Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zasílání a přeprava ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Zasílání a přeprava ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.05.2014 05:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: MartinHorák
MartinHorák napsal: Ryby se normálně přepravují na velké vzdálenosti a trvá to i několik dní. Vezmi sáček na přepravu ryb (případně jiný pevný igelitový sáček), dej tam 1/3 vody (té z akvárka), pak rybu a zagumičkuj (vzduch tam nechej!!) Pokud se někam stěhuješ, tak v tom novém místě již musíš mít založené nové akva se zaběhlou filtrací atd.
To se sice stěhují na velké vzdálenosti a trvá to i několik dní, ale ryby jsou na cestu "připravené" a pod kyslíkem...
Nestěhují se s vodou z akvárka, kde žily, protože by v pytlíku začaly chorobné procesy velmi rychle, ale ve vodě čisté, dobře provzdušněné, tu a tam dokonce upravené patřičnou chemií...
No a nakonec, protože ne každý je schopen dát ryby pod kyslík, existují i "kyslíkové tablety", které jsou velmi vhodné pro pomoc rybám. 300 km, to je cca 5 hodin na přepravu, když se nic nevyštění, takže bych byl v těch radách docela opatrný!!! no
Pro pět rybiček ta cesta v patřičně velkém pytlíku asi problém nebude, ale kdyby vaše moudra četl jiný stěhující se, tak by mohl docela splakat nad výdělkem! Přičemž ještě jeden dodatek - ancistrus by měl cestovat odděleně od ostatních ryb, aby ty se neodřely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   26.05.2014 14:49 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Kaileen
Ryby se normálně přepravují na velké vzdálenosti a trvá to i několik dní. Vezmi sáček na přepravu ryb (případně jiný pevný igelitový sáček), dej tam 1/3 vody (té z akvárka), pak rybu a zagumičkuj (vzduch tam nechej!!) Pokud se někam stěhuješ, tak v tom novém místě již musíš mít založené nové akva se zaběhlou filtrací atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 13:30 Kaileen – Snad mi někdo odpoví na přepravu rybek
Dobrý den,

chci se zeptat, zda má někdo zkušenosti s přepravou rybek na vzdálenost asi 300 km (z Prahy na Moravu). Mám v akvárku 2 ancitruse, sumečka a 2 tetry. Dohromady pět rybiček, protože zbytek mi umřel nevím na co, ostatní jsou po výměně vody a vyvaření veškerého vybavení akvária v pohodě už skoro měsíc.

Řeším momentálně možnost, že bych rybičky přepravila do místa původního bydliště, ale samozřejmě jim nechci ublížit ani je nijak zbytečně stresovat. Zatím cestu nechystám, úpiue tuto možnost zvažuji. Přesto se chci zeptat, zda je varianta, jak rybám neublížit a dostat je tak daleko bez újmy. Auto mám k dispozici, ovšem nevím, zda je to nejlepší varianta.

Děkuji za případné odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.12.2013 12:36 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: prasan
Vo Vrbove už nemali. Sumce boli minulý rok, synovec sa nevedel vynačudovať, aké majú fúzy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 00:22 - Re: slavko
Kapor ak má vlhko tak je to neuveriteľné,ale vydrží i niekoľko hodinovú prepravu.Slavko oskúšaj menšieho sumca,lahôdka takmer bez kostí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 21:55 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: savan
savan napsal: Pstruh je velmi háklivý na transport bez vody,kapor bez vody vydrží neuveritelne dlho...
Dík, to som potreboval vedieť. Len radšej použijem(e) vedrá dva ;-) Nezvykol som doteraz kupovať iné ako kapre, pstruhy sa ku mne dostali leda tak vypitvané :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 21:23 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: slavko
Nabudúce to skúste v tom istom vedre,ale tentokrát už z vodou ;-) A nezaškodilo by to vedro prekryť nejakou handrou aby nevyskočili.Pstruh je velmi háklivý na transport bez vody,kapor bez vody vydrží neuveritelne dlho,stačí mu mokrá handra alebo noviny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 21:13 - Re: slavko
No to bude v tom,že si niesol kapra a nie pstruhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 21:09 R Muž slavko [1759] - Rostliny – Vianočná preprava
Pichnen to tu.

