Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zasílání a přeprava ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Zasílání a přeprava ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 17:59 Muž GAGAL [452] - Halančíci
:-D :-D pozdě smajlíku. "" Už o tom tady celou půůlhodinu hovořííme. "" hrdobče ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 17:56 :-)
Rolandmynar: ...Jinak rybky potřebují jen kyslík a pokud nevíš, jak dlouho přesně budou v sáčcích, je ten kyslík opravdu lepší než jenom vzduch v sáčku...
S jednou výjimkou - pokud nepoužijete speciální membránové přepravní sáčky. Ty je lepší naplnit vzduchem. :-)

Druhou vyjímkou je přeprava labirintek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 17:38 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Dík za info. Sorex mne nenapadl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 17:35 Sidonius
Ahoj, Gagale! :-)
Mrkni do obchodu k Pavlovi nebo kontaktuj Sorexe. (Já je nepotřebuji, takže nemám přehled...)
A s těmi čichavci, samozřejmě, souhlas! ano (Dík za upozornění! ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 17:27 Muž GAGAL [452] - Halančíci
JJ Side jen tak náhodou nevíš kde je koupit?? Máš na mysli ty Kordon Breathing Bag . Nebo už je zase něco jiného na trhu. Ještě k tomu kyslíku u labyrintek bych to taky moc nepřeháněl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 17:19 Sidonius
Rolandmynar: ...Jinak rybky potřebují jen kyslík a pokud nevíš, jak dlouho přesně budou v sáčcích, je ten kyslík opravdu lepší než jenom vzduch v sáčku...
S jednou výjimkou - pokud nepoužijete speciální membránové přepravní sáčky. Ty je lepší naplnit vzduchem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 15:54 rolandmynar
stehoval jsem akva 400 km, autem, v obycejnych akva saccich. Zadne specialni metody jsem nepouzil, jen jsem je vsechny dal do jednoho kyble, pro vetsi stalost teploty. Dokonce jsem do nich "chytre" dal rostliny, ale az behem cesty mi doslo, ze jsou vlastne v seru az skoro tme, takze rostliny asi moc nepomuzou :) Umrti zadne (pancernicci, zivorodky, krevetky, ancik, dania).
Bylo to vcetne stehovani akva, takze pred a po ceste byly jeste dohromady cca 12 hod v kyblu...
Filtr zvlast v sacku castecne napustenem vodou.



Jj, rybičky jsou velmi odolné. Nesmí se aspoň den předtím nakrmit a potřebují stálou teplotu, a na to je ideální ten termobox. Dá se vyrobit za cca 10 min a náklady jsou tak asi 100,- kč. Pokud ho nekoupíš za cca 80-100,- kč.
Jinak rybky potřebují jen kyslík a pokud nevíš, jak dlouho přesně budou v sáčcích, je ten kyslík opravdu lepší než jenom vzduch v sáčku. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2007 14:19 Muž PT [89]
stehoval jsem akva 400 km, autem, v obycejnych akva saccich. Zadne specialni metody jsem nepouzil, jen jsem je vsechny dal do jednoho kyble, pro vetsi stalost teploty. Dokonce jsem do nich "chytre" dal rostliny, ale az behem cesty mi doslo, ze jsou vlastne v seru az skoro tme, takze rostliny asi moc nepomuzou :) Umrti zadne (pancernicci, zivorodky, krevetky, ancik, dania).
Bylo to vcetne stehovani akva, takze pred a po ceste byly jeste dohromady cca 12 hod v kyblu...
Filtr zvlast v sacku castecne napustenem vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 14:10 Žena Voloďka [59] - Tetry
Jestli myslíš jen tak (né objednané z obchodu), tak je to asi taky dle počasí. Já jsem se stěhovala v létě (cca 26stupňů) z Náchoda do Varnsdorfu což je 200km. Vezla jsem autem sebou tetry, parmičky, ancistruse, a mřenky. Asi 30rybek. Hned po cestě mi umřela jedna parmička mechová a jedna černopruhá. Asi do týdne ještě jedna tetra ozdobná. Pak už nic... Závisí to na tom jaký je přístup. Jestli to dáš jen do pytliku či do kyble a jedeš ve vedru v autě, tak je to přeci jen větší stresování než když se to dá do spešl bedínky na ryby se vzduchováním a stálou teplotou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 14:06 rolandmynar
Jakým způsobem byly zaopatřené? asi nebyli jen tak v pytliku,ne?



Byly v pytlících, napuštěných kyslíkem a v termoboxu (polystyrénová krabice kvůli stálosti teploty).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 14:04 shifty21
Jakým způsobem byly zaopatřené? asi nebyli jen tak v pytliku,ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2007 14:03 rolandmynar
jak dlouhý převoz vydrží průměrně rybka ze zverexu? jaké máte zkušenosti případně časové rekordy. Dá se v pytlíku převézt přes celou ČR? (např...)


