Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.04.2015 15:57 Žena Raviolka [2148] Re: 0
Já jen kdyby to někdo vzal vážně vzhledem k názvu tématu - tak medaky do 20 l akvária opravdu vhodné NEJSOU.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 00:35 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: odikcz


www.youtube.com/…


Do dvacítky stačí jeden pár Neoheterandria elegans . Když je jich v tak malém prostoru víc, tak se vzájemně napadají i zabíjejí a to, jak samice, tak i samci. I dospívající dorost je lépe přemístit.

Jinak, co mám odkoukáno z videí a sám by i bral, jsou např. v Japonsku velmi oblíbené tyto známé malé a barevné rybičky, jenž mohou v rozmanitosti "soupeřit" i s pavími očky a pro potěchu se tam chovají v různých nevelkých nádržkách -
- www.youtube.com/… , www.youtube.com/… , www.youtube.com/… , www.youtube.com/… ,
www.youtube.com/… , www.youtube.com/… , těch ukázek je nespočet.

Tady s krevetkami: www.youtube.com/…


Malá akvária: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 23:55 Muž Mislow [304] Re: odikcz
Ahoj, ja mel razborky bornejske v 25 l, hejno 10 ks a prosperovaly dobre. Ono je to uz jedno jestli mas 6 nebo 10, v pripade tak malych ryb to nejak akvarko nezatizi a ryby se budou citit lepe. Nejsou to ryby tak narocne na prostor jako tetrovite ryby, spis maji radi zarostle akvarko. Mozna by byla jeste lepsi volba r. kalimantanske, ktere jsou mensi. To v pripade, ze budes uvazovat o techto druzich. I kdyz to samozrejme neni nejlepsi objem akvarka, ale myslim, ze prijatelne minimum. Akvarko dobre zabehnout a nechat ustalit, razborky nejsou extra narocne druhy, ale urcite narocnejsi nez zivorodky a jsou citlive na zmeny, takze bych radej pockal az akvarko bude stabilizovane a nebude se do nej moc zasahovat ..... to same plati i pro krevetky, myslim .... :-) To je muj nazor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 21:41 Žena Raviolka [2148] Re: odikcz
odikcz napsal: Jen jsem chtěl něco zajímavýho ke krevetkám a u většiny píšou v hejnu min 6 kusů. A to si myslím, že by pak už na to malý akváro bylo s krevetkama moc.Menší rybky jsou opravdu spíš do hejna (a nebo pak ne ke krevetkám :-P ) - pokud to ale budou opravdu trpasličí druhy, jako Boraras urophthalmoides nebo jiné "borarasky" a nebo ty už zmíněná Neoheterandria elegans či Heterandria formosa, tak to na 20 l moc nebude. To jsou opravdu malé rybičky, boraraska oproti galaxy má tak 1/5 hmotnosti (tj. i metabolické náročnosti nebo jak to nazvat), ne-li ještě méně.
Pokud bys chtěl zůstat u těch 2-3 rybek, tak potom do vhodně zařízeného akvária by šlo třeba Dario dario - barevně hodně zajímavé, ale zase náročnější na krmení i prostředí, soužití s krevetkami může být všelijaké...
Jestli chceš něco barevnějšího, bezproblémového, snadno sehnatelného a skutečně malinkého, pak jednoznačně ty borarasky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 12:13 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: odikcz
U galaxek minimálně deset ano, ale na těch litrech bych podstatně přitlačila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 11:59 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: larix
Můj postoj je dán zkušenostmi s chovem této rybky. Při volbě velikosti akvária nehraje svoji roli jenom velikost rybky, ale i její chování. Ohnivá tetra má ráda akvárium zarostlé houštinkami rostlin, mezi kterými proplouvá. Navíc je to hejnová rybka. Pokud dám do dvacítky houštinky rostlin, nezbude tam místo pro pohyb hejna, pokud tam dám minimum kytek, sice bude malý prostor k pohybu hejna, ale rybky se tam nebudou cítit, dobře. Proto si myslím, že cpát je do dvacítky je blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 11:39 Muž larix [1420] Re: Pepan
Pepan napsal:
To je nesmysl.


Nezmysel je vyjadrovať sa takto kategoricky na tému ktorá je skôr vecou názoru ako exaktných dát, takže váž slová.

(Miestny atlas: "Min.vel.n.: Cca 20 litrů. Je možné ji chovat i v miniakváriích.")

