Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2018 19:02 R Muž afc1886 [14655] Re: horsina
Když budou v akváriu samy, tak to je náhodou pěkná podívaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2018 19:02 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: horsina
Kdyby to akva bylo alespoň 30 litrů, tak by se dalo uvažovat o nějakých rybách, ale i ty by nebyly moc spokojené.. bylo by to spíš takové přežívání. 22,5 l (čistý objem cca 16-17 litrů) je nevyhovující mimo jiné z důvodu kolísání kvality prostředí (v důsledku malého množství vody).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2018 18:58 horsina Re: RE5PEKT
Právě toho jsem se bála, krevetky jsem totiž nechtěla, protože se mi ani moc nelíbí. Doma už na další 60l akvárko nemám místo, tak jsem právě doufala, že existují ryby, kterým i takto malé akvárium postačí :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2018 18:53 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: horsina
Ahoj.
Na paví očka a bohužel i ty čističe je to žalostně malé akvárium. Není moc druhů ryb (jestli vůbec nějaká), která by byla spokojená v tak malém akváriu. Nelíbí se ti třeba nějaké v dnešní době stále více populární krevetky? Nějaké menší.

Rybicky umíraly, protože jich tam na takový objem bylo moc a měly nevyhovující podmínky, proto u nich propukly onemocnění. Konkrétně "čističi" (ancistrusy) a paví oka produkují ve srovnání s ostatními druhy ryb poměrně hodně odpadu (vlivem toho čím se stravují a jak efektivní mají zažívání) a to vede k rychlejšímu zhoršení kvality vody v akváriu. Takže, až čističi projdou 2-3 týdenní karanténou, bylo by na místě darovat je do akvaristiky nebo někomu, kdo na ně má vyhovující podmínky.

Pokud to s akvaristikou myslíš opravdu vážně, zvaž koupi minimálně 50l akvárka (60x30x30), ale čím větší, tím lepší (snadnější údržba, ryby se dají chovat ve větších hejnech, což jim prospívá + ti to spíš odpustí tu a tam nějaký ten žačátečnický přešlap).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2018 18:45 R Muž afc1886 [14655] Re: horsina
Žádné, to akvárium je na ně i na jakékoliv jiné ryby malé, ale mohlo by to být pěkné krevetárko.
EDIT- jestli to myslíš s akvaristikou vážně, tak si pořiď aspoň 60 litrové akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2018 18:42 horsina – Akvárium 22,5l
Zdravím, mamky kolegině měla přes 2 roky akvárium 22,5l (takový ten bílý set), měla v tom nějaká paví očka a 2 krunýřovce, naprosto se o to nestarala, akvárium špinavé, filtr skoro nefunkční, zapomínala svítit a krmit, jediné rostliny byly mechové koule, prakticky bez úkrytu, prostě hrůza. Samozřejmě jí ryby poumíraly (uznávám, že vydržely celkem dlouho) a zbyli jen ti 2 čističi. Ta kolegyně mi to akvárium věnovala a já mám teď v plánu vyhodit mechové koule a místo nich koupit jiné rostliny a všechno ostatní vyvařím v horké vodě, filtr vyměním za lepší, atd. Jen nevím jestli si mám nechat ty čističe, protože mohou být nemocní (nevíme proč umřely tamty ryby, ale faktorů je několik a bojíme se, že čističi mohou být taky nakažení), mám v plánu je 3 týdny nechat na pozorování a pokud budou v pohodě, tak bych k nim dala jiné ryby
Nějaká doporučení jaké ryby by to měly být? Přála bych si paví očka, protože mi je známý nabízel. Jsem začátečník, takže jakékoliv rady ke znovuobnovení akvária se mi hodí X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 15:08 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Longer01
Používám jako výkrmnu pro okružáky a levatky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2018 14:03 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Longer01
Nebál bych se z toho založit krevatkárium. O něčem takovém uvažuji do práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 13:29 Muž Longer01 [21] Re: Longer01
Takže k zhození úplně není :)) ... krmivo, léčba... snad k tomu to bude dobrý ;) určitě 1000x lepší, jak tvrzení paní prodavčky, že pro betu a asi další 4ryby je to ideální velikost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2018 13:25 Žena lenkalor [580] Re: Longer01
Když si to necháš, tak to můžeš příležitostně použít při léčbě. Občas se nějaká nemoc přihodí a některé léčivo je lepší aplikovat mimo akvárium.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2018 13:20 Muž Kubaa [718] Re: Longer01
Dalo by se to využít k chovu krmiva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2018 13:14 Muž Longer01 [21] – Extra mini "akva"
Zdravím, chci se zeptat, co s extra mini "akva". K Vánocům jsem dostal toto vězení pro rybičky (www.mall.cz/…). Ježíšek to myslel dobře, ale předem nezjišťoval info, co je vhodné. Každopádně pomohl a já si pořídil své první 80x35x40 ;-). Má otázka tedy zní, je to k něčemu použitelné? Děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2018 02:01 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: Morticia
Teď mám Kalimantanky v normálním 12l miniakva (30x20x20), ale časem je asi přestěhuji. Plochou to je cca srovnatelné s typickou "20l kostkou", ale ideální to není. Lepší než Endlerky nebo (ještě hůř) Elegansky ve stejném objemu.