Rybky mi posílali ve 14:00 a přišly druhý den v 5:00 ráno a úplně fit. tj. 15 hodin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 14:01 shifty21 – jak dlouhý převoz vydrží průměrně rybka
jak dlouhý převoz vydrží průměrně rybka ze zverexu? jaké máte zkušenosti případně časové rekordy. Dá se v pytlíku převézt přes celou ČR? (např...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.11.2007 04:19 Muž Přéma [23] - Amerika
Hlavně tu ledničku nezapínej... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 22:57 miro03
pokial su skaláre velké tak ich daj po jednom do dvojitého pytlíku. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 22:34 rolandmynar
Mam treba lednicku (takova na jidlo pro kemping) muzu treba pouzit tuhle? A kolik treba te vody, skalary mam celkem velke, tak predpokladam at jsou celi ve vode, takze spis na stojaka, a krunyrovce na lezaka.



Dej každému druhu tak třetinu igelitky vody, samozřejmě tak aby byly ryby ve vodě :-D a nafoukni to kyslíkem. Ta lednička je dobrá, je provedením jako termobox, jen jestli to tam vejde a hlavně taky to musí být uzavřené!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 22:00 Krenstik
Mam treba lednicku (takova na jidlo pro kemping) muzu treba pouzit tuhle? A kolik treba te vody, skalary mam celkem velke, tak predpokladam at jsou celi ve vode, takze spis na stojaka, a krunyrovce na lezaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2007 13:40 rolandmynar
Pokud nemáš k dispozici velký termobox, slep si ho z několika tabulí polystyrenu, dej rybky do igelitek (předpolkádám, že to jsou všechno větší kusy, tak je dej po druzích zvlášť), kde jim nafoukáš kyslík (nepotřebují moc vody ale vzduchu (kyslíku)), zavázej, dej do termoboxu a jeď. Vydrží velmi dlouho (v pohodě 2 dny) a při stabilní teplotě. Přeju mnoho štěstí. Většina firem používá taky antistres.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2007 09:00 Muž Přéma [23] - Amerika
Převážel jsem 10 skalárek v jednom pytlíku cca 16 hodin,2 pytlíky v sobě,nafouknout O2 a pytlík jsem měl v papírové ,,base,, od piva,ktera byla vystlána dekou .... :) -maskování před celníkama.Celou dobu byly v autě za sedačkama,aby měly teplo (22 st.C ),jen na hranice jsem je dal do kufru... hop hop a všechno OK. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 07:51 Muž wayn [79]
Zas tak velkou radost z těch bublin mít nebudou, naopak je můžou stresovat. A taky nastává problém, že pytlíky nejsou vodotěsně uzavřeny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 06:46 Muž bigboban [19] – Vzduch
Jen přidám radu. Pokud to všechno pojede autem tak je možnost vzít měnič z 12 na 230V a na to páchnout klidně i několik vzduchovačů-bublačů. Žere to pár W takže to pojede v pohodě a rybky budou mít radost z bublinek. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 01:12 Muž Jva [6] – Transport
..... doma to akvarko znova slozit, takze pocitam cca 24-30 hodin. Diky za vsechny rady.

