Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Mečovka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 20:16 Falcon – Re: domik101
tak co s tím provedeme?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 20:14 Muž domik101 [17] - Živorodky
Nabízíš to co já :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 20:11 Falcon – Re: domik101
tak ať mi půjčí březí samičku! ;-) ja mu ji po porodu vrátím(a má to bez práce) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 20:09 Muž domik101 [17] - Živorodky
To už sem zkoušel když sem měl o ně zájem já :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 20:06 Falcon – Re: domik101
nezkusil by jsi se ho zeptat,zda - li by jeden odchov nezkusil?měl bych o ně opravdu veliký zájem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 19:55 Muž domik101 [17] - Živorodky
Známý je má ,ale ten je nechává sežrat
já bych je taky chtěl ,ale v akva je přeplněno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 19:31 Falcon – Re: domik101
Nevíš o někom,kdo chová mečovky vídeňské závojové? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 19:08 Muž domik101 [17] - Živorodky
to je mi líto nechat je sežrat :-D tak pudou do zverimexu asi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 19:02 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: domik101
Kdyz ji nevylovis do porodnicky, nemusis s tim delat nic. Trosku pruhledne pochlubeni se, ale proc ne, jiste je mnozis pro radost, tak tedy gratuluji, takhle se tady chlubi i jini borci (a ja nakonec taky, proc se nepodelit o radost) ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 18:33 Falcon – Re: domik101
tak,od těch ti nepomohu! :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 18:24 Muž domik101 [17] - Živorodky
tuxedo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 18:15 Falcon – Re: domik101
co máš za mečovky? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 17:19 Muž domik101 [17] - Živorodky
Rodí mi další samice tone tone tone co s tim budu delat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 15:44 Honza
Díky za odpověd,tak tu teplotu nechám tak jak je.Nebudu to rešit.Vodu měním pravidelně,agamy do ní dělaj potřebu,ale rybičky si na tom většinou pochutnají.Jinak jak jsem psal mám tam filtraci.Jinak výměna vody vypadá asi tak že když se odpaří cca.3cm.vody tak to dolívám,jednou týdně peru filtr a jednou měsíčně jde 90% vody ven a dolívá se čistá.Jednou za dva měsíce jdou ven i rybičky a peru i kamínky v horké vodě.Přemýšlel jsem nad topítkem do vody,ale už teď je spotřeba na nějakých 150w.Zrovna jsem nahradil klasickou žárovku vysoce svítivými diodami.Vřele doporucuji i na akvárko.Jsou na 12v.a spotřeba je 0.15w.V Bauhasu to prodávají na 220v.za 1200,-pokud je někdo jen trošku šikovný udělá to za pár korun.vypadá to bezvadně a stálo to 200,-Přemýslím že pořídím i modré a dám je do vody,a vodopád osvítím asi červeně.Jěště si pohrávám s myšlenkou žě korkové pozadí terária osvítím zeleně...to se uvidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 09:19 0 – Re: Honza
Fotka k příspěvku Těch +22°C až +24°C na pravidelnější množení stačí, ale vhodnější je aspoň občasné mírné kolísání, ať není teplota stále vysoká nebo nízká.

Svým mečovkám dopřávám zimními nižšími teplotami od října do února při +16°C, +18°C přestávku v množení a přes období léta se teplota pohybuje v závislosti na počasí mezi plus deseti a plus třiceti stupni.

V tom teráriu neopomeň vodu pravidelně obměňovat, jinak mečovky dlouhodobě prospívat nebudou.

