Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zasílání a přeprava ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Zasílání a přeprava ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 14:46 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 05:30 Muž j0hny [86]
Celkom fajn je krabica/kufrik/mala cestovna taska atd... zvnutra oblozena polystyrenom. Jednoducho termobox za par korun :-)
Pod bundou je to tiez OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 23:39 Žena Naďa [33]
Taky je dáváme pod bundu, nebo lze použít termobox.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 21:58 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: spajk17
Záleží na jakou vzdálenost je přepravuješ a jak dlouho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 20:59 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
ja vdycky když si kupuju ryby v zime tak je dam do čepice nebo pod bundu stači to?? nebo mam udelat ešte neco vic?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 14:44 R Muž romant [27987] Re: tatrovka
Takhle nepřemejšlej, to by se nedalo dělat nikdy nic. Bob66 Ti radí dobře a ze svých zkušeností, toho bych se držel. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 14:43 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: tatrovka
Můžou, proto se dávají dva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 14:41 Žena tatrovka [8] Re: Bob66
a určitě se nemůžou protrhnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 14:36 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: tatrovka
Dávají se dva pytlíky do sebe tak mezi ně dej třeba noviny, budou ve tmě a v klidu ;-) Nebo se dají přímo koupit černé pytlíky X-) Já na převoz používám i pár kapek eSHy 2000 do pytlíku a můžu jen doporučit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 14:30 Žena tatrovka [8] Re: Bob66
ty pytlíky to asi vyhrajou, ale nelíbí se mi to vůbec...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 14:29 Žena tatrovka [8] Re: NHKG
tenhle mám doma 30 litrů a pouštím do něj osmozu, ale představa jak z toho lovim ryby není příliš lákavá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 14:28 Žena tatrovka [8] Re: Yirka
tak ted mi ještě poraď kde vzít prázdné a čisté kbelíky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 14:25 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: tatrovka
Pytlíky se dají koupit ve více velikostech, do každého dáš jednoho terčovce, foukneš kyslík a vydrží ti bez problémů do druhého dne a nehrozí žádný úraz ani odření X-) Když dáš ty pytlíky do krabice a obložíš polystyrenem tak nebude ani problém s teplotou ;-) Neviděl bych v tom žádný problém :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 14:20 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: tatrovka
Pokud jsou ryby velké a budou v tom delší dobu, tak jsou vhodné velké plastové sudy s víkem, které se používají na kvas: www.pili.cz/…
Akorát manipulace s desítkami litrů vody není nejlehčí. Ale většího kyblíku bych se taky nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 14:13 Muž Yirka [9126] Re: tatrovka
Jak píše Roman, toho kbelíku bych se opravdu nebál, pokud tam budou celý den, zajistil bych nějaké vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 14:06 Žena tatrovka [8] Re: Yirka
budu je převážet autem, vzdálenost cca 10 km ale budou tam celý den...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2011 14:02 R Muž romant [27987] Re: tatrovka
Jak dlouho tam ty ryby budou? Jestli to není otázka dne, ale hodin, tak bych z toho strach rozhodně neměl a na terčovce mě takovej belík jako mělkej rozhodně nepříjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 14:00 Muž Yirka [9126]
Vždycky jde o způsob a délku převozu a velikost rybek. Pokud je to třeba auto, klidně bych volil kbelík. Existuje spousta plastových kontejnerů větších litráží (5-10 l) mají je v každém supermarketu, pro malé rybky pak třeba různé nádobky do mrazáků a já třeba když vezu rybky do prodejny používám na tu chvíli prázdný plastový obal od 500g vločkového krmiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 13:58 Žena tatrovka [8] Re: romant
to mi prijde dost melky a bojim se ze se v tom ty ryby pomlati, a musela bych jich mit alespon 6, na kazdyho tercovce jeden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 13:57 R Muž romant [27987] Re: tatrovka
Místo plastovýho akvárka se dá třeba použít nějaký umělohmotný belík, nebo třeba něco ve stylu kýblu po Primalexu, to je i s víkem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 13:50 Žena tatrovka [8] Re: Yirka
jasně, ale něco praktickýho, levnýho a nestresujícího pro rybičky? slyšela jsem o nějakých plastových akvárkách ale nějak nevim kde to hledat, jak se to jmenuje....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 13:46 Muž Yirka [9126] Re: tatrovka
Existuje celá řada plastových nádobek a nádob.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 11:34 Žena tatrovka [8] – V čem přepravit rybičky
Zdravím, poraďte mi v čem přepravit rybičky. plastové pytlíky se mi zdají malinké. Mám terčovce a nechci je chudáky polekat. poraďte prosím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 14:40 Jullik
Neříkám, že je to ideální způsob, ale když rybky přenáším já, dám je do skleničky, obložím hřejivýma pytlíkama (takové ty do rukavic), zabalím to a zalepím do vystlané papírové krabice. Rybky vždy bez úhony přežily přenos i jízdu busem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 12:58 Žena eleonen [10] Re: NHKG
Bohužel musím jet autobusem, takže cesta bude trvat cca 50 minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 12:41 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: eleonen
Můžou být v čemkoliv, jenom musíš zajistit, aby se ti nevylila voda a udržela jsi po celou dobu stejnou teplotu vody. Pokud je ten kyblík uzavírací a pojedeš autem, tak to bude naprosto bez problémů, za tu chvilku ta voda moc neprochladne, obzvláště když budeš v autě topit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 12:25 Žena eleonen [10] Re: rriki
Takže můžou být společně v tom kyblíku? To by bylo super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 12:23 Muž rriki [818] - CichlidyRe: eleonen
No a je to vyřešený.V sáčku se jen budou stresovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 12:21 Žena eleonen [10]
Mám dotaz.
