Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zasílání a přeprava ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Zasílání a přeprava ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2022 07:57 Muž ajajak [228] Re: Rovano
Na vlastní oči jsem viděl jak dopravce kope balíčky dozadu nohou aby se dostal k balíku co potřebuje. Z jistého obchodu (E shop) jsem dostal stonkovky už nařízkované (zničené) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2022 20:40 Muž Rovano [242] - RostlinyRe: vlka
No už jsem se pár filutů z těchto dopravních služeb zažil.
A je to jiný kraj, jiný mrav. Někde jsou úplně v pohodě a někde je to otřes.
Jasně. Třeba to jednou prubnu, si něco objednat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2022 20:32 Muž vlka [3475] Re: Rovano
Dnes si jde vybrat dopravce a lze balíček i pojistit a poškozený obsah vymáhat. Nevidím v tom žádný problém. Obchod má určo vybrané dopravce se kterými je spokojen. Možná to chce krapet důvěry. Za mě žádný problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2022 17:33 Žena Silurian [80] Re: Radek87
Nechávala jsem si ze Shrimpu posílat piskořky a pancéřníčky, dlouho jsem se bránila myšlence nechat si poslat živého tvora, ale nakonec to byla vlastně skvělá zkušenost. Vše poctivě zabaleno, heatpack automaticky součástí balíku (bylo to těsně po Vánocích a po nocích mrzlo), v zásilkovně hned druhý den. Všichni naprosto v pohodě, pancíci se po pár hodinách v akváriu krásně vybarvili a vypadají spokojeně.
Určitě je lepší si ryby vyzvednout v akvaristice, ale už bych se nebála a klidně objednala znovu. Jen se vyhýbám České poště a jejím třídícím pásům, kde se balík bambilionkrát převrátí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2022 15:27 Muž Rovano [242] - RostlinyRe: vlka
Co oči nevidí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2022 15:22 Muž ajajak [228] Re: Shimi
Tak to také vyzkouším ale až bude tepleji. Přece jenom je ještě chladno. I když vím že mají nějaké hřejivé polštářky či co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2022 13:21 Muž vlka [3475] Re: ajajak
Pokud je balíček řádně označen, že je v něm ,,živý obsah,, je s ním náležitě zacházeno. Alespoň mám takovou zkušenost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2022 09:49 Muž Shimi [684] Re: ajajak
Též si nedělám iluze, že by kdokoliv v překladišti, při tom frmolu co tam mají, zkoumal každý balík zvlášť jestli na něm náhodou není samolepka křehké zboží. Prostě ho čapne a balík letí kam je potřeba. Zvlášť, když je tam hromada brigádníků. Nicméně ty rybky jsou fakt dobře zabalené, takže je hodně malá pravděpodobnost, že by se jim něco stalo. Stres jo, ten bude velký, ale vzhledem k faktu, že jsem neměl ani jedno úmrtí, bych ani tohle moc neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2022 09:41 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: ajajak
Posílal jsem ryby kurýrní službou i poštou. Vždy došlo vše v pořádku. Přiznávám, že zpočátku jsem měl taky obavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2022 09:00 Muž ajajak [228]
Tohle téma mně velmi zajímá. Je spousta rybek které mně zajímají ale nikdy jsem se neodvážil si živého tvora nechat zaslat. Na vlastní oči jsem viděl v překladišti jak zacházejí s balíky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.05.2022 13:46 Muž Shimi [684] Re: Radek87
Na zkoušku jsem od nich bral 60 ks Neonek a mohu s klidným svědomím doporučit. Perfektně zabaleno, doručení do 2 dnů od objednání. Rybky v perfektní kondici. Box je v ceně, tak jsem si ho nechal, občas se hodí. Jinak ho můžeš poslat zdarma zpět, budou rádi. Cena přepálená, ale to jsem v tu chvíli neřešil, za pohodlí se holt platí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.05.2022 13:27 Žena Pavla28 [210] Re: Radek87
Ahoj,

