Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 23:41 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Ivulik1
Sid bublá :-D, alébrž něco vodou hýbat musí. :)
(Ale CO2 to není - jen špetka vzduchu.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 23:39 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Rybous
No... Nemohu vyloučit, že bych do koule nepořídil rybku... :-O
V téhle kdysi vegetoval beťák... :)
Momentálně v ní mám krevetky + 4 čerstvé Betty simplex vylovené v poledne ze společenského akva, kde je čerstvě jejich tatík vypustil... A naopak z koule do společenského šli v neděli dva výrostci (Betty simplex), kteří si prošli tím, co ty dnešní teprve čeká... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 23:33 Muž pard [5] - Labyrintky – Re: AngkorBeer
Maximálně bojovnici, nebo dvě menší ryby, ideálně krevetky nebo malé šneky. Neritina by mohla skonat hlady, když sežere všechny řasy, ráda leze ven a nemá ráda světlo. Je to dost složité udržet vůbec nějakou rovnováhu, čím méně krmení, tím to líp půjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 23:27 Muž isamik [180] – Re: Rybous
A z ceho by zmagorila? Prosim jen opravdu seriozni odkaz. Rozhodne ne typu jedna baba povidala...
Vim, ze se tim zabyval Filipsi a na zadne seriozni materialy myslim nenasel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:59 Ivulik1 – Re: Sid
No teda, neverim vlastnim ocim. Sid bubla smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:59 Rybous
Ale side preci bys do koule nestrcil rybicku vzdyt by zmagorila ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:49 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: AngkorBeer
9W DZ zářivka. Chvilku jsem svítil 18W DZ zářivkou, ale kytky lezly ven z koule, tak jsem ubral plyn... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:47 Muž AngkorBeer [0] - Parmičky – Re: Sid
A co tm máš za osvětlení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:41 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: AngkorBeer
Fotka k příspěvku Není to tak složité.:-)
Takto zhruba ta cca 6l koule vypadá teď. (Jen od focení trochu víc zarostla. :))
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:38 Muž AngkorBeer [0] - Parmičky
no jo tohle bych já nikdy nedokázal... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:36 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: AngkorBeer
Fotka k příspěvku Ne neni to koule,do ní bych nikdy nešel...
A to já zase ano. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:20 Muž AngkorBeer [0] - Parmičky
Dobře,ted jsem si o něm četl asi bude dobrej na ty řasy...a ještě ty rostlinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:19 Ivulik1
Primlouvam se za sneka :) Jakehokoliv. Anebo kytky. Zkus se inspirovat v mikronadrzich tady. Vcera zrovna tu jedna byla.
rybicky.net/nadrze/…
rybicky.net/nadrze/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:15 Rybous
Tak to je skvele no ted uz jen nakup veci a hura do toho :) ale toho snecka tam dej opravdu az tak za mesic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:13 Muž AngkorBeer [0] - Parmičky
Ne neni to koule,do ní bych nikdy nešel... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:10 Rybous
J na kytky jsem zapomel :) , ale nevim jake s tim ti musi poradit nekdo skusenejsi . Do takhle maleho akvaria opravdu nevim co dat. Dej tam hlavne toho snecka jak jsem rikal ( neritina zebra) neboj nema sanci se v akvariu rozmnozit a prefektne likviduje rasy. A hlavne jestli je to akarko 6l koule tak ji prosim pouzij na neco jineho a kup obdelnikove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:08 Muž AngkorBeer [0] - Parmičky
Asi to tak udělám ale chtěl jsem vědět i o jinejch možnostech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:05 HaZetka
Dej tam tu bojovnici. Jsou efektní a můžeš je mít i v takhle malém akva palec hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:01 Muž Geri [29] - Skaláry
šnečka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:00 Muž AngkorBeer [0] - Parmičky
A něco jiného ??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:00 Muž Geri [29] - Skaláry
kytičku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 21:59 Rybous
1x bojovnice pestra (samec) doporucuju si pockat na nejakou burzu , a tak za mesic bych pridal sneka 1x neritina zebra. Ale nic vic bych tam opravdu nedaval na to je akva moc male a k te bojovnici davej k akva denne tak na 2-3 hodiny zrcatko budu mit pak mnohem vetsi ploutve :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 21:58 Muž AngkorBeer [0] - Parmičky – Co do 6 litrového akva?
