Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 14:54 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Lombas
Oni se namnoží. Hlavně potřebuješ samce i samičku.
Dno: Jaký písek? Zrnitost.
Rostliny: Rozhodně přidat rostlin. Takové rychle rostoucí, jako egeria densa, ceratophyllum by byla dobrá volba
Pozadí: Záleží na tobě. Rozhodně nedávat vnitřní 3D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 14:52 Lombas Re: Heimdall
A kolik může být těch krevetek? a máte nějakou radu nebo doporučení ohledně dna, rostlin, pozadí atd?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2014 14:50 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Lombas
1) Akvárium je dosti malé
2) Oddělat umělé rostlinky a nahradit je živými
3) Přidej foto rostliny(takhle se to dá těžce odhadnout)
4) Oddělat vzduchovací kamínek a přidat filtr
5) Red cherry je dobrá volba, ale asi jediná. Popř. bettu
6) Neonky určitě dám zpět do akvaristiky popř. někomu darovat. Je to hejnová rybka, která potřebuje delší akvárium. Já bych ji do akvária menšího než 50 litrů nedal.

EDIT: Koukám, že Heimdall byl trošku rychlejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 14:49 R Muž Silent [5949] Re: Lombas
Do takto malé nádrže neonky v žádném případě nepatří. Nech tam jen krevety, protože ryby a to jakékoli by se tam akorát trápily.
Edit: nevidím ani zmínku o filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 14:47 Lombas – Rada a názor na zarybnění
Ahoj, potřebuju radu nebo aspoň názor nějakého zkušenějšího akvaristy než jsem já. Na začátek se pokusím popsat situaci akvária.
1) Akvárium je malé -6 litrů rozměry délka: 25cm šířka je: 15 a výška: 25 cm
2)Dno je písčité-v něm je jedna živá rostlinka (bohužel nevím jaká) má dlouhé šlahouny s listy, co plavou na hladině (listů je cca 5-7)
3) Dále tam jsou 2 umělé rostlinky (jsou vysoké cca 10cm)a umístěné spíše vzadu
4) Pozadí je tm. modrá tapeta nalepená na vnější straně akvária
5) Dál se tam nachází malý vzduchovací kamínek (vzduchování je zapnuto 24 hod. denně)
6) Konečně se dostávám k závěru....:-D akvárium jsem takhle nechal 3 dny- postupně jsem dodával různé menší kamínky a 2 mušličky zakoupené v obchodě s akvaristikou. Po 3 dnech dnech jsem do akvária vpustil 1 obyvatele: 3 red cherry krevetky o velikosti max 1,5 cm.....když se krevetky asi po týdnu ,,svlékly,, usoudil jsem, že si zvykají na nový domov a snad se jim tam líbí krmím je jednou za 3 dny krmivem pro korýše vypada to jako mala lentilka :-D
7) po 3 týdnech když se krevetky zabydlely umístil jsem do akvária 8 teter neonových....prosím o rady ohledně množství rybek, kombinaci red cherrynek s tetrami plus další rady a připomínky popř. návrhy co a jak pozměnit. Děkuju LOMBAS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.03.2014 14:46 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Tom
Škoda (pro tebe), žes sem nenapsal dřív, než sis ten set koupil. Sám mám na sety svůj názor, dle mého jsou většinou předražené a kdyby sis ekvivalent poskládal sám, tak to budeš mít lepší a za méně peněz, ale to je tvoje věc. A co se týče osádky, rozhodně nejdřív akvárium založ bez ryb. Ryby dej do akvária optimálně nejdřív po měsíci. Z ryb tak razborku thajskou nebo skvrnoocasou (v malém hejnu). Na "větší" ryby rovnou zapomeň.

Projdi si tyhle odkazy:
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 14:40 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Tom
Nějaké hejno razborek? Já bych tam dal spíše jen jeden druh a větší hejno o třeba 10-12ti kouscích. Co taková razbora skvrnoocasá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 14:31 Tom – 23l akva
Ahoj!

vracim se po deseti letech k akvaristice! Poridil jsem si toto 23L akva - www.zoohit.cz/… a poprosil bych o doporuceni, cim akvarium osadit. Chtel bych tam mit zivo, pouze rybky a alespon dva druhy, nenarocne na chov - jedny mensi (1-2cm) a druhe klidne o neco vetsi, mensi pocet, nebo dva druhy nejakych prtavcu. Doporucite mi prosim co nejvic moznosti jak a jakym poctem akva osadit? Kolik malych rybicek se da do takto velkeho akvaria maximalne dat? Dal jsem si zalezet na peknem prostredi, tak bych chtel aby se tam i pekne zilo :-) Nechci krevetky atp.

