Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zasílání a přeprava ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Zasílání a přeprava ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2015 16:06 - Re: roy
Robievam to obdobne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2015 15:52 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: visek
ja som box kupoval v metre(makro). používajú to na prepravu čerstvých(mŕtvych)chladených rýb v ľade
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 18:20 Muž visek [75] - Tetry
JE TO HEZKY
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.10.2015 13:44 Muž patamatix [408]
Fotka k příspěvku Viz foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 13:43 R Muž romant [27987] Re: visek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.10.2015 13:41 Muž roy [18] – termobox
Fotka k příspěvku Vyrobit si doma za par kacek :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2015 13:41 Muž patamatix [408] Re: visek
Vyrob si ho sám ;-) Já jsem vzal krabici z práce a vystlal jsem ho polystyrénem a nestálo to nic :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 13:24 Muž visek [75] - Tetry
kde se da sehnat polystyrenovy box?dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2015 18:46 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – Ostrava -Praha
Nejede někdo z Ostravy do Prahy? Potřeboval bych přepravit ryby?Co nejdříve.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2015 20:21 zvedavka Re: Janek
Buď úplně v klidu, v sáčku a pokud je zima, tak pod bundou -- vydrží.
Dobrým řešením pro menší rybky je i pet lahev (a tu do batohu). Rybky tak vydrží i několik hodin zcela bez úhony.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 20:14 Muž patamatix [408] Re: Janek
Nic nezkazíš termoboxem. Já vzal krabici,tu vystlal ze všech stran polystyrénem,sáček dal dovnitř,zavřel a ryby jsou v klidu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2015 13:38 Muž RBeil [174] Re: Janek
I dvě... Já vozím ryby z Ostravské burzy domů do Opavy a cesta mi trvá tak hodinu a půl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2015 13:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Janek
Pokud mají na prodejně kyslík a zajistíš jim adekvátní teplotu, vydrží v sáčku i přes 24 hodin bez problémů. Ale i bez kyslíku pár hodin není problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 13:33 Muž Janek [6] - Labyrintky – Re: lojzalojzovic
vďaka som z Čadce a okolia ... možno bude niečo v žiline mrknem aj tam ak nie pocestujeem si do žiliny inak čo sa týka cestovania ... prežuje tie ryby pol hodinu v sáčku ked sa budem vraciať vlakom domov ? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 18:47 Mitch55 – Důchodcovský termobox
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ruksak, krabice, bublinky - dovnitř pytlík z rybami obalený novinami. 23.1. jsem v JN "netušil", že se pod sněhem mohou také vyskytovat dlažební kostky... válel jsem se tam jako kdybych vyhrál 1. ve Sportce! Odbahnil sebe, mopeda a jel. Guppky? V naprosté pohodě, ale rodí z té aviatiky nadměrně dodnes. Ancíky jsem ze sáčku nemohl dostat, jak se přicucli. smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 14:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Pepan
Ja si posledne slepil izolepou z odrezku polystyrenu krabicku, mrzlo a jel jsem MHD pres celou Prahu. Naprosto v pohode. Krabicka des a hruza, jak byla tou izolepou postahovana a jak jsem tam ryby jeste zalepil vickem z dalsiho kousku, at je to cele bez skvir, ale ucel sveti prostredky :-) . Akorat mi museli pylik nafouknout uz uvnitr te parady, pac to nebylo az tak velke, tak at se to vejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 08:17 Koště
To s tím sáčkem pod bundu potvrzuji. Má to další výhody :) Jednou jsem jel pro ryby bez auta, byl mráz, dal jsem je pod bundu, držel je rukou uvnitř a v MHD mě ještě lidi pouštěli sednout, že přece s rukou v sádře nebudu stát :) Můj útrpný výraz to ještě doplňoval, jak mě braly křeče do prstů po půl hodině pevného držení sáčku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 08:02 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Pepan
Když to na burzách vidím, jak lidi ryby nosí ven, tak mi někdy rostou facky na rukou... Je pod nulou a oni si to štrádujou s pytlíkem v ruce, ještě s tím za chůze pěkně houpají, to je na ránu. A pak se diví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 06:32 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: romant
To jo, někdy se ale nevejdou. Ale pořád je i jiná varianta - zabalit sáček s rybami do několika vrstev papíru. Ten slouží jako tepelný izolant. Sice taky nevzhledné, ale funkční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 06:17 R Muž romant [27987] Re: Pepan
