Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zasílání a přeprava ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zasílání a přeprava ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2023 12:12 Muž Freedlo [208] Re: Daniell
Super! Diky moc vsem za odpoved:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.08.2023 08:39 Muž Daniell [38] Re: Freedlo
Ahoj, přidám svoji zkušenost :-) .. se Zásilkovnou bych byl bez starostí .. rybky, šneci i krevetky vždy dorazili v pořádku. Ať je léto nebo zima v balení by měla být bublinka nebo sáček s živými tvory aspoň obložený polystyrenem jako bariéra ať už před horkem tak před zimou a hlavně slouží i jako vycpávka proti neopatrnému zacházení. Třeba shrimp.cz ti pošlou krásnou úhlednou krabičku vypolstrovanou dvěma centimetry PS a v zimě přidají hřejivý sáček ale za toto balné chtějí myslím 250kč. Někteří to umí i za stovku. Ale co se přepravy týče z asi 5 zásilek, které jsem si nechal poslat s rybkami a podobně, tak dvě myslím přes balíkovnu a tři přes zásilkovnu a vždy všechno v pohodě.

Edit .. nakupoval jsem zatím u shrimp.cz, grekoff.cz ( nyní axolotly.cz a myslím že už rybky nedělají) a jednou u Invitalu nějaké neritiny :-) .. tady obrázek jak vypadá balení za 135kč a dorazil bez úhony .. axolotly.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2023 22:19 Žena Silurian [80] Re: Freedlo
Mám jen samé pozitivní zkušenosti, přes zásilkovnu jsem si nechávala kdysi poslat pancéřníčky a teď v zimě přes balíkovnu krevetky a šneky, nikdy nebyl problém. Pokud si vybereš někoho, kdo má velký odbyt a umí zvířata bezpečně zabalit, neviděla bych v tom problém - ale samozřejmě člověk musí zohlednit i počasí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2023 18:15 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Freedlo
Pokud chceš mít jistotu tak doporučuji přes kurýrní službu (Přivez zvíře)
Vždy došlo vše v pořádku.
Zasllkovnou jsem si nechal poslat pouze rostliny.
Jinak Česká pošta již zmíněnou službou EMS. Na balík je dobré dát nálepku křehké. A taky bych počkal až nebudou ta vedra. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.08.2023 17:04 Žena Beastie [314] Re: Freedlo
krom pankrácké burzy je ještě ta v horních počernicích, krevety tam měli taky, i když jen tři barvy, když jsem tam byla v zimě
Každopádně jsem teď cca dva měsíce zpět objednávala ryby a šneky přes shrimp.cz a teď minulý týden ryby od soukromníka.
Shrimp má super termoboxy, vystlané, vyhřívané, všechno možné, ryby byly parádní. Soukromník posílal v dýchatelném sáčku, přes express od české pošty (EMS tuším?) a i lahví kultury trepky. Oboje paráda,a teda vychytali jsme čas, kdy nebyla ta vedra, žejo :)) S aktuální předpovědí bych do toho asi úplně nešla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2023 16:58 Muž Freedlo [208] Re: Shimi
jj o burze vím. Ty termíny mi poslední dobou vůbec nevycházely a teď bych musel čekat další tři týdny. Nicméně uvidím no.

Hlavně mě zajímalo, jestli ta doprava krevetek je jakštakš bezpečná. Hodně lidí na inzerátech ji nabízejí, tak mě zajímaly zkušenosti ostatních spoluakvaristů;)

(jj Brádler..to byl Pán!:-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2023 16:53 Muž Shimi [682] Re: Freedlo
Jestli jsi v Praze, tak proč řešíš Zásilkovnu? Vždyť tam jsou burzy skoro každý víkend a zajet si pro ně můžeš osobně. Tady u nás je kulový. Kdysi se dalo něco koupit u Brádlera, ale ten už to před 10 lety zabalil. Ještě je tu na náměstí zveráč, ale tam bych nekoupil ani žábu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.08.2023 16:45 Muž Yirka [9118] Re: Freedlo
Už je to nějaký rok, ale krevetky(20ks) mě byly zaslány obyčejným balíčkem v malé krabičce v igelitovém pytlíku obaleném bublinkovou folií. Přišly bez ztrát a problémů přes půl republiky. Jednalo se o obyčejné krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2023 16:41 Muž Freedlo [208] Re: Shimi
Vrchlabí jo? Já jsem taky z Vrchlabí;) teda..prapůvodně:-D..