Předtím jsem ve stejné nádrži měl 10 razbor(ek) skvrnoocasých (arch. prezentace Fallen Ancient) a dokonce se o dvě rozmnožily. Ale je fakt, že je to na hraně podobně jako moje modré neonky ve 30l akva.

Jak se přestěhuji, tak budu dělat úklid v nádržích a 12l bude asi fakt jen na potěr nebo krevetky. Zase u krevetek se nesmí pokazit rovnováha. Proto v 6l akva byly jen kytky a buchanky (ani fotku po ruce nemám). Pod určitý objem je to lepší jako váza (např. stringy moss) nebo emerz (wabi kusa ;) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 21:09 Žena vero-ni [134] Re: ctibum
Koukla jsem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2018 21:01 R Muž afc1886 [14655] Re: vero-ni
rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry S těmi to bude v pohodě, to akvárium je pro ně jako stvořené. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 21:00 R Muž ctibum [6876] Re: vero-ni
Chtěl bych ti napsat, že to bude podle mě asi na hraně, ale vzhledem k tomu, co mám ve "26", budu raději mlčet... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 20:55 Žena vero-ni [134] Re: afc1886
Neměly by krevetky problém s dusičnany ve vstupní vodě 37 mg/l??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2018 20:42 Žena vero-ni [134] Re: afc1886
Musím počíst, vůbec nevím, co je pro ně potřeba..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 20:40 Žena vero-ni [134] Re: ctibum
Jasně, nechci je tam za každou cenu ;) a byl by i ten párek halančíků úplně zcestný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2018 20:30 R Muž ctibum [6876] Re: vero-ni
vero-ni napsala:Co by bylo možné, aby byly ryby spokojené
Větší akvárko... :)
20 l je hrubý objem, což?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.03.2018 20:25 R Muž afc1886 [14655] Re: vero-ni
Já bych tam místo rybek dal jenom krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 20:21 Žena vero-ni [134] – rybky lákají
Ahoj, jak to už tak bývá,ze šnekária "Oblaka" mě láká udělat rybičkárium.. má 20 l, obdélný půdorys, bude hodně zarostlé, teplota 22, k létu asi více, na další zimu bych kdyžtak koupila topítko, krycí sklo není. Co by bylo možné, aby byly ryby spokojené? hejno teter ohnivých nebo hejno pancéřníčků trpasličích nebo mix nebo párek halančíků pestrých? Ti jsou taky moc pěkní. Díky díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 20:56 Žena Morticia [118] Re: DavFM a Kubaa
Já ze zdejšího Atlasu dost vycházím, ale taky se dost ptám raději.
Ty raskorky mě napadly, protože to jsou mikroši, ale nevěděla jsem, zda by to bylo dostatečné pro ně. První mě ale napadla ta betta.
Nakonec budou krevetky a šneci. Radím někomu jinému, kdo by chtěl nejraději vše - ryby,krevetky i šneky a koupil si 10 l, naštěstí je soudný a dá na rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 18:58 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Kubaa
Zase tak dokonalý ten atlas taky není a ten zdejší není vůbec špatný.Rozhodně bych neřekl, že seriouslyfish je spolehlivější. Navíc má každý možnost do zdejšího atlasu doplňovat, ideálně když má s danou rybou zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 18:08 Muž Kubaa [718] Re: Morticia
I na bettu je to podle mého názoru žalostně málo. To je tak na ty krevetky. Nebo na šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 18:02 Žena Morticia [118] Re: Pepan
Fakt? Takoví mikroši a tolik prostoru si žádají?
EDIT- Takže do 10ti l tak 1 bettu nebo mikrokrevetky, že? Myslela jsem si to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 18:01 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Morticia
I dvacet litrů je pro ně málo. Sám jsem rybky téhle velikosti choval v šedesátilitrových akváriích a bylo to v pohodě. Dost prostoru pro ryby i houštinky kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 17:47 Žena Morticia [118] Re: Kubaa
Takže minimum pro ně je 20 l, OK, díky za odpověď. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 17:45 Muž Kubaa [718] Re: Morticia
10L je málo pro každou rybu. Jestli se ptáš, jestli je lze v tom objemu udržet - lze - ale je to na hranici týrání. Opravdu bych se držel minimálně těch 20 litrů.


