Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Mečovka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 10:02 Albert – Mečovka tehotenství
Jak často měnit vodu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 08:35 R Muž romant [27981] Re: Albert
Co nejdříve a ideál je něco živýho, třeba artemka, to pojedou jak rakety, ale nepohrdnou v podstatě čímkoliv co se dá dostat do huby. Krmit často a v menších dávkách, akvo udržovat v čistotě a často měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 08:35 Muž tillecek [133] - SumciRe: Albert
V podstatě hned po narození po porodu samice. Takovou, kterou zvládnou pozřít, třeba artémii, nebo nějakou jemnou prachovou, v obchodech určitě něco bude. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 08:32 Albert – Mečovka tehotenství
Kdy mám dát narozeným mečovkám stravu a jakou děkuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2013 21:45 JoKa Re: koikapor
nechcem motať, ale môže to byť aj neskorý samec

Naprosto správně, z toho za chvíli bude kluk... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:23 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: koikapor
Ano,souhlasím.V tomhle případě by pomohl lepší detajl řitní ploutve a nebo počkat jak se to vyvrbí a co z toho nakonec bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:07 Muž koikapor [163] - divoké živorodky
nechcem motať, ale môže to byť aj neskorý samec, ktorý dospeje neskôr, každopádne držím palce a už zostáva asi len čakať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:05 DANMAZUR00
Dobře díky dám ještě vědě jestli porodí a za jak dlouho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 19:56 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: DANMAZUR00
Neříkám že není dospělá ale že nemusí být.Ono samci dospívájí podctatně dříve než samice,kdy může docházet klidně i k pářeni a samice začne rodit až za několik měsíců.Nejlíp se to pozná že není dospělá podle toho že docházi k páření a ona stále nerodí.Dalším znakem pohlavní dospělosti u samic je skvrna březosti.Ano je možné že už porodila,jejích prvni vrhy nebívaji příliš početné a tak to mnohdy člověk ani nepostřehne i tak bych se přiklonil spíš k té první možnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 19:13 DANMAZUR00
Není možné že je pár dní po porodu,protože se mi zdá že asi před třemi dny zhubla,ale možná se mi to jen zdá? coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 19:09 DANMAZUR00
Není dospělá?Zajímavý názor to mě ještě nenapadlo jak se to pozná?Teda kromě toho že od doby co jsem ji koupil neporostla a barevně se nezvýrazňuje a měří asi 5-6cm.Jak jsi to teda poznal?Jsem zvědavý na další názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 18:57 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: DANMAZUR00
Řekl bych že těhotná určitě není.Není na ní vidět ani skvrna březosti,což by mohlo znamenat že ještě není pohlavně dospělá.Pokud i tak dochází k páření a ne jenom ke dvoření,není pro ni problém si spermie uchovat až do doby kdy pohlavně dospěje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 18:34 DANMAZUR00
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotečka.Omlouvám se že je to pozadí tak světlé ale zdržovala se v jemnějším přítmí za rostlinami a filtrem,potom připlavala na světlo a já ji vyfotil a povedlo se.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 18:30 DANMAZUR00
Fotka k příspěvku Dobrý den,mám 3měsíce párek mečovky červené.Před 1a půl měsíce se začaly párit,sameček se předváděl připlaval před samičku postál odmrštil se potom zase pořád takhle kolem samičky ukazoval ji a vrážel do ní mečíkem a pářil se s ní prostě všechno co do toho patří a myslím si že by mohla být téhotná.Co si myslíte vy?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2013 12:18 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: MAREK
Oni si nejak na tie predohry nepotrpia ;-) Žiadne zbytočné tanečky sa moc nekonajú,hned sa ide na vec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 12:08 MAREK
A parise i dvori a nebo ctreba 2tydny se dvori a tyden pari.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.11.2013 11:45 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: MAREK
Neustále,pokial bude samica nadostrel tak bude mať samec záujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 11:41 MAREK
A jak dlouho trva dvoreni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 20:38 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: MAREK
Přesně jak to píšeš mečík používá ke dvoření samic.Je to zcela u nich normální jev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 20:16 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: MAREK
Abych tak na plnou hubu řekl - on ji píchá ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 20:15 R Muž romant [27981] Re: MAREK
Inu, na vánoce budou malý mečovky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 20:13 MAREK
Ahoj mam par mecovek cervenych a samecek priplave pred samicku a mecikem do ni nacouvava.Je to nejaky namluvni ritual nebo dvoreni,jak si to mam vysvetlit? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 22:55 - Re: finnnp
Tak sa na ne príď pozrieť, ak si také ešte nevidel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 22:55 - Re: LiborSprysl
Chalani nerád sa hádam ale toto je moja tutovka.Mám vlastné vyselektované a mám ich v akvárku pri rakoch.(bolo ich 13 ale dve padli za obeť rakom a jednu na staré kolená prehlo v chrbtici a neskôr pokojne dožila)Mám ich v 200L len 10ks už dlhšiu dobu bez samcov.To preto,že som si k nim dával len také samce ktoré som chcel.Po niekoľkoročnom selekte mi týchto 10 samíc rodí potomkov čo som chcel.(takmer identické mladé)Všetko mladé čo sa tam objavuje odlovujem,nič nepridávam.
Netuším čo to bola za mix fajta v začiatkoch,ale bol to silný kmeň.Žiadne neskôr kupované v obchodoch mi takto dlho nevydržali.Kopec z tejto fajty som porozdával a ľuďom sa držia hádam najlepšie s pomedzi gupiek.(to mám referované)
Gupka sa ozaj dokáže dožiť takéhoto veku,len nesmie byť trápená kopou pôrodou a prekrmovaním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 19:55 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: prasan
Pane jo,čtyřleté gupky.To musíš mít hodně dobré podmínky.Co já je chovám,tak se mi dožívaji většinou okolo dvou let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.11.2013 12:35 finnnp Re: prasan
Gupka se nedožije 4 let ani když je budeš chovat v chladné vodě.Ve vodě kolem 25 stupňů je dva roky strop.V chladnější vodě o něco délé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 12:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
prasan napsal: Samice sú staré viac ako 4 roky.

