Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zasílání a přeprava ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Zasílání a přeprava ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 20:34 sokar – Re: invalida
To já vím. :-D
Prostě čím rychlejší transport tím líp.
Když sem si vezl ryby z německa tak sem 500Km vyloženě proletěl.Body nebody,pravidla nepravilda,passaty nepassaty. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 20:27 S Muž invalida [3881] – Re: sokar
Je mi to jasný...jenom se ptám..hledáme jinou alternativu neboj :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 20:26 sokar
Čím kratší dobu je ryba v sáčku tím líp.Zavři se na TOITOI na 24h a pochopíš jak je rybě. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 18:00 Muž voko [9] - Živorodky
Asi jo, ale chce to občas protřepat nebo připouštět vodu, protože 24 hodin je ohhromně moc. Chce to mít velice VELKÝ sáček. Ale nwm nwm. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 17:59 Kai – Re: invalida
No když bude zajištěná nějáká rozumná teplota a nebude někde v "pařáku" tak by to zvládnout měl.Hlavně to chce méně vody a velkou část vzduchu :-) Taky se prodávaj takový tablety,co postupně uvolňujou kyslík do vody,možná by nebylo od věci ji tam přihodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 16:48 S Muž invalida [3881]
Co myslíte? Přežije velkej ancík 24hodin v pytlíku.?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 08:41 Muž RadekCX [219] – Re: Majo
kolegovi ale pomrely parmicky cernopruhe (SAE) ne ctyrpruhe - nicmene je pravdou, ze ty ctyrpruhe jsou take pekni plasani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 08:31 Majo – Re: RadekCX
Ahoj, ja som tiež teraz musel sťahovať rybky môj prípad bol všek jednoduchší mam len 54 litrové akvárium a prenášal som ho z jedného vchodu paneláku do druhého. Mám tam rôzne druhy rýb no tiež mi neprežili len parmičky stvorpruhé. Asi to naozaj bude len tým stresom lebo ja som ich ani neprekladal do inej nádrže len som odpusti z vody a preniesol som ho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 21:31 Muž RadekCX [219]
kchrz napsal: Včera jsem převážel svoje ryby při stěhování bytu. Jelikož mám ryb v celku více (320l akva), použil jsem (evidentně to byla chyba) na transport 50l plastový sud, barel (s kterými jezdí vodáci) Byl čistý, používaný jen na vodáctví. Vyplách jsem jej ještě horkovu vodou.


tim sudem to urcite nebylo - o povodnich v roce 2002 jsem musel chte nechte take narychlo stehovat akvarium a tenhle sud bylo jedine co jsem v tom zmatku sehnal - ryby (ze 160l) akvarka tam musely byt skoro 10 dnu, mel jsem tam hozeny jen vzduchovaci kamen a vytrhal jsem tam vsechny kytky z akvaria - nejvetsi kousky co tam bydleli byli akary modre (chovny parecek) plus drobna obvykla drobotina - prezilo to vsechno

myslim, ze to opravdu je jen stresem pri preprave - ja je nastesti vezl jen 5km, ale v sudu samotnem byli dlouho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 20:40 miso21
mozna ze boli chore ale to uz sa nedozvies :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 18:41 ufon – Re: Zvláštní úmrtí ryb při transportu.
dneska jsem nakoupil větší množství ryb. všechny okay, jen z šesti razborek mi dvě umřely...myslíte, že za tim mohl být taky níže popisovaný strach?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 19:19 Muž DonJuanKarlos [30]
Mě vyskočily všechny 4 SAE z akvárka, když jsem si nevšim že mám skřípnutý vývod filtru(skoro týden). Ostatní ryby OK, jen sae to nerozdýchaly.
EDIT: bylo jim kolem 3. let
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 16:05 Muž kchrz [24]
že by umřely strachy?! Tak to mne nenapadlo. Divné. Ale možné je všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.11.2009 14:48 Dusyk
Niekedy som si všimol, že SAEčke úplne zmizol čierny pás na boku. Úplne zbledla. Už dva razy mi dokonca vyskočila z akva, keď som nechal pootvorené krycie sklo, kým sa rozmrazovala potrava. Keď som ju vrátil späť úplne biela ne Ale ešte neumrela ani jedna. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.11.2009 14:02 Muž pancéřníček [168] – Re: kchrz
Z vlastní zkušenosti můžu říct,že SAE se stresují mnohem snadněji než ostatní druhy ryb.Pokud ostatní rybky transport přečkaly a jen parmičky ne,tak je zabil jejich vlastní strach(jsou velmi přecitlivělé na změnu prostředí a čím jsou starší,tím je to horší).Toť můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 13:39 Muž kchrz [24] – Zvláštní úmrtí ryb při transportu.
Včera jsem převážel svoje ryby při stěhování bytu. Jelikož mám ryb v celku více (320l akva), použil jsem (evidentně to byla chyba) na transport 50l plastový sud, barel (s kterými jezdí vodáci) Byl čistý, používaný jen na vodáctví. Vyplách jsem jej ještě horkovu vodou.