Ako som už uviedol, ja by som v 20 litroch nechoval žiadne ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 10:50 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: odikcz
Galaxky chtějí víc prostoru. Jsou to pohyblivé ryby a i ta třicítka by podle mě byla pro ně malá. Mi plavou s těmi ohnivkami ve stovce a v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 10:41 Muž odikcz [114] Re: Pepan
Hlídat počet není asi problém, mam vedle "normální" nádrž. Jen jsem chtěl něco zajímavýho ke krevetkám a u většiny píšou v hejnu min 6 kusů. A to si myslím, že by pak už na to malý akváro bylo s krevetkama moc.

Je rozdíl mezi Razbora a Razborka? Razbora galaxy se mi líbí, ale zas píšou aspoň 10 kusů a min 30 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 08:26 Žena petastastna [0] Re: larix
tetry taky rády plavou :-) spíš bych volila něco z tohoto
rybicky.net/atlasryb/razborka_thajska
rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska
rybicky.net/atlasryb/razborka_kalimantanska

já mám bornejky a supr :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 08:25 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: larix
larix napsal: Ja by som zvolil toto: rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva aj keď chov akýchkoľvek rýb v 20 litroch je na zváženie...
To je nesmysl. Jednak je to hejnová ryba a má na délku až ke třem centimetrům. Sám je mám ve stovce a je to akorát. Přiklonil bych se k názoru Ivahy. Buď Neoheterandria elegans, nebo Heterandria formosa. V tomto případě ale bude třeba hlídat počet ryb v nádrži, aby se při přerybnění nestresovaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 00:37 Muž larix [1420] Re: odikcz
Ja by som zvolil toto: rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva aj keď chov akýchkoľvek rýb v 20 litroch je na zváženie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.04.2015 00:12 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: romant
Ty malé razborky ano, jen bych doplnila, že tady by nešlo o dva tři kousky, jak se tazatel ptal. Jinak je možno ke krevetkám dám Neoheterandria elegans do té dvacítky, t by bylo taky bez problémů. A razborky, i ty prťavý, si rády zaplavou, takže mi z toho líp vychází ty elegansky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 16:41 R Muž romant [27983] Re: odikcz
Tak třeba razborky a jinak výběr objednáním se v solidní akvaristice dá bezproblémů realizovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 16:36 Muž odikcz [114]
Dají se v běžných českých akvaristikách najít rybky (zajímavě barevné) do malého akvária (20 litrů) ke krevetkám?
= Neagresivní, malé a aby mohli žít spokojeně v počtu třeba jen dvou, třech kusů?

Nebo je lepší to nechat čistě jen pro krevetky a šneky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.02.2015 22:01 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: radim
Na teraz áno, ale už im treba zháňať nový a väčší domov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 21:52 radim – 8 pavích oček
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, známým se přemnožily paví očka, tak mi jich 8 malých dali do 20l akva. Mám tam i 6 krevetek. Myslíte, že je to ok? Zatím spolu vychází, ale nevím jestli to akva těm rybkám stačí... Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:50 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: Designer
O tomhle jsem netušil, myslel jsem, že to je taková ta normalní agrese, kdy občas samec prožene samičky aby jim ukazal kdo je tady pán :) že to je boj na život a na smrt zjištuji až ted, už chápu, že i 100l akva by jim by mohlo být málo.Jinak pro ostatní rybky je samec neškodný ? No každopádně díky za objasnění ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Angel1804
U bojovnic se dokonce nemuzes spolehnout ani na neutralitu k jinym druhum. Videl jsem samce bojovnice, jak vyletel na samce paviho oka. Asi mu jeho natrasani pripomelo soka. Utok byl otazkou najezeni a vypadu, vic to pavi oko nepotrebovalo... A samozrejme cim je mensi akvarium, tim je vetsi sance, ze se neco takoveho stane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Angel1804
U bojovnic je to tezke. Oni jsou ruzni samci ruzne agresivni, a muzes narazit na "moulu", ktery je mene agresivni, a pak lze ledacos. Neni to ale obvykly pripad a jsou naopak i samci hodne ostri. Neda se na to spolehat, co z ceho bude, a dokonce jsem zazil, ze dve samice, spokojene si plavajici spolu v karantence, se par dni pote potrhaly tak, ze jedna byla mrtva kdyz jsem prisel domu z prace, a druha dodelavala.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:35 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: Designer
No já netušil, že je samec až tak agresivní vůči samicím.Myslel jsem, že v hustě zarostlém akvariu s dostatkem úkrytů by to mohlo vyjít.

