Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 19:54 R Muž romant [27982] Re: klaudiee
Moje poznámka byla adresována k tomu anuálnímu halančíku, zbytek jsem neřešil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 19:47 Žena klaudiee [0] - LabyrintkyRe: romant
No já jen nechci nic zkazit. Na googlu jsem si to našla, ale někde jsem našla, že spolu můžou být a jinde, že ne. No nic tak si tam dám radši holku a kluka :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 19:30 Žena klaudiee [0] - LabyrintkyRe: FD
Mě osobně nevadí. že nejsou nějak velcí plavci :-). Do 15l si teda můžu dát nejspíš dva. A můžou spolu být i dva kluci? Četla jsem, že jsou k sobě celkem mírní. Nechci totiž aby se mi nějak moc množili :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 19:26 Žena klaudiee [0] - LabyrintkyRe: Yirka
Děkuju, docela mě to zajímalo :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 19:25 Muž Yirka [9118] Re: klaudiee
Je to o délce životního cyklu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:32 Žena klaudiee [0] - LabyrintkyRe: klaudiee
Ještě bych se chtěla zeptat co znamená, když je halnčík anuální. Že dokáže žít v málu vody? Moc jsem to nepochopila. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:31 Muž FD [-4] - Miniakvária – razborky
no skvnoocasí plavci nejsou v akvárku jich mam sice jenom 5 a mám 38 l ale v úterý si jdu pro maculátky většinu času tak postávají a rozhodn se po akvárku neproháněj jak zběsilý jinak jsou moc hezký do 15 l klidně rybicky.net/nadrze/3786 ( bornejský )a rybicky.net/nadrze/12742
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 17:34 Žena klaudiee [0] - LabyrintkyRe: romant
Ty halančíci vypadají pěkně. To bych teda mohla mít holku a kluka, z toho co jsem si o nich přečetla. A jaký druh máš konkrétně namysli? Halančíka dvoupásého?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 17:28 Žena klaudiee [0] - LabyrintkyRe: ivaha
Aha tak nic :-D . Nechci ji trápit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2014 13:51 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: klaudiee
Razborky sice nemám, ale držela bych se informace, že jde o čilou rybku, která si ráda zaplave, no a to se jí v 15-ti litrech asi moc nepodaří...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2014 13:50 R Muž romant [27982] Re: klaudiee
Podívej se na Halančíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 13:44 Žena klaudiee [0] - LabyrintkyRe: klaudiee
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 13:43 Žena klaudiee [0] - LabyrintkyRe: Turbínka
A nešli by tam ty Razborky skvrnoocasé? Když jsem si prohlížela nádrže tak je někdo měl v 15l. Jinak nejsou ty mikrorazborky moc náročné? Chtěla bych nějakou nenáročnou :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2014 13:36 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: klaudiee
Většina běžně dostupných krevetek náročná není (Neocaridiny), stačí udržet stabilní nádrž s čistou vodou, což při pravidelný údržbě a dobře založeným akvárku není problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 13:33 Žena klaudiee [0] - LabyrintkyRe: ivaha
No spíš bych chtěla rybičky. Krevetky mi přijdou moc náročné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 13:31 Žena Turbínka [2558] Re: klaudiee
Můžeš tam mít jenom endleří kluky, nejsou mezi sebou tak agresivní jako paví očka, ale těch 15 l mi přijde málo. Co třeba nějaké menší rybky? Mikrorazborky nebo razborky thajské? Nebo z toho udělat krevetárium :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2014 13:28 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: klaudiee
Co takhle krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 13:27 Žena klaudiee [0] - Labyrintky – Rybky do 15l
Dobrý den,
