Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zasílání a přeprava ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Zasílání a přeprava ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2019 07:10 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: standa82
a zde nějaká byrokracie : ( je tam i akvaristika)
www.svscr.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.09.2019 07:07 R Muž ctibum [6895] Re: standa82
Zkušenost s tím nemám, ale osobně bych kontaktoval s dotazem místní ambasádu, jestli tam nejsou nějaká omezení a zákazy pro vývoz živých ryb...
EDIT
A také aerolinky, jestli vůbec přepravují něco jiného, než psy a kočky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 05:08 standa82 – Přeprava exotických ryb
Ahoj všem,

za pár týdnů odjíždím na dovolenou do Indonésie. Mým hlavním plánem je šnorchlování a objevování podmořského života.

Měl bych takovou netradiční otázku. V akvárku mám doma hlavně mořské rybky. Proto jsem přemýšlel, že bych si rád na dovolené odchytl i pár exotických kousků přímo z oceánu.. Problém ale věřím bude poté při převozu, přece jenom je to dost dlouhý let a taky nevím, jak se na to budou tvářit při celní kontrole.

Chtěl bych se tedy zeptat, jestli je tady někdo, kdo má zkušenosti s podobnými případy a uměl by mi poradit. O šnorchlování v Indonésii už jsem si přečetl tady www.bali-indonesie.cz/…, nic tam ale ohledně mého dotazu nepíšou, tak to zkouším tady.

Moc díky za odpovědi, Stano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 17:42 Muž ZDRI [1415]
Neaktuální.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2019 14:46 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)
Ahoj, nebudete mít někdo cestu z Brna do Liberce? Opět potřebuji poslat ryby... Děkuji ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2019 18:51 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)
Ahoj, nebude mít prosím někdo výhledově cestu z Brna do Opavy ( nebo někam poblíž)? Potřebuju poslat ryby.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 20:23 Anďaska Re: Maq
Začínám zjišťovat, že aktivní uhlí musím mít doma v zásobě neustále. Přijde nějaký prů... s vodou v akva nebo zmíněná přeprava ryb a vždycky se hodí ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 19:21 Maq Re: Anďaska
Bajwoko čajová lžička na sáček by měla stačit. Důležité je, aby to aktivní uhlí bylo suché. Ve skutečnosti neokysličuje vodu to uhlí jako takové, ale pomalu se rozpouští kyslík, který je v mikropórech toho uhlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 14:16 Anďaska Re: Smetany
Já ti dám lopatu :-D :-P. Jasný, že menší množství. Ptám se, abych to nepřehnala. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 13:51 Muž Smetany [1226] Re: Anďaska
Lopatu :-)
A teď vážně ke krevetkám jsem dával čajový sáček a rozhodně nebyl napěchovaný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 13:39 Anďaska Re: Prašan
Kolik toho uhlí přidat? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2019 13:18 - Re: Anďaska
Pridaním aktívneho uhlia vydržia i 10 hodín.Ja osobne rybky pre zicher prepravujem v dvoch sáčkoch a v tme aby ryby mali kľud.Termobox je fajn aby nedochádzalo k zmenám teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 20:44 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: Wendy2
Chovatelé používaj co jsem zjišťoval kyslík normálně z plníren, takže asi technickej nebude problém. Zkusim v pondělí pozjišťovat jestli i pujčují bomby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2019 20:27 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Anďaska
5 hodin stačí do sáčku (víc jak polovina objemu sáčku musí být vzduch) a sáček do termoboxu.
@Saty: S kyslíkem neporadím, ale ty ryby to na 99% dají i bez kyslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 19:34 Anďaska Re: Prašan
Když potřebuji přepravit ryby, které budou na cestě cca 5 hodin. Můžu je dát do plastového boxu a uzavřít? Nebo to zvládnou normálně v pytlíku? Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 19:14 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Saty
Aha. Ty tablety jsou max na 8 hod.