Na fotce jsou mečovky s prodlouženou hřbetní ploutví, tak zvané delty a to čistě červená a s černými ploutvemi. Prošlé roky jsem se jejich chovu víc věnoval, ale teď je červených mečovek všude přebytek, tak jsem je přestal množit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 22:57 Honza – Teplota
Zdravím rybičkáře.Zajímalo by mě při jaké teplotě chováte mečovky aby se množily?Mám je v terárku u agam a osvědčily se mi,jsou dostatečně rychlé a nenechají se sežrat :-) .Bazének kde žijou má kolem 60L.Mají tam vzduchování i úkryty a teplotu okolo 20ti stupňů.Ne že bych je chtěl odchovávat,ale na případný odchov už mám zájemce.Jinak jsou docela bezva a bazének oživí.Mám je chvíli protože jsem koupil samice bet a všechno co tam bylo pošlo.Takže začínám znova a to s 5ti mečovkama dvěma sumečkama a nějaký ten šnek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 19:54 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
domik101 napsal: Skvrnu březosti mají od 1 oplodnění do konce života
Mě rodila celý den od 9 od ráno do 6 do vecera takže 1h je málo ,ale aspoň něco těch 6 je taky dobrý
Rodit bude za 4-6 týdnů zase
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 18:55 Muž Jurdas [37]
Mám dotaz.Mám červenou mečovku s černým pruhem,která porodila .Za jak dlouho může mít další mladé? Nevím jestli za 30 dní,nebo za více?Děkuji předem za každou odpověd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 14:41 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Mno...
Furt vsichni mnozite naky zivorodky, tak jsem rano sah fajfkou do akvarka a vylovil aspon dve cerstve narozene Koralove platy, kdyz uz se tak hezky schovaly u hladiny a nic je nesezralo... Videl jsem ryby nahanet i dalsi, ale do prace se musi, aspon teda ted uz i ja. To cloveku nejak neda, ale co pak s nima, ze jo? Jo, vim jak se ryby odchovavaji, ale mit v jedne nadrzi 2 pidi Platy az do velikosti, aby nebyly zradlem... A flaska vod vokurek to neresi, pac v te by jim prilis kolisala teplota ve dne a v noci, dalsi elementka s topitkem - ze ja je nenechal normalne sezrat, jako vzdycky :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 14:24 Muž domik101 [17] - Živorodky
Skvrnu březosti mají od 1 oplodnění do konce života
Mě rodila celý den od 9 od ráno do 6 do vecera takže 1h je málo ,ale aspoň něco těch 6 je taky dobrý
Rodit bude za 4-6 týdnů zase
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 00:17 Muž Vstrom [82] - Malawi
Dnes jsem malým koupil artemie v roztoku, tak snad tohle žrát budou. Jinak se chci zeptat, za jak dlouho zase začne dospělá mečovka rodit po předchozím porodu? Nechal jsem ji rodit v malém akvárku asi hodinu a bylo z toho 6 malých, ale asi jsem ji tam měl nechat déle. No, problém byl hlavně v tom, že jsem neměl porodničku, tak jsem u toho pořád by a pak musel do práce, tak nevím, jestli nějaké sežrala či ne. Dnes jsem koupil malou porodničku s V přepážkou, tak snad už jsem připravenej na další porod. Skvrnu má dost velkou a tmavou, tak ji tam asi zítra na chvíli do té porodnička dám a zvýším teplotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 23:31 Muž masterPKbanan [34]
já vždycky dávám samičku zvlášť do malého akva,dám jí do porodničky kterou mám ještě trochu upravenou,vyříznul jsem dno,protože malé rybky jak se snaží plavat tak plavou zpátky k samičce a ta je sežere,takže takhle spadnou až na dno akva a nestane se že by se k ní vrátily :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 22:28 Muž domik101 [17] - Živorodky
Ano máma je dost žere ,proto je z té tvé porodničky snaž vyndavát postupne ,ale ne třeba jen 1 zbytečně bys skodil samici stresem.
6e rodí v noci? Neřekl bych rodí jak kdy jak komu mě rodil vždy jen přes den většinou ráno začle a k večeru skončila(zaleží jak je samice stara)
nemusí se krmit živím krmiven jo je to lepší ,ale nemusí být já používám obbyčené prachove krmivo ze zverimexu a zato jich plně zásobuji zverimex mečovkami :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 22:19 0 – Re: Losky
Fotka k příspěvku Mečovky nejsou paví očka a z iluze snadného chovu o potomstvo přicházíme.

Ideální je zajistit alespoň v prvním týdnu živý prachový plankton lovený venku na vhodných lokalitách nebo líhnutou artémku, chované mikry a jiné). Když není tato možnost, tak nutno zakoupit kvalitní pro potěry určené krmné směsi, případně jemně rozmělnit plnohodnotné krmivo pro větší ryby.