mě jde právě o krevetky. Kdybych se náhodou rozhodl pro dopravní variantu (což se mi nechce úplně), ale jestli má někdo dobrý zkušenosti, tak proč ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2023 16:04 Muž Shimi [682] Re: Freedlo
Krevetek ne, ale ryb a naprosto bez problémů, ani jeden úhyn z 60 ks. A to cestovaly až ze Slovenska.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2023 15:52 Muž Freedlo [208] – přeprava krevetek - zásilkovna
Zdravíčko.
Máte někdo zkušenost se zasíláním nebo příjmem krevetek přes zásilkovnu? přežijou to ve zdraví nebo se má počítat s velkou úmrtností a přehnaným stresem?

Dokážu si představit, že s balíkem zacházejí jako klasičtí přepravci...

díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2022 11:22 Muž Yirka [9118] – Ještě k přeravě zvířat
www.idnes.cz/…
S rybami by to bylo horší.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2022 12:17 Muž Jarry [1433] Re: Ariusjordani
Tak to mi uniklo, že jde o certifikát - to nejsem schopen posoudit, využívám jejich služeb většinou po Německu (ale i po ČR už jsem objednával), kde jsou u velkých eshopů (minimálně u těch, kde nakupuju) s životem jediná přepravka, přes kterou ryby apod. posílají, certifikát jsem neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2022 10:58 Muž Ariusjordani [122] - Corydoras, synodontis, eLka, loricaria, sturisoma, microglanisRe: Jarry
Vysvětlení je zcela jednoduché, certifikát je platný pro Německo. Stejný by mělo vystavit i ČR. Pokud tady mají zastoupení. Nebo myslíte, že nějaký německý veterinář který tam je zmíněn má pravomoci i u nás? Tato debata je ale zbytečná. Upozornil jsem na nešvar, který je u nás značně rozšířený mezi e-shopy a denně tak putují zcela nekontrolovaně stovky zásilek. Velcí exportéři to mají aspoň trochu ošéfované, ale ostatní překupníci takto obcházejí zákon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2022 22:18 Muž Jarry [1433] Re: Ariusjordani
Přiznám se, že tomu příspěvku moc nerozumím, diskuze vznikla o tom, že Vivarium nabízí přepravu ryb přepravní službou Go!, jejichž služby poměrně pravidelně využívám k mé plné spokojenosti, tak jsem dal pozitivní referenci. V obchodech, kde nakupuji, je zcela běžné, že rybu uhynulou do 24h plně hradí (naštěstí jsem to nikdy nemusel řešit). Vše ostatní je v rukou obchodníka, který předá přepravní službě balík a přepravky úkol je udržet balík v teple, slušně s ním zacházet a druhý den doručit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2022 21:43 Muž Ariusjordani [122] - Corydoras, synodontis, eLka, loricaria, sturisoma, microglanisRe: DavFM
Ne to je ofiko, ještě k tomu jsou kartičky, jako tecničák na auto a průkaz oprávněné osoby, měl jsem stejné pro Německo, Francii, Dánsko a Holandsko. A těch papírů je ještě asi 10.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2022 17:39 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Ariusjordani
Myslíte, že si tenhle certifikát vyrobili sami?
www.general-overnight.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2022 14:49 Muž Ariusjordani [122] - Corydoras, synodontis, eLka, loricaria, sturisoma, microglanis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.06.2022 13:33 Muž Ariusjordani [122] - Corydoras, synodontis, eLka, loricaria, sturisoma, microglanisRe: Jarry
Mě připadá, že si stále nerozumíme. EMS smí vozit akorat včely a brouky tečka. Už píši manuál na transport ryb. Kdysi dávno na to vyšla dokonce kniha asi o 120 stranách. Včera jsem dokonce viděl ryby, kterým před cestou dávají drogy. Tudy cesta nevede. Nedávno jsem dal anketu jestli je normální aby lidem umřely nějaké ryby, do 24h po tom co je přinesou domů. 60% lidí odpovědělo že ano. Takže oni vlastně utrácejí peníze za mrtvoly. Za mě to normální není. Když už obchodník chce mít marži na rybách 500+% tak ať se stará. A je jedno jestli to je velko nebo maloobchodník.Chudák chovatel, který vypiplá neonku za 5Kč od jikry do 2,5 cm ještě z ní musí zaplatit daně a polochciplou ji od něj nikdo nevykoupí. A potom přijde do krámu kde polochcíplou ji koupí okurka zákazník za 30 Kč. A celá ta anabáze je o transportu, karanténě a aklimatizaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2022 12:46 Muž Jarry [1433] Re: Ariusjordani
To si myslím, že srovnáváme nesrovnatelné:-) Bezobratlé si nechávám občas posílat jako EMS s doručením druhý den a vždy bylo vše ok, ale živé ryby posílat zásilkovnou, to nevím. Cena Go! přepravy je myslím přiměřená typu a úrovni služby. Nemám s nimi žádnou spojitost, jsem opravdu jen spokojený zákazník - jsem hlavně rád, že mám možnost nechat si ryby zaslat, když zrovna nemohu / nechce se mi / bylo by to zbytečně nákladné a dlouhé pro ně jet osobně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2022 10:06 Muž ajajak [228] Re: Ariusjordani
Tak samozřejmě je cena jinde ale doprava do 24 hodin a snad zaručena.