Dal jsem do něj do poloviny vodu ze starého akvaria a přelovil tam všechny ryby. Z celkového množství cca 50-60 ryb uhynuly 4 (ale bohužel mé nejoblíbenější).

Že umřela jedna parmička čtyřpruhá (dalších 5 přežilo), to bych pochopil, ale že uhynuly VŠECHNY 3 parmičky černopruhé, to nechápu.

Všechny ostatní, řekl bych náchylnější ryby, přežily : gavůnci, ancíci, mřenky, gibouš, pancéřníčci, sumečci sklovití ...

Prostě nechápu, proč umřely všechny parmičky černopruhé. Měl jsem je asi 3 roky, každá byla tak 12cm torpédo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 20:48 0 – Re: Jirka88
Na zabalení se používá bublinková fólie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 20:15 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Jirka88
je možný k pytlíku v igelitce přidat PETku s teplou vodou a vše do něčeho zabalit, třeba ten ručník. Ale ono bohatě stačí, když pytlík s rybama dáš pod bundu či svetr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 19:50 Muž Jirka88 [6]
Tak já pojedu s vlakem Eurocity a potom rychlíkem takže tam se topí všude...dam teda ten pytlík mezi nějaký prádlo a bude to ok :-) díky moc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 19:49 Muž Jurasek [137] – Re: Jirka88
Igelitka je troch problém, ale vezl jsem rybičky v ručníku, nebo zabalené ve vlněném svetru a bez újmy. Šlo sice o menší úsek, ale už byl mráz. A ve vlacích se už topí, aspoň v některých, takže tam bude rozdíl teplot minimální.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 19:39 Muž Jirka88 [6]
zdravim, chci si koupit rybky v Brně a odvézt si je domu...cesta vlakem okolo 4hodin...pytlík s rybkama bych dal do igelitky a chci se zeptat co dát ještě do igelitky, aby teplota moc neklesla...jestli zabalit do novin nebo něco podobnýho...díky za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 18:45 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Chci tímto příspěvkem ukázat lidem, že se není čeho bát a nohou v klidu využít možnosti zasílání živočichů ať už poštou, či kurýrem, protože v některých případech se k námi žádaným miláčkům těžko dostaneme.

Dost často tu vidím starosti o přepravované ryby, šneky, krevetky a podobně jestli zvládnou delší či kratší cestu ať už poštou, nebo Kurýrem ČD.
Pokud jde o ryby, tak bych tu měl jeden odkaz jak na to. Stačí si přečíst jen ten základ.
www.splendenspower.cz/…

Pokud jde o krevetky, tady je lepší volit přepravu v PET lahvích s větším uzávěrem, jako je třeba od mléka a to pokud je posíláte na delší cestu poštou, nebo do zahraničí.
Ideální jsou plastové přepravní boxi s uzavíracím víkem, hlavně pro raky a kraby.
Pro všechny živočichy je pak dobré když vše bude umístěné v Termoboxu.
Pokud je vše dobře zabalené, není se třeba bát, že se tvorečkům něco stane.
Já osobně preferuji Kurýr ČD a to proto, že pokud je zásilka určená pro ČR, SR je většinou dodaná ještě tetýž den (pokud podání bylo ráno). Většinou doba přepravy se odvíjí od množství přestupních stanic. Ale taky hlavně proto, že zásilka je většinu doby v teple, jak kanceláře, tak i vlaku.
Na stránkách ČD se můžete podívat, kdy kam balík dorazí podle času podání.
www.cd.cz/…

