Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 23:07 marsz
Myslím, že při 19 stupních by fungovala Kardinálka čínská. Je malá a pěkná. Tak akorát. Kvůli kytkám je dobré vědět, jestli chceš svítit. Některé Kryptokoryny jsou nenáročné na světlo, znám sumatránskou a takovou jakousi červenou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 22:56 Muž hanz [27]
Mozna by ti pomohlo toto
rybicky.net/atlasryb/hledat/

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 22:20 beri – 15 l akvárium bez filtru a topení?
Dostala jsem asi 15 l akvárko. Chtěla bych si do něj dát nějaké rybky, které nepotřebují filtr a topení. Nejnižší teplota vody by byla 19-20 stupňů.
Poradili byste mi prosím někdo, jestli taková rybka existuje, event. kolik by jich mohlo být v akvárku?
Jaké rostlinky bych měla zasadit. Předem díky za rady ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 20:08 Sheena
já jsem měla ve 12l dva páry pavích oček-už od miminek a nevypadalo tože by jim něco chybělo...měla jsem tam s nima i jednu měchýřovku východní-šneka a asi centimetrovýho ancistruse:-D akorát je to velká starost, voda se ti v tak malém akva zkazí cobydup, takže několikrát denně kontrolovat chování ryb a čuchat k vodě! hodně zdaru palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 15:33 Alofok – -
Možná.Trošku podobné byli potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 11:52 Muž filipsi [1295] – Re: Alofok
Mrnava pavi ocka - nebyly to endlerky? rybicky.net/atlasryb/zivorodka_endlerova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 19:37 Alofok – ..
20 LITRŮ NENÍ ZASE TAK ÚPLNĚ MALÉ akvárko.Dnes jsem ve Slorexu viděla malinkatá paví očka opravdu pěkná-dospělé byli velké cca jako odrostlý potěr a byli orandžovo-bílo-zelené.
Možná něco takového... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 15:47 Vladi
Pokud endlerky, tak doporučuji do tak malého akva jen samce - moje dospělé samice mají 5cm!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 15:40 Žena Lucianetta [43]
To jo :o) jenže jsem doteď nepřišla na to, jaký tam dát... to by bylo super, mít takový mini-hejnko :o) odkud jsi? A na kolik by mě to tak vyšlo? Jen pro upřesnění, nevzala bych si je hned, akvárko mám znovu založené a je to tak týden, takže minimálně 3 týdny bych ještě chtěla počkat... :-) jo a vzala bych si jich pro začátek tak 10, max. 15 a vidělo by se; zase abych si jich tam nedala moc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 15:37 kuba
No formosy maj tak 1cm,ja kamos jich na v 50l akvarku snad 300,ma ta, jen javsky mech,ale komplet zarostle a mezi nim tyto ryby a dari se jim moc dobre i mnozi,jsou absolutne nenarocne na misto.
Radeji bych volil větší hejnko těchto rybek než mít 2 větší ryby ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 15:06 Žena Lucianetta [43]
kuba: i 50? Myslíš Endlerky? vždyť mají 2-4 cm... sardinky hadra! sad a ty formosy neznám, ještě jsem o nich nikde nečetla :o)) jsem z Brna...
Edit: aha, taky živorodky.... ale ty jsou tak velké jako Endlerky :-( :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 15:00 kuba
dej tam formosy ci endlerky,treba i 50 jsou to pidi ryby ,můžu je sehnat.odkud jsi? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 10:15 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Ono je miniakvárium a miniakvárium, někdo může mít 12 l, někdo 30 litrů a oba to mohou považovat za miniakvárium. Podle toho také hledá složení rybek :) Parmičku duhovou bych já dala do těch 30 litrů, do 12 litrů ne...ale někdo může mít jinou zkušenost či názor. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 09:33 Žena Lucianetta [43]
to spim já se na ty stránky vivaria právě koukala na tu parmičku duhovou, doporučujou ji tam do miniakvárií, a v atlase se píše, že jí vyhovuje chov jen v páru... proto jsem se na ni ptala :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 22:02 Muž Nik [191] – Re: marsz
Pusť si nějaký krvavý horor. To se stane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 21:44 :spim:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 21:42 marsz
Zkusím asi 10 rájovců ve 20-ti litrech. Co se stane?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 19:21 Muž SAA [9]
Jedině halančíci:). Těch tam můžeš mít klidně 10 v těch 20 litrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 19:14 marsz – Re: Lucianetta
No parmičky spíš ne, ale ty microrasbory si tam dokážu představit X-) . Ty galaxy jsou přímo parádní. Ale drahé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 16:22 Muž wayn [79] – Re: Lucianetta
Ve 12 litrech je můžeš nechat leda vytřít, pro stálé obývání je to příliš malé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 15:12 Žena Lucianetta [43]
Myslíte, že by mohly být ve 12ti litrovém akvárku pár parmiček duhových? Podle popisu rybky v atlase Vyhovuje jí chov v páru, při větším počtu si vyhledávají v nádrži vlastní teritoria i podle velikosti by to teoreticky mohlo jít, ale nejsem si jistá. Co vy na to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 20:51 marsz – Re: isamik
já to manželce taky říkal. ;-) Ten můj zakrnělý ancistrus třeba jí řasu z listí. coze Asi ho zatím nechám, kde je.