Obnovuji 15l akvárko po beťákovy. Ten je teď v 54l se samičkama :-D . Akvárko si nechám asi měsíc zaběhnout, tak mám dost času se rozhodnout co tam dám. Nejdřív jsem přemýšlela nad endlerkou, ale trochu mi dělá starosti to, že je živorodka (výkaly). A kdybych tam dala pár tak se mi přemnoží. Nevím jestli jdou dát jen kluci spolu. Pak jsem přemýšlela o nějaké razborce. Nevím co by bylo nejlepší. Bettu už moc nechci i když to jsou fajnový rybky :-D , ale mám už 4 a chtěla bych zkusit něco jiného :-) . Děkuju za rady a nápady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 17:11 zmija Re: romant
práve preto som sa radšej spýtala :) no nič nakúpim viac galaxy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.01.2014 17:07 R Muž romant [27982] Re: zmija
Bude se to tlouct, posílil bych stávající hejno, dva hejnový druhy na Tvoje akvo je už moc, nevyniknou ani jedny. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 16:57 zmija – Boraras brigittae
Zdravím, chovám krevetky s spolu s nimi mám 6ks danio galaxy. Minule mi predavač v akvaristike ponúkol Boraras brigittae, tak sa chcem spýtať či by to už nebolo moc rýb na 30l akva, keby si kúpim aj tie tak 10ks ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 20:12 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: romant
No keď vezmeme do úvahy fakt, že neónky sa cítia dobre v skupine aspoň cca 10 kusov, tak asi to bude tak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 20:08 R Muž romant [27982] Re: zervan
Do mini akvária ano, ale aby nemělo méně než 40 litrů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 19:57 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: akvaristka
Ja som dnes kúpil "mini neónky". Narazil som na ne minulý týždeň a odvtedy mi vŕtali v hlave, až som dnes neodolal a šiel kúpiť. Nikdy som také nevidel - podľa pásika a zafarbenia ide o Neónku modrú ( rybicky.net/atlasryb/neonka_modra ) - ale nejaký mini variant. Teraz majú cca 1 cm, vraj moc rásť už nebudú, som zvedavý. Ak je to tak, podľa mňa je to vhodná rybka do malého akvárka. Každopádne, proti tetrám neónovým sú ako trpaslíci, ale pridružili sa k nim a zatiaľ sa držia spolu s nimi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 19:36 harpunar – Do miniakvária ůžete dát i spoustu rybek,ale...
Není minirybka,jako minirybka-kupříkladu já mám rybičky Indostomus paradoxus,Boraras micros,Oryzias songhramensis,kterých do 20 l. mohu dát klidně i po dvaceti kusech.Ovšem třeba Boraras uropthalmoides,merah,maculatus a třeba otíky již do dvaceti l.dát ani nechci,jelikož jejich nároky jsou již někde jinde.Něco jiného jsou krevetky,ty mám snad všude a nebál bych se je dát i do 10 l. mini.Jak praví Raviolka(skromně dodávám-kamarádka)je dobře si nejprve o miničkách hooodně věcí nastudovat teoreticky a pak se do toho pustit.Já sám dělám akvaristiku nějakých 45 let a miniakvárka jsou i pro mne také docela těžká disciplína,tedy pokud mají vypadat k světu!!!Nicméně každému přeji úspěch a hlavně aby po prvním nezdaru nezanevřeli..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 18:40 R Muž romant [27982] Re: akvaristka
Beťáka. :-)
Edit: maniakva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 18:38 akvaristka – 20l
Ahojte, jaké ryby doporucujete do 20l akva? Díky za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 14:02 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Martina
A kterého tím 2centimetrový myslíš? Jinak šneku tam asi mužeš mít celkem dost, když budeš čistit vodu nebo nvm zda tam budeš mít i nějaky filtr palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 13:55 JoKa Re: Martina
Kolik sneku 2centimetrovych by mohl myt tak preklep
No umývat je může, dokud ho to bude bavit, ale pouze čistou vodou, bez šampónu... :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 12:21 Martina
Kolik sneku 2centimetrovych by mohl myt tak preklep
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 11:11 Martina
Dobre to je pro brachu chce mit vlastni akva a nezalezi mu na tom co tam ma.Kolik sneku 2centimetrovych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2013 11:10 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Kubasix
Kubasix napsal: Ten už ano ;-)