Nedalo by se akvárko připravit dopředu? Po 30 hodinách v igelitovém pytlíku přendat do nově založeného akvária....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2007 23:46 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
jj těch 30 hodin zmáknou,dej je to vice pytliků,každej druh zvlášt a ancáky každýho extra...termobox a 24 hodin před cestou nekrmit,aby si nekadily do pytlů a nemuseli to žrát...jinak jak piše miro,fouknout jim kyslik a vše bude ok,držim palce! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 23:29 miro03
existuju a predávaju sa polisterenové boxy,tie dobre držia teplotu.Ja ked si prídu po terčovce zo zahraničia tak ich balím do dvojitých pytlov a nafukam kyslík takto cestuju v boxoch i 40 až 60 hodín.Bez problémov.Spoj sa s niekým na blízku kto má kyslíkovu lahev a určite Ti rád pomože,poprípade mu niečo za to zaplat ak bude škrob :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 23:15 Krenstik – Transpor ryb
Chtel bych poradit, mam Takove vetsi akvarko(ziju delsi dobu v zahranici a vracim se zpatky do Cech) a rybicky bych si chtel vzit sebou domu. Problem je ze nevim jak je vubec prevezt, jak je na to pripravit a jetli je to vubec mozne. Mam cca 450 litrove akvarko, v nem 6 skalar, asi 8 Blackmoll a nejake neonky a hlavne dva acitruse( 18 cm dlouhe). Co by jste mi poradili, v cem je prevazet, (chtel bych je vezt v aute kde bude cca 21 stupnu, takze asi sehnat i nejake topeni, jak s kyslikem, jak dlouho pred odjezdem je nekrmit, je nejaky pripravek ktery by snizil stres? Proste vsechno co vas napadne, pojedu autem cca 16 hodin, plus nejake nalozeni a vylozeni, doma to akvarko znova slozit, takze pocitam cca 24-30 hodin. Diky za vsechny rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 16:37 Muž Jammes [72] - Afrika
ryby to vadrží, jen jich nedávej moc do sáčku a teď v zimě pozor na teplotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 16:30 Ivanovič
myslím jako v tom obchodě kde chodím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 16:29 Ivanovič
Ahoj tady mají omezený počet druhů ryb,mohl bych zajet do centra je to max. hodina cesty vydrží to rybky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2007 12:44 Muž Přéma [23] - Amerika
Díky.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2007 18:38 miro03
suhlas s jammesom.I ja takto transportujem terčovce i skaláre a bezproblémov.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2007 17:02 Muž Jammes [72] - Afrika
s převozem si nedělěj starosti, termobox a sáčky fouknutý kyslíkem a ryby vydržej 48 hodin, a den předem jim nedávej nic žrát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2007 16:52 Muž Přéma [23] - Amerika – Převoz ryb na větší vzdálenosti
Zdravím všechny,chci se zeptat,jestli někdo má zkušenosti s převozem ryb na cca 1000 km?
Konkrétně skaláry,vím,že jsou na převoz náchylné.
Zajímalo by mě,jestli jim třeba do té vody nemám přidat nějaký antistresový prostředek?
Předem díky za rady... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2007 11:56 jurek redmaus
Tři hodiny jsou v pohodě.Já je připravuju už den před burzou a nemám problém.Jde jen o to,aby neprochladly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2007 11:21 redmaus
Jak přepravujete ryby, aby vydrželi tak 2-3 hodiny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 11:54 Snow_Man – Profi transport
Tak jsem vyzistil od mojí mamky, která pracuje na dráze, že je u nás jeden chovatel a ten rybky posílá a nechá si je posílat ve velkém množství. Jsou pry v nějakých plastových boxech v polystyrenových krabicích, žádné vzduchování ale na místo určení jdou prý max. 24hod. X-)
Hned ho musím kontaktovat co má za druhy.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2006 22:02 jardik.cardik – hmmm
to je v poho takove rybky no ja chtel taky pandy a koupil jsem si zelenačky pandy jsou moc hezke
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2006 21:33 Snow_Man – tatar
ty jo já píšu jak tatar fakt asi únava smich ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2006 21:32 Snow_Man – rybky
Tak chtěl bych Ancistruse a žovorodku ostrotlamou ahodně se mi líbí pancéřníček panda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2006 20:57 langosh – -
Přečtěte si tady www.akvarko.cz/…
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2006 20:33 jardik.cardik – co???
a co budes mit za rybicky???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2006 20:30 jardik.cardik – afrika import
50km to je nic ale import treba z afriky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2006 20:29 jardik.cardik – ice box
jn je to stejne jak polistirenova krabice no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2006 20:28 Snow_Man – pohoda
Tak to je 50 kilásků z prahy pohoda.... To je dobrej nápad ten ICE box palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2006 20:18 jardik.cardik – transport
ahoj ja vezl rybky asi 100km v pytliku ale pytliky byly položeny v ice boxu to aby se udržela teplota v sačcích a navíc aby meli rybky tmu a parada pul hodky jsem sacky ponořil do akva a otevrel kolicky jsem to chytnul a co 5min.daval hrníček akva vody a super nic neleklo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2006 20:14 Snow_Man – Transport rybek
Zdravíčko. Vzhledem k tomu že jsem z malého města,kde už máme pouze jednu akvaristiku a tam nejsou ochotni rybky objednat, tak by mě zajímalo, jak dlouho rybka vydrží transport v pytlíku?? Popřípadě nejlepší způsob dopravy. Je vůbec něco jiného než pytlík??
Díky za fundovanou odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2006 19:48 Muž Lisak [3] – ryby
Jsou to panceřníčci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2006 19:44 GAGAL – .
To je fakt. Úplně jsem na to zapoměl. ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2006 19:42 blek – achtung!
labirintky bez kyslíku!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2006 19:22 GAGAL – .
Ještě je důležité ryby předem den nekrmit. Na 6 hodin kyslík dávat nemusíš. Záleží taky na velikosti ryb. Pokud jsou velké tak 1 ¼ litru vody stačit nebude. Pokud máš ale strach tak můžeš dát do sáčku kyslíkovou tabletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2006 18:09 Muž Lisak [3] – přeprava ryb
Autem to mám 250km, raději zaplatím nějakou službu. S tím kyslíkem to bude problém nemám bombu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [12] 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12314x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4618-zasilani-a-preprava-ryb?od=551