Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   23.02.2016 07:07 valach – To jsem z toho blázen
chovám rybičky už pár let a pořád nechápu kdo vymyslel ty bláznivé výpočty ohledně obsahu akvárka a toho kolik má být v něm rybiček. Chovám rybičky asi patnáct let a většinou mám dvakrát tolik co se tu pořád radí a přesto akvarium si žije spokojeným životem snad jen to chce častější údžbu. Takže lidičky nemusíte se bát to akvárko trochu napěchovat. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 20:00 erris
Ja vim ze je to malo ale je to jen docasne...a nejaky nazev toho sneka?nasla jsem nejakou piskorku ta by tam mohla byt?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2015 11:56 kaga Re: Turbínka
Turbínka napsala: ...Pár okružáků, levatek, piskořek...
Umíš být škodolibá :-D. Raděj ne. Jsem dal jednoho okružáka, za chvilku jich bylo víc než dna... Od té doby mám jen vřetenatky (Surmovka vražedná (Clea helena)) :-D. Kdyby někdo v BA chytil podobnou nákazu, pár kousků podaruju :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.09.2015 14:22 Žena Turbínka [2558] Re: Kknchr
Ty hlístice vyzobe betta, ničemu (snad krom oka) v akvárku nevadí. Jestli máš méně než 20 l, žádného většího plže bych tam nedávala. Pár okružáků, levatek, piskořek, ale vyhnula bych se ampuláriím, neritinám, tylomelaniím a všem podobným potvorám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2015 14:02 Kknchr – Dotaz
Ahoj poradíte mi prosím, jakého šneka bych mohla pořídit ke svému beťákovi?
Nevím jestli je nějaký speciální druh, který se živí třeba hlísticemi, co mám na skle.
Předem děkuji za odpověď.:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 15:58 kaga Re: Mislow
Mně připadne návrh Turbínky jako nejlepší... případně ta hydroponie... krevetky nevím, mám jen dvě japonky v 60l s 1+2 betkama, nějakýma neonkama a právě razborkama :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.08.2015 19:01 Muž Mislow [304] Re: kaga
To uz radej tu betu nez razborky, i kdyz ty nejmensi, jednak 5 ks hejno neni idealni a jednak hejno potrebuje vic prostoru nez jedna ryba. Razborky take maji rady dobre zarostle akvarko, kdyz dobre zarostes 10 l, tak uz tam moc prostoru nezbude. :-D I pro ty nejmensi razborky bych pod 20 l cisteho objemu a hejna aspon 10 ks nesel. :-) Nicmene ty krevetky jsou nejlepsi volbou. :-) ... nejaky maly ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 13:15 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: kaga
Já bych nebyl tak přísnej :) 10l akva může být krásné funkční krevetkárium. Do toho nějaký pěkný šnek, pečlivý výběr drobnolistých rostlinek a je to. Sám 10l akva mám na nočním stolku a bettu jsem zavrhnul, nějak si ji neumím v tom malém prostoru představit. Nechápu, jak je někdo může chovat v těch 2-3l rádoby noblesních bettáriích s jednou umělou rostlinou a pěti kamínkama...V kontextu s temito koncentráky sice můžeme říct, že 10l je pak pro bettu luxus, ale to bych nebral jako etalon vhodné nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2015 10:50 kaga Re: MrTomCzech
Doporučil bych nasypat liapor, koupit hnojivo pro hydroponii a zasadit nějakou hezkou pokojovku... Přes to sklo krásně uvidíš kdy je třeba dolít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 10:44 kaga Re: Turbínka
Betu do 10l? Ale no...