Stará dobrá rada, pod bundu se sáčkem. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 06:11 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Můj kamarád má malou prodejnu a tohle řeší každou zimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2015 06:10 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Marcel
Naučte se přepravovat ryby v termoboxu. Sám chodím třeba na burzu s archaickou přenosnou polystyrénovou ledničkou. Sice už není příliš vzhledná, ale přepravoval jsem i dost choulostivé ryby a ten převoz zvládly bez problémů. Nedojde tam k podchlazení, přehřátí a šokům z opakované změny intenzity světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2015 04:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Marcel
Pokud jste ty červené nesl pod vlivem slunečního záření bez dostatečného obalu, pak je možné že skáply, zatímco obecné to vydržely... Vyprávěl mi kolega o reklamaci takových neonek v jistém nákupním centru ... "No teď jsem je tu koupil a koukejte za dvacet minut jsou všechny neonky v pánu." ... A pak z něj vylezlo, že těch dvacet minut tlachal s někým na parkovišti před obchodem a neonky měl pořád v ruce. Tenkrát bylo docela hluboko pod nulou.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 20:52 Muž patamatix [408] Re: Marcel
No,nějkou rybu jsem už přepravil,ale nikdy mě žádná neumřela jen po převozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 20:42 Muž TomasV [5] - vybrané druhy ryb a rostlinRe: Marcel
Myslím, že něco bylo špatně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 20:38 Marcel – Úhyn neonek
Dobrý den, mám dotaz. Je možné, aby mi uhynulo všech deset neonek červených po dvacetiminutové cestě? Na dotaz v obchodě mi odpověděli, že se to u neonek stává. Ostatní rybičky byly v pořádku. Měl jsem ještě neonky obecné z jiné prodejny a ty vše zvládly. Děkuji za objasnění.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 16:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: volhpe1
volhpe1 napsal: Jak který druh klidně i 2 - 3 dny, pokud je kvalitní obal a dobře zabezpečený proti protržení a vypuštění vzduchové kapsy. Přepravují se tak i po celé Evropě X-)
A také z Asie, Afriky a Ameriky...nevím moc-li z Austrálie... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 18:52 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: jamajcan
Jak který druh klidně i 2 - 3 dny, pokud je kvalitní obal a dobře zabezpečený proti protržení a vypuštění vzduchové kapsy. Přepravují se tak i po celé Evropě X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2014 16:09 jamajcan Re: patamatix
To se ptáš nějakého automatu?Nebo otázka měla znít: Dobrý den,může mi někdo poradit,jak dlouho vydrží ryby v pytlíku,napuštěného kyslíkem?Předem děkuji za odpovědi. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 14:40 Muž patamatix [408]
Jak dlouho vydrzi ryby v pytliku s kyslikem,bez nejakych nasledku?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.08.2014 20:46 Muž patamatix [408]
Pro mě by byl už zážitek se do Švédska dostat :). Ryby bych koupil doma :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 20:44 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: RadekH1
Určite áno
www.koblasa.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 18:22 Muž RadekH1 [129]
Jen takovy dotaz. Neprodavaj se nahodou nejaky kyslikovy tablety?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 15:45 jamajcan
V jižních zemích,jako je Švádsko,je určitě tepleji :) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 15:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Bych ty letní teploty při pohledu z okna bral dost s rezervou... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 15:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
Kyslik ma oproti vzduchu jedinou vyhodu, ze ho staci mnohem mene, coz je sice v profi praxi dost dulezita vec, ale pro nekoho, kdo si muze dovolit dat do kufru poradne velkou krabici s poradnym sackem kvuli par cudlam, pripadne ho cestou jeste vyvetrat (a to jeste pri letnich teplotach), vec celkem nepodstatna ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 15:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Designer napsal: Pokud se chce do sacku vzduch, sacek se nicim nafukovat nemusi, staci kdyz je dost dlouhy a sikovne se uzavre i se vzduchem ;-) . Nakonec takhle nosim rostliny, sacky jsou baculate i bez nafukovani, ovsem v tomhle pripade funguji proti pomackani rostlin, jak je pak nahazu do igelitky :) .
Ten dotaz je docela dost velká taškařice...souhlasím spíš s tím, že pořídit je tu, je menší problém, než je vézt "zadara" ze Švédska...