Odkud jsi? Brno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2019 18:29 - Re: Wendy2
Pridaj aktívne uhlie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 15:44 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: Wendy2
To právě nevím jestli by stačily. Někde jsem zahlídl tablety od JBL, ale jakou maj účinost netušim. Ryby bych rozdělil do několika sáčku a v nich by tak 10 - 12 hodin musely vydržet. Jedná se o menší kusy ryb do 10 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 15:36 Žena A.K. [17] Re: Wendy2
Netuším co stačí ale používám potápěčskou láhev a zatím žádný problém :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 13:53 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Saty
A nestačily by kyslíkové tablety?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 13:36 - Re: Saty
Pri dlhej preprave sa okrem kyslíka používajú anestetiká,ale tie sú pre bežného smrtelníka moc drahá záležitosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 09:37 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyika – Kyslik při přepravě
Čau chtěl bych poradit kde se dá sehnat kyslíková láhev abych mohl poslat ryby pod kyslíkem. A jaký kyslík vůbec jde použít? Třeba Linde gas ma v nabídce kyslík pro průmysl, ale netušim jestli je to vhodný. Taky mi přijde zbytečný kupovat flašku, nepujčují třeba někde naplněné láhve? Dík za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 10:51 R Muž ctibum [6895] Re: lubaan
Já to myslel obecně, ne ve vztahu k danému dotazu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2019 10:07 Muž lubaan [61] Re: ctibum
Když on původní dotaz zněl-jak poslat ryby. Na to tady víc lidí poradilo nějakou variantu, ale všechno bylo špatně. Tak pak nezbyde než skočit do auta a odvézt si ryby sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 09:55 Silviebaris Re: Tojsouvěci
píšeš 220 km,a co takhle se s dotyčným domluvit a někde na 100km si je předat...a budeš v klidu,myslím,že se to vyplatí,jestli mám dát za poštu 300kč a být ve stresu,v jakém stavu to dojde a nebo projet 500kč a vědět že je vše O.K...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.03.2019 09:42 R Muž ctibum [6895]
Přijde mi zvláštní, že se tu v jiném vlákně řeší humánní usmrcení ryby, aby ryba netrpěla ani sekundu zbytečně, ale poslat ryby balíkem přes dvě tři depa, kde s balíkem hrajou vybíjenou, nevadí, protože to jde reklamovat... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 00:07 Muž lubaan [61] Re: Tojsouvěci
A proč by to nemělo jít reklamovat? Zásilka EMS je s garancí dodání do 24 hodin od podání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2019 23:59 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: NHKG
Jirko,zásilky Animals pošta nevede,tak by jsem reklamaci živočichů viděl na přestupkové řízení ;-) Docvaklo mi,ty o věcech a telefonátech,já o rybách a situaci adresáta,který ,,Dnes podáte a za za týden hledáte,, ve svém šoku neřešil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 23:45 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: silviebaris
Zásilkovna - PPL,opětovně překladiště,potřebuji přímý směr. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 23:44 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: vlka
Máš aspoň tušení o netemperovaných překladištích a autech,nehledě na to,že jsem uvedl,že se jedná jen o několik drobných rybiček (tržní hodnota cca 2500Kč),které budou trasportovány,bez kyslíku? Kdyby to byly moje ryby ,tak případnou nehodu oželím,ale já je musím koupit a odeslat,když chci vyjít vstříc jednomu z kolegů v jehož bydlišti ty čudly nejsou momentálně dostupné.Posílat mrtvolky se mi nechce a riskovat,že to náhodou vyjde,je otázkou mojí peněženky a tudy cesta nevede. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 23:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tojsouvěci
OT: Reklamovat to jde. Taky jsem jednou pozoroval pošťáka, jak háže do schránky lístek "nezastižen". Stačily dva telefonáty a přijela dodávka jen s mým balíkem (jiný balík tam borec neměl). :-D Balíky z Číny mi ale háže pošťák přes plot. Prozatím jsem všechny našel nepoškozené, i chihiros přežil a to jsem ho našel 4 metry za plotem... Živé zvíře bych poštou neriskoval, klasické balíky nedorazí následující den ani pokud jsou odesílány ze stejného města.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 23:24 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: lubaan
To jsi klikař,občas to funguje,stejnou službou jsem odesílal sedumdesát zvířat a zaplatil doručení do dvanácti hodin,po třech dnech koukal adresát z okna,jak doručovatel háže do schránky avízo,že nebyl zastižen a dalších osum hodin se polomrtvá namrzlá zásilka vozila po městě,než byla na poště k odebrání.Reklamovat to nejde,zasílání živých zvířat poštou je ofiko zakázáno.Časy se mění,mezikontinentální leteckou a námořní dopravou je to bez problému,ale pozemní vnitrostátní silně kulhá a nahrává předraženým dopravcům,kde půllitrový sáček na 200km má větší náklady na dopravu,než kdyby šel z USA.Sto krevetek z přímého Asijského importu jsem měl za stoosumdesát korun ,včetně dopravy. smich Kolega posílal zásilku Českou poštou,mrtvé ryby mu adresát poslal zpět,nejen zhanlivým komentářem,ale i s požadavkem na uhrazení zpětné zásilky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 22:35 Muž lubaan [61] Re: Tojsouvěci
Já jsem nedávno objednával ryby z e-shopu a poslali mi je Českou poštou jako zásilku EMS. Balík do rozměru 35cm a váhy do 10kg by měl podle ceníku pošty stát 160 Kč. Poslali v pondělí a v úterý ve 12 hod jsem měl ryby v pořádku doma.