ze shrimp jsem objednávala vícekrát a vždy bylo vše v naprostém pořádku, živočichy posílají ve vratném polystyrenovém boxu a od odeslání jsem je měla druhý den doma, všichni zdraví a vždy to co jsem si objednala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2022 12:59 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Radek87
Ze zvědavosti jsem mrknul na jejich stránky. Mají tam brutálně předraženo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2022 11:48 Muž Radek87 [5]
Ahoj, máte někdo zkušenosti s koupí a přepravou z obchodu Shrimp?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2020 20:14 Niin Re: Xif
Dobrý večer, a jste si jistý, že je to v tom igelitovém sáčku lepší? Jako chápu, že zavařovací sklenice se může rozbít a mohlo by to rybku pořezat, ale sáček se zase může protrhnout nebo ne? Možná když už, tak nějaký pevnější. Nebo nezkoušel jste někdo na přepravu tyhle tasky.cz/… uzavíratelné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2020 18:47 Muž RAP [1583] Re: PetrZ1978
Takhle mi ryby vozil Miloš Kroupa už před lety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2020 18:08 Muž PetrZ1978 [21] Re: Kralik
Nebyl jsem si jistý, jestli se to tady smí.
Jedná se o e-shop Gigaexotic.
Perfektní komunikace a jednání.
Cena za rybičky sice nebyla úplně lidová, ale neměl jsem na výběr.
Tyhle rybky jsem sháněl dlouho a oni jediný to dokázali.
Vozí rybky od Glasera, tak asi díky tomu.
Rybky vypadají parádně a krásně oživily akvárium.
Cichlidky Thomasovi (starousedlíci) jsou z nových spolubydlících trochu ve stresu a taky tvoří hejno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2020 17:48 Králík Re: PetrZ1978
Proč z nejmenovaného e-shopu? Mě by celkem zajímalo, co je to za e-shop a sem to napsat můžeš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2020 16:20 Muž PetrZ1978 [21]
Fotka k příspěvku Dnes jsem se setkal se zajímavou praktikou.
Přišly mi rybky z jednoho nejmenovaného e-shopu.
V každém sáčku bylo trochu aktivního uhlí.
Vidím to poprvé a zdá se mi to jako dobrý nápad jak zvýšit šanci na přežití rybek během transportu.
Jaký na to máte názor?

Jinak v pytlíku jsou u nás nesehnatelné Arnoldichthys spilopterus
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 15:50 Muž Yirka [9164] Re: Veverca
Polkud je to na takovou chvilku, klidně bych sklenici použil. A naplnil bych ji maximálně vodou, aby tato měla minimální pohyb.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2020 13:32 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Veverca
Často převážím ryby v kýblu, většinou odrostlejší potěr z domu na odchovnu, takže treba 300 skalár 1cm velkých a naprosto bez problémů. Takže sklenice přiměřené velikosti bude v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2020 18:24 Muž Xif [338] Re: Veverca
Raději igelitový sáček 2-3 na sebe, ve sklenici to moc šplouchá a rybičky se můžou zranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2020 18:19 Veverca
Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, můžu pár ryb (3) přepravovat v zavařovací sklenici? Měly by vodu z akvária. Byly by tam max 10-15 minut.
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2020 21:47 maro Re: lacewings
och skoda :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.01.2020 23:58 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: maro
- zákaz
- vztahuje se to i na další mořský život včetně pisku
- rybu "Nemo" tam určitě nechytite ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2020 22:25 R Muž ctibum [7002] Re: maro
A mořské akvárium máš...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 22:21 maro – rybkyyyy
prosim vas, v maji idem na dovolenku na lodi cez www.boataround.com/… a bude moznost sa aj potapat, je ilegalne doniest si domov rybicky? Akoze take pekne mam na mysli, ako je nemo a tak..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 10:34 Muž paulo [58] Re: A.K.
Cesta Praha Znojmo cca 2:30, ale když to dobre dopadne tak budou improvizovane jen 1 den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 09:17 Žena A.K. [17] Re: JirkaŠčobák
Vydrží, když uz už chceš tahat vztuchovani tak vem i mini bublifuk... jen mi dělá starost jak je dovezes domu. Jak dlouho to bude trvat? Máš na koleji láhev s kyslíkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 08:42 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: paulo
Pokud chceš tahat 20l vody, byla by lepší voda, ve které jsou teď.
Pokud bude ryby balit profesionál, dokáže je zabalit, aby vydržely jeden den. To je lepší, než s nima dělat, co popisuješ.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 08:37 Muž paulo [58] Re: JirkaŠčobák
Do čerstvé vodovodní bych je nedal. Vzal bych si vodu z akvária ve kterém budou potom. Snažím se to udělat tak aby jsem je měl na koleji den, a pak do akvária, ale když mi to neklapne tak se chystám na delší alternativu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 07:51 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: paulo
Zřejmě bys je dal do čerstvě natočené vodovodní vody a nezaběhnutého prostředí. Nemuselo by to dopadnout dobře.