Ještě k zásilkovně, nic proti ale rostlinky jsem dostal jako rozmixované. Rybky bych asi neposlal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2022 09:56 Muž Ariusjordani [122] - Corydoras, synodontis, eLka, loricaria, sturisoma, microglanisRe: Jarry
No ano funguje, ale je to přístupem úplně někde jinde a taky cenově, než zásilkovna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2022 09:30 Muž Jarry [1433] Re: ajajak
To funguje zcela určitě, mám mnohokrát vyzkoušeno:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2022 07:23 Muž ajajak [228] Re: ctibum
Zdá se že tohle může fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2022 07:10 R Muž ctibum [6870]

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2022 17:05 Muž Nobody [-14] Re: Ariusjordani
Všechny firmy se nemohou házet do jednoho pytle!

V naší firmě se chytaly rybky na export v neděli. V pondělí se všechny přebalovaly a zároveň byl výkup ryb od chovatelů. Ty se také přebalovaly a večer odjížděly na export.
Zůstaly přebalené rybky do prodejen u nás, které se zavážely v úterý ráno. Ještě po ránu se vše kontrolovalo než se naložily. Kde byl nějaký problém, tak se vyřešil ještě dřív než rybky opustily provozovnu.
Ostatní vykoupené rybky se vypustily do akvárií.
U rybek dovážených z přírody - Jižní Amerika - jsme měli mnohem méně problémů než s rybkami, které pocházely z Asijských farem a to jak s kondicí, tak i s jejich zdravotním stavem(chorobami).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.06.2022 14:46 Muž Ariusjordani [122] - Corydoras, synodontis, eLka, loricaria, sturisoma, microglanisRe: Nobody
Vzhledem k tomu, že se v tomto oboru pohybuji od roku 1989, tak o něm něco už vím. Bohužel to co se tu děje posledních 10-15 let je totální anarchie. Doporučuji vyjet za hranice ( ne do Polska????)a poznat jak má vypadat karanténa. Byl jsem osobně přítomen několika desítek dovozů z třetích zemi, kdy ryby byly rovnou prodávány z auta na letišti dalším obchodníkům. Proto máme dnes v nádržích tolik nemocí, z rozhovoru z pracovníky velkých farem vím, že ryby jsou dopovány až 15 druhy antibiotik. A co mě škovalo nejvíc, bylo vyjádření pracovníka jednoho maloobchodního řetězce,při otázce, proč prodávají nakažené ryby, odpověděl, že je přijde reklamovat jen 20% lidí a zbytek je čistý zisk.
Další totální zhovadilostí je zavedení tzv. 0 výkupních velikostí u výkupu ryb. pro příklad neonka 0,6 - 0,8 cm. Kdo někdy vychoval rybu od jikry do dospělosti ví, že v této velikosti se krmí ryby 3xdenně, příprava na export by měla trvat 48 h bez krmení, následný transport 48 h opět bez krmení z těch ryb udělá totální mrzáky. A to znám experty, kteří aby nemuseli ty ryby přebalovat je takto drží i vic jak 72 h. Nedávno se mi stalo, že mi obchodník vrátil moje ryby( tvrdil, že to je něco jiného než si objednal) po 96 v mém původním balení. Tak se mi prosím nesnažte přesvědčit, že u nás někdo něco dodržuje. A posílání ryb jako obyčejného balíku přepravní splečností, která má v přepravních podmínkách, že živá zvířata nepřepravuje je úplná špička ledovce.