Což takhle rybicky.net/atlasryb/razborka_mikro , rybicky.net/atlasryb/razborka_thajska tak 5ks... jsou to rybky hejnové, budeš mít jednoho 5ks hejna plné akva :-D

Ale ten link na Dráčik je IMHO nejlepší doporučení palec potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.08.2015 07:42 Žena Turbínka [2558] Re: potass
Je-li to hrubý objem pak tato www.dracik.cz/… :) Je-li to čistý objem, tak se všema zavřenýma očima a nepodceněnou údržbou bettu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 07:29 Muž potass [0] – jaka ryba je vhodna do 11litru akvaria
ahojjaka ryba je vhodna do 11litru akvaria jestli vubec takova je dik :-) ň

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 13:18 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: MrTomCzech
Můžeš si udělat jen rostlinné akva nějaké menší do toho a k tomu 5 -10 krevetek amůže z toho být pěkné akva. Ale jak už psala turbínka kup si kapku větší alespoň nějaký set za 1200,- je tam vše krom živočichů vody a dna. A můžeš to mít pěkně zarostlé a k tomu třeba pár pavích oček. I když to bude na hraně ale pokud se budeš starat bude to pěkné akvárium. A to menší třeba jako karanténa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 12:41 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: MrTomCzech
10l...nejvhodnější se jeví krevetky a nebo ten samec betty jak píše Turbinka. I takhle velká (malá) nádrž se dá udržovat pěkná a hlavně funkční.
Jinak se nemusíš bát, že by krevetky byly málo akční...mně to přijde spíš naopak, jsou zajímavější jak kdejaké rybky :)
Btw ten beťák - já mám 10l Dennerle na nočním stolku, momentálně tam mám 3 krevetky a jednoho okružáka (ty krevetky se mi tam dostaly omylem, prodavač mi lovil v nádrži riccii a doma jsem zjistil, že tam byly 3 cherrynky) a nevím nevím pořád no. Koukám na to akva každý den a říkám si, že i na bettu je to prostě malé, 20l by bylo asi ideální. Vůbec nechápu jak někomu může přijít normální chovat bettu v těch 2-3l nádržkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.08.2015 10:38 Žena Turbínka [2558] Re: MrTomCzech
Do takového akvária bych dala max. pár krevetek a se všema zavřenýma očima samce betty, ideálně bych jej dala do skříně a popřemýšlela o větší nádrži. Čím menší nádrž, tím více problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 10:27 MrTomCzech – Co do akvária ?
Dobrý den, chci se zeptat co dát do malého akvarka o rozměrech 30 18 a vyšla 20 Děkuju za každou radu :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 22:58 Muž Mislow [304] Re: Dreamdiver
Zajimava rybka, ve skutecnosti uvazuji o razbore rangorske. Ladila by s modryma krevetkama. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 22:42 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Mislow
Neuvažoval jsi o zářnoočku normanovu? Mám je s neonkami modrými a jsou to naprosto boží ryby, nebojácné, zajímavé. Díky nim se zklidnily i neonky. Třeba tady v atlase na fotkách nevypadají moc atraktivně, ale naživo jsou fakt krásní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 21:59 Muž Mislow [304] Re: Dreamdiver
palec Taky jsem to tak udelal, uz to nano zabiham 4 mesice, planuju tam modry neocaridiny a mozna i hejno 10 minirazborek, ale chci prvne nechat poradne zhoustnout koberecek, pac nesytim, tak to jde pomalej, tak tomu davam nacas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 21:58 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Dreamdiver
Krevetka : Neocaridina davidi var. Yellow , red cherry ty jsem měl a ještě se mi libí mandarinková ale tu jsem neměl.
Jako jsou i krásnější co bych chtěl ale ta cena to už musí být člověk zkušený a mít bezproblémovou nádrž.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 21:55 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Mislow
Před chvílí jsem okružáky pozoroval...jednoho borce zítra přemístím, aspoň pomůže se záběhem akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 21:47 Muž Mislow [304] Re: Dreamdiver
Ahoj, taky bych se priklonil k tem okruzakum, kdyz se nebude prekrmovat, tak budou jejich stavy v poho. Mam je jak v malym 40 l, tak v nanu 30 l a pote, co vyjedli rasu, tak je jeste musim prikrmovat. :-D V malym mam cerveny okruzaky, ti vypadaj zajimave. A krevetky jsou taky ruzny barevny variace neocaridin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 20:18 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: romant
Myslíš? Neritinky mám dvě vedle, než objedou akva, už je zase na skle řasa a to jedou jak fretky, snad by jednomu kousku těch 10l mohlo stačit. Mno ale zvážím to, zatím je na to moc brzo. Okružáků mám hafo, nevím jak se jich zbavit. Bohužel, jsou se žabkami, tam prostě krmit musím tak, že vždycky něco zbyde. Jsou sice dobrá zdravotní policie, ale už mi to nějak přerůstá přes hlavu. WC tobogánem to řešit nechci. A těch piskořek zatracenejch! Jsou snad horší jak nesmrtelný okřehek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2015 20:11 R Muž romant [27981] Re: Dreamdiver
Když šneky, tak třeba okružáky, na tebou jmenovaný to moc nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 20:06 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Lukehofarma