Diky moc predem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 18:25 amrtin Re: kalakanis
rybicky.net/atlasrostlin/micranthemum_micranthemoides nebo něco z toho rodu,beťák se rád prodírá houštím :-D A pak má rád plovoučky,např. rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2014 18:22 Muž MarekP [812] - MalawiRe: kalakanis
Jinak tady v atlase - rybicky.net/atlasrostlin/hledat/ si můžeš nastavit parametry, které potřebuješ a vyjedou ti vhodné rostliny. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 18:10 kalakanis Re: Designer
A nejaky napad na rostlinky???? ktere jsou docela nenarocne a potrebuji pH vody blizko neutralni oblasti 6,2 - 6,4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 18:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kalakanis
Nevim jak to akvarium vypada, ale zkus se ted zamerit na rostliny, i z tech muzes mit radost, a ac se jich tam moc nevejde, neco urcite ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.03.2014 17:46 R Muž romant [27983] Re: kalakanis
Už nic a na neonky zapomeň, to jsou plavci a ne ryby do mini akva. Tím beťákem je to daný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 17:45 kalakanis – jake ryby k beta
Zdravim vas vsechny!!!
Potrebuju poradit, mam mini akvarko 15 litrove s filtraci a topitkem, v akva mam jednoho samecka beta a chtel bych tam pridat jeste neco. Nemuze nekdo z vas mi poradit jakou rybicku nebo krevetku muzu tam pridat??? Ja osobne premyslim na 2 az 3 neonky!!! dik za odpovedi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 22:23 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: amrtin
Není to podobné :-) Ani skoro trošku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 22:14 amrtin Re: Turbínka
:-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:51 Žena Turbínka [2558] Re: amrtin
Jenže tvoje betty nejsou banda zabijáckejch masochistů jako ten můj. Hold jinej kraj, jinej mrav :) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:41 amrtin Re: Turbínka
Já mám ve dvou akvárkách beťáky společně s šerrynami a v pohodě X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:19 amrtin Re: Turbínka
Přesně jako já,akorát že já s nima zásobuju jiný akvárka pivo :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:16 Žena Turbínka [2558] Re: naty
Já když odkaluju u krevet tak vysaju občas malý 3 mm cherryny, vezmu baterku, čumím do toho lavoru s když nějakýho prcka vidím prostě ho fajfkou přelovím zpátky ;-) Stane se, ale není to nějaká katastrofa :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:14 Muž MarekP [812] - MalawiRe: naty
Tak se projedou tobogánem a pak je šupneš zpátky :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:14 naty Re: FrantisekH
Snad jo :-D :) a všem děkuju moc za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:10 naty Re: Turbínka
Já se hlavně bojím že když budu odkalovat dno tak že je "vysaju" a ublížim jim :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2014 20:59 Žena Turbínka [2558] Re: naty
Já novoheterandrie sličné ve 12 l mám, ale jako odchovnu i s krevetkama. Jenže je to odchovna což znamená denní až ob denní údržbu a další věci. Až mi trochu povyrostou, půjdou do nového 64 l příbytku. Neboj se jen krevetek, jsou to ohromně zajímaví a živí tvorečkové a věřím, že tě budou těšit a dělat radost. Až uvidíš svoji první svlečku určitě si je zamiluješ :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2014 20:52 naty Re: FrantisekH
Dobrá :) tak už tam nic jinýho trápit nebudu :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 20:47 naty Re: amrtin
Koukala sem na ty sličenky ale nejsou tu moc k mání co ? to je škoda jaou krásný ale nejspíš se pustím do těch krevetek :) Kdyby tam byly ty krevetky tak šla by tam ještě nějaká ta rybka nebo už ne ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 20:44 amrtin Re: Turbínka
Já chtěl napsat sličenky (Živorodka sličná),ale to bude podobné... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.03.2014 20:41 Žena Turbínka [2558] Re: amrtin
Endlerky bych nedávala do 12 l ani se zavřenýma očima, do 20 to už je jiná, ale těch 12 mi pro ně přijde málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 20:35 amrtin Re: naty
Ale jsou i jiné vhodné rybky,např. endlerky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 20:34 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: naty
Natálko, pro ampulárie to není, dej je rozhodně pryč. Nějaké ty minirazborky by s oběma přivřenýma očima asi šly... pokud se opravdu nechceš pustit do krevetek (vážně by se Ti nezalíbily???). Nějaký rostlinky Ti pošlu, napiš mi ve vzkazu znova adresu, už jí asi nemám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 20:32 amrtin Re: naty
Rasbory jsou dost bázlivé(teda tyhle),ale na halančíky to není malé,jenom vyžadují pouze živou potravu,ale já je jinak neznám(z vlastní zkušenosti).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 19:50 naty Re: amrtin
Ampůlárka půjde pryč určo :) Ty rasbory jsou super ale bojím se aby se tam neschovávali no.. ještě sem koukala na halančíky ale pro ty je to taky malé že ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 19:18 amrtin Re: naty
Rasbora skvrnoocasá je jeden z adeptů,ale akva musí být v každém případě zarostlé!Já jich mám ve 22l dvanáct.A k nim dej klidně ty krevetky.Ampulárky určitě pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:58 naty – Rybka
Ahoj :)
Mám miniakvárium (15l) a měla sem tam běťáka tan ale umřel,bylo mu cca rok a půl.
Teď bych chtěla něco jiného,sice mám akvárko už přes rok ale pořád se v tom tolik nepohybuji jako vy zkušenější :)
Vím že to akvárko je maličké ale krevetky sem brala jako až tu poslední možnost,moc je nemusím :-D Líbilo by se mi hejnko Minirazbor ale stejně je to na ně asi maličké.Kytky tam nemám zatím žádné ale chtěla bych tam růžkatec aby se rybky měli kde schovat,jako dno mám větší oblázky (lépe se to čistí než štěrk) ale jsou svetlé,chtěla bych spíš tmavší.. Mám filtraci i vzduchování,světlo Divina 9W..Šnečky mám ampulárky ale až tam budu mít kytky tak je přestěhuju protože by my to všechno sežrali :-DD zůstanou tam jen levatky :) Poradíte mi prosím nějaký rybky ? Ještě sem chtěla třeba paví očka ale bojim se že by se mi to tam přemnožilo :) Tak co vy na to ? :) nechám si ráda poradit :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: :)
Kdyz nemuzes vetsi akvarko, a chces vic ryb, porid si vic malych a muzes mit v kazdem jednu Betku. Mrkni sem na fotky rybicky.net/nadrze/7104 , jak to dela nekdo, kdo to umi (Semtex, nejak moc casto ho tady ted reagovat nevidam) ;-) . Pochopitelne tech Betek nemusis mit tolik, muzes je mit treba i ve vetsich nadrzich nez v nutnem minimu, dle moznosti, a pak to neni az tolik vody, ale parady je to hromada.