A ještě pro doplnění. Transport ryby z odchytu vypadá takto. Ulovení ryby v řece-transport k chovateli nebo obchodníkovi- odchyt u chovatele nebo obchodníka, transport k velkoobchodníkovi- odchyt u velkoobchodníka, transport k velkoobchodníkovi na jiný kontinent- odchyt u velkoobchodníka a transport k maloobchodníkovi- odchyt u maloobchodníka a transport k chovali. Většinou do tohoto řetězce ještě přibydou 2-3 body mezi překupníky. Za tuto atrakci opravdu zaplatí 50% ryb životem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2022 23:13 Muž Nobody [-14] Re: Ariusjordani
Dobrý večer,
nebudu rozebírat vše. Jen by mě zajímalo odkud jste získal informace o tom, že umírá 50% rybek při transportu a aklimatizaci.
Také jsem pracoval ve firmě, která se zabývá exportem a importem akva rybek.
Rybky se vozily v klimatizovaných vozech.
Importy z přírody měly karanténu nejméně 1 měsíc.
Pokud se vyskytly problémy s chorobami, pozval se odborník na nemoci akva rybek( byly to ztráty finanční pro nás pokud rybky zemřely).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2022 11:38 Muž Ariusjordani [122] - Corydoras, synodontis, eLka, loricaria, sturisoma, microglanisRe: Brodys
Ono je dost rozdíl poslat krevetu nebo gavůnka, který je schopný sám sebe ve stresové situaci otrávit toxinem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2022 11:28 Muž Ariusjordani [122] - Corydoras, synodontis, eLka, loricaria, sturisoma, microglanisRe: lacewings
Pokud jste si všimnul mého původního příspěvku, je tam jasně ukázáno jak a proč to e-shopy porušují. Neoznačují balíky jako živá zvířata. Pokud by tak činili, balíky by nebyly přijaty do přepravy. Všechny společností, která je dnes v ČR a SR dopravují mají zákaz přijímání zvířat do přepravy v obchodních podmínkách( kromě včel a brouků). Legislativa je stejná od roku 2005 pro celou EU. Školení pro řidiče zajišťuje samozřejmě externí firma, ale třeba na Slovensku je to Veterinární Fakulta v Košicích. Primárně je to tedy problém eshopu. Jenže, pro ty kdo se pohybují v tomto sektoru je věcí veřejnou, že by proškoleni měli být i pracovníci balení atd. Ve většině firem při balení pracuje, kdo má ruce a nohy. A troufnu si říct, že v některých firmách jako je třeba mnou zmiňovaný s????p o balení nemá potuchy ani jeden člověk. Na vizuální pohled to možná vypadá hezky, ale to že někdo zabalí 2 druhy do jednoho sáčku je čisté diletanství. Nebudu mluvit o specifikách pro balení jednotlivých druhů. Mojím hlavním problémem na který se snažím upozornit je ale ten fakt, že úmrtnost při transportu a následně při aklimatizaci je 50 a více %. Všichni zde víte jak často se řeší krupice a podobné nemoci u nováčků. To vše je příčinou špatného transportu. Nikdo nikdy neměl doma krupici jen ze zanedbané údržby. Vždy to je u nově přinesených ryb nebo těsně po tom. Je třeba si uvědomit, kolik transportů si užije ryba než se dostane od chovatele k zákazníkovi. Ze zdejší diskuse je jasné, že ani chovatelé neumí ty ryby zabalit( až na pár vyjímek)
A ještě jedna poznámka pro všechny, které napadne si dovézt něco z dovolené…. Zapomeňte na to!!!!! Pokud nemáte elementarní znalosti o stresové reakci živočichů nikdy se vám to nepovede. Balení do petlahví do kufrů atd je totální stupidita.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2022 08:07 Brodys Re: Ariusjordani
Zrovna u s????p jsem párkrát objednal a pokaždé obsluha při výdeji věděla, že v tom jsou rybičky (byly to krevety, ale to je jedno) ;-) Takže možná je to neoznačený, ale moc dobře vědí, co c tom je a nikdy jsem úhyn nezaznamenal, doručení do 24 hodin.
