Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 11:05 Muž vlacek [402] Re: Přemek
:-) Clithon je take pekny, jen se hure shani nez neritka, ale da se. Jeden bude 100% stacit. Neritka vycisti 50l akvarko behem par dni, jsou velmi vykonni. Otikum bude ve vetsim urcite lepe a nemusi byt v hejnu. Jinak mate pekne akvarko a osadka je az az. Ti pancici povyrostou, hlavne samicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 10:22 Přemek Re: vlacek
Asi máte pravdu, šneka jsem chtěl tak i tak. Malého krunýřovce jsem chtěl hlavně proto, že se mi tento typ rybky velice líbí:-) Hold počkám až na větší nádrž:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 10:10 Muž vlacek [402] Re: Přemek
Jestli sezenete toho parotocincluse haroldi, tak budete hoodne sikovny ;-) Obrazek zde pochazi od nejakeho Brazilce, nechapu, jak se dostal na rybicky.net?!?! Jinak ma ale az 55mm, takze do 20l neni stejne vhodny. I otocinclus vittatus stejne jako hisonotus leucofrenatus (nove mozna spise Otothyropsis piribebuy) ma celkovou delku pres 4cm a diky jejich specializaci na rasy se ve dvacitce moc neuzivi a rozhodne necekejte, ze vam ji vycisti. Zbytku na dne ptreba po spirulinovych tabletach take moc nezbude, protoe u nich budou hodovat pancici. Na cisteni je mnohem lepsi snek clithon (je mensi nez neritka, ktera by ve dvacitce take trpela hlady)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 08:52 Přemek Re: Cosmogagy
Díky, ten Harold vypadá opravdu parádně, teď ho ještě sehnat :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2012 08:34 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Přemek
corydoras pygmaeus, neohomaloptera johorensis, hisonotus leucofrenatus...
mrkni se do atlasu,je toho tu dost.jen hledat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 00:22 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: petulinakk
no on než na ty 4-5cm naroste tak to taky chvíli trvá :-)
Každopádně souhlasím že krunýřovci rodu Otocinclus jsou jedno z mála vhodných řešení.
Jsou i menší druhy než O.Affinis, například O.Vittatus.. Otázka je jak dobře či špatně se dají sehnat.
Další z možností jsou ryby rodu Parotocinclus, např rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_harolduv
Tady je ale stejná otázka dostupnosti ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 00:07 Žena petulinakk [2016] Re: Přemek
Napadá mě jen otík, ale má lehce víc než 3cm :-) rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 00:04 Přemek
Zdravím, chtěl jsem se zeptat, zda existuje do miniakvária nějaký čistič podobný klasickému ancíkovi, ale hodně hodně menší:-) mám tam razborky skvrnoocasé a pancéřníčky třískvrné, tak nechci narušovat tu velikost ryb. Max do 3 cm. Nejde mi o šneky či krevetky - chtěl bych vyloženě nějakou tu čudlu:-) díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2012 18:30 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 18:21 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: spajk17
v jednom z čísel "časopisu" Akvárium se tomu přímo věnují... mrkni www.klub.akva.sk/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 17:45 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: spajk17
na výběr je hodně druhů ryb, ale to stačí projít tohle vlákno pospátku a hned budeš mít na výběr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 15:37 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
ahoj,chtel bych si založit ešte 15l akva a nevim co tam dat za rybky krevetky už mam v druhe nadrži tak nejake rybky nevite jake se tam hodi?akvarko ma rozmery 23cm delka 21cm šiřka a 30 cm viška.akva bude ze vzduchovanim.dekuju za každe rady a nazory

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 18:01 Muž DaD [0] Re: Přemek
Podle mě jde, ale musí se hlídat, aby v případě uhynutí neznečistila vodu. Baští řasy, ale nevím, jestli i ruduchu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 17:22 Přemek
Ještě jsem se chtěl zeptat, co za šneka byste mi do takového akvária doporučili? Měl jsem tam dřív Neritinu, která docela prosperovala, ale taky jsem slyšel názory, že je to pro ni malé. Tak nevím. Ta řasa dělá takové načechrané povlaky, tak snad časem zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 17:01 Přemek Re: Barakainus
Jo to máte pravdu, děkuji moc, s rybkami ještě počkám:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.02.2012 00:32 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Přemek
rasy se bohuzel vyskytuji kdekoliv kde k tomu maji podminky. coz je velmi casto nove zalozene akvarium. tedy to vase. bud to nechate a zacnete se zajimat zase az co se akvarium poradne zajede nebo se je budete snazit vybit uz ted. ja bych to zatim nechal.
