Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zasílání a přeprava ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Zasílání a přeprava ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 20:23 Žena Voloďka [59] - Tetry
No, to nevím...ale tak mě napadlo jak je to s přepravou kurýrem? Bych chtěla vidět, jak pracovníci pěkně vyhřívaj pytlíky s rybkama smich Ale teď se to asi v zimě nedělá, nebo snad jo? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 19:35 Muž Mickey [6]
Prosím o radu,Jak by jste trasportovaly cca 15rybek ancíky,platy cca 70km.Nemám auto a budu mustet jít cca 1hod pěšky a 2hod busem..

Napadlo mě udělat z polstirenu krabicy,vystlat jí novinama a dát do ní pytlík.A nest to v batohu.Vzduch by měl stačit no a radši aspoň nafoukat kompresůrkem od rybiček? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 14:15 vitek38
je v pohodě.. možná utrpý malý šok ale to jim vadit nebude... já jsem si prí 2stupních pŕenášel 15minut dania a byly úplně v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.01.2009 13:47 File – Re: David
Než je doneseš do auta k topení stačí mít je pod bundou.(jestli nejdeš přes celý město) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 13:04 Leon
13 km je bezproblemu horsi by bylo dostat to autobusem domu...bydlim 10km autobusem..a vzdycky na nej jeste musim minimalne 10 minut cekat a normalne nemam problemy igelitka a do ni rucnik kolem sacku s rybama a neni co resit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 09:12 Muž capretto [32] – Re: David
Pokud ti topí v autě topení, tak ti stačí sáček zabalenej do novin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2009 09:00 She
Já je dávám k dítěti do fusaku :)

PS. Dítě klidně zapůjčím zdarma

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 16:32 Muž vena [52]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 16:28 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: ludvajz
Řešením jsou i vložky do kempových ledniček,nebo autoledniček.Dají se jak namrazit,tak i ohřát.Teplé zůstanou cca 8 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 15:50 jurek – Re: ludvajz
Zkusta se pozeptat v loveckých potřebách,já je tam také beru.Toho že se ryby v boxu uvaří bych se nebál :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 15:10 Muž filipsi [1295] – Re: ludvajz
Outdoor + sportovni obchody, net ...
Na tento ucel asi nejlepsi chemicke, jednorazove. A rozumne dimenzovat, at se ryby v boxu neuvari.
Rozumna jina varianta - pockat, az bude tepleji, nebo prevezt autem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 15:06 R Muž Silent [5949] – Re: ludvajz
Běžně se používají polystyrenem vyložené krabice kam vyskládáte běžné sáčky na ryby. Někde jsem viděl i polystyrenové boxy speciálně na přepravu ryb. Já myslím že to půjde vygooglit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 15:02 ludvajz – vyhřívané sáčky
Dobrý den,víte někdo kde se dají koupit vyhřívané speciální sáčky?potřebuju to ted v zimě na přepravu ryb.děkuji,kdyžtak bych uvítal aji jinou variantu přepravy nebo jiné názory,děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 23:52 Muž TomášB [12]
normálně jen v sáčku, 13km vydrží, venku se podle mě nic nestane když bude pytlík minutu venku, v autě bych dal topení a pytlík k vývodu tepla na nohy, já takhle ryby vozím i 65km
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 23:38 Galbatorix
autochladnicka, v nej polystyrenova krabica a do nej ich daj(v sacku samozrejme)... ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 23:33 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: David
Já používám přenosnou kempovou ledničku.Takové ty taštičky na chlazení se dají i nahřívat.Vydrží dost dlouho.Nebo polystyrenová bedna,ještě vystlaná novinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 23:27 David – Nákup a transport
Zdravím všechny, mám dotaz k nákupu nebo spíš transportu. Založil jsem akvárko a jelikož je již 14 dní připraveno :) , chystám se k nákupu rybek. Ani nevím jestli v obchodě seženu druhy, které jsem si naplánoval (Danio pruhované, Gavúnek nádherný, Pancéřníček leopardí,...), ale jde mi o to jestli jsem si nevybral špatné období pro transport rybek. Máte nějaký fígle jak rybky transportovat v tomhle mrazu? (Cesta autem cca 13 km + přenost venku)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 12:54 Žena Dinamit [68] – Re: Mrakoplash
A většinou je jich tam tolik, že jsou rádi za každou prodanou ampulárku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 11:10 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Jana
čistě teoreticky bych je dal do pytlíku,trochu přifoukl, zabalil do krabice a poslal :-)
ale myslím že ampularky mají v kdejaký akvaristice tak to snad ani nemá smysl posílat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 11:02 Jana – Ampul
Jak se vlastně posílají poštou ampulárie? Na internetu často čtu, že prodávají šneky po internetu, pošlou poštou. Takže kdybych chtěla poslat dospělé ampulárky, jak to udělat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 10:57 sokar – Re: hinterfisch
Z belgie a dva dny??To pojedou autem nebo vlakem?Nech si to poslat letadlem do prahy,brna nebo bratislavy.Poletí jen pár hodin. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2008 01:30 Jooky100
DoctorT® .. no normalne.. ides na pivo.. s toho su 2,3,5,7...ožratý prideš domou a zistis ze mas vo vaku cosi ako rybi.. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 23:20 Žena Dinamit [68] – Re: DoctorT
Dals jim aspoň napít piva, aby se taky občerstvily? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 17:47 DoctorT
To Jooky100: Jak jsi to testoval, jak píše Wayn ??? - to mě docela rozesmálo :-D