Druhá strana mince je, že je mezi lidmi tolik křiváků, že bych se bál označit balík "živá zvířata", aby si na jich neléčili komplexy....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2022 06:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Ariusjordani
- k obsahu diskuse celkově
- ano v řadě zde uvedených připomínek máte pravdu
- legislativa přepravy a skutečnost je v ČR diskutabilní, nelze ji třeba porovnávat s přepravou živých zvířat v Německu (tam za to hrozí pokuty v řádu tisíce eur)
- pokud jde o ta školení, tak i v Německu nemůže toto provádět každá "veterina", jak jste to zjednodušeně uvedl ve svém příspěvku, ale není to skutečně nic složitého si to vyřídit
- přeprava zvířat v ČR(u některých druhů zvířat i v rámci mimo okres) , jako i export a import je danný zákonnou legislativou, o tom žádná
- k podstatě věci, firmy které se specializují na transport zvířat, tam je to v pohodě, horší je to u firem, které vozí kde co
- jde o to, že přepravu smí provádět pouze osoba která prošla řádně školením k přepravě (nemusí se jednat přímo o řidiče, pokud ho doprovází osoba, která tímto oprávněním disponuje) a tady je ten problém
- tyto velké přepravní firmy se přepravou zvířat nezabývají, mají to vetsinou uvedeno v přepravních podmínkách, školením by museli projít všichni řidiči, včetně těch, které si firmy pronajimaji k přepravě, včetně osob které se zásilkou manipulují(sklady, překladiště),
- pokud si třeba vezmu mediálně dosti diskutabilního přepravce Českou poštu, kdy v řadě reportáží je uváděno jak je nakládání se zásilkou, tak je možná i dobře, že přepravu zvířat mají vyloučenou
- každá zásilka, pokud obsahuje živá zvířata má být příslušně viditelně označena, to že tomu tak v praxi není, si asi zde říkat nemusíme a důvody jsou zřejmé, již výše uvedené v příspěvku
- pokud si objednám přes eshop a prodávající deklaruje přepravu je tedy jeho povinností této legislativě dostát, není tedy věcí příjemce zkoumat, zda má oprávnění k přepravě atd., není tedy přímo trestně odpovědný
- vzal jsem to vše obecně, existuje řada výjimek, pro letištní přepravu jsou podmínky zcela jiné atd, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2022 22:32 Muž Ariusjordani [122] - Corydoras, synodontis, eLka, loricaria, sturisoma, microglanisRe: DavFM
Mluvím o firmách, které jsou registrované. To že je tu milion firem, které si na přepravu hrají je druhá věc. To, že veterina není schopná udělat školení, jako mají v Německu, to je věc druhá. Najezdil jsem s rybama po Evropě možná milion km, ale to co se děje v poslední době je totální úpadek akvaristiky. Hlavně, že před 20 ti lety muselo skončit x desítek krámu kde byli akvaristi, protože neměli vzdělání a bylo jim trapně chodit na školení o rybách, který dělali lidi, kteří doma nikdy žádnou neměli????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2022 22:23 Muž Ariusjordani [122] - Corydoras, synodontis, eLka, loricaria, sturisoma, microglanisRe: Shimi
No jako promiň, ale že někdo je schopný zavraždit polovinu toho co odchováme, mi přijde dost velký problém. Já vím, že dnešní generace to má jinak, ale byli jsme v akvaristice světová špička. V 90. letech ryby od nás měly zvuk. Já vím, že doba jde dopředu, ale u nás jen v množství plastu v akváriích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2022 21:33 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Ariusjordani
Tak reakce je to prudká, ale víceméně pravdivá a přesná.
Snad jen že firem zabývajících se převozem živých zvířat je rozhodně mnohem více než 4 no a že ono školení je spíše o tom, jak se převáží a vodí kůň než jak se balí ryby. Taky na auto pro převoz zvířat je dosti specifických požadavků vč.barvy například. Ale když pak přijede tmavě šedá svozová dodávka, tak člověk pochopí, že teorie a praxe nemusí být úplně totéž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.06.2022 21:13 Muž Shimi [682] Re: Ariusjordani
Já jsem zděšen z úplně jiných věcí. Přeprava od S????u je momentálně to poslední, co je potřeba v našem banánistánu řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.06.2022 19:16 Muž Ariusjordani [122] - Corydoras, synodontis, eLka, loricaria, sturisoma, microglanis
Četl jsem celou zdejší diskusi a jsem jako chovatel ryb zděšen co jsou někteří jedinci schopni vymyslet, aby obešli zákon. Pokud bude zájem, jsem schopen vytvořit nějaký všeobecný manuál pro bezpečný transport ryb. Nějaké zkušenosti mám. Vezl jsem si 2000 ks ryb z Brazílie z odchytu, 6 dní ma cestě a po 4 měsícní karanténě úhyn 0ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2022 19:03 Muž Ariusjordani [122] - Corydoras, synodontis, eLka, loricaria, sturisoma, microglanisRe: patka
Byla jste někdy v nějakém velkoobchodu? Víte kdo tam balí ryby? Zkuste se zajít někam podívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2022 18:59 Muž Ariusjordani [122] - Corydoras, synodontis, eLka, loricaria, sturisoma, microglanisRe: ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak abych netrolil, obchod s????p. zasílá ryby zásilkovnou, bez označení, že se jedná o živá zvířata. A ještě balí šneky a ryby do jednoho sáčku. Nebo snad je jeho bedna označena jako na foto 2?