A bavíme se pořád o okách..? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 11:52 - Re: LiborSprysl
Samice sú staré viac ako 4 roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 10:13 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: ????????????
Žádná molly nemá skvrnu březosti.Já chovám třeba Gold molly,jsou světle zbarvené,májí tmavé oči a skvrnu březosti by jste u nich hledali marně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 03:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
prasan napsal:
Mám napríklad už dva roky samice gupiek bez samcov a stále rodia i tmavú škvrnu majú.Takže celkom by som netvrdil,že pri škvrne rodia za mesiac či pár.Kľudne to môžu naťahovať a rodiť postupne pomenej.Záleží na mnoho faktoroch.


Dva roky??? coze no Kolik těm samicím je? to nebudou dva roky... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 23:29 - Re: ???????????????
??????????????? napsal: Zdravim maji mecovky cernou skvrnu pred porodem?Z minulych chyb z black molly jsem se dost poucil presto ze jsem se desne vztekal ze muje prvni mlade v zivote se nepovedly ale aspon jsem si vzal pouceni vsechno mam pripravene tak bych potreboval vedet jestli maji tu skvrnu aby se v porodnicce moc nestresovala nebo mladata nezatuhly a rybka neposla

Mám napríklad už dva roky samice gupiek bez samcov a stále rodia i tmavú škvrnu majú.Takže celkom by som netvrdil,že pri škvrne rodia za mesiac či pár.Kľudne to môžu naťahovať a rodiť postupne pomenej.Záleží na mnoho faktoroch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 20:37 ????????????
ja nerikal ze jsem u black molly videl skvrnu brezosti.Ja nevedel ze to je az nedavno jsem se dozvedel ze nektere rybky maji skvrnu brezosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 19:35 Muž půlpy [2131] Re: Urtman
rozdíl je "zatuhnout" a "šprajcnout", to nebylo na Tebe, ale na tazatele s těmi otazníky ;-) mně se to ještě nestalo, jestli spíš ta Black molla nebyla nafouklá z jiného důvodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 19:29 JoKa Re: půlpy
Já předpokládal že je to mečovka klasická, zelená, nebo červená, kde je skvrna vidět. Tazatel píše, že jí vidí... S molly souhlasím, tam vidět není.
A já se s tím setkal, nevěděl jsem, co s dospívající (téměř dospělou) mečovkou, kterou nikdo nechtěl, tak jsem jí dal do společenského ke skalárám. Tam v pohodě dospěla, těhotná byla, břicho rostlo a rostlo, ale rybka ve stresu ze skalár neporodila. Našel jsem jí tuhou s břichem tvrdým jak šutr, bez jakýchkoli známek nemoci, nebo zranění od jiných ryb. A také tu někdo popisoval (myslím že LiborSprysl), že našel mečovku tuhou, se "šprajcnutým" mladým...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 19:11 Muž půlpy [2131] Re: Urtman
skvrnu březosti mají, ale pokud jejich zabarvení není sytější barvy, nebo např. u vídeňských mečovek sytě zabarvených, které mají i červené oči, skvrnu neuvidíš ;-) ,
to by mně zajímalo jak u Black Molly tazatel viděl skvrnu březosti :-D a další věc zatím jsem se nesetkal aby u živorodky "v ní zatuhly" to je jev u jikernatých ryb, živorodky je vyprdnou živé či mrtvé - třeba se mílím
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 18:26 JoKa Re: ???????????????
Ano, černou skvrnu mají, to ale neznamená, že porodí za hodinu, nebo zítra. Může to trvat, je to závislé na více faktorech... Místo stresování v porodničce bych radil hustě zarostlou nádrž a plovoucí kytky, kde se mladí schovají a pak jí nebudeš potřebovat...
Ať se daří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 17:59 ???????????????
Zdravim maji mecovky cernou skvrnu pred porodem?Z minulych chyb z black molly jsem se dost poucil presto ze jsem se desne vztekal ze muje prvni mlade v zivote se nepovedly ale aspon jsem si vzal pouceni vsechno mam pripravene tak bych potreboval vedet jestli maji tu skvrnu aby se v porodnicce moc nestresovala nebo mladata nezatuhly a rybka neposla