S krevetama je zábava, to je fakt. Na pracovním stole mám kostku s cherrynama a neustále něco dělají. Když lehce přikrmím, dokážou předvést dost ostré bitky o žvanec. Nějaký konkrétní tip na malé barevně zajímavé krevetky? Zajel bych si pak asi na burzu něco poshánět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 20:02 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: romant
No taky to tak vidím...red cherry mám ve vedlejším 30l akva...tak sem bych zkusil asi nejaké zajímavější, jen dumám jaké. Plus asi neritinku nebo clithona, pokud bude dost řasy. Beťák by byl asi zajímavej, kdysi jsem ho míval...ale nějak nevím, těch deset litrů je přece jen louže. Měl by se tu dobře - čisto, dobré krmení, večerní program po 22. hodině...až na ten prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 19:55 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Dreamdiver
Ber krevetky. Betky jsou super ale krevetky lepší teda alespoň pro mě. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 19:53 R Muž romant [27981] Re: Dreamdiver
Podle mě jsi to už zmínil, buď ten beťák a nebo patrička krevetek, tedy za mě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 19:49 Muž Dreamdiver [258] - Miniakvária – Co do 10l Dennerle
Tak jsem si z dlouhé chvíle založil malou kostku na noční stolek. Tak to tak pozoruju před spaním a dumám, co tam dám :) Ryby jsem teda vyloučil - snad jen samce Betty. Přemýšlím o malých krevetkách, případně jsem se díval i na filtrující, ale doporučují větší objem akva (molucká je kráska), takže...nevím. Mám ještě týden čas než tam budu moct dát osazenstvo. Měl by někdo nějaký nápad na něco zajímavého do tak malého objemu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 19:48 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Mislow
Ryba, který se malá krevetka vejde do tlamky, si zobne, to je bez diskuse. Ale s těmito se mi krevetí populace rozšiřuje bez problémů, zas až tolik jich nesežerou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 18:26 Muž odikcz [114] Re: pitris65
Na burze v HK jsem je zatim neviděl, ale třeba se poštěstí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 13:06 Muž pitris65 [9] Re: romant
Děkuju.Takže asi ty sličenky.Jen je sehnat rozumně :-)
A kolik asi nejlépe?
Zkusím burzu v HK příští týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 12:49 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Mislow
Posím vás, vysvetlite niekto mojím rybám, aby už konečne žrali krevetky, lebo ich tam mám premnožených na mraky. smich ale vážne, elegansky s krevetami mám, ak by aj nejakú malú zožali, tak to nevadí, aspoň sa tak rýchlo nebudú množiť, ale u mňa dali krevetám pokoj, takže by som sa toho nebál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 12:41 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: pitris65
Za mne ty elegansky. Jsou to hezké malé rybky, náročné nejsou, přibývají pomalu, takže i z potěru je radost a ne okamžité starosti typu "kam s ním" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 12:40 Muž Mislow [304] Re: ivaha
Taky musim dodat, ze treba Turbinka, pokud se nepletu, tak slicky prelovila, pac pristihla slicku, jak ji likviduje malou krevetku. Snad si to pamatuju spravne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2015 12:40 R Muž romant [27981] Re: pitris65
pitris65 napsal: Takže co byste doporučovali?Sličenky a fertig. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 12:39 Muž Mislow [304] Re: ivaha
Tak kdyz uz maji tu moznost. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 12:37 Muž pitris65 [9] Re: ivaha
Takže co byste doporučovali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 12:33 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Mislow
B. merah mám v cca metrové nádrži a na to, jak jsou maličké, jí umí využít :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 12:31 Muž Mislow [304] Re: ivaha
Ahoj, tak slicky jsem nemel, kalimantanky taky ne, ale mam bornejky a rek bych, ze to s kalimantankama bude podobny. Bornejky mi radej rejdi v zeleni, nez ze by plavaly v prostoru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 12:04 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Mislow
Těch by mi v kostce bylo líto, o dost raději si zaplavou než ty sličenky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 11:53 Muž Mislow [304] Re: pitris65
Ahoj. Malinky razborky, treba r. kalimantanska, hejno 10, ty se tak nemnozi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.04.2015 11:48 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: pitris65
Ty endlerky se množí podstatně víc :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 11:42 Muž pitris65 [9] Re: ivaha
Nojo,ale ty se nějak hodně množí,ne?Co potom s mladyma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2015 11:07 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: pitris65
Než endlerky, to spíš ty elegansky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 10:36 Muž pitris65 [9] – Akva 27 l
Fotka k příspěvku Ahoj! Mám akvárko si s 20l vody poradí mi někdo prosím vhodné obyvatele?Mám tam krevetky a Okružáky s Piskořkami.akvárko je zajeté a byly tam Razborky.Jsou přeloveny do 60L.
Uvažoval jsem o něčem z tohohle:
Poecilia wingei (endlerka) - Black fire
Poecilia wingei (endlerka) - Yellow tiger
Neoheterantria elegans - živorodka sličná