re: Rebbie - Z popisku v atlase sem usoudil, že je to pro mě příliš náročná rybka. Tydle z akvaristiky zatím zachraňovat nebudu. :-) čau
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 20:38 Žena Rebbie [71]
Mam zkušenost se dvěma otíkama a nevypadali, že by jim vadilo že sou než dva.... :) Ale ta dvanáctka nevim nevim esli budou mít dost prostoru jako.... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 20:08 Muž isamik [180]
Mini akvaria nejsou pro kazdeho, rozhodne ne pro ty co tam potrebuji jakehokoliv uklizece.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 20:00 marsz
Musel sem ho najít v atlase. Aha aha. Už teď je mi ho líto, když má rád hejno. Sakra. Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 19:39 Muž matlala [798] - Rostliny
krunýřovec pravý jednopruhý ;-) ale jen 1, ovšem je to hejnovka, ale do mini rostlinných akva se dává žere jen řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 19:29 marsz
Mám právě pocit, že Neritina odvede i víc práce než Ampularie a nebudu ji zároveň moc šikanovat prostorem. Stejně by to spíš chtělo nějakého mini uklízeče rybku. Šneci moc nekomunikují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 19:25 Žena Markii [10]
No ampularky v malem akvarku rostou pomaleji, a nevim ejstli uplne vyrostou, v mem 350 l akva rostou behem dvou tydnu z miminek na sneky jako dvoukoruna, ktere prodavam a v 15 l se jim to nedaří ani po pul roce, takže o tohle asi jde, a myslim že i v přirodě se muže šnekovi stat že uvízne v jezirku nebo tak, a pak taky neporoste tolik aby se nenažral, poroste jen malinko, tak jak se uživí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 19:09 Žena Rebbie [71]
Mam ampule i ve 12ti litrech, ale teda sou zatim malý... až vyrostou, tak je někomu budu muset dát... nebo třeba až tak moc nevyrostou, kdo ví... Zatim vypadaj spokojeně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 17:18 marsz
Ještě teda k těm šnekům. Ampulárie by podle všeho měla mít aspoň 20 litrů vody. Asi sviní. Neritina je míň náročná? Na prostor?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 16:52 rolandmynar – Re: marsz
Tam by to šlo a vypadalo určitě lépe hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 16:34 marsz
Před třema hodinama sem našel ve skříni avárko 37 litrů. Je po morčeti, asi dva roky staré. Nechceš mi navrhnout, abych je dal raději tam, že ne. Hehe ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 16:25 rolandmynar
Je hezké, že si necháš poradit, ale to je opravdu malé i pro gupky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 16:23 marsz
Jejda těch malých tam určitě tak moc není. Asi deset. Asi sem taky nepsal, že sem ještě přidal samičku jednu. Nevím jestli sem ten poměr pohlaví zlepšil nebo ještě víc zmrvil. Šneci tam sou, ale takoví mini. Ale vlastně třeba neritina je dobrý šnek na úklid že? To by možná stálo za pokus, dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 16:02 rolandmynar – Re: marsz
To jsem psal já. Radši bych tam dal s gupkama šneky. Je spousta pěkných druhů. Taky by tam mohly být krevety. 12l není moc ani na ty gupky. ne Máš tam psané, gupky 2ks což je 1+1 nesmyslný poměr pohlaví a ancistrus vyroste 10-15cm a to je na 10l vody trochu moc ne? Navíc tam máš ještě 50mladých, což se divím, že píšeš že jsem tě dusil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 16:00 marsz – uklízeč do 12l
Ahoj. Mám takovou 12-ti litrovou gupkárnu a zrovna před chvílí mě jeden z Vás dusil, že Ancistrus mi v něm zakrní a tak. Jaká by byla teda vhodnější rybka na úklid. Anéjakožežádná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 16:57 Žena Lucianetta [43]