Ovsem cokoli se dela poradne, vzdycky to chce peci, na mesic ci pul roku prestat plest svetry a nebo modelarit se da vzdycky, ale v akvaristice to takhle nejde, musis vzdycky kdyz musis ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:20 amrtin Re: :)
Takže výsledkem je: jeden beťák(až po zajetí akva) a na zajetí co nejvíc rostlinek a šnečky okružáka,případně piskořku.Oba plži se dokáží množit geometrickou řadou,takže opatrně X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:17 amrtin Re: romant
No jo,vzdávám se :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:16 amrtin Re: romant
To je sice správný názor,ale myslim že sme se už přesvědčili tolikrát,že to z různých důvodů nejde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:16 R Muž romant [27983] Re: amrtin
Ty už jseš trochu více votlučenej akvarista, začátečníkovi bych to nedoporučoval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:14 amrtin Re: romant
Tak jasně,neritka je moc velká,já ale clithona dal i do toho miníčka a hlady určitě netrpí,klidně bych do 15l dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.02.2014 19:13 R Muž romant [27983] Re: :)
Osobně bych si to akvo nechal, třeba jako karanténu a pořídil si větší, řekněme nějakou klasiku o objemu 54 litrů(60x30x30cm), ale klidně i více a začal tím. Ono rozdíly v prostoru nejsou až zase tak velký, ale každej litr je dobrej a pro začátečníka obzvlášť. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:09 amrtin Re: :)
Do takhle malýho akva opravdu ne,maximálně krevetky,ale i ty bude beťák redukovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:06 :) Re: amrtin
A jiné rybičky k beťákovy tedy už ne :) Jsem začátečník a opravdu tomu ještě moc nerozumím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.02.2014 19:04 R Muž romant [27983] Re: amrtin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 18:59 Muž MarekP [812] - MalawiRe: :)
Hlavně žádného "sumečka" do tak malého akvária. ;-) Jednoho Beťáka bych tam nechal (víc ryb ne) a na řasu bych pořídil nějakého plže. 15 litrů je opravdu málo, takže na víc ryb určitě ne. A co se týká toho světla, tak kvůli rybě tam potřeba není, pokud akvárium nebude stát permanentně ve tmě. Ale počítej s tím, že rostliny tam bez světla moc neporostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2014 18:56 Žena Turbínka [2558] Re: amrtin
Neritinu bych tam nedávala, v tak malém objemu nenajde dlouhodobě dostatek potravy. Spíš nepřekrmovat a pořídit partu piskořek a okružáků nebo levatek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 18:50 amrtin Re: :)
Tak beťáka klidně(i když je to už těsně pod minimem,já mám taky jednoho v 15 litrech: rybicky.net/nadrze/19993 ).Ale samičku k němu rozhodně žádnou!Na řasy neritinu nebo raděj clithona.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 18:39 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: :)
Tak já bych byla jen pro toho jednoho beťáka, víc tam nedávat, je to moc malé akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 18:38 :) Re: MarekP
No, mám jednoho beťáka a chtěla bych k němu 3 samičky a nějakého toho sumečka, který by si pochutnával na řasách hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 44719x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363?od=401