Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 17:21 Muž Kurhell [7]
podiv se a uvidíš www.splendenspower.cz/…
Jinak jak myslíš že to dělaj thajci??? Sem mě někde video potom ti ho pošlu jak se to dělá v thajsku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 13:06 Tereza
By mě teda taky nebavilo koukat na rybu v takovém plivátku. Tam se může leda natočit doleva...natočit do prava....pak půl hodiny čučet rovně....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 13:03 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Re: Kurhell
To by mě docela zajímalo, co v těch dvou litrech dělá???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 12:36 Muž Yirka [9126] – Re: matesss
zkopušel jsem to to poslat vzkazem , ale ani tam to nešlo, zřejmě je to nějaký zvláštní formát a nejde to i když jsem to přeuložil. Jedná se v podstatě o polokouli k zavěšení na zeď, jako obrázek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 11:45 Muž matlala [798] - Rostliny
určitě pokud nebude v kouli, je to jedna z lepších variant jejího života
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 11:40 matesss
tak já si jí koupím myslim že 40kč za bojovnici je pěkná cena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 11:34 Muž Kurhell [7]
U MĚ NEPOLEHÁVÁ ,a to ji mám ve 2 litrech ,něco o bojovnicích vím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 09:52 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Re: Tonys
Bude se nudit, polehávat na dně, co jiného dělat v pěti litrech.... Na to bych nemohla koukat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 09:40 Muž Tonys [16]
Pokud jí nebudeš cpát do koule tak pohoda. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 09:21 Muž Kurhell [7]
řekni a proč ne??
jasně že můžeš :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 08:53 matesss – Beta do 5 litrů?
ahoj akvaristé chci se zeptat jestli si mohu koupit Bettu do 5 litrů?mám svůj názor ale chci se ještě poradit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 18:23 Zdeňula
Já už mám představu i vzor ;-) ale všichni co tu chovají gupky mají nějaké 'odbytiště' kam dávat mladé- no a to já nemám, tak se snažím na něco přijít. A když jsem byla s nápady v koncích, tak jsem se zeptala :) a to co mi tu nabízíte všechno potřebuje zarostlou nádrž a z kytek jsem měla v plánu jen riccii, Egeria densa a Ceratopteris siliquosa. Pokud mi ale nezbyde nic jiného než si tam pořídit nějakého lekavého predátora, tak to prostě nechám zarůst. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 17:56 Muž Snofrev [54] – Re: Zdeňulka
já bych si nejdříve zjistil co mám za vodu, buď na netu na stránkách dodavatele, případně pro orientaci postačí papírkovej test 5v1
pak bych se podíval do záložky nádrže, vybral si tam přibližnou velikost akva jako mám já a koukal co kdo v tom akva má a jestli by se mi to líbilo, případně jak to kdo kobinuje (pokud bych chtěl více druhů), pak kouknout do atlasu jaké nároky rybičky mají a hurá na otázky


jinak já kdybych už neměl hejnko neonek, tak bych si místo nich asi vzal jedny z tutech, nebo obojí a napůl :-)
co se krevetek týče, tak mohu jen doporučit, sice se docela schovávaj, ale koukám se na ně pořád, halvně na ty co nosej vajíčka :-D

rybicky.net/atlasryb/axelrodie_kolumbijska
rybicky.net/atlasryb/razborka_galaxy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 17:54 Zdeňula
Já jsem spíše pro menší- proto se držím gupek a hledám něco, co mi bude ty mladé požírat (no zní to strašně). A ty razborky- nejsou trochu moc náročné na to, že jsme měli akva když mi byly 3 roky..? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 17:23 Muž filipsi [1295] – Re: Zdeňula
Chce to vyresit zakladni otazku, jestli davas prednost jedne vetsi rybe, nebo hejnecku malych. A jestli trvas na mnozeni a nepozirani mladych, nebo ne.
Ja mam radsi do malych akva vice malych rybek, prijde mi to umernejsi.