Odchov mečovek kombinuji s odchovem jiných druhů - směs potěru, takže je využitelnost podaného krmiva v celém sloupci od hladiny po dno, mladé se vzájemně učí krmný zdroj využívat a u rozumných dávek nezahnívají nespotřebované zbytky. Odrostlejším rybkám dávám i masitou stravu ze škrábaného hovězího srdce, jater, sleziny, s přídavkem rozmraženého vymačkaného špenátu a občas i sojové mouky a rouskovaného pylu od včel.

Že se musí voda často měnit a v žádném případě ji nelze nechat zkazit je zbytečné probírat - o tom diskutovat.

Bez živého moc neporostou a jejich chovná hodnota nic moc nebude.

Přesvědčivým faktem je rozdíl mezi potěrem, který začátkem léta vysadím do zahradních rybníčků, kde ve velkém prostoru ve vodě s vyhovujícími parametry se neustále bez přestávky něčím krmí a růstem toho co je odchován doma přes zimní období.

Venku za dva - tři měsíce vyroste tolik, co doma za pět - šest měsíců .

Foto: Potěr černých mečovek odchovaný venku v chovné síti. R. 2010. 0.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 22:18 matasek
to je jasny jak dloouho i tam mužu nechat ?dala sem ji tam dnes v 21hod ríka se že rodí v noci,tak uvidime :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 22:07 Muž domik101 [17] - Živorodky
Na fotce to neuvidíme to ty se na ni musis kouknou a kdyz uz rozeznas tvary tak ji dej do porodnicky
se skusenostma to casem poznam vpoho nebboj :) a samici v ty maly porodnicce nenechavej moc dlouho aby neumrela na stres
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 22:00 matasek
a jak to poznam ze jdou videt rybky vtele rybicky? :-) my uz ji dali v akvarostice těhotnou a v druhe porodnicce mam gupku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 21:56 Muž domik101 [17] - Živorodky
Fotka k příspěvku pridavam foto malých teĎ se už začínají zbarvovat
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 21:51 Muž domik101 [17] - Živorodky
tehotné jsou od prvního oplodnění do konce života.
kdyz uz vidis mlade je ten spravny cas ja mám ted 4 dny stare mecovky.Já už trochu viděl ty malý v jejim břiše tak sem ji dal do porodnicky a za 30min zacala rodit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 21:46 matasek
Fotka k příspěvku dobrý den měla bych prosbu ,nevite zda je mečovka těhlulka a za jak dlouho muže porodit?dalasem ji do porodničky jelikož myslim ,že čeká mladé.mam ji ve velkem akva 140 l sfiltrem topitkem a mam tam 25-26 stupnu dekuji za radu pridavam i foto . :-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 21:12 Muž Vstrom [82] - Malawi
Zatím jo, je jich jen 6. Až budou tak 1cm velké, půjdou k ostatním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 21:09 Muž masterPKbanan [34] – Re: Losky
ale zkraje se tak trochu bojí a moc nežerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 21:06 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: Losky
A to tam jako budou, než vyrostou? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 21:06 Muž masterPKbanan [34] – Re: Losky
prachovým krmivem pro potěr nebo jim třeba rozdrolím tabletu,když jsou větší tak vločkami :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 20:57 Muž Vstrom [82] - Malawi
jsou malé a nic zatím nežerou, tak právě nevím:( Mám je v síťované porodničce zavěšené ve větším akvárku, kde žijou ostatní ryby. Čekal jsem, že budou žrát a ono nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 20:50 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: Losky
Jako dospělé. jsou dost velké palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 20:47 Muž Vstrom [82] - Malawi
Čím krmíte potěr mečovek. Narodily se včera a dal jsem jim do akvárka trošku sušeného žloutku a vůbec to nežerou. Byl bych nerad aby pošli. Akvárko mám teprve měsíc. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 20:45 Muž masterPKbanan [34] – Re: 0
jj, potom jdou rybky jako diví :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 00:36 0 – Re: Bak
Fotka k příspěvku Přítomnost živého krmiva má dobrý efekt, sám tak činím a je jedno jsou-li k dispozici patentky, koretry, larvy jepic a komárů, nebo jen perloočky či menší dávka buchanek, případně chovaných sladkovodních 'artémek' - žábronožek.