Jinak všem díky za rady, rybky to přežily, včetně krátké zastávky na dva točené Staroprameny v hospůdce na cyklostezce.

Budiž toto všechno využito jako užitečná informace příštím cykloakvaristům.

P.S.: Měl jsem černej batoh a sáček zabalenej jen v mikině, v hospůdce jsem je pak vybalil a seděli u stolu se mnou. Teda jako v tom sáčku....néé " jako v saku" ... ale v pytlíku, ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 13:25 lipli
Já jsem s neonkami černými a v pytlíku vydrželi všechny přes 5 hodin a to byli v batohu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 10:48 Muž Eff [417] - Rostliny
Na kole by jim to nemělo až tak vadit, horší je dobíhání šaliny s baťohem plným ryb na zádech. A na to horko je nejlepší k rybám přibalit plechovku či lahváče vychlazené plzně (pomůže dvakrát).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 10:43 Muž matrix069 [79]
No ja mám vyskúšané cca 70 km (3.5 hod) v batohu na bicykli-rastliny a prísavníkov.(v sáčku+zabalené v niekoľkých vrstvách novín). Všetko v najlepšom poriadku,len ja som mal už po 120 km trochu nohy v prd.... :) Lepšie jazdiť ráno,alebo večer,kôli teplotám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 10:17 Muž wayn [79] – Re: Jooky100
Testoval? To jsi je jako vylovil a 3 hodiny s nima jezdil a pak je zase dal zpět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 05:55 motýlek - jarda :-)
na kole jsem převážel Ramirézky - dokonce v zimě - dal jsem si je pod bundu přímo na tělo, přežily 20 km :-) ... v létě j eto úplně bez problémů, protože pohybem jim "provzdušňuješ" vodu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 02:38 Muž Josee [23]
no a nebo pro jistotu přibal i trochu ledu :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 23:09 Jooky100 – s
mozes s nimi jazdit kde len chces.. nic sa im nestane...testoval som... 3hod na kole a v pohodeee hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 20:42 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: DoctorT
Já už jsem jel s rybkami na kole :-D S dvěma thokaráty (Hoplosternum thoracatum). Měl jsem je v pytlíku a ten sem zabalil do ručníku, aby to snima neházelo. Hlavně nebourej smich ahoj
vem si nějaký světlý batoh, aby odrážel slunce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.07.2008 20:20 Muž Tallis [11] - Raci, krabi, krevetky
Abys to prezil ty smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 19:29 DoctorT – Re: oldkiwinka
No, pojedu s nimi okolo 17:30 , to už je to nejhorší vedro fuč, ale i tak je ještě teplo, risknu to a budu šlapat na světový rekord palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 19:26 oldkiwinka – Re: DoctorT
Když mně přezijí, když jezdívám z Ostravy sem (něco kolem 2 hodin cesty vlakem) a rybky jsou O.K., proč by tohle neměli přežít? Většinou jsou jen v sáčku a v batohu, jen v zimě jsem je měla v termoboxu. Zde je ale otázkou, zda v tom batohu nebude příliš vysoká teplota, což by se rybkám líbit příliš nemuselo, ovšem jako pancéřníčci mají přídavné střevní dýchání. Když nebude přílišné horko, měli by být v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 19:06 DoctorT – Rybičky na kole?
Ahojda,
jezdím do práce na kole a zítra bych potřeboval koupit dva pancéřníčky skvrnité a dvě parnmičky černopruhé - sae , myslíte, že když je dám do batohu zabalim třeba do mikiny, že vydrží transport. Je to cca 30min. než dojedu domu.