Chtěl jsem se zeptat co by jste mě doporučili do 6litrového akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 15:17 Biky
mnooo... gupky radši ne :) Víme svoje-betták by je orvával a honil... Takže stejně nic, ale až budeš uvažovat o 20l, tak spíš borarasky nebo rasborky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 15:13 Žena Imii [45] – Re: Beruskajana
Moc malé na další ryby. Kdyby jsi měla 20l, dalo by se uvažovat o gupkách :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 15:12 Beruskajana – Betta + další rybka
Dobrý den, chci si založit akvárium 10L pro mého samečka Betty. Můžu k němu dát ještě nějakou rybku nebo je to moc malé? Díky. Jana

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 19:25 yanilishka – Re: masielko
No prave tohle je nejmensi druh tetry, ktery se dal u nas sehnat a protoze jsem si rikala, ze by jich melo byt aspon 6, krome bettaka jsem uz nic jineho nekupovala, to by byl myslim masakr. Takze myslite, ze je opravdu netrapim? Jurovi23 moc dekuju - fakt jsem potrebovala uklidnit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 19:17 Muž Jura23 [6] – Re: yanilishka
Pokud se rozplavávají a zkoumají akvárko, tak by to mělo být dobry... ;-) Jinak pokud jsou čerstvě vypuštěny, tak to je normální, že nežerou.. Nejdřív se musej rozkoukat... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 19:15 masielko – tetry
najlepšie by bolo malé tetry+2 pancierničkov alebo živorodku najmenšiu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 19:10 yanilishka – Re: Jura23
No oni se zabarvily do tmavoseda, proste vypadaji tmavsi. Napred se drzely v rohu, ted uz rozplavavaji a smejdi po akvarku a vsechno zkoumaji. Na krmivo nereagovala, ale dala jsem ho tam tak 10 min po vypusteni. Nicmene jsem si vsimla, ze zmizely hlistice, ktere se mi tam po zasazeni rostlin vyrojily (a to jsem desinfikovala hypermanganem), takze je asi sezraly a ze jich bylo plno. Ja jsem z toho fakt perplex, chodim od akvarka k pocitaci a porad osciluju mezi: "Jezismarja ja je v 25 l akva trapim k smrti!" a :"Klidek to bude dobry, jsou to maly rybky."
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 19:02 Muž Jura23 [6] – Re: yanilishka
No nevím přesně jak je to u teter, ale u většiny ryb je to obráceně. Většinou, když jsou ve stresu tak zblednou (ztratí barvu). Nevím, jak to myslíš to zešednutí?? Zešednutí je většinou zesvětlení :-) Ale to, v jakym jsou stavu se dá poznat i podle chování rybek. Pokud jsou ve stresu, tak se ryby většinou sdržují nehybně v jednom místě (většinou někde v rohu) A jde to poznat i při krmení, pokud jsou ve stresu, tak moc nežerou, nebo nežerou vůbec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 18:36 yanilishka – Re: yanilishka
Ted koukam, ze ztmavly, jakoby zesedly - nemuze to byt stresem z prevozu? Fakt nevim, jestli je v tom 25 l akva moc netrapim. Nemate nekdo zkusenosti se zmenou barvy teter medenych a s jejich chovem v malych akvariech vubec? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 18:09 yanilishka – Re: Jura23
Dekuju za uklidneni. Zivorodky jsme prave kvuli castemu premnozeni vyloucily - pres tyden jsme na vysce v Brne (sestra uz neni tak uplne mala sestricka:), takze je rodice budou jenom chodit 1x denne nakrmit. Rekla bych, ze v tak malem akva by to chtelo s zivorodkama odkalovat i 2x tydne a to by bohuzel neproslo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 17:56 Muž Jura23 [6] – Re: yanilishka
Určitě jsi to niak extra nepřepískla, jsou tady horší případy, ale já osobně bych tetry do malýho akvárka nedával, protože je to hejnová ryba, která vypadá hezky když se prohání v akvárku v hejnu a navíc jsou tetry dost plaché a čím mají menší nádrž, tim víc jsou vystrašené při každém pohybu okolo akvária a zbytečně se tak stresují. Beťákovi by to nemělo dělat problém. Jinak já bych tam dal místo teter spiš nějaky živorodky (paví očka, black molly, platy...) Ty by se sestřičce určitě taky líbyli a navíc by jste měli i pravidelny přírůstky v akvárku :-) Tak ať se daří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 17:36 yanilishka – bettak a tetry medene
