Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zasílání a přeprava ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Zasílání a přeprava ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 16:22 hinterfisch
hm tak to by bylo skvělí no doufám že teda vydrží no
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 09:34 lipli – pošta
Jetliže ti to dobře zabalí a to si myslím že jo. Neměl by být problém. Nech si to zabalit i s kyslíkem a v pohodě bez jídla vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 23:09 Žena Dinamit [68]
Když budou kvalitně zabalení, tak si myslím, že palec . Někdo kdesi tady na fóru psal, že ryby vydrží zabalení i týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 22:39 hinterfisch – Přeprava
Ahoj je možná přeprava koi kaprů z belgie když budu 2 dny na cestě jesly má někdo nějaký napad sem sním. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 23:12 Muž SAA [9]
Nj... Obávám se sice reakcí, ale už jsem dostal ryby z Francie, upřímně jsem se divil, když v deklaraci bylo napsáno "poissons":-). Ještě že francouzsky poštovní úředníci moc neumí... Navíc teď v EU myslím není povinnost psát deklaraci obsahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 21:36 Muž Yirka [9118] – Re: SAA
Pochopitelně jsem to mysle jen pro ten náš malej českej dvoreček. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 20:07 Muž SAA [9] – Re: Yirka
S rybama už to mezinárodně může být problém, mám dojem, že RTG kontrola, zda balík neobsahuje zakázaný obsah, je povolená?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 09:16 Muž Yirka [9118] – Re: SAA
A ty by ses ho na to ptal? ;-) Existuje přece něco jako poštovní tajemství a kde není žalobce, není ani soudce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 20:45 Muž SAA [9]
Neboj, Bursík nám to brzo zakáže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 20:43 Muž DonJuanKarlos [30]
Bezobratlí se posílat poštou mohou ! X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 20:38 Muž SAA [9]
Aha Gagal má vlastně pravdu. Kaju se. Bral jsem ty obratlovce málem jako samozřejmost:. V tom případě by to mělo být bezproblémové. Každopádně doporučený balík je tam skoro vždy za 2 dny (někdy i dřív)....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 20:33 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Ty SAA nejsem si jistý s tou poštou. Ale čistě teotericky od kdy je kreveta obratlovec ;-)
Jen se ptám, přesně jsem jejich "pravidla" nečet :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 19:49 Muž SAA [9]
Pokud ke krevetkám do sáčku nedáš jávský mech, mohou dorazit mrtvé. lezou po sobě a poškozují se. Jinak je můžeš poslat kurýrem, riskantější metodou je EMS nebo doporučený balík, kde je to nelegální. O život krevet se ale není třeba obávat... Nebudu zde popisovat způsoby, jakými přišly ryby mně, nebo se od zdejších ochránců práv rybiček dozvím moc zajímavé věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 16:43 Žena Voloďka [59] - Tetry
Chtěla bych se zeptat jak to je s transportem krevetek... Lze je dát do pytlíku, dát je do krabice a poslat je normálně poštou? Přežily by to? Nebo jak se normálně posílaj krevetky krom kurýrem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 09:58 Muž ghostik [81] – Re: romi
Ale to uz je jine tema. Takto se chovaji skoro vsichni dopravci rozzureny
PPL, DHL, CD atd. vsichni s tim hazou a kdyz je tam cedulka pozor krechke tak mi to obcas pripada ze si jeste daj zalezet aby to jo dopadlo tvrde do auta rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 09:11 Muž romi [7]
prajem ti vela zdaru. ja som si minuly tyzden nechal poslat krevety kurierom slovenskej posty a namiesto nasledujuci den do 15.00 (dodanie D+1)tu boli o den neskor o 12.00. cize namiesto dohodnutých 30 hodin putovali 51 hodín. zasielka bola oznacena ako krehka, kurier pri preberani balikom narabal ako nerozbitnou zeleznou gulou. proste maximalne sklamanie z dodavky...z 25 kreviet nejakych 8 odislo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 09:00 Muž ghostik [81] – Re: Lisak
Pancernicci vydrzi 6 hodin uplne bez problemu. Kyslik nedavej !!! Nech jim vice vzduchu a dojdou bez uhony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 07:54 Žena bucliik [99]
takže spíš než voda bude lepší víc místa pro vzduch?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 14:42 Muž Noxx [14] - Rostliny – Re: TomášB
Kdyby sis přečel pár řádků před Tvým příspěvkem, tak bys dostal odpověď! ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 14:33 Muž TomášB [12]
mám dotaz, v asi 17hodin pojedem do obi kde bych si koupil nějaký rybky do páru co nemám