Žena bola kúpiť ryby pri rybníku. Kúpila zopár pstruhov, priviezla ich vo vedre, bez vody. Cestu prežil len jeden (cca 10 min) a ani ten nie na dlho, a tak chcem poprosiť o radu: ako ich nabudúce previezť, aby prežili? Keď som nosieval kapra v rukách (taške), tak mi to z mesta isto trvalo dlhšie a vždy potom robil deckám radosť vo vani - je to predsa len iná veľkosť ako moje guramy... ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 06:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: threat
Ono teda dost záleží na trati a "přestupech"... smich ...ani výhřevné sáčky nejsou jistotou, v případě tak velké doby a například při současných -4 stupních, které jsou u nás. Bedna dvě hodiny na peróně chladne docela rychle...S ohledem na to, že se ryby přepravovat nesmí, bych i tyto aspekty zapracoval do přepravního plánu.... ano ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:45 threat Re: rriki
Děkuji,chtěl jsem tenhle dotaz napsat do "chovu terčovců"-jelikož jsem chtěl odpověď od někoho jako jsi Ty-zkušeného,bál jsem se,že se sem nikdo z chovatelů terčovců nepodívá.Myslím,že když dotyčný má i ty výhřevné sáčky,tak bude vědět co dělá.Díky moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:36 Muž rriki [818] - CichlidyRe: threat
Hlavně ,aby dotyčný měl s posíláním vlakem zkušenost.Ryby to vydrží bezproblému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:23 threat – Kurýr ČD-terčovci
Chtěl bych si nechat zaslat terčovce kurýrem ČD z druhého konce republiky,ale vlak jede 23 hodin,byl by v tom problém?Jak dlouho vydrží terčovci v sáčku pod kyslíkem?Budou v boxe s přidanýma výhřevnýma sáčkama.Baleni po jednom.Nemá se zasíláním na takovou dobu žádné zkušenosti,raději si vždy zajedu,ale tohle je trochu dál:-).Vím že když se přivážejí importy,tak to taky nějakou dobu trvá,ale netuším,jestli v tom nemají nějaký "fígl"-něco na uklidnění apod.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   20.09.2013 13:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomiino
Tomiino napsal: Ahoj lidicky,chtel bych se zeptat na malou drobnost jak dlouho vydrzi ryby tercovci a skalary prevoz v zakyslik.pytliku a v termoboxu??

Nenakrmené a vysrané ryby i více než dva dny... ;-) ...pokud je pytlík úměrně rybám velký...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 11:21 Muž Tomiino [43]
Ahoj lidicky,chtel bych se zeptat na malou drobnost jak dlouho vydrzi ryby tercovci a skalary prevoz v zakyslik.pytliku a v termoboxu??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 04:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
prasan napsal: Keď teraz tak rozmýšľam tak aj nedávno kolega niečo spomenul,vraj mu takto pri prevoze s tabletou padli ryby.No bolo aj riadne horúco a držal to dosť dlho v aute.

Tak neexistenci termoboxu nepředpokládám. Samozřejmě, že nejen ryby by v těch vedrech, co byla, padly. Jel jsem v pondělí a to se teprve ohřívalo... smich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 22:52 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
byli v termoboxu? i s tabletama je vysoká teplota smrtelná. a v tomhle počasí stačí v tom sáčku poměrně málo na uvaření
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 22:44 - Re: LiborSprysl
Keď teraz tak rozmýšľam tak aj nedávno kolega niečo spomenul,vraj mu takto pri prevoze s tabletou padli ryby.No bolo aj riadne horúco a držal to dosť dlho v aute.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 22:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomiino
Tomiino napsal: Ahoj lidi poradi mi nekdo co se to stalo?kupoval jsem na jiznimorave skalary.Chovali dosel vzduch tak do pytliku dal nejake kyslikove tablety a z kompresoru vzduch.Rikal ze to takle uz posilal.Odjeli jsem neco malo po 12 hod.a pred 16 hodinou doma v Plzni jsem otevrel bednu a vsechny ryby v kazdem pytliky byli mrtve.vsude plavaly male castecky asi z tablety...teplota nebyla velka...vi to nekdo?