Seriouslyfish, což je atlas se spolehlivějšími údaji než ten místní, píše: Though small it still needs space to swim and dominant males will form temporary territories when spawning so a group is best kept in a tank with base dimensions of at least 45 ∗ 30 cm.

tzn, malá ryba ale potřebuje prostor pro plavání a tvorbu teritorií - pro malé hejno je doporučen půdorys nádrže 45x30cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 17:25 Žena Morticia [118]
Mám dotaz na rybku: Razborka mikro (Boraras micros), kolik je u nich minimální velikost nádrže a doporučený počet? V Atlese mi to nějak chybí... Je pro ně 10 l málo?
Díky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2018 18:42 Muž Kubaa [718] Re: Ziki
Ryby se tam dát dají, třeba malé hejnko minirazborek či minitetřiček, ale je to prostě na hraně a znouzecnost a záležitost spíše pro zkušeného akvaristu. Protože starat se o ryby v takto malé nádrží je mnohem náročnější než ve velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 18:37 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednodušeRe: RE5PEK7
Já nic neříkám. Já jsem to jen projela a koukla jsem se na její web kde jsem toto našla a zde jsem dostávala zase jiné informace od více lidí. ( Nějak jsem neviděla že jsou tam jen dočasně.) Takže z toho vyplívá že je hloupost dávat tam jakoukoliv rybu? (Teď mi došlo že betta nepřichází v úvahu kvůli krevetkám)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.01.2018 18:26 Muž Kubaa [718] Re: Ziki
Ta paní tam jednak dost důrazně píše, že 12 litrů brutto je na ryby málo a že to nikomu nedoporučuje, druhak si osobně myslím že zrovna ti čtverzubci jsou z těch osádek, co tam má, nejméně vhodní (ostatně píše tam "stěhuji je sem dočasně, než jim upravím jejich akvárium"). Ono ani ty tvoje endlerky tam nepatřily a dost možná proto je jedna z nich po smrti.

Malé je to podle mě i pro bettu. Při dobré péči bude žít, ale je to prostě trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 18:25 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Ziki
Spíš bych věřil jí, než sám sobě nebo někomu jinému tady, kdo malé čtverzubce nikdy nechoval. Je to docela kapacita.

Za mě betta a vyndat vše ostatní (krevety, co nejvíc šneků, atd.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 18:17 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednodušeRe: RE5PEK7
Ten web znám, chtěla jsem čtverzubce a i přes to že ta paní co píše ten web měla prý 3 ve 12 l bylo mi zde řečeno že je to špatný nápad. Tak se ptám tady jestli někdo neví ze zkušenosti nějakou pěknou na prostor nenáročnou rybku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 18:13 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Ziki
Budu se opakovat maniakva.sweb.cz klikni na sekci "moje akvária" má tam i odkaz na akvaristický časopis s doporučením určitých čísel vydání, kde se věnují rybám do miniakvárií.

EDIT: Dokonce tam má i toho čtverzubce. Osobně jsem toho názoru, že pro čtverzubce trpasličího nebo bettu to je tak na hraně akvárium (ne ideální, ale rozhodně ne týrání).
EDIT EDIT: To spíš pro tu endlerku to moc vyhovující nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 18:09 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednoduše – jakou rybku, pokud vůbec?
Zdravím, jelikož mi umřel endlerák sháním nějakou novou rybku do miníčka - 12 l. Samičku bych buď darovala a pořídila jinou rybku, nebo bych přikoupila endleráka či dva aby nebyla sama. Myslíte že je nějaký druh rybky co by se tam vešel? Nebo je to max. na betťáka ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2017 12:22 Žena drvi [2894] Re: petulinakk
Dle mého názoru to jde docela dobře - když je to na týden, je to pohoda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 12:05 Žena petulinakk [2016]
Nedávno jsem v jiném vlákně zmínila, že mám v krevetárku "blechy", a pár dobrých duší mi poradilo dát tam dočasně rybky ať to vyžerou.
Bohužel se u doporučovaných endlerek bojím že by mi tam nadělaly paseku v krevetí populaci, a uvažuji spíš nad pořízením pár kousků borarasek maculatus nebo uropthalmoides (co seženu).
Opakuji že by šlo o DOČASNÉ umístění rybek (odhaduji týden?? já nejsem fanda chovu rybek v pidinádržích) a pak by byly přesunuty do vhodného akvárka. Stejně ale váhám - nádržka je jen 12l miníčko takže čistý objem maličký, navíc celkem zarostlé takže místa na plavání fakt málo...