Můj nej uspěch byl odchovat pestřence červené ve společenském akvariu mezi skalary apd. rybyčkami ;-) Sice 1/3 akvaria patřila jen jim ,ale byl to krasný pohled jk si dovedou hlidat potomstvo. Samožrejmě bylo to neplánováné a rybky jsem přestěhoval kvuli bezpečí, spíše jsem měl strach o skalary docela dostávali :) Koukat na samce a samičku jk si hlidají kokos a nepustí nikoho do svého teritoria je pěkné, a to začalo jen až měli dům plný jiker jinak byli v pohodě.Nakonec jsem je podaroval, už měli něco odchované takže chovatel byl rád, že dostal pár který byl na sebe zvyklý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Angel1804
Nedarilo se, meli jit do vetsiho, vetsi pak nebylo. Udelal jsem peknou kravinu a priste, dokud nebudu mit v cem, uz tohle neudelam. Jak vidis, sam mam maslo na hlave ;-) .

Dnes uz se snazim drzet na uzde, abych mel ryb co nejmene. To co jsem videl, kdyz Ramky od jikry vyrustaly samotne ve 200l akvariu, kdyz dospivaly a dospely, kdyz se zacaly trit... je to nezapomenutelne. Nevim, jestli jsem si nekdy akvarium uzil vic.

EDIT: Kdyz Ramky povyrostly, pridal jsem k nim hejno fantomu cernych. Byla to ta nejhloupejsi vec. Neco jsem si do akvaria zatahl, fantomove navzdory leceni postupne padali, a nakonec nejspis totez vzalo i Ramky. A to nebyl nejaky neuvazeny mix, proste smula... i ta nekdy staci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:07 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: Angel1804
Mohl ses vyjádřit lépe jako jiní akvaristé.Dokonce když jsem se ti podíval na archivovanou nádrž tk jsi choval terčovce, a k ním spoustu ostatních ryb v 160 l,sám si uznal, že je to malé a přesto jsi je choval a dařilo se.Aspoň podle fotek to tak vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Angel1804
Angel1804 napsal: Pochybuji, že bys choval jen 5 mirumilovných rybek o velikosti bojovnic ve stovce ;-)
Mas naprostou pravdu, 3 ve dvoustovce... rybicky.net/nadrze/18477
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:04 R Muž romant [27983] Re: Angel1804
Ale ono by to klidně i šlo, ale musel by jsi za sebou mít nějakou tu zkušenost a vědět, kdy se zasahovat ještě nemusí a kdy už to tzv. smrdí. Třeba to jednou taky dáš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:01 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: Designer
Jenže tvá pila není úplně přesná ;-) Měl jsi narážku na to, že nádrž je malá. A já ti uvedl příklady kdy se ryby chovají v malých nadržích a nevadí jim to. Přiklad Krunýřovec.Lidé mají Krunýřovce v 50 a víc litrech a jsou spokojení.Sice ne jak muj který má prostor a může růst do své krásy ale jsou spokojení.Ono je třeba i něco vyzkoušet ;-) Myslím si, že kdyby nebyly betty tak agresivní tak by se do 20 l nádrže 3 kusy vlezly.Pochybuji, že bys choval jen 5 mirumilovných rybek o velikosti bojovnic ve stovce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   24.02.2015 18:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Angel1804
A ted si konecne rekneme, o cem to bylo, staci kdyz si projdes predchazejici debatu.

Vyzval jsem Te ke snizeni Tvych prostorovych naroku, coz jsi pokladal za nemistny humor (no prece to nemuzu myslet vazne) a projevils vnitrodruhovou agresi (at si to necham). Po par vysvetlenich dalsimi akvaristy, ses zachoval jako clen hejna a nyni spokojene plaves a diskutujes, osamocenemu po me narazce Ti nebylo dobre. Sam potrebujes to, co jsi na zacatku vyvracel jako potreby ryb. A stacila jen ta blba "pila", abys to demonstroval sam na sobe ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 18:03 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: snehulda007
Když budu mít 6ks "Razborka bornejská" a 1 bettáka bude to velký hřích ? Takhle by to mohlo být živější, krevetky jsou teda ze hry, jednak by je bettak sežral a hlavně mám otevřéné akvarium, tu je zase 50-50 šance, že utečou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 17:37 Muž snehulda007 [850] Re: Angel1804
Ke krevetkám můžeš pořídit třeba některé razborky nebo novoheterandrie...A nebo jen toho beťáka...povedený sameček taky nadělá spoustu parády...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2015 17:34 Muž 3CK [49] Re: Angel1804
Taková poznámka na okraj, myslím, že to tu ještě nepadlo: Pokud jsi tak ještě neučinil, tak odchov bojovnic skutečně dobře promysli. Vezmi v úvahu, že každý odchovaný samec musí mít vlastní nádrž. Opravdu jich máš tolik k dispozici? Pokud ne, máš dostatek možností, komu je prodat/darovat?