Když se jedná o pár ryb, mám zkušenost u živorodek, že zvládnou několik dní (4), pokud je držím v malém množství původní vody v otevřené láhvi (více láhvích) při přiměřené teplotě a bez krmení. Vzduchování není třeba, maximálně každý den doliju 10-15% nové vody. Jenže 30 ryb je moc a absolutně netuším, co na to řeknou dania.

P.S. Kdybys je měl po jednom v 1,5l otevřených flaškách, každé v 1 dcl původní vody, každý den bys každou lahví jemně zatřásl a cvrnknul pár kapek nové vody, možná by to šlo. Tak bych postupoval, kdybych musel. Musíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2019 07:35 R Muž afc1886 [15051] Re: paulo
Podle mě to není nejlepší řešení. Nešlo by se domluvit s prodejcem na jiném datumu předání?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 07:27 Muž paulo [58] Re: JirkaŠčobák
30 ks Dania perlového, jsou okolo centimetru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 23:39 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: paulo
Kolik rybiček, jak velkých, jaké druhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 23:24 Muž paulo [58]
Mám dotaz ohledně improvizovaného akvária, za cca 14 dní v Praze koupím rybičky ale budou semnou muset vydržet cca 4 dny na koleji. Vezmu sebou nějaký mech a malé akvárium cca 25 litrů, vzduchových kompresor. A melo by to klapnout, co myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2019 13:30 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy
-pro transport v zimním období se používá AquaHeatPack - vyhřívací sáček ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2019 12:55 Žena zelenakapusta [1631] - TetryRe: silviebaris
V tomto bych se alespoň jednoho e-shopu zastala - Rataje. Také jsem objednávala v zimě a rostlinky přišly ve skvělé kondici, protože byly řádně připravené na transport v chladném počasí.
Rostliny mi přišly ve velké krabici, každý košíček byl v sáčku, rostlinky byly zabalené v bublinkové folii a krabice byla řádně vystlána polystyrenem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2019 12:46 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: silviebaris
:) Pokud mám jen malá množství, která mohu dát dál, tak mi docela záleží na tom, aby to došlo v pořádku a současně nejsem tlačen do toho, abych vyexpedoval za každou cenu ihned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.09.2019 12:40 Silviebaris Re: JirkaŠčobák
Nevim,jestli na tohle eshopy berou zřetel.. .kdysi jsem objednávala rostliny,a normalně v -15 st mrazech mi je poslali...Asi je velkej rozdil obchod a clověk,ktery si to vše sám pěstuje a vychová...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2019 12:36 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: MonterMonty, silviebaris
MonterMonty: K bodu 4 - pokud je teplota při transportu moc vysoká nebo naopak moc nízká, netransportuju. Zatraceně si uvědomuju, jak rychle se může teplota uvnitř změnit.

silviebaris: Jde i to naplnit nádobu úplně vodou - tak, aby se v ní voda nepřevalovala. Upřednostňuju ale minimum vody - doslova pár kapek. Přežijí takto snad všechny rostliny a je to lehké. Některé mechy takto zabalené a na světle vydrží i dva týdny.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2019 12:28 Silviebaris Re: JirkaŠčobák
Komplet byly ve vodě,a byla to petka od mleka s velkým hrdlem...Rybičky mi většinou přijdou v pytlicích,a obalené polystyrenovymi tabulemi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.09.2019 12:28 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: JirkaŠčobák
Tak samo je to o tom ,jak ty pytlíky zabezpečíš , používám několik gumiček na jeden a vozím pro jistotu ve dvou pytlících , takže je i uzavření pojištěno dvakrát - ale je to o tom že já převážím většinou skaláry ,které mají 12cm a víc na výšku vč ploutví.