Zabalíš-li sumce a neonky do jednoho pytlíku tvým způsobem...tak chci vidět, co za bláto dovezeš ze Švédska... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 10:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: rriki
Pokud se chce do sacku vzduch, sacek se nicim nafukovat nemusi, staci kdyz je dost dlouhy a sikovne se uzavre i se vzduchem ;-) . Nakonec takhle nosim rostliny, sacky jsou baculate i bez nafukovani, ovsem v tomhle pripade funguji proti pomackani rostlin, jak je pak nahazu do igelitky :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 09:13 Žena niky [13] Re: lapi
je mi jasne, ze je koupim i u nas.Odvezla bych si je zadara ;-) Jeste uvidim, diky za reakce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 09:04 lapi
ty to rybky koupíš i u nás, a nemusíš stresovat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 08:09 radim Re: niky
nezapomeň na nějakou polystyrenovou krabici, ať jim nekolísá teplota :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 08:05 Muž rriki [818] - CichlidyRe: niky
Otíky si kup u nás ,cena o proti Švédsku bude zlomková a modrý neonky se taky dají sehnat,ale 10 ryb dej do dvou sáčků a přežijí to i bez kyslíku, nenafukovat ústy,ale přes motůrek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 00:08 Žena niky [13] Re: rriki
nevim jiste jestli bude kyslik k dispozici :( Co kdyby se jim menila cast vody pravidelne za cerstvou, rekneme, mirne odstatou??S temito rybkami opravdu zkusenost nemam, kdyby to byly bojovnice nebylo by co resit stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2014 19:58 R Muž romant [27987] Re: niky
Jenom bych kolegu doplnil, že vhodný je ty ryby přepravovat několik dní nekrmený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2014 19:56 Muž rriki [818] - CichlidyRe: niky
Proč????Jak jinak by naši importéři fungovali.Dva sáčky ,ryby pod kyslík a hurá do ČR. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 18:40 Žena niky [13] – prevoz neonek
zdravim, mam moznost si dovest neonky modre cca 10ks a 5 ks otiku. Bohuzel cesta je cca 16hodin (Svedsko - CR). Osobne se priklanim k nazoru ze cestu nezvladnou . Nejake zkusenosti???? Omluvte prosim nepritomnost hacku a carek, klavesnice je nema :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 10:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: Heimdall
Jeníku je vidět, že už mne znáš dost dobře... ;-)
Martine z Prahy na Moravu za tři hodiny, to možná vlakem, pokud zrovna nespadne most, nebo nevykolejí... Myslím, že moc často nepřekonáváte 300 km autem, protože vaše domněnka, že je to cesta na tři hodiny, ta je při současné dopravní situaci u nás víc než absurdní!!! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.05.2014 08:16 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Heimdall
Ano, formulace nebyla úplně správná, to přiznávám. Příště budu vysvětlovat tak, aby to nebylo matoucí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.05.2014 08:13 R Muž Silent [5949] Re: MartinHorák
Já si myslím, že Libora nastartovala špatná formulace tvé odpovědi. Začal jsi totiž slovy "Ryby se normálně přepravují na velké vzdálenosti a trvá to i několik dní." a hned jsi pokračoval tím co má udělat ne přepravu ryb která bude trvat jen několik málo hodin. Pro amatéra a nebo člověka který ryby nikdy neposílal je to matoucí a z té odpovědi si vyvodí že i když pošle ryby třeba na druhý konec Evropy stačí přilít vodu z akvárka, dát ryby, v lepším případě pytlík pusou dofouknout a zagumičkovat. Chybělo tam vysvětlení. Tímto nechci dělat Liborovi advokáta a třeba to myslel jinak :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 07:41 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: LiborSprysl
Ale já nepsal, že ryby se na velké vzdálenosti přepravují tím, že se nalijí i s vodou z akvárka a jen tak hodí do pytlíku, nevím proč tak negativní reakce tone
Jen jsem chtěl dotyčné dát najevo, že se toho nemusí bát. A další postup jsem jí napsal a ten je správný. Ano, mohl jsem ještě připsat, že ancistruse dát zvlášt, to ano. Ale ona dáma necestuje na druhý konce světa, ale z Prahy na Moravu. To jsou 3 hodiny cesty autem, ne 5, ne 10. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12315x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4618-zasilani-a-preprava-ryb?od=201