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 19:37 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Vesiie
Naprostý souhlas s Urtmanem.Základ úspěchu je živé krmení.Z nezkrmeného suchého krmiva se ti akorát tak zakalí voda a průšvih je na světě,pak to jde velice rychle a rybky už nic nezachráni.Pokud se ti nechce hrát z artemkou a zakládat každý den novou flaši,doporučuji ti obstarat si násadu grindálu.Já s ním krmím z minimálnímy ztrátamy už zpoustu let.Návíc u grindálu jsou téměř nulové náklady(stačí tak jednou za 3 měsíce koupit balíček ovesných vloček a to je tak vše.Mezí další výhodou je že v nádrži žije až 2 dny a rybky tak můžou během celého dne ho pozobkávat a májí stále plné bříško.Na suché bych nepřecházel dřív než za 2 - 3 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.11.2013 15:34 JoKa Re: Vesiie
Potěr je zapotřebí nakrmit, nejlépe živým (některé potěry ti ani suché krmivo nevezmou a budou chcípat hlady v oblacích krmení), vylíhlá artemie značka ideál... Po takové slabé půlhodince je dobré odsát nesežrané krmivo ze dna. Když toto dodržíš, tak stačí měnit vodu obden 30% (stejná teplota vody nutná). Když to odsávat nebudeš, musíš měnit vodu denně... Je to pakárna, ale pokud chceš odchovat víc, než pár nejsilnějších jedinců, tak ti nic jiného nezbude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 12:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: Vesiie
Vesiie napsala: takže ji mám častěji vyměnovat?

Nejlépe tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 12:47 Vesiie Re: LiborSprysl
takže ji mám častěji vyměnovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 12:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: Vesiie
Nejspíš "hnije voda", tak je žere nálevník...to bývá nejčastější..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 12:39 Vesiie – Mečovka mimina
Ahoj tak už mám mimina narozený už jim je týden, ale nevím proč z nějakýho důvodů mi začali umírat ze 12 už jich mám jen 6 :( mám je odděleně v tý porodničce. Krmím je 2x denně rozdrcenýma vločkama a mají tam i rostlinku. nevíte co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 20:52 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Kubasix
v akvaristice myslím že bude nejsnazší, potom můžeš zkusit pohledat akvaristi v okolí a nebo napíšeš někomu tady na fóru a on ti rád pošle nějaké :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 20:50 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry
A kde mám takového šnečka sehnat? :-O

www.akvarista.cz/… - To je návod k používání sera bio nitrivec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 14:01 JoKa Re: Kubasix
Sera nitrivec není všeuměl. Ve 4 dny starém akva lítají hodnoty všeho úplně šíleně. Minimálně dva týdny tam už nic nepřidávej, kromě nějakého šnečka, střídmě krm a měň tu vodu, jak jsem psal... Těch 14 dní (lépe měsíc) pověnuj čtení:
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 13:58 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Kubasix
Už jsem se díval na tvou prezentaci.Já bych v tom zas až taký problém neviděl,já dokonce doporučuji 2 - 3 startovací ryby i když s tím někteří nebudou souhlasit,počkal bych s tím ale alespoň týden než bych je tam pustil.Vyměňuj ale min. 1 týdně 1/3 vody a nepřekrmuj je.Další ryby tam ale nedokupuj dřív než za mesíc.A myslím si že to bude OK.Tý mečovky vypadají mladě,na mláďata si nejspíš některý měsíc počkáš,návíc ten první vrh nemusí být tak početný,tak se může stát že ti unikne.Ať se ti daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 13:22 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry
60x30x35 dal jsem je zatím na zkoušku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 13:21 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Kubasix
A jak je to akva velké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 13:12 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry
A vadí to i když tam mám jen 2?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 45 46

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 46391x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4362-mecovka-rozmnozovani-a-odchov?od=401