Omlouvam se, ze zase otravuju, ale jinak asi neusnu...sestra dostala 25 l akvarium i s prislusenstvim. No dno jsme daly ricni sterk /3-5mm/, zasadily mene narocne rostlinky, 3 tydny nechaly akva zabehnout a dneska uz nevydrzela s tim, ze pokud si do nej nekoupi nejake rybky, tak uz praskne. Z toho, co bylo v nabidce mistnich akvaristik a z ryb, o kterych jsem neco vedela, jsem ji vybrala 6 teter medenych a ona jeste trvala na bettakovi. Ted jsou tam. Tetry se jeste tvari trochu zarazene, ale jinak zadna pocatecni katastrofa. Myslite, ze jsem to v ramci moznosti vyresila jakztakz dobre nebo rybky trapim? Jde mi hlavne o prerybneni (jsme lehce nad 1cm dospele ryby/1l, ale mame spoustu rostlin a ukrytu). Predem diky za komentare. Napred jsem mela radost ze sestrina nadseni pro akvaristiku, ale ted mam trochu obavy, jestli jsem to neprepiskla. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 14:18 Muž TomášB [12]
co třeba živorodky endlerovi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 09:55 Terka
JJ už jsemm jí říkala že si má koupit větší a teď se k tomu teda odhodlala. Už si šetří penízky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 16:59 nenya
Já mám v takhle malém "plivátku" neonky - jsou v naprosté pohodě, plavou si krásně, mají pěkné barvy. Jsou tam ale jen ty neonky a dvě neritina. Dost neobvyklé je, že každý říká, že v takto malé nádrži se těžko udrží biotop - nemám s tím problém - naopak při stejné péči má velké akva občas dusičnany, tohle malé mi nikdy nepřekročilo 20mg a to jen jednou když jsem dlouho nečistila filtr. Vodu měním jen ze zvyku, pořád je křišťálová a má výborné hodnoty. Rostlinky tam rostou úplně suprově, každý měsíc kus jávského mechu a pár dalších rozdávám. Nejsem proti malým nádržím a "velkochovatele" co mají doma oceánia musím upozornit, že taky existují panelákové minibyty a lidi, kteří si chtějí akvárko pořídit, ale nevejde se jim nádrž do bytu. Chce to jen PEČOVAT o to akva, pak to jde a vypadá to skvěle!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 14:15 vitek38
možná nějaké razborky... milé a malé rybky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 13:52 Jakub – jaké ryby do 17 l akva??
ja by sem dal do 17l akva Aphyosemion australe potrebuju len 15L X-) rybicky.net/atlasryb/halancik_pestry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 13:24 Muž melda777 [0] – Re: Terka
Lepší větší akva bude z něj větší radost a lepší pokuk.A bude fungovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 01:04 Tereza – Re: picnic
A jo! My fault. Sorry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 00:53 vevrk
Souhlasím s matrixem, zrovna jsem koukala na nabídku minirybek ve Viváriu :) Myslím, že když bude v 17 litrech několik čtverzubců trpasličích nebo třeba 6 živorodek sličných a nádrž bude patřičně zarostlá, tak jim tam bude dobře.. Kdybych si to nemyslela, tak si je nepořizuju X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 00:28 Muž matrix069 [79]
Sú aj malé druhy rýb,nejaké borarasky,endlerky,razborky Galaxy....ale 17 L je dosť málo,tak opatrne s počtami rýb. Inak aj krevetky vedia plávať X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 22:40 Muž xxsharkxx [19]
Mno muj názor je takovej že do 17 litru bych nedal nic.Nevim proč snad že mi je těch ryb líto je strčit do takový konzervy.Myslím že i nenáročným druhům je líp když mají kde plavat-občas by neškodilo se nad tim zamyslet ne?Tušim že tak z 99,9% je v možnostech každého udělat AQ minimálně 60L a ne to rvát do "zavařovačky" tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 22:00 picnic
Terka napsala: No a do kolik a L akva by si mohla ty tetry č. dát?? asi tak jí se fak líběj
Vždyť ona se ptá do kolika L akvária by se mohli dát. Já jsem to pochopil tak, že by si pořídila větší... Čím větší tím lepší samozřejmě ale hraniční bych viděl fakt to 54l 60x30x30. Sice malý ale už se tomu dá říkat akvárium a udrží (těžko ale přece) nějakej biotop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 21:02 Tereza
Proč se tu ptáš, když neposloucháš?! tone Tetry červené do 17 l v žádném případě! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:56 mato127
ja byt nou dam zivorodky pavie oko a dario dario X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:56 mato127
ja byt nou dam zivorodky pavie oko a dario dario X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:55 mato127
ja byt nou dam zivorodky pavie oko a dario dario

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45370x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363?od=1451