Foto jmenovaného vhodného a kvalitního živého krmiva .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 23:43 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: masterPKbanan
Porodničku jsem taky použil ale tequila mi dala jen 6 mladých...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 22:56 Muž masterPKbanan [34] – Re: 0
díky za vyčerpávající odpověď :) něco takového to asi bude ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 22:29 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: 0
Zdá se že podvrhnu nějaké mladé paví očka nebo jim dám nějakou tu nosnici japoniku.. takto by se mělo dát přikrmovat ne ? Horší bude když budou chtít smlsnout jen svá mláďata..
Další těhotnou samičku odlovím zítra ráno jak rozsvítím, uvidíme kolik mláďat vrhne do košíku :)
Mockrát děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 22:27 0 – Re: masterPKbanan
Fotka k příspěvku Tyto ryby jsem tento rok v jedné prodejně viděl a v paměti hledal i srovnával kam je zařadit. Moc mne zrovna nezaujaly, abych si je zakoupil, protože mám různých mečovek plno a neměl by je kam odděleně umístit.

A co jsou zač ? S jistotou nevím, ale mám podezření na křížence s X. nezahualcoyotl, kterých existuje víc ras a na Google podobně pruhované ryby vyhledat lze.

Druhově čisté mečovky horské s odlišným jemným příčným pruhováním oproti té rybě na fotce, mám. Jejich chov se mi první léta nedařil i při získávání vysokého počtu mladých (hynuly), než jsem si odchoval kvalitní chovné ryby a přes jiné patálie jsem nakonec nynějšího vitálního chovného hejna dosáhl.

Snímek mladých horských mečovek - Xiphophorus nezahualkoyotl kmene ' OCAMPO '.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 21:45 Muž masterPKbanan [34]
Fotka k příspěvku Zajímalo by mě co je tohle konkrétně za druh? :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 21:43 Muž masterPKbanan [34] – Re: 0
taky používám porodničky, je to jistota hop a pravidelný přísun 30 až 50 mladých :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 21:29 0 – Re: Bak
Fotka k příspěvku Drobné, ale i mnohé větší divoké druhy mečovek mají ve vrhu nízký kolísavý počet mládých a kanibalské sklony se v chovech vyskytují často a dokonce i ve velkém prostoru může predace dosáhnout nejvyššího stupně, přesto, že v přírodě odchycené ryby a jejich potomci z počátku svůj potěr nenapadají.

Chci-li mít jistý odchov, tak využívám porodní koše v prostorné nádrži.

Foto : mladé mečovky birchmanovy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 19:37 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: 0
Mám pygmáče, chtěl bych poprosit o radu - zatím mi porodily 5 mláďat a pak 1 mládě. Rodí tak málo protože víc vajíček u samiček nedozrává nebo mám mít podezdření na kanibalismusm rodičů ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 15:55 0 – Re: Deathbull
Fotka k příspěvku Když se Vám líbí s výraznější zelenou barvou, tak si pořiďte relativně dostupné Xip. montezumae. Jsou sice cenově nákladnější, ale máte je 'sto pro naturale '.

Hodím sem fotku těch svých . Je to kmen ' TAMASOPO '. Dají se sehnad i o něco větší ' FRÍO '. Musím již skončit, snad později se ještě na net kouknu. 0.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 15:37 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: 0
Podle toho co jste napsal tak mám zájem spíše o tu mohutnější, těším se na fotku. Ale líbí se mi přesně ta co je na fotce ve zdejším atlase, možná není úplně made in nature ale je to přesně ta co chci. A v akvaristikách takové bohužel nevidím, samé šlechtěné...a to se mi nelíbí :)

2 LiborSprysl : myslím že jsem je viděl ve Vivárku ale jistý si nejsem každopádně to není to co chci, děkuji však za nabídku!

Update : koukám že fotka přišla dříve než moje odpověď..bohužel to také není ono, já chci ty s tím zelenkavým nádechem. Avšak děkuji Vám za osvětu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 15:34 0
Fotka k příspěvku Tady je foto těch druhých zelených mečovek, ale pod umělým světlem se skutečné barvy tolik neprojeví.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 45 46

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 46392x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4362-mecovka-rozmnozovani-a-odchov?od=1551