To je zajímavé...Před pár lety jsme balili na obchodě lidem ryby s tabletou, a všechno fungovalo bez problémů. Nebyly české...ty tablety. Už si nepamatuji značku...
Nedávno mi kolega balil ryby a dal tabletu...ryby padly také velmi brzo... tableta byla česká...
No určitě není-li nějaká jiná chyba na vaší straně, pak by to stálo za prozkoumání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 21:55 - Re: Tomiino
Oxy tabs som osobne ešte nepoužil.No tvoju otázku by som smeroval na predajcu a minimálne sa dojednal na čiastočnej náhrade.Ak to tak už posielal,mal by to mať aj odskúšané a pre ryby 4 či 5 hod. nemôže byť problém.Aká bola teplota po príchode domov?Dalšia možnosť je otrava.(no nie s tabliet) ak nepoužil aktívne uhlie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 21:45 Muž Tomiino [43]
Ahoj lidi poradi mi nekdo co se to stalo?kupoval jsem na jiznimorave skalary.Chovali dosel vzduch tak do pytliku dal nejake kyslikove tablety a z kompresoru vzduch.Rikal ze to takle uz posilal.Odjeli jsem neco malo po 12 hod.a pred 16 hodinou doma v Plzni jsem otevrel bednu a vsechny ryby v kazdem pytliky byli mrtve.vsude plavaly male castecky asi z tablety...teplota nebyla velka...vi to nekdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 08:34 -
Pri optimálnej teplote s použitím aktívneho uhlia, nie je problém napríklad Ancistrus aj 10 hodín úplne v pohode.A zdôrazním tú TEPLOTU,pretože aj s použitím oxy tabs ak sa sáček prehreje sú ryby v čudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.06.2013 08:00 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
slušný obchod má flašku s kyslíkem a rádi vám ho napustí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 07:36 Žena sonetka [136] - Živorodky
údajně se pro přepravu choulostivých ryb používá tohle :
www.jbl.de/…
tak snad to pomůže ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 07:04 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
hlavně je dát pod kyslík. bez něho to problém bude nebo aspoň komplikace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 06:42 - Re: Kaplan007
Dostatok vody a hlavne vzduchu v sáčku + aktívne uhlie a v pohode vydržia.Nezabudnúť na termobox.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 06:40 Muž Kaplan007 [51]
Nebude problém s přepravou 20ks malých galaxy v klasickém pytlíku cca 8-9 hodin (čas odlovu do vypuštění) vlakem? Samozřejmě v termoboxu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2013 13:06 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Tak já jsem tento výkend přepravoval ryby. Vzal jsem termobox, klasické pytlíky 30x20cm, do každého tak 0,5-0,7l vody a deset mladých dánií. Vzduchu jsem tam nafoukal klasickým kompresorkem k rybyčkám. Poměr mohl být 30-40% vody, zbytek vzduch. Před převozem jsem den nekrmil. Rybky jsem odlovil ve čtvrtek tak v pět hodin odpoledne a do nové nádrže dával ve čtyři odpoledne druhý den. Přežily všechny. Celkem 16 dánií, asi 10 pavích ok a pět krevetek. Celkem čtyři pytlíky. V autě ryby najezdili asi 350km. Přes noc jsem termobox otevřel a víko položil nedoléhaj nahoru aby se jim tam dostalo teplo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2013 11:26 Žena vondr001 [674] Re: Tomáš55
Ve zverimexu se dají koupit tablety, které postupně uvolnují kyslík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 10:42 Tomáš55 Re: Cosmogagy
Rýb tam bude asi max. 8 ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2013 10:41 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
Jen upozorním že většina prodejců na burzách nemá kyslíkovou bombu, takže na nafoukání kyslíku bych nespoléhal. (vycházím z brněnské a kroměřížské burzy)