Ale to opravdu jen tak - osobně jsem taky totiž dlouho zvažoval chov bojovnic, ale nakonec jsem se na to vykašlal.

A ještě - mrkni třeba na akvárka uživatele aforte - tomu se betty rozmnožily a měl je tuším v počtu 1+3.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 17:20 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: snehulda007
také by to šlo, mít ve 100l akva 3 betty a když by se povedlo tk je oddělit a nechat potomstvo vyrůst.Je to o hodně lepší, ale co z tou 20l nádrží.Chtěl jsem to tam mít živější tak mě napadlo zkusit betty, když by se nepovedlo mít potomky tk bych měl rodinku bettáku ;-) ale to padá, kvůli nesnášenlivosti. A mít samotné krevetky v akva se mi moc nelíbí.Kombinace betták a krevetky prý taky nejdou dohromady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 16:57 Muž snehulda007 [850] Re: Angel1804
No v těch 100 litrech je doplníš jíným vhlodným druhem...jinak stejně na odchov bys potřeboval ještě jedno akv., protože po vytření se tuším samička odlovuje. A později bys musel odlovit i samečka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 16:50 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: snehulda007
Tohle to beru, psal to i monter monty.Šlo mi o to, jestli to může klapat, chtěl jsem využít menší akvarium a pokusit se o potomky.Ale vyhradit pro 3 ryby třeba 100 l je praštěné.Možná kdyby se zapojil nějaký chovatel bylo by to jiné. Chtěl bych vidět jeho nádrže pro 1 samce a 2 samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   24.02.2015 16:32 Muž snehulda007 [850] Re: Angel1804
" 5 ryb o velikosti bojovnice ve 100 l akva"
Jenže velikost ryby není jediný určující parametr....Důležité je taky "sociální" chování ryb a pohybové nároky...Jestliže máš ryby, které jsou vnitrodruhově agresivní, tak i přes to, že jsou vzrůstem menší a třeba ani nejsou dobří plavlci, nemůžeš jich dát 5 do sto litrů, protože když se potkají, tak jdou prostě do sebe.
Stejně tak rybky, které potřebují prostor k plavání, nemůžeš dát do dvaceti litrů, protože prostě potřebují ten prostor a je úplně jedno že dorůstají třeba jen 4cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 16:10 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: Designer
Uvedl jsem přiklad jak to u většiny lidí je, už vidím jak tu mají všichni 5 ryb o velikosti bojovnice ve 100 l akva ;-) Rozhodně bych našel víc rybyček.Proto nechápu ten Váš metr.Tkž si narážky a blbé kecy prosím odpusť.Tím co jsi napsal bys mohl argumentovat u každého druhého akva.Pokuď si projedeš atlas tak spoustu ryb se nemá strkat do takovýh a oných nadrží ptž v dospělosti mají takovou a onou velikost :) A stejně se strkají do malých nadrží.Obyčejného krůnýřovce mám o velikosti 16 cm (cca) a stejně ho vidím v nadržích okolo 50 l .Taky bych mohl říct, že se tam trápí a nemůže růst.Ale pokud je zdravý,akční budiž, velikost se určuje podle možného prostoru, když prdnu mečovku do 1000 l akva tk mi taky doroste do uváděných 7 cm, v 60 l akva těžko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 15:42 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Angel1804
rozhodně to fungovat nebude a ne jen kvůli málu prostoru ale hlavně kvůli vnitrodruhové agresivitě těchto ryb , postě se tam povraždí , kapiš ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 15:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Angel1804
Prima, na metr dlouhe posteli se vyspis taky, nerikej ze ne a podej pilu, vyzkousime to ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 15:19 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: lhajek
Bojovnice.Pořád nemůžu pochopit jednu věc.Když má člověk příklad 100 l akva a má tam víc jak 5 ryb které jsou větší jak bojovnice a funguje mu to tak proč by to nemohlo fungovat v menším akvárku.Jestli beta potřebuje 20l tk ve 100 l akva můžu mít jen 5 ryb :-/ Je sice jednodušší udržet ve větším akva stabilitu vody ale v menším akva to musí jít taky podle mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 11:01 Muž Zixi [5] Re: lhajek