Díky T.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 22:32 Nobody – Re: motýlek - jarda :-)
Vcelku vše správně.
Pokud není kyslík,stačí sáček natlakovat vzduchem z vzduch. motorku(želvy atd.).Pak není potřeba sáček otvírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 08:33 motýlek - jarda :-)
hlavně nedat moc vody - jednou už jsem tu chybu udělal ... maximálně třetinu vody a dvě třetiny vzduch ... pokud to půjde, tak po hodině otevřít a vyměnit vzduch ... sáček položit tak, aby plocha hladiny byla větší ... ostatní už napsali správně přede mnou ... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 07:27 Muž chicko [124]
doporučuji silně provzduchovat vodu, kterou budete dávat do sáčku. Kyslíková tableta už mne taky zachránila, je to fine věc, zvlášte v těhle horkých dnech X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2008 19:24 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: weru
Rybičky minimálně den, nebo dva před transportem nekrmit, v sáčku třetinu vody, 2/3 vzduchu, zabalit tak, aby byl sáček jakoby natlakovaný. Když bude v každém sáčku jen několik rybek a nedojde k nějaké tepelné katastrofě, tak vydrží klidně 24 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 19:07 lipli – Re: weru
Dle mé zkušenost vydrží platy, mečovky, paví očka, tetry a ancíci. Zbytek nemám vyzkoušeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 18:59 weru – Re: RAP
jsou to platy, pavi ocka, mecovky, cichavci libajici, tetry cerne a vlaknoploutve, ancistrus a pancernicci a jeste poter pavich ocek a krevetky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 18:36 RAP
Ono také jde o to, o jaký druh rybiček jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2008 18:33 Muž Dahak [425] - Cichlidy
V akvaristice se daj koupit kyslikove tablety.V nouzi bych je pouzil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 18:24 Žena Voloďka [59] - Tetry
Před rokem jsem v takovém parnu stěhovala rybky. Cesta 3 a půl hodiny. Kyblík 10l, 25ryb...z toho mi tři odešly. Jednou za 15minut jsem zacáchala rukou v kybliku. A před transportem jsem jim dala trochu studenější vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 18:08 Muž SAA [9]
Co se týče halančíků, ti vydrží bez kyslíku přes dva dny. V prodyšných sáčcích (Kordon´s Breathing Bags) i přes týden....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 17:58 weru – Re: lipli
tk dekuji mockraaat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2008 17:39 lipli – pytlíky
V klidu rybky vydrží i 6 hodin. Jen dej pozor aby se ti neuvařili.Jinak do nějaký chladící tašky ať mají stabilnější teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2008 17:39 Muž ghostik [81]
Bez pouziti kysliku je to uz dle meho nazoru na hrane ale kdyz nedas hodne ryb najednou tak si myslim ze to zvladnou proste dej hodne vody na malo ryb !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 17:31 weru – vydrží rybky 3 hodiny v transportních sáčcích?
prosim poradte v nedeli stehuji akva a mam starost aby to rybky prezily, kdyz nemam takovou tu pistoli, kterou se tam ten vzduch pousti,a mam jim tam treba dat pistii aby jim okyslicovala behem transportu vodu??? :-( plosim pomozte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12314x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4618-zasilani-a-preprava-ryb?od=451