První dvě pokud možno samečky a tak kolem 5 ks.
Máte někdo prosím nějaký návrh,doporučení nebo tip na rybí osádku?Děkuji!! ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 18:28 Žena Atika [134] Re: LiborSprysl
Tak mám asi "hodnej" kmen. Z původních pěti rybek jsem jich už prodala stovky a půtky fakt nepozoruji ani kanibalismus a koukám tam dost a často, proto akvárka mám. Dokonce se neoženou ani po čerstvě vylíhlých krevetkách, které jim plavou kolem hlavy.Prckové nemají vůbec snahu před dospělci zdrhat nebo se schovávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 17:09 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Raviolka

To je možné, jen bych bral v úvahu, že může být rozdíl v nárocích mezi u nás dostupnější medakou (Oryzias woworae), O. melastigma, O. celebensis a tou po mnoho generací chovanou a šlechtěním "upravenou" medakou japonskou (Oryzias latipes).


Stačí se podívat, v jak malých nádržkách je chovají, zde na střeše, dokonce se jim tam do toho stěhují i vážky www.youtube.com/… .

Trvalý chov i drobných rybek v dvaceti litrech za vhodný nepovažuji, přesto si i s touto litráží pro přezimování svých menších druhů ryb vystačím a např. Poec.obscura, se mi i v tomto obsahu - 3 páry, dobře množí, aniž by mladé po porodu sežraly. Podmíněno i častým směsným krmením a 2x týdně výměnou vody.

Takže, až tak přísně kategoricky, bych k tomu nepřistupoval ;-) .

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 16:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: Atika
Málo pozorujete... některé kmeny jsou fakt děsné. Rvavé a kanibalistické sklony mají obě pohlaví...Dvacet rybek klidně do stopadesáti litrů s kytkami a mladé odlovovat. Pak uvidíte, kolik jsou schopné tak malé rybky vyprodukovat dorostu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2015 16:14 Žena Atika [134] Re: 0
No to nevím, sličenky mám v cca 28 l a někdy než odprodám mladé jich je tam fakt hodně, ale nikdy jsem nepozorovala, že by k sobě byly opravdu agresivní. Na malé vůbec, kluci se sem tam proženou a samičky občas kolem sebe jakoby krouží, ale vždy to trvá jen chvilku a pak se zase vydají něco ozobávat a kluci stíhat samičky. Nějak nevěřím tomu, že by si opravdu ublížily.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 44719x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363?od=251