Treba tohle je opravdu na druhy pohled prekrasna a zajimava ryba: rybicky.net/atlasryb/razborka_trpaslici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 17:15 Zdeňula
Nad bojovnicí dumám celou dobu, ale právě nevím, jestli by jí nevadily těhulky. Taky potřebují zarostlejší akva... Co by se k ní kdyžtak hodilo za rostlinky? ;-) Mám možná moc otázek, ale radši se ptám teď, než abych sháněla info na poslední chvíli s nešťastnýma rybkama :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 16:54 Žena bucliik [99] – to zdeňula
ahoj, co bojovnice? sameček by se do 20l hodil a měl by se královsky, pokud by jsi k němu přidala ty gupky tak by ti pomohl s přebytky rybek( jen nevím jestli by mu nevadili i rodiče). Ale k bojovníkovi by nešly krevetky. Je to moc krásná rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 16:25 Muž Snofrev [54]
inu, nepotěšili jste mě :-O , ale to jsem čekal ;-)
holt budu muset něco udělat s akvárkem, takhle by se mi tu za nějaký čas ti šneci přemnožili, boj s levatkama bude ale asi tuhej, ty se jen tak nedaj :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 16:21 Muž isamik [180] – Re: Snofrev
Bal bych se o krevetky, nejspis to bude jen doplnek stravy pro 4zoubky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 16:12 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Snofrev
To nebude dobrý nápad...! :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 15:58 Muž Snofrev [54]
já zkusín zneužít tohoto tématu a chtěl bych se zeptat na to, co byste řekli na kombinaci čtverzubce trpasličího a krevetek?
jelikož jsou snad všechny krevetky větší jak ti čtverzubci, tak o dospěláky mi až tak nejde, ale co takový malí prckové?

přiznám se, přemýšlím o nich jako o redukování pidi šneků, ale bojím se o krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 14:41 Žena Eliška [38] – RE: Zdeňula
Krevetky jsou celkem nenáročné, pokud tam nebudeš mít predátora, jakože asi nebudeš, tak bych začala s Neocaridina heteropoda red cherry. Jinak krevetek je mnoho druhů, jen si vybrat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 14:23 Zdeňula
Ti otíci jsou roztomilí :) ale jsou taky hejnoví a potřebujou prý zarostlou nádrž, tak nevím, jestli to půjde v takovém akva ;-) krevetky- už jsem říkala, že mě napadly, ale nic o nich nevím... a ti halančíci- koukala jsem, ale ti potřebujou živé krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 09:08 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Snofrev
Jsou to kouzelné rybky. :-)
Když jim dopřejete dobře zarostlou nádrž, jistě se dočkáte i přírůstků. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 07:00 Muž Snofrev [54] – Re: Eliška
jj, zrovna přemýšlím jestli si nekoupit ty microrasbora sp. galaxy
vypadaj super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 06:30 Žena Eliška [38] – RE: Zdeňula
Malinké rybky jsou borarasky nebo microrasbora. Mají je ve Viváriu v Mělníce a jsou fakt úžasný. Navíc by se ti nepřemnožily. Na dno jsou malincí pancéřníčci corydoras pygmaeus, nebo malincí otíci (ottocinclus affinis). Nebo ty krevetky.
Pohledej v atlase a uvidíš, co by se ti líbilo. Hezký článek na téma miniryby byl v časopise Akvárium (někde je tady na něj odkaz).