jo, a davat ryby do takhle nano akvaria po 10 dnech navic zavani prusvihem bez ohledu na ty rasy, ale snad vite co delate.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 21:00 Přemek – Dotaz
Zdravím vespolek,

mám cca 10 dní založené miniakvárium (15 l ), filtr AQ Fan Mini Plus, písek, kameny i kořen vyvařeny před založením. Zatím osazeno jen rostlinami:
Anubias barteri 'Coffeefolia'
Anubias barteri var. nana petite
Micranthemum callitrichoides 'Cuba'
Microsorum pteropus
Cabomba caroliniana
zítra či pozítří plánuji nastěhovat rybky, ale objevila se mi v akváriu černá dlouhá řasa (dlouhá vlákna) myslel jsem že tenhle typ řas (Ruducha) se vyskytuje jen u překrmených neudržovaných akvárií, velké množství detritu a tak. Ale tady jsou zatím jen rostliny, tak nechápu. Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 18:52 Žena Nympheas [111] - Labyrintky
Perfektní do nano akvárka jsou mirazbora galaxy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 17:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: snehulda007
To jsou ty defekty většiny atlasů do nichž se často opisuje...většinou se stihnu zbavit "přerostlých" samic dříve než dosáhnou velikosti těch na poměry chovatelů zakrslých endlerek (ty 4 cm:-)). Půldruha roční samice endlerky má skutečně více než 5 a snad i 6 cm ( o milimetry se přít fakt nechci). Pak už musí dožít u mne (nebo je musím zkrmit) protože většina lidí reaguje stejně jako vy. Mám je ve stopadesátkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 17:14 Muž snehulda007 [850] Re: LiborSprysl
Takže myslíte,že patří mezi ryby,které svojí velikost přispůsobí velikostli nádrže? Já co se týká velikosti vycházel z vlastní zkušenosti a místního atlasu. V každym případě tazatel mluvil o 20 litrech,takže se nemusí bát že mu samička přeroste. Jinak díky za novou info.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 17:10 Muž snehulda007 [850] Re: xx
Endlerky mám v miníčku a jsou vpohodě,akorát je pravda že se dost množí(mám jednoho samce a dvě samice). Naštěstí mám zajištěnýho odběratele. Akorát tu vodu měním dvakrát týdně-pro jistotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 17:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: snehulda007
To se tedy nejedná o křížence...zkuste si je nechat "nadoživotí" v dostatečně velké nádrži a ne ve dvaceti litrech ( ve vašem případě ve 12 litrech), dobře je krmte a uvidíte, že budou od samic šlechtěného oka jen o málo menší...Mívám jich hejno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 17:06 Muž snehulda007 [850] Re: LiborSprysl
Můžu se zeptet jak jste přijšel na to,že samička má 6cm? Já endlerky mám a dospělá samička má necelé 4 cm. Pokud je samička větší,jedná se nejspíš o křížence s pavím očkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 15:21 xx Re: D@n!€L
fajn....tak zajdem tento tyžden do akvariskiky :) dakujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 15:20 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: xx
Já bych dal místo plovoucích rostlin nějakou nenáročnou, rychlerosoucí stonovku.. Jinak by to snad šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 15:17 xx Re: D@n!€L
vzhladom na to, že už teraz je tam anubias cez polku akva...plus ešte prikupim jednu rastlinu a mám tam aj nejake tie male deko ...možno pridám aj plavajucu rastlinu....4 endlerky ...vymena vody raz do tyždna....mohli by sa mať dobre :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 15:14 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: xx
Pokud bude nádrž dost zarostlá a budeš měnit pravidelně vodu, tak by to neměl být problém.. Babička taky měla v 25l 3 betty (samec + 2 samice), krunýřovca, 6 pancéřníčků a víc běž půl roku tam byli bez problémů. Potom se našlo místo na AQ a rybky šly do většího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 15:09 xx Re: D@n!€L
dobre vdaka...a množstvo..kedže je to 20l....4? či to je moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 15:05 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: xx
U samců máš jistotu, že mít mladé nebudou. Samice by mohly být těhotné už z akvaristiky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 15:02 xx Re: LiborSprysl
nakoniec to teda budu endlerky :) aj ked vadilo by im, keby to boli len samci v jednom akva? aby sa mi nemnožili. Či radšej len samice?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 08:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: katterinecka
Co je to "méně velké endlerky"??? coze Samec 2,5 cm, samice 5-6 cm (ne jen v těle, i s ocasem). Možná by bylo dobré nemást tazatele..."malí" jsou pouze samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 21:41 xx Re: katterinecka
mm asi máš pravdu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 21:25 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: xx
jsou velký, živorodky všeobecně hodně kazí vodu, a brzo se ti přemnoží.