dotaz zní když ale ještě přes hodinu budem jinde a další hodinu cesta domu, jestli vydrží přes těch dvouch hodin v těch pytlicích nebo si mám vzít skleněnou maxi sklenici na okurky ale zase bez víčka, má 3l
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 22:05 Muž Jurasek [137]
Jak velké jsou ty termoboxy? V makru jsem viděl nějaké za necelých 30 KČ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 20:08 Žena Dinamit [68] – Re: romi
A co jednoduše tento box koupit, nebo ty sám můžeš vyrobit krabici vyloženou tim polistyrenem a pani to poslat, ať ti do toho ty krevetky vloží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 19:01 miro03 – Re: re:mch.sokolov
Ono je to fakt v ludoch ja som zapožičiaval boxy na dobré slovo že ked budu mat cestu do Prahy tak mi ho vrátia no a s 20boxov sa mi vrátilo tak 10kusov naspet odteraz ked niekto chce zaplatí zálohu a ked ho vráti dám mu peniaze naspet.Su ludia ktorý si ho hned radšej zakupia lebo sa im nechce s vracaním boxu zaoberat.Od vtedy už je pokoj a neprichádza človek o peniaze,ved jeden menší box stojí 150kč a velký 200kč.Niektorý si to neuvedomia že to robí pri desiatich boxoch do mesiaca 1500až2000kč. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 18:18 re:mch.sokolov
bavme sa o tom, ze dotycna pani predava krevety na osobny odber...preto kazda iniciativa je nad ramec a ja si to vazim...
moja otazka bola o tom ci mi tie krevety maju sancu dojst zive. ak nedojdu, beriem to ako realitu, nemienim robit okolo toho cirkus...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 12:06 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: tercovec5
nn pochopil si to špatně,posilám kurýrem a box si nechávám poslat poštou na z5...jiank co jsem posilal tak PET láhve nebylo třeba,vždy si zjistim na stránkách nejrychlejši spojeni a pokud na to náká pracovnice drah nezapomene přeložit,tak neni problém... www.cd.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 12:02 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: filipsi
ano tohle mi taky několikrát napadlo,dát tam třeba 100kč zálohu,ale mě osobně se nechce zase platit za posláni zálohy ,přeci jen nekradem:-Dale to je věc názoru ;-) je to jen a jen v lidech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 12:00 tercovec5 – Re: mch.sokolov
Pochopil jsem to dobře,že posíláš ryby poštou?Vždyť ta přeci živé zvířata nepřepravuje.Já posílal vždy kurýrem-vlakem.Přes zimu vložím do boxu pet lahev s teplou vodou,tu obalím do novin,aby se teplo uvolňovalo postupně,celý box je také vhodné zevnitř vyložit novinama,drží teplo.Dříve jsem měl termo sáčky se zlamovací destičkou,ale jen několik málo jedinců je vrátilo:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 11:59 Muž filipsi [1295] – Re: tercovec5
A co cenu boxu pripocitat? Kdo chce, vrati a dostane penize zpet, kdo nechce, at si ho necha. Beru to podle sebe, absolvovat dalsi zabaleni a cestu na instituci posta by me stalo tolik nervu a casu, ze bych si radeji box pri zasilce "koupil".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 11:55 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: romi
nad rámec?pokud někomu něco posilám,prodávám,snažim se aby byl spokojenej dotyčnej člověk:-) ne že mu přijdou mrtvolky a pak poslouchat že sem to měl lip zabalit...penize přeci nekradem a těch 30 korun a cesta na poštu to poslat neni tak moc si myslim... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 11:53 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: tercovec5
no já zatim měl tedy štěsti,někomu to třeba trvalo,ale ihned napsal(a) že je nákej problém atd...ale je to vážně smutný...!! X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 09:15 Muž Snofrev [54]
podle počasí a podle druhu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 09:00 Muž romi [7]
zrejme to s tym boxom nebude mozne vybavit, pretoze uz to, ze mi ich posiela je nad ramec. nejako to hadam vydrzia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 08:33 tercovec5 – Re: mch.sokolov
S tím vracením polystyrenových boxů je to špatné.Za letošní rok jsem přišel o cca10boxů.Lidi si objednají ryby a box jednoduše nevrátí,nechají si jej pro sebe.Bohužel i tací lidé mezi námi jsou:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 07:45 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: romi
řekni pani ať si sežene krabici,vyplni polystyrenem stěny,dno,viko a pytlik s krevetama obali bublinkoigelitem:-D ;-) tu krabici ji pak pošleš nazpátek a pani ji může kdykoliv bez strachu použit znovu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 07:42 Muž romi [7]
cize teoreticky - chcem si dat poslat kurierom 20 krevetiek - mix malych a velkych. dodavka by bola do 24 hod. pani, ktora mi ich bude posielat je velmi laskava, ale nema termoboxy, preto uvazuje nad nejakym vacsim poharom a obalit to kvoli narazu.