Přecijen jsem se nechala ukecat od přítele a do akvárka (mám na mysli to 16l, které budu přestavovat), kam jsem chtěla dát JEN krevetky, bych chtěla dát pár opravdu PIDI rybek. Zatím mám 3 kandidáty: Endlerky, živorodky trpasličí nebo rasborky trpasličí. Hádám, že když jsou malinké, tak budou všechny hejnové, žejo? Jestli jo, tak velké to "hejno" musí minimálně být? viděla bych to v mém akva maximálně na 5 rybek (kvůli velikosti akva), ale různé zdroje se liší min. počtem rybek v hejnu, a také ne všichni, kdo některou z těchto rybek chovají, se drží těchto pravidel... Zase ale nechci mít 3 rybky, aby se trápily... Tak kdybyste někdo měl nějakej názor, poslouchám X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 19:05 Tomas
Z pancéřníčků doporučuji Corydoras hastatus, Corydoras pygmaeus, Corydoras habrosus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 19:03 Tomas
Zkuste se podívat na některé z těchto druhů: živorodka trpasličí (Heterandria formosa), razbora Hengelova (Rasbora hengeli), živorodka "endlerka" (Poecilia sp. Endleri), parmička duhová (Puntius titteya), parmička perleťová (Puntius oligolepis), razborky rodu Boraras, drobnoústka trpasličí (Nannostomus marginatus)....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 15:12 Muž filipsi [1295]
Podivej se treba na vivarium, tam maji take zvlast seznam ryb vhodnych do maleho akva. Zkusenost s zadnou nemam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 14:47 R Muž Mrakoplash [1776]
Martafix jj maji to sou mikrorasborky a podbony mini rybky, ktery u nas vetsinou nesezenes (az na vyjimky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 14:43 Muž Martafix [12] - Rostliny
tak se lae podívejte na tu stránku tam maj ryby i o 8 milimetrech coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 14:43 Žena Rebbie [71]
Na dno jednoho malého ancíka s tím, že časem až vyroste, ho vyměníš za dalšího malého.

No to je mi divná logika teda......co pak asi jako udělá s tim původnim? :-( Už bych do malýho akva ancíka nepořídila - do malýho je lepší krunýřovec jednopruhej ;-) Aspon dva teda to chce, ale je to fakt drobná rybka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 14:43 R Muž Mrakoplash [1776]
aubrey
ale to je pouze orientacni vypocet a treba rybky z te kategorie co uvadis 6-10 cm se do 20 litru nevejdou. (vejdou ale sardinky se do konzervy taky vlezou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 14:18 aubrey
mam 12ti litrove akvarko a mam tam 2 gupky, ale podle vsechvypoctu jich tam muzu mit az 4, na techto strankach si muzes nechat vypocitat kolik malych rybek se ti tam vejde prumerne se na male rybky(4-6cm)pocitaji 3litry a na velke (6-10cm)se pocita myslim 5 to vsechno ti vypocitaji kdyz kliknes na rady a najdes si tam pocet ryb v akvariu nebo neco podobneho, uz si to presne nepamatuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 14:16 Muž Malapa [494] - Afrika
Zkus Rasboru klínoskvrnou, nebo paví očka, případně "Endlérky". Je víc droboučkých živorodek, ale ty opravdu nejsou běžně k sehnání. Na dno jednoho malého ancíka s tím, že časem až vyroste, ho vyměníš za dalšího malého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 13:43 magda – Miniryby
Hledám nějaké vhodné ryby do 20l akva, abych tam mohla mít více než 2 kusy, ale nějak se mi nedaří je sehnat. Líbí se mi většina těch, které jsou na minifische.de, ale netuším, kde je koupit. Jsem z Ostravska a nechtěla bych si ryby kupovat na dobírku odněkud z Mělníka. Byla jsem se zeptat v jednom místním obchodě a dívali se na mě jak z jara, co že to chci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2007 15:33 Muž matlala [798] - Rostliny
ryby, proč?
třeba krevetky.

Z ryb třeba borarasky, a podobné prcky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2007 15:31 veronika
aha. :-( Tak teda ake rybky by som tam mohla chovat?Asi snad iba gupky.Diki za vase nazory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2007 11:30 Vrubouš
Jako vyteracka a na odchov poteru to postaci,ovsem na chov v zadnem pripade...Doporucuje se Mrenky chovat v hejnu 10-ti i vice kusu,takze minimalne akvarium 100 a vice litru.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [38] 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45370x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363?od=1851