Místo těch pár gupek tam můžeš klidně dát 10-15 minirazborek a budou se mít líp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 21:22 xx Re: katterinecka
endlerky tiež nezneju zle, ale prosim len mi odpovedz na tie gupky :) (ono sa dost tažko vysvetluje prečo, len prosim, chcem vediet :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 21:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: xx
co tam méně velké endlerky, nebo hejno razborek skvrnoocasých nebo razbor trpasličích (ty se nebudou množit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 21:17 R Muž romant [27987] Re: xx
Podívej se do sekce nádrže a tam se inspiruj tím, co v takto podobně velkých akváriích lidi mají a řekl bych, že velmi často to budou krevetária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 21:14 xx Re: katterinecka
mm....dobre otázka, ak by som tam dala 3 gupky (samce), menila vodu raz tyždenne, (nie je tam len anubias :) a môžemn ešte dokupit rastlinky, ak sa zmestia :-D) budu žiť v akom-takom štastí? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 21:12 R Muž romant [27987] Re: xx
Pošli vzkaz zdejšímu užovateli GAGAL, ten Ti z Halančíkama jistě rád poradí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 21:10 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: xx
u těch halančíků musíš počítat s tím že potřebují živé krmení, někteří možná sní i mražený. Vločky jen tak jíst nebudou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 21:07 xx Re: romant
mm to vyzerá dobre...ale nie som si ista, či ich zoženiem...teda nepripada mi, že by som ich niekde videla :-| možno sa mi ich podari najst niekde. Ešte nejaky navrh? :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 21:06 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: xx
myslím že do akvárka kde se nebude měnit voda ani jednou týdně a bude tam tak jeden anubias nepatří žádní živočichové.
I na toho křečka by to nejspíš bylo malý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 21:03 R Muž romant [27987] Re: xx
Napadají mě Halančíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 21:00 xx Re: romant
jasne že veodu vymienat chcem :) nechap ma zle..ale gupky produkuju detrit, a take male akva by sa muselo častejšie čistit...tak som len dufala že mi poradite nejaku malu rybku, ktorej nebude vadit ak tam budu 2-3 kusy rovnakeho pohlavia a vystači si z kyslikom, ktory produkuje anubias....niečo fakt male a jednoduche :) ak niečo take existuje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2012 20:57 R Muž romant [27987] Re: xx
Pokud nechceš dopřát rybkám slušný prostředí tím, že se pravidelně mění voda, tak do toho akvárka radši dej třeba křečka, to bude lepší řešení. Bez výměn vody se akvaristika, tak aby člověka těšila a živočichům se dařilo, dělat nedá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 20:49 xx – aké rybky?
ake rybky najlepšie do 20l? filter, velky anubias plus dekoracie. Chcela som 2-3 gupky, ale nechem každy tyžden menit vodu a riešit ich množenie...tak niečo podobne? okrem bojovnice :) dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 17:04 Muž tomikku [1]
pavle odkud jseš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 08:53 pavel007
i když jste mě moc nepotěšili, tak ty krevetky budou nejlepší dík za radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 03:56 Muž j0hny [86]
12L pre zaciatocnika kravina JE :-D Teda aspon ak neplanuje kazdy (2.,3.,4.) mesiac tzv. RESET nadrze za pomoci sava atd hmm
Jednemu betakovi ci par mikrorazborkam v dobrej rovnovahe s rastlinami osobne davam zelenu... ALE... zaciatocnik si vezme casto k srdcu viac radu ochotneho predavaca a az potom (ked ma problem, ze ? ) navstivi toto forum. Ja furt odporucam pre zaciatok tak 80L (ak je miesto, kludne 200), citatel sa uskromni na 40, a dobry obchodnik to stiahne na 20 a do toho zavojnatku, pripadne aby nebola sama smutna, tak rovno 2. "Vsak dobry zakaznik sa aj 3x vrati."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   19.01.2012 00:35 pavel007 – 12 L
co třeba paví očka páreček ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2012 18:56 Muž tomikku [1]
já bych se taky raději přikláněl ke krevetkám, ty celkem nízké teploty snášejí bez větších problémů, jinak já mám v kanclíku nádrž v ní 6 litrů vody a v pohodě to zvládají krevetky a galaxinky ale ty mám jen 4 a tudíž jsou dost plaché, taky půjdou do větší nádrže a dostanou ještě 6 dalších kámošek :), ale nevím jak galaxiny ty výkyvy teploty budou snášet.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45375x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363?od=951