Vnitrostátní přeprava je otázkou jen několika hodin, které ryby, krevetky atd. většinou přečkají bez újmy.
Většinou bezproblémová je i přeprava ze zahraničí.
Mě osobně tak přišli krevetky z německa a celá cesta trvala asi jen 2,5 dne, všechny krevetky jsou do teď živé a zdravé a množí se.
Ale to ještě není nic proti přepravě třeba z Thajska, kde už často nakupují i češi. Cesta z Thajska trvá většinou 3-4 dny, podle doby podání balíčku na letiště.
Ovšem co se týče Slovenska, tak tam je situace trošku jiná a dle zkušenností druhých je lepší si nechávat posílat ryby atd. přes známe z ČR. Na místních celnicích je údajně hrozná birokracie a ryb se nemusíte dočkat ani po 2 týdnech.
pokud někdo má zájem se podívát co lze objednávat ze zahraničí tak mrknite na tento aukční server:
www.aquabid.com

Rád bych, kdyby každý z vás co máte nějakou zkušennos, tak jí sem napsal.



Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 12:13 Muž vena [52] – Re: Mrakoplash
Dost těžko, jinde sem nevytíral a kytky sem tam házel z nádrží kde betty nemám. A to vypuštění nebylo kompletní ten mm na dně zbyl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.06.2009 20:13 Muž vena [52]
Mě zas přijde jako kravina to někam stěhovat ;-) a beru to podle sebe, já za víkend najezdím dost a těch pár metrů navíc mě nevytrhne. Kolega měl uvést v jak zařízeném akva je má dost možná by to přečkali líp doma než se stěhováním. Já nedávno našel v akva dvě dorůstající betty, z výtěru který jsem prošvih a považoval jsem ho za ztracený. To akva jsem komplet vypustil, nalil do něj studenou vodu a po odstátí jsem ho používal na přebytečné rostliny ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.06.2009 19:45 Muž Yirka [9123] – Re: Semtex
Máš pravdu že pro pár denní potěr by to nebylo to pravé, mně jen připadne stejně mimo návrh najezdit denně na 100 km na krmení potěru od jednoho páru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.06.2009 19:02 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Yirka
automatické krmítko pro 3 dny starý potěr? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.06.2009 18:57 Muž Yirka [9123] – Re: vena
To si raději za 2-3 proježděné víkendy můžeš rovnou koupit automatické krmítko. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.06.2009 17:54 Muž vena [52]
Než se s tím tahat a riskovat nějaký problém tak bych si našel čas a dojel bych je nakrmit, 30 km nepovažuju za velkou dálku. Já to tak praktikuji. Jen to mám drobet blíž z chaty cca 10 km a z chalupy 20 ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 13:53 kolcun2
Ďakujem za radu.Dufam že sa to podarý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 13:44 Muž Yirka [9123] – Re: kolcun2
Pokud je máš v nádrži kterou uneseš není třeba na 40min žádné velké opatření, sebou to chce někoho kdo občas prohrábne vodu a hned po příjezdu opět zapnout vzduchování. Pokud máš možnost vzduchování zapnout přes redukci na 12V, není vůbec co řešit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 13:40 kolcun2
Na 3 dni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 13:36 Muž Yirka [9123] – Re: kolcun2
Schází to podstatné, na jak dlouho potřebuješ odcestovat.... Třeba se bez tvé přítomnosti obejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 13:33 kolcun2
Chcem sa opýtať skusenejších. Mam asi 100 3 dnový rozplavany poter skalara. Potrebujem odcestovať. Mam možnosť si poter zobrať zo sebou. Idem autom 30 km. Poradte mi prosím,ako by som mohol čo najbezpečnejšie ryby previesť. Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 19:53 Muž Yirka [9123] – Re: Ivulik1
Jako termobox lze dobře využít polystyrénový kontejnerek, který používají jídelny na dopravu hotových jídel. Pokud ho zalepíš a strčíš do lepenkové krabice, mělo by to být v pohodě. Já podobně nakupuji rybky v zimě nebo mraženou potravu v létě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 19:47 Ivulik1 – Re: deathfoe
Mrkla jsem na net na ty tablety a 48 ks stoji do 200 kc, to jde. Ale netusim, kolik to bude stat v akvaristice.
www.nasezahrady.cz/…}
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 19:19 Muž deathfoe [58]