V úterý potřebuju přepravit dva péřovce skvrnité 10 a 11 cm cca 25 km. Mám však jen jeden velký sáček pak mám jen sáčky široké 17,5 cm což je pro péřovce málo. Oba je do velkého sáčku dávat nemůžu. Tak mě napadlo jestli bych je popř. oba dva mohla dát do kyblíku od písku z flexiobkladů. Jenže jak mám kyblík izolovat? Nebo nějaké jiné rady v čem přepravit péřovce?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 13:28 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: orlynka
Nám raky posílají kurýr čd zabalený jsou v plastové krabičce s trochou vody tak ,že je rak na sucho.Krevetky normálně pod kyslíkem.My je už nepřebalujem a jedou do Itálie.Odesílateli napiš ,aby Ti to poslal jako tropické rostliny a stačí napsat stanici určení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 12:36 Muž Yirka [9126]
Plže a malé rostliny posílám bez problémů poštou jako běžný dopis za normální poštovné dle hmotnosti a ještě nikdy jsem neměl problém. Dodané zboží také ne - používám bublinkové obálky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 10:39 Žena orlynka [13] - Labyrintky – Re: BikerJames
Děkujuuu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 10:37 Muž BikerJames [19] - Cichlidy – Re: orlynka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 10:36 Muž BikerJames [19] - Cichlidy – Re: orlynka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 10:16 Žena orlynka [13] - Labyrintky – Re: Chem
A když chci poslat balík formou EMS kolik stojí a případně co se vyplňuje? Nějáká složenka nebo něco? Či zajdu na poštu s balíkem a řeknu, že chci poslat EMS? Či musí být balík nějak označen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 09:50 Muž Chem [837] – Re: orlynka
Bezne posilam krevety, plze a rostliny sluzbou Ceske posty - EMS. Kolem 18h predam balik na poste a nejpozdeji do 14h druheho dne je zasilka na miste urceni. Je to dle mych dosavadnich zkusenosti levne, rychle a spolehlive. Neposilam takto, kdyz jsou teploty pod 10 pod nulou, jinak zatim bez problemu. Obratlovce tusim Ceska posta nevezme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 08:30 Žena Linduš [166] – Re: orlynka
do vlaku to naložíš a vyzvedne se to, jak dorazí vlak na dané nádraží, takže to trvá vlastně tak dlouho, jak dlouho jede vlak...pár hodin? jestli máme na mysli to samé ;-)
pošta - obchodní balík. i doporučeně dojde do druhého dne většinou, ale obchodní je větší jistota, živé posílám tak, rostliny doporučeně.
píšu svoje zkušenosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 23:12 Žena orlynka [13] - Labyrintky – Re: Linduš
Spěšný balík? To se myslí jako obchodní balík či cenný balík? Koukala jsem na tarify ČP a nic takového jsem tam nenašla :-O Jak dlouho trvá cesta balíkem? Je do druhého dne na místě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 22:31 Žena Linduš [166] – Re: popelnik
a není čd od letoška zrušen?
bezobratlé se dají posílat poštou, spěšným balíkem. nutno dobře zabalit - fakt dávejte pozor, ať nich neteče, takhle se mi vrátili šneci, mohli už být dávno u nového majitele...