A to bohužel dělají všechny e-shopy
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2022 18:52 Žena patka [112] Re: Ariusjordani
Tak nás poučte.
Jakým lopatám uhyne 50% ryb..
Jak se to vyjádrujete..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2022 18:50 Muž Ariusjordani [122] - Corydoras, synodontis, eLka, loricaria, sturisoma, microglanisRe: patka
Ano? A v čem? V ČR jsou 4 společnosti, které mají povolení na transport zvířat. Nikdo z vás tady nemá ani tušení co bezpečný transport představuje. Kolik se může dát do sáčku ryb,kolik vody a kolik vzduchu, jak velkých, jestli se může dát kyslík nebo vzduch, jestli ryby při transportu vypouštějí toxin, jak se ryby na transport připravují, jaká je karanténa.Transport ryb je taková alchymie, že lopatám, které je dnes balí běžně uhyne i 50% zásilky. A i řidič, který se zásilkou jede musí projít školením. Vše ostatní je podle zákona o týraní zvířat trestné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2022 18:45 R Muž ctibum [6870] Re: Ariusjordani
Buď máš konkrétní zkušenost, nejlépe doložitelnou, a pak ji tu klidně zveřejni, ale také řeš s prodejcem, případně s ČOI, nebo jen trolíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2022 18:26 Žena patka [112] Re: Ariusjordani
To je zase blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2022 18:19 Muž Ariusjordani [122] - Corydoras, synodontis, eLka, loricaria, sturisoma, microglanis
Bohužel ani jeden z prodejců ryby jako živé tvory neoznačuje a bezostyšně je zasíla. Čímž se dopouští tr. činu stejně jako příjemce. Takže by bylo možná vhodné zapnout mozek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.05.2022 11:11 Muž Káca [62]
...v drtivé většině případů ryby i ostatní tvory objednávám přepravou a vždycky v pohodě. Bral jsem zatím od Kalaby, Shrimpu a ještě někde - už nevím - asi p.Malát... Ode všech kvalitně zabaleno a izolováno (polystyrenový box). Nikdy sebemenší problém. Ani nemoc ani fyzické poškození... A přepravci byli různí - PPL, DPD i ČP. Cenově cca 300 Kč. Takže za mně určitě ano pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.05.2022 09:46 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Jarry
Dobře žes to zmínil. Stejně funguje i ,, přivez zvíře,,. Jen je třeba zásilku dovézt na místo svozu. Za 500 do 10 kg po celé ČR. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   09.05.2022 08:54 Muž Jarry [1433] Re: vlka
Nezapomenout na to, že drtivá většina přepravců přepravu ryb nepovoluje, takže na nich těžko něco vymáhat. Na druhou stranu už i u nás nabízí např. spedice Go! přímo přepravu zvířat na velmi dobré úrovni (vyzkoušeno mnohokrát po Německu i u nás bez jediného úhynu, nebo jakéhokoliv jiného problému). A i spousta dalších menších firem nabízí přímo přepravu zvířat. Samozřejmě to není za 100Kč, jako pošta, ale je to legální a společnosti budou za zásilku ručit i s tím, že obsahuje živé tvory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2022 08:44 Muž ajajak [228] Re: Kawasaki
Přesně jezdím do SkloRexu tam jsem s nimi velmi spokojen. Po domluvě vše připraví kromě rybek ty naloví při odchodu. Také cca 500km od nás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.05.2022 08:10 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: ajajak
Pak je ještě možnost si pro ryby dojet osobně. Jen je třeba obětovat čas a peníze. Tento týden jedu 300km. Takový menší výlet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2022 07:57 Muž ajajak [228] Re: Rovano
Na vlastní oči jsem viděl jak dopravce kope balíčky dozadu nohou aby se dostal k balíku co potřebuje. Z jistého obchodu (E shop) jsem dostal stonkovky už nařízkované (zničené) :-(

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12298x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4618-zasilani-a-preprava-ryb