je to realne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 06:45 laslop
romi napsal: aby som nezakladal novy topic...
ako je to s krevetkami a posielanim na dobierku?
kolko su schopne vydrzat?
dakujem


Je to obdobné ako s rybkami. Posledné mi prišli autobusom /u vodiča/ v sáčku, ktorý bol vo vystuženej papieropvej obálke a všetky žijú dodnes ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 15:38 Muž Tokuschew [22] - Rostliny
Romi, s krevetkami je to veľmi podobné ako s rybkami. Dokonca by som povedal, že sú ešte menej náročné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 15:10 Muž romi [7]
aby som nezakladal novy topic...
ako je to s krevetkami a posielanim na dobierku?
kolko su schopne vydrzat?
dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 14:57 laslop
Prepravovali sme viacero ryb v sackoch po 50 az 100 kusov. Sacky boli doplnene kyslikom a ulozene v polystirenovych krabiciach. Dvolezite je ryby pred dlhsiou prepravou nekrmit cca 24 hodin a produkovali cim menej detritu, ktory by mohol sposobit znecistenie vody.

Este doplnim, ryby boli prepravovane do Talianska, Madarska, Svajciarska.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 13:44 Muž Noxx [14] - Rostliny
Ale no tak pánové - bratia - běžte si své soukromé problémy řešit jinam. A pana Tokuschewa bych poprosil, aby do svých příspěvků nevkládal tak okatě reklamu na svůj podnik. Tady chceme řešit akvaristické problémy, a ne problémy s akvaristikou!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 11:57 Žena Naďa [33]
Nedávno jsem u jedné chovatelky kupovala červeného ancistruse a měla jsem obavu, zda vydrží v sáčku 2 hodiny. Ujistila mě, že když z bomby přifoukla kyslík, tak vydrží tři dny. Mají to prý vyzkoušeno, kdy dávají ryby do výkupu. Tam to prý trvá, něž ryby vybalí, třeba i ty tři dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 00:14 tercovec5
U terčovců mám vyzkoušeno 72hodin bez ztráty,samozřejmě,pokud jsou na transport připraveny.Párkrát jsem posílal-přes výkup-ryby do Kalifornie a nikdy žádný úhyn,od okamžiku sáčkování do vypuštění utekla údajně ještě delší doba,přeci jen chytání,odvoz do výkupu,výkup odvoz na letiště pár hodin před odletem,překládka v Londýně atd cestu protáhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 12:03 Muž Tokuschew [22] - Rostliny
Dal som si poslať ryby autobusom, ktorý mal príjazd o 14.00. Cesta trvala 2 hodiny. Lenže na rybky som zabudol. Vyzdvihol som si ich po dohode až na druhý deň o 15.OO s pocitom, že teraz príde to najhoršie. Veď cestovali dokopy 27 hodín. Prekvapenie nastalo pri vybalovaní. Všetko žilo v pohode. Možno by som sa ani nebál, ale v jednom sáčku bolo 100 ks neoniek Paracheirodon axelrodi.


Len teraz ma napadlo prečo na tú slovenskú akvu chodí tak málo ľudí. Ficek robí z ľudí somárov a Salik (Szalay) ich pre nič za nič vyhadzuje. Mna 6 x, Môjho kamaráta Riša 2x, druhého Riša 2x a Imro ma za chvíľu dobehne. A Marlo sa iba prizerá, a ...tak to ma vraj byť!? potlesk potlesk potlesk potlesk potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 22:08 Sidonius
sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 21:56 :-)
posmívat se dyslektikovi, na to by tě užilo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 21:45 Sidonius
JJ, černá je dobrá! :-D
Teda... hmm ...až na to "...Druhou vyjímkou je přeprava labirintek..." smich
A nejsou to náhodou Kondom Breathing Bag? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 19:09 Muž GAGAL [452] - Halančíci
:-D ale je vidět že se vyznáš(te). (Jo tak asi tuším :-)
černá je černá.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 19:02 :-)
Nějak jsem přeskočil pár příspěvků, stařecká demence. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 18:00 Muž GAGAL [452] - Halančíci
PS.NIC VE ZLÝM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 17:59 Muž GAGAL [452] - Halančíci
:-D :-D pozdě smajlíku. "" Už o tom tady celou půůlhodinu hovořííme. "" hrdobče ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [11] 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12298x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4618-zasilani-a-preprava-ryb?od=501