Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zasílání a přeprava ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Zasílání a přeprava ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2018 18:30 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: antiA
A nebo skončíš v indické karanténě ty, až ti tam najdou něco z Red listu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 18:23 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: RE5PEK7
ano ale to je dovoz ve velkém. Chápu že jich většina nepřežije protože transport trvá se všemi procedůrasmi příliš dlouho

pokud bych bral pár čudel tak dejme tomu za 24 hodin jsou z (Rajmahal) indie při velmi dobrém spoji v karanténě u mě doma. a to si myslí že není až tak šilené mnoho času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 18:14 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: antiA
Mají na to plastové pytle vložené do polystyrenových beden vložené do plastových beden a mají tam přívod vzduchování. Často je před tím nechají vyhladovět, aby během transportu neznečistily moc vodu a neuhynuli v důsledku toho. Tak jako tak se jim z pravidla podaří dovézt cca jen 50%, pokud jde o divoké odchyty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 18:13 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: antiA
Ryby nalovené při expedicích se posílají oficiálně jako živá zvířata. koukni třeba na tohle, něco málo tam je :
www.gowildperu.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 18:10 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: DavFM, RE5PEK7
jak se zavazadly manipuluje letištní personál či jejich najímáné firmy ( na transport zavazadel ), připadně čím samotné zavazadlo prochází atd... zběžné informace mám.

To opravdu nikdo ze zahraničí nikdo letecky indivuiduálně nic nevozí?

Druhá věc je že tu jsou lidi co jednou záměrně na nějakou expedici jak ryby dostavají dom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2018 17:58 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: antiA
Taky bych se bál rentgenu, co to s těma čudlama udělá. Aby pak neměly potomstvo s třema očima,pokud vůbec by zůstaly plodné.
A odbavit to ofiko přes veterinu, jak psal kolega, v některých zemích to nemusí být jednoduché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 17:53 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: antiA
Já akorát vím, že ty kufry do letadla házej takovým stylem, že by jsi z toho života měl rybí protlak a do příručního nesmíš vzít žádné rozumné množství vody.

Pak hlavně bude záležet na dané zemi, jaké má předpisy pro vývoz určitých živočichů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 17:46 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º> – individualni dovoz ryb ze zahranici
existují nějaká pravidla/karantény či poplatky při individuálním dovozu ryb ze zahraničí.

Občas se pracovně dostanu na zajimavá místa po světě. Jsou to města nebo odlehlé samoty a několikrát mě napadlo si tak dovézt živý raritní suvenýr.

Jako akvarista zvažuji tedy individualní dovoz živých ryb v odbavovacím zavazadle (ryby budou v PET láhvi ).

prosím o zkušenosti připadně o jakékoliv info.

děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 11:42 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Nad124
Jak dlouho budeš ryby přepravovat? Já je vozím v plastových kyblících s víkem (třeba od pokojové barvy) v autě a nikdy jsem neměl problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 10:59 Nad124 – Přeprava s tabletamy
Dobrý den, mám malou otázku ohledně přepravování ryb za pomocí kyslíkových tablet. Je to možné? Nechci kupovat kyslíkovou bombu.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 17:04 Muž motýlek [275] Re: drvi
asi zvlášť, jen se mi ale zdá, že zvlášť už měli být aspoň měsíc a vzájemně se provokovat - myslím, že jsem je odděloval ve dvou měsících a ve třech už byli s narostenými ploutvemi - v těch dvoudecovkách ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.04.2017 09:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: drvi
No nedával bych kluky už pohromadě...už jenom s ohledem na to, aby je nový majitel nemusel dávat do kupy, kdyby něco...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 09:19 Žena drvi [2894]
Dobrý den,
potřebuji poradit: budu poprvé prodávat betty z vlastního odchovu a zájemce si si je poveze na Moravu. Ryby jsou 3,5 měsíce staré. Samičky jsou jasné - budu dávat do sáčků s čistou , mírně odstátou a vytemperovanou vodou, tak po 6. Ale samečci, přesto, že jsou ještě ve společnné odchovně, už začínají pomalu s bojůvkami - ještě se jen oťukávají, nijak se nepoškozují ,ale přece jen, mohu je dát také do společných sáčků nebo je stres z přepravy může vyprovokovat k větší agresivitě? Mohu je dávat jednotlivě do 200 ml kelímků (mám je pro tento účel k dispozici), a tyto kelímky pak naskládat do krabice. Termobox k dispozici nemám, snad si ho zájemce přiveze, pokud ne, zabalím sáčky (nebo kelímky) do bublinkové folie a naskládám do krabice. Teď jde hlavně o to: mohu dát samečky ještě do společných sáčků po 5 - 6 kusech nebo už raději před cestou separovat? .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2017 17:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal pro 0: Nechci být jízlivý... jen hledám nějakou přínosnou myšlenku toho příspěvku po tom, co všechno už zaznělo... :-P ... ale uznávám, že jste se kolego konečně rozepsal trochu detailněji, než je vaším oblíbeným zvykem a je vám to vyčítáno. Konečně jste zacpal pusu těm stěžovatelům na vaši skromnost pustit ven nějakou myšlenku... smich potlesk (asi OT)
Ovšem když napíšu, že pokud není tak velká zima, tak ty termopytlíky se vyčerpají později, tak OT nebudu, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 11:20 0
Za nízkých teplot se ty vyhřívací sáčky rychleji - dřív vyčerpají a přestanou plnit svou funkci a při běžných zdrženích v zimním období to nezůstane bez následků. To jsem zažil. Dva sáčky v boxu nehřály a choulostivé ryby ve studené vodě byly v posledním tažení. A stěžovat si můžete, akorát tak na lampárně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2017 09:58 Muž Jarry [1437] Re: LiborSprysl
To jo, bral bych jako únosnou nejnižší teplotu na poslání někde kolem -5, při větších mrazech bych raději počkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 09:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jarry
Já to vím, jen jim při těch mínusovejch dvacítkách nevěřím ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 08:52 Muž Jarry [1437] Re: LiborSprysl
Já jsem byl překvapenej, co ten vyhřívací sáček dokáže. Jak jsem psal, 9h se 2ma překládkama (a to to podle mě nechali na té poslední stát 2h někde venku) a v termoboxu krásně teplíčko. Samozřejmě sáček je určitě z Číny a může přestat po hodině topit atd., takže třeba pro terčovce bych si asi zajel... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 08:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: blegon
Když všechno jede a na nádraží se topí... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2017 20:32 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Zasílání ČD je v pohodě.
Ryby se zasílají v termoboxu s výhřevnými sáčky.
O víkendu jsem posílal ryby z Pardubic do Plzně a vše ok ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 18:13 Muž visek [75] - Tetry
ja mam na prepravu hranaty kyblik zasazeny v postyrenu.koupil jsem vzduchovaci moturek na baterie-burty.vozil jsem ryby z ostravy do litvinova a bez problemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 17:22 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: rriki
No prave, to je tak sotva 20 kilaku.Ja o nem vim jako o p.Rybkovi, co prodava ryby.Ale ze je apistomaniak jsem nevedel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 16:21 Muž rriki [818] - CichlidyRe: DavFM
To se divím ,že si u něj ještě nebyl, máš ho skoro za barákem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 16:15 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: rriki
Tak to si budu muset domluvit navstevu. Eventuelne, pokud by kolega Maq chtel, mohu mu ryby zakoupit a pak privezt. Samozřejmě, záleží kde bydli, ale při ceste do NDR mam temer celou republiku "pobliz" cesty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.01.2017 16:06 Muž rriki [818] - CichlidyRe: DavFM
Můžeš být v klidu J. Rybka je chovatel a specilizuje se na apistogrammi k nám posílá pravidelně nad 3000kč neúčtuje dopravu VOC ceny.Já u něj byl i v rybárně a fanj chlap i jsme popili. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 15:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Maq
Při celodenních teplotách pod nulou ( dneska teda tady byly 4+, ale už to jde zase dolů), bych přes nádražáky bral akorát uhlí... a to ještě spíš jenom možná... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 23:19 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
Taky se mi ten eShop moc nezda. Ramky electric jsou dneska za 30, tech 60 je trochu moc, mozna kdysi a naopak elizabetky za 180 by byla super cena. Navic tolik druhu apistogram a vse skladem, nejak mi to nesedi.
Pokud to ale funguje a ma tolik apistek, stavim se tam na navstevu hned jak to pujde a smeknu pred majitelem klobouk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 22:22 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maq
Od Apista jsem nebral. Fungují vůbec ještě? Přes prázdniny mi nebrali telefon ani nereagovali na maily...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 22:18 Maq Re: NHKG
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 22:02 Muž Jarry [1437] Re: Maq
Včera jsem vyzvedával ryby po 9h od odeslání, v termoboxu s vyhřívacím sáčkem, vše ok.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 21:27 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maq
Pokud jsou teploty kolem nuly, riskantní to moc není. Vždy mi došly ryby v naprostém pořádku. Dobrý prodejce dá vyhřívací sáček a slušný termobox. Ale nikdy jsem neobjednával jak bylo výrazně pod nulou.
Spíše bych se bál o kvalitu a správné určení druhu a pohlaví ryb.
U koho chceš brát?

