tak nikdy nedorostly obvyklé delky, tu měli až od délky akvária 80-90 cm, tudíž kolem objemu 120-140 litrů. Otázka je, jak moc to komu vadí, ale osobně jim dám radši více prostoru.
Ohledně čichavců, záleží jací tam jsou, ale třeba zakrslé, bych si tam pár určitě dokazal představit, byli by jako dominanta a k nim třeba nějaké razborky, by určitě nevypadaly špatně.
Nebo
Rajovce sameček a dvě samičky a k tomu opět nejake menší rybky na doplnění, ale osobně bych rajovce a cichavce moc nekombinoval, asi by tam bylo trošku preplneno, hlavně v té šedesátce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 19:53 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Iva
Na ty čichavce je to akvárko šíleně malé. Dále bych povyhazoval všechny umělé kytky a nahradil je živými. A ti rájovci asi taky nejsou nejlepší řešení. Vlastně bych tam asi nechal ty mečovky, dodal nějaké kytky a jávský mech, aby občas přežily nějaké mečovčí mrňata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 19:05 R Muž afc1886 [14681] Re: Iva
Už bych tam nic nedával.Už teď to není nejlepší složení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 18:23 Iva – beta bojovice
Fotka k příspěvku ahoj všem,prosím o radu. Mám 60 l akvarium ,kde jsou 4 čichavci,3 rájovci a 5 mečovek. Všichni spolu vycházejí v pohodě a já bych do akvárka chtěla dát ještě párek Betty bojovnice. Jen nevím jestli by se společně snášeli ,tedy přesněji jestli by některé z výše jmenovaných druhů neokousali závoje samci od Betty. Jsem jen chovatel amatér. Moc díky za odpovědi. Případně by mě zajímalo jaké druhy ryb jsou vhodné do 60 litrového setu. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 12:17 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Semir89
Těžko říct. To záleží na úhlu pohledu. Mi trochu vadí ta roztříštěnost cichlid. Něco Afrika, něco Amerika. A k tomu Pangasius z Asie. Ale to je můj pocit. Já bych šel spíše do amerických cichlid, tam se ty přícucky hodí víc. Ale je to můj pohled, klidně se najde spousta lidí, kteří napíší že to nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 10:44 Muž Semir89 [3] - Jižní AmerikaRe: Pepan
A pak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2016 10:30 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Semir89
V prvé řadě bych se zbavil anténovce. Když poroste, bude mít jiné ryby jako svačinku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 10:19 Muž Semir89 [3] - Jižní Amerika – Kam dal
Cus. Potrebuji radu
Mam cca 500l cisteho objemu. 180x60x60
Ted mam v akva gibouna, 2x malawi, 2xvrubozubec, 2x kancik červenohrdlý,1x pangasius a souseduv anténovec červenoocasý a par malych ancistrusu

Chtel bych nechat
Gibouna. Pangasa. Antenovce.
Je mozne je nechat spolu?
Antenovec cca 15cm je krotky krmim ho z ruky
Pangas ten si jine ryby nevsima
Je mozne jeste k nim neco dat na zpestření?
Mel jsem neonky akorat jen vrubozubci po nich jeli jinak byli v cajku.
Chtel bych neco podobneho malawi maji opravdu hezke zbarveni na svetle

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20512x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6312?od=351