Já osobně bych šla do čtverzubce trpasličího :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 22:45 Tereza – Re: TomášB
Co to meleš? coze Jednoho pancéřníčka? Těch musí být aspoň 5, jsou to hejnové ryby a že se jako hejnový taky chovaj! A endlerka, že je vzácná? Ty nikdo nechce ani zadarmo! A když se mluví o gupkách - málokdo tím myslí endlerky, zpravidla mluví o pavích očkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 22:30 Petr – Taky mam 20L
Mam take 20L akva a mam tam tetry ctyrpruhe a k nim pancernicka, co mi doporucila pani ve zverimexu. Nevypada, ze by se trapil. A ancistrus tam byl take, ale posel, ze by se mu tam nelibilo? Nevim proc, muzete mi to nejak okomentovat. Akva mam cca. od ledna, rybky jsou v pohode, ale ancistrus uz je druhy po smrti. tak uz tam dalsiho nedam, dokud neprijdu nato proc. Jinak ty tetry jsou tam v hejne docela v pohode, je jich 6 a myslim, ze o misto nouzi nemaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 20:59 Muž Yirka [9126] – Re: Zdeňula
Kardinálky mám od začátku a ani nevím, že je mám. Zajímavé jsou zejména stálým imponováním si a roztahováním těch jejich čínských vějířů-(ploutviček).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 20:52 oldkiwinka – Re: Zdeňula
Kardinálky nejsou živorodky jako endlerky, takže jen tak se nepřemnoží. Mohly by tam jít, ale jako většina tetrovitých ryb, potřebují taktéž plavat. Čeho se bojíš na halančíkách? Ty, co jsem napsala, jsou snad nejjednodušší na chov. Každé rybce, které splníš podmínky, se u Tebe bude dařit. Máš spíše měkkou nebo tvrdší vodu? Do tvrdší ty kardinálky, do měkčí by sedli halančíci :)

Gupky jsou takové množící se prasátka:-) Jedině tam dát jen jedno pohlaví, pro krásu samce...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 20:46 Zdeňula
S těma halančíkama bych si nebyla tak jistá... a ty kardinálky- u těch se nemůže stát, že se 'přemnoží'? ;-) Vypadají zajímavě a ani nejsou náročné...Pouvažuju nad nima :-) Takže ale s gupkama se mám rozloučit..? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 20:36 Muž Yirka [9126] – Re: Zdeňula
Co hejnko kardinálek? Nenáročné, odolné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 20:27 marek
Mohli by by byť 2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 20:00 Zdeňula
A ten by tam mohl být i až vyroste? Nebude mu vadit že je sám- tady na rybičkách je, že je to hejnová ryba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 19:51 Muž TomášB [12]
jeden malí by tam mohl určo být, ale až vyroste tak už ne, ale podle mě by tam mohl být i pancéřníček skvrnitý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 19:50 Zdeňula
Ty taky máš akva ve kterém by se skoro nepotkali smich kolik bych si jich měla pořídit, aby si tam nepřipadali přehuštěně? ;-) jo a co ten ancík? Na něj je to moc malé, co..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 19:38 Muž TomášB [12]
neporvali, já je koupil u jirky v praze 30ks po 10kč, a už mám asi 15malejch, samečci by se ti neporvali a jsou velcí max 3cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 19:30 Zdeňula
Jestli je seženu, tak určitě- jsou moc pěkné ;-) ale třeba teď jsem v akvaristice viděla živorodku duhovou, formu vídeňský smaragd a to je už přez půl roku můj sen smich ale ti samečci jsou dobrý nápad ;-) ti by se mi neporvali, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 19:20 Muž TomášB [12]
myslíš ty endlerky? mohla bys tam mím jet krásné samečky nebo prcky prodávat protože je to vzácnější ryba která je v akvaristikách normálně za cca 30kč/ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 19:18 Zdeňula
Když neonky potřebujou dlouhé akva... Já můžu mít max 20l - kvůli místu :-( Nešly by nějak zajistit ty gupky..? Když řeknete ne, tak je tam nebudu trápit a nekoupím je. Ale kdyby to šlo, tak bych byla ráda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 18:55 Muž TomášB [12]
nebo ty neonky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 18:47 Muž nipac [3]
jasný... ancistruse, pár neonek nebo danií...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 18:44 Muž TomášB [12]
no když už ne ty živorodky, tak třeba danio, nebo razboru či tetru, na dnu by mohl byt panceřníček a čistič ancitrus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 18:36 Zdeňula
Já vím, říkám, že se v tom nevyznám. Ale prosíím, nebyla by nějaká, co by jí to nevadilo..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 18:33 Muž TomášB [12]
isamik byl rychlejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 18:32 Muž TomášB [12]
to by si stou skalárou už moc přehnala coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 18:32 Muž isamik [180] – Re: Zdeňula
Proboha jen to ne ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 18:30 Zdeňula
No právě. to by tam bylo za chvilku plno ;-) .Jako kytky jsem chtěla riccii, Myriophyllum aquaticum, Ceratopteris siliquosa a Egeria densa (pokud je seženu :-) )... Nešla by tam nějaká menší skalára?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 17:57 Muž TomášB [12]
endlerky nežerou svoje prcky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 17:50 Polux
Gupky se hodne mnozej ale kdyz v akva nebude nic moc kam by se schovali jako mech atd tak je ostatni sezerou.Ja je mam kuli krmeni s mladejma krmim Tercovce :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45370x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363?od=1751