@Chivca: Bez problémů, pokud budou ryby dobře zabalené. Jen musíš udržet teplotu pro rasborky nad 20°C. Krevetky snesou i 15°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 20:40 Maq
Chci si objednat ryby (Apistogramma) z e-shopu Kurýrem ČD. Nikdy jsem to nedělal, a dělají mi starosti ty současné teploty. Jak moc je to riskantní? Nebo počkat raději do jara?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 19:47 Chivca – Preprava ryb
Dobry den,
Chci se zeptat,jestli vydrzi 6 krevetek a 6 razborek trpaslicich v pytliku od odpoledne do rana druheho dne.
Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 20:15 - Re: Marek Bátory
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 18:56 Marcel G Re: Marek Bátory
Stačí zagooglovat => např. "ornamental fish transportation".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   02.11.2016 17:55 Deepinpeat Re: Marek Bátory
Akvarijní ryby se přepravují v plastových sáčcích s malým množstvím vody, dofouknutých kyslíkem. Přeprava by měla probíhat s prázdným trávicím traktem, takže ryby se nechají vytrávit. Sáčky se následně naskládají do polystyrenových krabic, které slouží k zajištění tepelné izolace. Jsou dostupné různé přípravky na zklidnění, stimulaci tvorby kožního slizu a také různé antibakteriální přípravky, které lze přidat od vody. Poněkud modernější jsou tzv. breather bags, sáčky, které umožňují CO2 odcházet skrz stěnu směrem ven ze sáčku a kyslíku zase opačně do vody. Pak se ryby balí do takových malých kuliček, většinou po jedné nebo po malých skupinách, aby v případě úhynu jedné ryby zbytečně nedošlo k dalším ztrátám způsobeným znečištěnou vodou. Ty se opět naskládají do izolačního boxu. Takhle ryby cestují bez problémů mezi světadíly. Jestli chceš něco vylepšit, chtělo by to vynalézt nějakou lehčí vodu. Přeprava té bedny letecky je hodně drahá a značně se podepisuje na ceně těch ryb. Snad Ti to bude pro představu stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2016 16:50 - Re: Marek Bátory
Robíš projekt na niečo čo je už dávno vymyslené.Rybky sa bežne prepravujú i na veľké vzdialenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 16:39 Marek Bátory – Pomoc s projektom
Dobrý deň,
som študent gymnázia a pracujem na projekte, ktorý sa zaujíma o prepravu rybičiek na väčšiu vzdialenosť (či už letecky alebo iným spôsobom). Potreboval by som prediskutovať môj nápad. Chcel by som vytvoriť prepravný box. Rád by som vedel, akým spôsobom to riešite prepravu vy. Zistil som, že môj najväčší problém sú baktérie a špinavá voda.
Za vecné odpovede ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 15:14 Muž Yirka [9126] Re: LiborSprysl
Proto píšu TROCHU více..... Čím více vody, tím větší tepelná setrvačnost. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 11:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
Yirka napsal: Hodinu v autobuse, v dnešní době většinou s určitou klimatizací, by vyřešilo i zabalení pytlíku do pár vrstev novin. A vody v pytlíku raději trochu více než obvykle.
No to je relativní... čím více vody, tím méně vzduchu... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 11:30 Muž Yirka [9126] Re: Mesala
Hodinu v autobuse, v dnešní době většinou s určitou klimatizací, by vyřešilo i zabalení pytlíku do pár vrstev novin. A vody v pytlíku raději trochu více než obvykle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 08:42 Muž motýlek [275] Re: Mesala
vezl jsem kdysi v kapse dresu na picyklu Endlerky z Vyškova od Luccianety do Napajedel při 32°C - v normálním sáčku - bez problémů vydržely dvě hodiny ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 14:31 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mesala
Stačí termobox. Na hodinu by stačila asi i "chladící" taška na maso. Nebo třeba lednička do auta. Prostě cokoliv co tepelně izoluje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 14:11 Žena Mesala [22] – převoz
Ahoj, mám otázku, jak se dá převést několik živorodek cca hodinu autobusem? Kdyby bylo vedro, kupují se nějaký chladící pytlíky? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2016 04:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: NHKG
NHKG napsal: Není problém mít rybičku 8 hodin v boxu. Ale je potřeba udržet stálou teplotu, proto se používají polystyrenové boxy. Druhou podmínkou je kyslík, ale to u jedné rybičky netřeba řešit.
No má-li rybička například 40 cm, já bych ten kyslík řešil... ;-) :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 22:28 R Muž romant [27987] Re: Misa
Klasickej sáček na ryby, odpovídající velikosti pod kyslík a umístit do polystyréneovýho přepravního boxu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 22:27 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Misa
Není problém mít rybičku 8 hodin v boxu. Ale je potřeba udržet stálou teplotu, proto se používají polystyrenové boxy. Druhou podmínkou je kyslík, ale to u jedné rybičky netřeba řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 22:23 Misa
Prosím o radu, pokud bych přepravovala rybičku a měla ji celý den (8 hod)v práci v přepravním boxu, je to možné?:

pet-food.cz/…

Nebo raději řešit přepravu během 1 hodiny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2015 21:12 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: visek
preto som napisal že balia do toho ľad s rybami. možno sa nájde také niečo aj v tescu alebo podobných.Vylisovaný box je dobrý,pretože že sa nedrobí a nemá žiadne škáry preto perfektne izoluje. Pokiaľ neprenášaš ryby pravidelne tak by som to neriešil(použil hocičo čo trocha izoluje, čo je po ruke)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2015 17:53 Muž visek [75] - TetryRe: Dominick
mam problem makro je daleko

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12314x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4618-zasilani-a-preprava-ryb?od=151