ano, ale rozhodně né každej...vhodnej bude kružník, okružák, lavetka, piskořka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 11:07 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Martina
Ten už ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 11:01 Martina
Vesel by se tam alespon vodni snek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 10:57 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Martina
Bohužel nevešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 10:53 Martina
Dobry den,vesel by se 3centimetrovy racek cpo do akvarecka o rozmerech 12x12x12
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 19:07 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: christ
christ napsal: To je ta debilni moda nano akvarek;)

ona to není ani tak vina těch nano akvárek jak těch lidí. Obávám se, že by dotyčný hravě přerybnil i 1000l nádrž. Ale souhlas s tím, že by nano akva měli provozovat zkušenější akvaristi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 13:48 christ
To je ta debilni moda nano akvarek;) Kazdej si to poridi a pak mu je lito, ze tam nema rybicky, tak to tam napechujou po okraj rybama.../ nemluvim o vsech lidech/

Jsem zvedavej na udrzbu 16 litrovyho akvarka s velkejma zivorodkama.To je na to to cistit skoro kazdej den...(jestli jsou normalne krmeny).A to se nebavim o tom, jak se ryby trapi...

Do tehlech prtavejch akvarii je idealni treba zivorodka slicna( samozrejme ne k betakovi).Zacali se mi hezky mnozit, cili budou i kusy na prodej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 12:42 Muž fido16 [631] Re: Dave
Vem ten nejsilnější kompresor a to akva nafoukni :-). Když chceš více ryb pořiď větší akva toď má rada a z tohodle si udělej skleník na rostlinky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   22.11.2013 12:23 Žena Leja [70] Re: Dave
Dave napsal: Asi tři prodavači v akvaristice říkali, že zhruba 1cm rovná se 1 litr

I kdybychom se oprostili od všeho ostatního a zůstali jen u prostého matematického propočtu, stejně to nijak nevychází. Betta dorůstá do 6-7 cm, molly mají 5-8 cm, živorodky 8-12 cm. I když budu počítat s rybami na dolní hranici velikosti, stejně jste "rybocentimetry" překročil víc jak dvojnásobně - 7cm + (3x 5cm) + (2x 8cm) = 37 cm! Takže buď pochopte, že to Vaše akvárium je OPRAVDU vhodné pouze pro jednu bettu nebo se neptejte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   22.11.2013 11:58 Žena Karnal [196] Re: Dave
Ale také existuje pro rybu i tzv. minimální velikost akvária ve kterém se jí bude dobře žít. Ty centimetry jsou jen orientační pomůcka. Podle ní by mohl mít v 25 litrovém akváriu jednu 25 centimetrovou rybu, ale asi je jasné, že to je tak nějak nesmysl.
Ono takhle, přežití a život jsou dvě různé věci, i člověk by přežil poměrně dlouho zavřený v místnosti velikosti kabinky veřejného wc, ale odvázaný by z toho nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.11.2013 11:57 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Dave
Jak v tomto fóru někdo před časem poznamenal, zkuste si ve smyslu tohoto pravidla představit, jak by v té nádrži asi vypadala jedna 16 cm dlouhá ryba. Všechna taková pravidla aplikovat s mírou a se zdravým sedláckým úsudkem.

Jak víte, že se jim daří výborně? Ono ta aktivita může znamenat hodně různých věcí.

Každá ryba má jiné nároky na prostor, kvalitu vody a (ne)rozumí si s různými spolubydlícími různě. Například živorodky zvyknou vodu zaneřádit víc než se třeba takové bettě líbí. Takže jestli není nádrž dostatečně velká, kvalita vody se rychle zhoršuje a pomalu (ale jistě) se zadělává na problémy. Některé rybky jsou sice malé, ale rády plavou docela rychle. Jestli v malé nádrži nemají kde, může se to jevit jako projev "zdravé aktivity," ale ve skutečnosti je to projev nevyhovujících podmínek. Rozhodně bych si tady nechal poradit od zkušenějších akvaristů a přečetl si něco o těch druzích rybek, které jsou v nádrži. Kolik čeho potřebují, v jakém prostředí jen nějak přežívají a v jakém prostředí jsou opravdu spokojené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 11:39 Dave Re: grunda
Asi tři prodavači v akvaristice říkali, že zhruba 1cm rovná se 1 litr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 11:34 Dave Re: grunda
To jsem také slyšel. Mám jich tam šest a daří se jim výborně. Mám je půl roku a jsou hrozné živí. Topím jim tam na 25 a mám tam i několik rostlin. Říkal jsem si, když mám tři molly tak bych tam dal ještě jednu živorodku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   22.11.2013 09:47 Žena Leja [70] Re: Dave
Když dáte pryč ty molly a živorodky širokoploutvé, bude to akorát. Takže nic nepřidávat, ale naopak odebírat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   22.11.2013 09:43 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Dave
ani jednu, akva je tak sotva na jednu Bettu rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 09:37 Dave – Kolik rybiček do akvárka
ahoj chtěl bych se zeptat, kolik mohu dát rybiček do 16L? Mám tam bettu, tři gold molly a dvě živorodky širokoploutvé. Chtěl bych tam ještě jednu dokoupit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 22:32 vav Re: patrik332
Muj tip Heterandriandria formosa nebo neco co malo plave napr Betta rubra, albimarginata, nebo krevety
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 18:31 Žena Raviolka [2148] Re: patrik332
Dávno nemám a v žádném případě bych to nikomu neradila. A to je přesně to, proč jsem napsala své dva předchozí příspěvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 17:10 patrik332 Re: Raviolka
teď jsem se díval na tvoje akvária a tu kombinaci (panceřníčci + razbory ) máš ve 12l.

a ta jedna myšlenka mi utkvěla v paměti,protože mě nejvíce zaujala :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 44719x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363?od=501