Co si o tom myslíte, šlo by to takto dočasně, nebo už je to týrání?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.10.2017 15:42 Maq Re: Tudy
No, když to má být paludárium, tak tam bude tak hrnek vody.
Jednu nitěnku a dvě dafnie, možná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 14:30 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Kiki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 14:06 Kiki – Paludarium
Prosím,
Kolik rybicek nebo ostatních zvířátek doporucejete dát do paludária o rozměrech 35×25×35
Paludárium je stavěné Tak, že polovinu tvoří ,,skály". Je možné tam mít třeba nějakého obojzivelnika nebo suchozemskeho tvora (uply začátečník nejsem mam akvarium i želvy,ale s tímto potřebuji poradit ) také bych chtěla říct že nesmí v akváriu být ryba či jiné zvíře které vyskakuje z akvária.

Díky za odpověď,moc mi tím pomůžete

K. potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.05.2017 13:42 Žena Turbínka [2558] Re: VendyVK
Holka, holka. Spojení lajk a 8 litru je scénář na katastrofu. Pořiď si co největší akvárium co jde, tedy pokud brzy nechceš psát do vláken o nemocech a úhynech ryb. Do osmi litrů nepatří 4 ryby nýbrž ani jedna, maximálně samec betty pokud budeš schopná měnit denně nebo obden vodu a zajistit mu stálou teplotu nad 25°C.
A dále tě poprosím dotazy týkající se teploměru vkládej do patřičného vlákna. Děkuji Turbínka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 13:35 R Muž Anthrax [4739] Re: VendyVK
Už ti to tu někdo psal, max. jednoho beťáka no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 13:28 VendyVK Re: Sagittariusi
Ahojky, děkuji za radu a bezva článek o rostlinách, hned jsem si ho vytiskla. Ještě rada, mám teploměr, takový ten nalepovací na sklo. Jak poznám teplotu? Zdá se mi, že neukazuje? Je to možné? Jsem ve všem laik, jestli vidíš moje fotky, budu ráda za každou radu. Mám jen 8 litrové akvárko, pomalu ho zakládám. Chtěla bych i rybky, alespoň 4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 09:25 Muž iam [18] - Low-tech akvaristika, maximem je osvětlení.Re: SHaitan
Jeden druh je dobrá volba, ty H. formosa jsem navrhoval jako alternativu když se elegansky nepovede sehnat (ikdyž jsou teď v nabídce). Endlerky (P. wingei) bych spíš nedoporučil, musel bys často redukovat počet ryb.

Pro elegansky doporučuji hlavně jemnolisté rostliny (mechy, Najas ap.), mláďata si v tom najdou potravu a není nutné je ani moc přikrmovat.

Se sehnáním samce a dvou holek držím palce, samic byl nedostatek, takže se prodávaly jen v páru (třeba už to tak není).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2017 20:29 VendyVK Re: Anthrax
Ahojky. Tak jsem nafotila, vypsala co jsem zjistila. Když tak rady. Děkuji. V.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2017 19:03 Muž shaitan80a [8] Re: iam
Akvárium ještě není založeno, raději se radím před založením než udělat zbytečný průser. Nyní vybírám rostlinky s ohledem na lokalitu a velikost akvária. Proto jsem psal dopředu před založením. Z rybek bude jen jeden druh viz. můj předchozí příspěvek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2017 19:02 Muž shaitan80a [8] Re: Pepan
Ohnivky tedy ne. Dobrá. Bude to tedy sameček + 2 samičky N. elegans. Případně totéž jako živorodka Wingeova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 20:12 Muž iam [18] - Low-tech akvaristika, maximem je osvětlení.Re: SHaitan
Jeden, dva páry N. elegans by se tam vlezly. U H. formosa bych doporučil jen jeden pár, ale rozhodně jen jeden druh... Jinak pokud dobře vidím, tak v prezentaci není fotka - kolik je tam kytek? Těch to chce opravdu hodně.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 44719x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363?od=101