s bodem 4 rozhodně nesouhlasím,
polystyrenový box rozhodně není od toho aby chránil pytlíky před protržením, ale kvůli udržení teploty - pač to je podle mého druhá nejpodstatnější věc při transportu ryb - bohužel si nikdo neuvědomuje jak rychle ten půl až dva litry vody prochladnou nebo se přehřejí, 0,3mm tlustá pet flaška rozhodně nemá ani z desetiny izolační vlastnosti jako 3-5cm tlustá stěna termoboxu - o útlumu okolního hluku ani nemluvím.
-o tom jaký negativní vliv mají stresové okolnosti při transportu ryb, se snad nemusíme rozepisovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2019 12:08 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: MonterMonty, ZDRI, zelenakapusta
1) Pokud to přepravuješ ty, můžeš flašky občas odzátkovat a pustit vzduch.
2) Co já vidím jako hlavní výhodu pro mě, je, že u petky se ti nestane, aby byla "splaskla". Někdy, když někdy transportuji v pytlíkách, neuzavřu je dostatečně a trochu splasknou.
3) Výhoda petky, pokud ti to transportuje někdo cizí, neakvaristický, je i to, že se tak snadno neproděraví a nesmáčkne.
4) S petkami nepotřebuju polystyrenový box.
Jinak ano - pytlíky mají větší objem. Při přepravě v petkách se musí počítat s menším množstvím vzduchu a přizpůsobit tomu množství ryb. Použiju víc flašek.

Zelenakapusta: Dost z těch bodů jsou naštěstí o přepravě za účelem obchodu.
Silviebaris: U rostlin je dobré, když se přidá jen úplné minimum vody. Tolik, aby zůstaly mokré. Vydrží tak i několik dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2019 11:52 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: ZDRI
Jediný co mě napadá , že pet neprdne, u pytlíků se mi to ještě nikdy nestalo ,ale vozím mnohem větší ryby - do pytlíků se vejde více vzduchu ,ten je při přepravě mnohem podstatnější než obsah vody, na malé rybky nemám námitek, párkrát jsem takto ,jen v termosce převážel i 200 rozplavaných skalárků, cca 4 hodiny cesty - nikdy žádné úmrtí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2019 11:48 Žena zelenakapusta [1631] - Tetry
Jen tak ze zvědavosti jsem se podívala na pravidla, která je nezbytné dodržovat při legálním transportu akvarijních rybek v rámci EU. No, není to žádná legrace.

www.svscr.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2019 11:23 Silviebaris Re: ZDRI
Mě timhle způsobem byli doručeny rostliny,a je fakt,byly krásne,nepokrčené,ne tak jak to chodi zabalené v těch novinách... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2019 11:14 Muž ZDRI [1415] Re: JirkaŠčobák
Nemám s tím žádnou zkušenost - v čem je lepší posílání v pevných PET lahvích, místo měkkých sáčků + polystyrenový box? Díky za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2019 10:44 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Flašky
Fotka k příspěvku Kamarád z Antverp mi poslal čtyři páry malých živorodek a deset kusů ještě trochu menších jiných živorodek v sedmi takovýchto flaškách o objemu 0,5l. Vody v nich bylo nezbytné minimum, žádná ryba 24h transport neuhynula.

Když porovnám, že já na kratší časový úsek balím ryby do 1,5l flašek, tak to docela naddimenzovávám :).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.09.2019 07:57 Muž Jarry [1439] Re: standa82
Myslím, že to není dobrý nápad. Když pominu technické problémy s transportem spojené, tak nevím, jak se to s rybama, ale v Indonesii už delší dobu trvá zákaz exportu mořského života (týká se to minimálně korálů, kamenů) - a platí to i pro farmy. A i kdyby zákaz nezahrnoval ryby, tak si myslím, že individuální přeprava ti neprojde. A i kdyby ano, tak problémy s tím spojené budou takové, že se ti zcela jistě více vyplatí koupit si rybu tady. Navíc pravděpodobnost přežití (vzhledem k charakteru dotazu) by byla hodně malá.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12324x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4618-zasilani-a-preprava-ryb?od=51