betta splendens :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2015 08:41 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Angel1804
Angel1804 napsal: zdravím, chci se zeptat jestli někdo chová samečka a dvě samičky v akvárku okolo 20l (35x35x25) .....
A jaký druh ryb???
Gupky v žádném případě, jsou to prasáci a je problém udržet vodu na slušné úrovni, což je zdrojem spousty problémů. To nemám vyčtené z knížek to je tvrdá zkušenost z období kdy jsem s akvaristikou začínal a rodiče tehdá malému dítěti větší akva nedovolili, protože to prý rychle přestane bavit :-)
Jako úklidová četa jedině drobní šneci ... levatky, okružáci .... Jejich přemnožení ukáže na případné problémy v akváriu .... normálně se nepřemnožují ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2015 00:08 Muž Mislow [304] Re: Angel1804
Ahoj, do 20 l tak mozna samecka a 2 samicky gupek anebo pouze 1 bettu anebo pouze ty krevetky, pac ty by tezko vydrzely s gupkama nebo bettou v tak malem akvarku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 22:12 Muž Angel1804 [4] - Miniakvária – betta splendens
zdravím, chci se zeptat jestli někdo chová samečka a dvě samičky v akvárku okolo 20l (35x35x25) Myslíte, že by to v hustě zarostlém akvárku mohlo fungovat ? Určtitě tady budou ohlasy, že to je moc málo místa atd. ale raději bych se dozvěděl něco ze zkušeností než z knížek.Chtěl bych se pokusit o mladé, větší nádrž bohužel nemám a do společenského akva to nemá cenu, tam by potěr sloužil jako krmivo.Už jsem něco na netu viděl ale víc informací jsem nenašel.Ještě bych se chtěl poptat na nějakého pracanta ohledně řas,zbýtku atd. ancitrus je moc velký, krevetky mě docela lákaly ale když čtu, že to je 50-50 tk nevím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2015 20:43 Žena Atika [134] Re: Tomason
Já tam mám tohle akvarista.cz/… je fakt malinký a teplota je stabilně 24-25. Ono je asi spíš horší než nižší teplota kolísání teploty den/noc. Já měla bez topítka přes den 24 a v noci 19 a to už mi přijde jako velký skoky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 16:26 Muž Tomason [37] Re: Lubosc
to chce ledovat :-) No kdyžtak půjdou krevetky do společného akvária. Tam tenhle problém nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 16:25 Muž Legioix [574] Re: Tomason
Krevetka 19 stupnů dá bez problému. Jen musíš nějakou vybrat. Třeba: rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 16:19 Muž Lubosc [5] - RostlinyRe: Tomason
topitko je pohoda ja se spis bojim jak to preziju v lete obcas 28st v byte se mi ryby uvarej :((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 16:12 Muž Tomason [37] – Malé akvárko
Zdravím,
nevím jestli to sem patří, ale jak řešíte teplotu vody v malém akváriu (využito, jen proto, že se mi tam válelo)? Akvárium má 30x20x20 (cca 10 l). Chtěl bych si tam dát nějakou tu krevetku, ale teplota je tam 19°C, což je asi málo. Mám pocit, že když tam dám topítko, tak už tam nebude skoro místo ani na tu krevetu. Má někdo nápad jak toto esteticky vyřešit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 13:22 Žena Turbínka [2558] Re: Luci
Samec betty s větší pravděpodobností krevety bude vyzobávat a nejen ty malé. Najdou se i tací, kteří mi budou oponovat, že u nich to funguje, ale bude jich poskromnu.
Ve 20 l s krevetkama chovám pár menších novoheterandrií sličných, i ty se občas po krevetce oženou, většinou však bez úspěchu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 13:15 Luci – 20 litrů krevety + betta
Ahoj, budu pořizovat 20-ti litrové akvárko (filtr i dost rostlin tam bude) a chtěla bych ho obsadit krevetkama (red cherry). Může v takovém akvárku být i sameček betty? Nebude útočit na ty krevety? Případně jaké nanorybky byste doporučili (pokud nějaké :-))
Děkuju za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 17:24 Žena Turbínka [2558] Re: patrik3332
Je to malé akvárko, chceš tak i ryby - vyber si jen jeden druh krevet, i když se crystalky s neocaridinama křížit nebudou, ale necpala bych tam páté přes deváté.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 44719x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363?od=301