Pokud se ale dá do pytlíku rozumné množství ryb, vydrží tam 4 hodiny bez jakýchkoliv problémů i bez kyslíku, jen s fouklým vzduchem pusou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 10:36 Tomáš55 Re: lojzalojzovic
Ďakujem. ;-) Urobím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.04.2013 10:34 Muž lojzalojzovic [327] Re: Tomáš55
nechej si na te vystave nafoukat do toho sacku s rybama kyslik, termobox mit musis, dej do neho nejake ohrivatko - napr. pet flasku s teplou vodou (neprehnat at se ti ryby neuvari)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.04.2013 10:28 Muž DrChila [243] Re: Tomáš55
zalezi kolik jich tam bude kolik vody tam bude jaky sacky to budou a jak velky to sou ryby a jaky ryby to budou. Ja mel tetry fantom 25ks cca v 3litrech 2hodiny nafouknuty to bylo O2 a sem rad ze to prezili nevypadali na to. 6xSekavec to sami meli a byli absolutne v pohode. Gibiceps 3ks v litru a myslel sem ze jsem vyhodil penie zbytecne ale rozdejchali to. Ale existuji vzduchovaci moturky do zapalovani nebo i bateriove. Pokud udrzis teplotu stejnou vody a budes mit kompresor a zamezis vyliti vody tak mas vyhrano a nebo 50l barel hod do auta s vodou s 30stupnu zabal to a nez tam dojedete trosku to vystydne prikurtovat to a ten kompresor. Ale delaj i breafing bag nebo tak neco a to sou pytliky co propoustej vzduch ale vodu ne z takovy membrany takze voda se normalne okyslicuje i pres sacek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.04.2013 10:16 Muž snehulda007 [850] Re: Tomáš55
Pod kyslíkem vpohodě,pozor na prochladnutí,chce to termobox.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 10:09 Tomáš55 – Ako dlho vydržia ryby v sáčku?
Ahoj, chcem sa Vás opýtať, ako dlho vydržia ryby v sáčku, pretože pojdem do Košíc na výstavu a nejaké tie rybičky si kúpim, ale v sáčku budú minimálne 4 hodiny, vydržia to? Ďakujem Vám veľmi pekne za rady vopred. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 21:09 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
A nejlépe s pytlíkem smich Končím už na to nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 21:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: hardy
Pro jednu přepravu ano. Ale pokud si pro ryby jezdíš 200 i víc kiláků, autem či vlakem, a nebo pokud si jezdíš 100 kiláků pro mražené krmení, tak je lepší vyřešit to už opravdovou termotaškou nebo termoboxem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 20:53 Muž hardy [45] Re: Deathbull
ja myslim ze pro jednu prepravu staci co jsem posilal musi to bejt taky izolovany nakym polysterenem takze myslim ze to bude vyhovovat jak uz tu psalo vic lidi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 20:44 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: invalida
Krmil jsem nebyl čas na hledání nejlevnějšího odkazu ;-)

Co se týče koblasy tak je má po 21,60 což mi přijde více než ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.01.2013 20:34 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: host
To je pravda. Já u Koblasy koupil velice šikovnou termotašku. Vypadá velmi dobře a dobře také slouží. Vozím v ní tedy především mražené žrádlo z burzy, ale i jinak mi velice vyhovuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 20:17 host Re: invalida
Ale pravěk nemusí být, stačí objednat třeba u Koblasy:
www.koblasa.cz/… ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 19:54 S Muž invalida [3881] Re: Deathbull
No píšeš do 25 korun odkaz za 35 a u nás v krámě pytlíky nemaj....takže i pravěk je možnej myslím stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.01.2013 19:33 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
V dnešní době levných thermo pytlíků je těžká petka co celkem rychle vychladne poněkud pravěk.

www.akvarista.cz/…

Dá se sehnat bez problémů do 25 kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 19:31 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: hardy
Ano. Dá se to vyplnit zmačkanýma novinama a v případě dlouhé cesty do opačného rohu toho boxu dát např.petku s horkou vodou. Ale tak, aby se nedotýkala sáčku s rybkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 18:54 Muž Yirka [9126] Re: hardy
To je určitě vhodné. Navíc, pokud by to bylo na opravdu dlouhou dobu, dá se tam dát nějaké tepelné médium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 16:46 Muž hardy [45] Re: malyLibor
neco takoveho www.melichar.cz/… je to myslis vhodny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 16:43 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: hardy
To asi ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 16:39 Muž hardy [45] Re: malyLibor
Mam takovou tu termoplastovou lednicku jak se do ni davaj ty namrazene kazety a udrzuje to chlad tak by to melo udrzet i teplo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 16:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: hardy
Pokud ho vycpeš zmačkanýma novinama, tak téměř ideální. A dobré jsou i různé termotašky. Udrží ti rybky ve správné teplotě delšídobu. Ale termobox je prostě ideální řešení za pár kaček.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12314x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4618-zasilani-a-preprava-ryb?od=251