Já to měl ale dražší, byla tam cena za termobox a asi i nějaký pojištění, celkem cca 340 Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 22:34 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: ctibum
Děkuji,zkusím.Kdyby bylo teplo a čudly mohly jít pod kyslíkem,tak bych je poslal bez problému běžnou kurýrní službou.Dám tomu týden,při nejhorším budu muset ráno skáknout do auta a být doma dřív ,než se moje stíhačka vrátí z práce :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 22:31 Silviebaris
www.zasilkovna.cz i tady to jde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2019 22:28 Muž vlka [3444] Re: Tojsouvěci
V dnešní době to snad nebude problém? www.zaslat.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.03.2019 22:08 R Muž ctibum [6895] Re: Tojsouvěci
Co zkusit tohle? www.zavezu.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2019 21:40 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Prašan
Při vší úctě,nespadnul jsem z višně.Ze Dvora do Opavy je to 220km a zaplatit za přepravu půl litru vody cca. 1500 - 2000 Kč nehodlám :-D .Pokud by jsem vezl osum rybiček do sběrného místa v H.K tak najedu cca 80km x 1,5Kč/km a stojí mne to navíc dvě hodiny času,tím to nekončí,adresát najede 60km x ?Kč/km do Ostravy,zaplatí padesát korun dobírku a 350Kč za přepravu a obnáší to další hodinu a půl času,výsledná cena cca 600Kč a 3,5 hodiny ztraceného času,tak tomuto paleček nedávám.
13.4 budu ve Žďáru,pokud tam plánuje dorazit někdo z Opavska a byl ochoten udělat zprostředkovalele,byl bych moc vděčný.
V úterý mám volno,tak se poptám u logistiků firem v okolí,kdy mají nejblížší termín směr Opava. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.03.2019 17:16 - Re: Tojsouvěci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 13:51 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlama – Dvůr Králové - Opava:
Dobrý den přátelé,potřebuji vyřešit dodání menšího termoboxu (jeden sáček,troška vody doplněna pouze vzduchem,rybičky se střevním dýcháním)ze Dvora Králové nad Labem do Opavy,
a nevěřícně zírám,že ČD Cargo ukončilo v minulém roce kusovou přepravu,pokud by někdo věděl o nějaké alternativě,nebo plánoval cestu poblíž trasy,dejte mi prosím vědět.Děkuji předem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2019 21:04 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Elissa
A ten pytlík budeš šetřit proč? Kvůli uhlíkové stopě? V tom případě si přeber, co stálo tuhle planetu výroba tvého akvária a veškerých propriet do něj a dál vůbec vyprodukování/dovoz těch ryb, co koupíš. Bylo by škoda, aby po té veškeré investované energii chcíply, jen proto, že se pomlátily o sklenici. Ten ušetřený pytlík to opravdu nevytrhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2019 17:13 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Elissa
Prakticky jsi sobě odpověděl sám, igelitový pytlík na ryby je nejlepší pro přepravu. Ne jenom odolné proti otřesům a ryby se nepomlátí jak v tvrdých nádobě, tak i že se líp skladuje vedle sebe nebo na sebe, dále jde napustit kyslíkem na delší přepravu, v zimně lépe přenese teplo od výhřevných sáčků, dá se použít vícekrát a dobře se skladuje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2019 17:07 Muž Jarry [1437] Re: Elissa
Nedělal bych to, ryby se určitě mohou zranit a hlavně nevidím moc velký smysl v šetření pytlíku - i ten se dá použít vícekrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2019 16:48 Žena Elissa [88] – Přeprava ryb ve sklenici
Hezké odpoledne,
ráda bych se zeptala, zda máte někdo zkušenost s přepravou ryb ve sklenici. Podařilo se mi sehnat velkou sklenici a tak by mě zajímalo, jestli by se nedala použít na přepravu menšího množství ryb z obchodu domů a ušetřit tím pytlík. Bojím se, aby nebyly nárazy při přepravě ve sklenice příliš tvrdé a neublížily rybám. Moc díky za názory :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2018 19:40 RAP
Někde je při nákupu dokonce účtují a dokonce i včetně gumičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 16:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ema
Myslím že dokonce i v některých petcentrech již ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 22:18 R Muž ctibum [6895] Re: Ema
Koupit asi ne, ale všude, kde prodávají ryby, je musí mít na ty ryby. Zkus vyžebrat u obsluhy...
Případně si vygoogli Profiplants nebo ZOO Bráník a zavolej si, tam by je mít mohli i na prodej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 22:04 Ema – sáčky na přepravu
Dobrý den,
nevíte, zda se sáčky na přepravu ryb dají koupit např. v pet centeru? Nemohu je u nich na stránkách najít. Potřebuji je sehnat zítra, jsem z Prahy. Přeprava bude trvat cca 20 minut, ale potřebuji velké sáčky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2018 19:12 Jarda62 Re: RE5PEK7
No jednou jsem kupoval ryby a nechal si je dovézt kurýrem ČD. Borec nacpal 20 endlerek do 2L petky nenechal tam ani bublinku vzduchu, v Pátek odnesl na nádraží, v Sobotu cestovaly a v Neděli jsem je vyzvedl. Otevřu balík vyvalím oči ani jedna mrtvá. Nevím proč, ale tak to bylo. Moje zkušenost, tím neradím, tento způsob použít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 18:44 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: antiA
Pak je tedy otázka, jestli se rybky v té petce neudusí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12313x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4618-zasilani-a-preprava-ryb?od=101