a brát ohledy na počasí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 20:49 popelnik
Moje poznatky :-D a zkušenosti chovatelů. Raci a krevety nejsou naroční na ksyslík jako ryby. Jeden chovatel mi tvrdil, že korýši vydrží v pytlíku poměrně dlouho a to i bez přidání kyslíku z lahve. Jinak se ryby běžně posílají(lali) čd kurýrem. Když ta zásilka dorazí ještě ten den stačí akorát vhodně zvolit počet ryb a velikost sáčku poté přidat kyslík z láhve. Rozhodně bych tam nefoukal osobně ryby mají podle mě větší spotřebu. A navíc člověk vydechuje převážně oxid uhličitý (na kytky to je dobrý). Ale rybam to asi dobře neudělá. Další poznatek a rada pokud se ryba nechá před odesláním vypraznit to jest že se slušně řečeno vy....se....re vtšinu výkalů vydrží i dva dny. Odebíral jsem již několik ryb na dobírku všechny byli v sáčících, které byli plněné kyslíkme z lahve umístěné v termoboxech. Dnes je problem ryby čd kurýrem posílat prý se zvýšil poplatek za živé ryby akvaristé to řeší tak,že na krabice píšou vodní rostliny. Spíš by byl problem pokud by byl nucen zamětnanec zasilku otevřít. A JEště hroší to je že když si zasilku otevřete a ryby dorazí mrtvé nelze zasilku reklamovat prostřednictvím čd jestliže je na krabici uvedeno něco v rozporu s obsahem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 18:04 Žena orlynka [13] - Labyrintky – Přeprava raků
Je možno raky posílat na dobírku? coze Objevila jsem jeden inzerát, pán je posílá na dobírku, to se vůbec může? A může vůbec ráček přežít takovou cestu na poště? Sama jsem uvažovala, že bych posílala raky drahou, ale vůbec nevím, jak na to, co všecko bych měla pro to udělat... Zatím se mi v množení docela dařilo, zatím teda už dlouho nebyla nová snůška, ale pokud se bude dařit nadále, uvažuji o přepravě ČD...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 09:53 Muž LiborSprysl [9015] – Re: invalida
No nevím, zdá se mi, že v loňském roce je ing. Macenauer prodával tuším také asi po třech pětkách. Jestli hovoříme o těch třepacích. Ohřívací flašku ještě nepoužívám, tak nevím smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 09:50 S Muž invalida [3881]
Mám dotaz..nějak se mi nevrátil poslední ohřívací sáček...kdysi sem je kupoval kolem 30ti korun a dneska 400 ...asi dávám blbej název nebo co..Nemáte někdo dobrej tip Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:26 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: invalida
jo vy resite jednu rybu, no tak nic :-D ja jich takhle prevazela padesat :-) ale i tak uznej, ze ten ancik by mel prevoz jak anglicka kralovna :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:09 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: invalida
Když bude v pytlíku dost kyslíku (ta kyslíková tableta je dobrá) tak vydrží bez problémů X-) Co jsem se bavil s chovatelema tak posílaly i dva dny a žádný úhyn ;-) Větší problém je když mrzne X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:06 S Muž invalida [3881] – Re: gaume
No to je bomba....Žááááám podej mi klavír mám na něm popelníček...jeden ancík a sud :) mimochodem kdybych nečet u Tebe v profilu město nevěřil bych...jsi identický dvojče mojí sousedky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:06 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
ja som kupil ryby vo stvrtok vecer v Třebíči (CZ) a priniesol som ich az v piatok okolo večera do Topolcian (SK) a boli v pohode :o
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:00 sokar – Re: gaume
palec potlesk X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 20:54 Žena gaume [26] - Živorodky
mne prisla nejlepsi preprava v sudu (samozrejme naplneny tak do pulky), da se koupit filtr, co se pichne do auta a ryby jsou v pohode. ale chapu, ze ne kazdy ma tuhle moznost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 20:47 sokar
To je jasný.Bezpečnost na prvním místě,ale v noci se jezdí líp.
Já to beru tak, že ryba do toho sáčku nechtěla, takže čim míň tam bude tím líp.
Ještě že už nefunguje kurýr.Když sem slyšel jak se ke krabicím s rybama chovají, tak už kurýrem nepošlu ani nic. ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12314x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4618-zasilani-a-preprava-ryb?od=351