Jo asi tak, není třeba termobox, stačila by fakt ta krabice papírová a vystlat to deskami polystyrenu, nebo tam dát ten pytlík a zasypat polystrenovýma kuličkama. Možná bys to mohla otestovat, dát do sáčku teploměr a překrýt kuličkama a pak za pár hodin zjistit jak to udrží tu teplotu, jo a ta kyslíková tabletka by se hodila, ale hádám, že to stojí více než 100 korun co si matně pamatuju a je jich tam snad 10? (fakt nevím)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 17:09 Ivulik1 – Re: ondra08
Hmm, dik za rady. Ta kyslikova tableta bude asi dobra vec. Podle me by stacilo i vypolstrovat krabici obyc. polystyrenem, kupovat drahy termobox se mi nechce, nehlede na slozite vraceni. Nebo vysypat polystyrenovymi kulickami? Ty mam dokonce doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 16:52 ondra08
na 60-100 ancistrusu bych dal do sáčku tak max 50 vytrávených kusů do provzdušněné vody+ kyslíková tabletka alespoň, když ne nafouknutí z bomby a polystyrenový box určitě jinak se i za těch 4 až nevím co hodin určitě nachladí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 16:49 Ivulik1 – Re: jurek
Slo o 60, mozna i 100 ancistrusu. To uz je hafo ryb hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2009 16:15 jurek – Re: Ivulik1
I bez kyslíku by to šlo,ale ty jsi psala že se jedná o větší množství.Když dáš do pytlíku cca 10 rybek,tak těch pár hodin také přečkají,ale třeba 50 tetrazon v pytlíku bez kyslíku nepřežije.
Co se týká rychlosti,většinou je balík na místě určení ten samý den od podání,ale sichr je sichr,proto ten kyslík a polystyrénová bedna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 15:41 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Šlo by to asi i bez kyslíku. Kurýr ČD je docela rychlý. Během 4 - 6 hodin po celé ČR. Profesionální firmy posílají takto rybky běžně. Neposílají v pátek kvůli případnému zdržení, protože přes víkend kurýrní stanice nefungují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 12:53 Ivulik1 – Re: Walker
Tak na to kaslu. Kupovat kvuli tomu kyslikovou lahev, termobox a jeste se s tim tahat... Osobni odber a basta :-D Jinak dekuju za rady, zase jsem o neco chytrejsi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 12:40 Ivulik1 – Re: jurek
Bez kysliku by to neslo? Jak dlouho to trva tim kuryrem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2009 12:07 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: Ivulik1
Zkus se podivat na to, jak bali profesionalni konkurence a alespon se k tomu priblizit.
www.vivarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 12:04 jurek – Re: Ivulik1
Poštou by se živé ryby posílat neměli,já to řeším kurýrem ČD.
Úměrné množství ryb dám do pytlíku s čistou vodou,nafouknu kyslíkem a uložím do polystyrenové přepravky.Nevidím v tom problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2009 11:47 Ivulik1 – Jak zabalit ryby?
Mate nekdo zkusenosti s posilanim ryb kuryrem CD, nebo postou? Jak mam ryby zabalit, aby to prezili a neudusili se? Jedna se o vetsi mnozstvi a i ve velkym pytliku jim bude brzy tesno, tak se priklanim spis k tomu kuryrovi. Poste v tomhle neverim. Poradte prosim. Dekuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 21:59 Žena bluedream [245]
Koukala jsem na Aukro a nedalo mi to nedat sem odkaz. Já osobně bych České Poště nevěřila natolik, abych s ní poslala rybičky.
aukro.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 10:29 vitek38
vystel si něčím i batoh... luxus pro rybky a ať se rti to neprotrhne ! :-D... co nejlepší zzolaci.. polistyrén, nějaká látka... rybky by 70minut v zahřátém batohu měli pŕežít, a hlavně nespanikaž a s rybkami neutíkej. Maník ve strachu že umrznou chudáčky rybky málem umlátil :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 08:39 Muž Mickey [6]
Voloďka napsala: No, to nevím...ale tak mě napadlo jak je to s přepravou kurýrem? Bych chtěla vidět, jak pracovníci pěkně vyhřívaj pytlíky s rybkama smich Ale teď se to asi v zimě nedělá, nebo snad jo? coze

Tak transportní box je s polistyrenu a pytlík se tam dává ohřatej při expedicy z rybkama(taky se za to připlácí)..Nikdo jinej tam nic nedává..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 20:23 Žena Voloďka [59] - Tetry
No, to nevím...ale tak mě napadlo jak je to s přepravou kurýrem? Bych chtěla vidět, jak pracovníci pěkně vyhřívaj pytlíky s rybkama smich Ale teď se to asi v zimě nedělá, nebo snad jo? coze

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12298x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4618-zasilani-a-preprava-ryb?od=401