Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Mečovka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 16:06 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: oranos
Chtělo by to samostatné akvárko aby měla klid k porodu. Jinak co se růstu rostlin týče, tak jim třeba vadí moc tvrdá voda, zkus změřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2014 15:24 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: oranos
Už to začíná, nic nechce růst... Problém tam určitě je. Ty kytky se do akvárka kromě ozdoby dávají hlavně kvůli bilogické rovnováze. Ty ji máš evidentně rozhozenou a proto ti rybka ochořela. Teď koukám na tvoji skladbu ryb a taky šílenost. Buď jsi nakoupil správné množství ryb a postupně se odporoučely, nebo jsi kupoval ryby "jéé, mámo ta je hezká, tu koupíme".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 15:05 Muž oranos [0] - ŽivorodkyRe: Zoidik
Mám ešte jedno (50l), sú v ňom gupky, mach tam je. Skôr by som sa obával o tie malé gupky keby som ju tam dal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 14:50 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: oranos
Máš možnost nějaké dalšího akvárka? Odpustit do něj vodu, dát tam mech, pokud možno zajetý filtr a rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 14:43 Muž oranos [0] - ŽivorodkyRe: MichoCZ
V čistote problém neni, umelá rastlina tam je preto, lebo mi tam okrem machu nič nechce rásť. Nedávno som vymenil asi tretinu vody a nič to s ňou nespravilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 13:53 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: oranos
Co ta umělá rostlina za tou rybou? Není tam nějaký problém v čistotě? Jinak výměnou vody ji můžeš stimulovat k porodu, jen si nejsem jistý jestli se to hodí v tomto případě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 13:42 Muž oranos [0] - Živorodky – Porod
Fotka k příspěvku Ahojte, mám Mečovku mexickú Ada (Xiphophorus hellerii "ada"). Chovám tieto ryby už pomerne dlho, takže mám odsledované kedy asi rodia, ale teraz je jedna už asi mesiac v stave akoby tesne pred porodom, je stašne tlstá, škvrna na zadnej časti brucha jej zaberá tak tretinu brucha a mám z nej pocit akoby mala nejaký problém, schováva sa, málo pláva... Mám ju nechať tak alebo mám jej nejako dopomôcť k porodeniu?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 14:52 matus13 Re: Designer
prezentacia hotova aj som popisal ryby ake tam su
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 14:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: matus13
Jak uz zde bylo psano vicekrate a vice uzivatelum, udelej prezentaci, at je vubec o cem premyslet ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 14:10 matus13 Re: Designer
pochybujem lebo som este nikdy nevydel ze by boli samice tlste skor sa im do toho nechce
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 13:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: matus13
Mozna jen tim, ze je to sezrano vzdycky driv, nez by sis stihl neceho vsimnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 13:46 matus13 – mecovka
Prosim poradi mi niekto?mam mecovku zelenu samca,samicu,mecovku mexicku samca a 3 samice spolu v akvarku mam black a gold molly,panciernikov,mrenky nadherne.akva 200l.tie mecovky a ani molliny sa mi nechcu rozmnozovat cim to moze byt?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 10:41 Žena JanaTu [0] – vyhřezlé jikry u mečovky
Ahoj všichni, prosím o radu. Předevčírem jsem si všimla, že moje mečovka (samice) má vyhřezlé jikry a byla u nich i mrtvá malá rybička. ne Teď už jsou zbytky jiker pryč, ale má tam pořád takový jakoby bílý chuchvalec. Setkali jste se s tím někdo? Co s tím a proč se to asi stalo? Vypadá to, že mečovka umře :-( , plave buď u hladiny nebo leží na dně. Hledala jsem ve fóru, ale nic podobného jsem nenašla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 23:01 0 Re: Kubasix
Fotka k příspěvku Až budou starší, ale to by se mělo, už teď usoudit podle rodičů :-) . Z toho, co je v prezentaci trochu rozeznatelně vidět - viz výřez Tvé fotky, to bude varieta ´Wagtail´.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:57 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: 0
A dá se ten druh poznat u mladých mečovek? Zatím jsou dnes narozené, ale abych to mohl čekat zda ADA nebo wagtail. Napočítal jsem 16 potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 02:40 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: toni
Fotka k příspěvku Ve vašem akvárku nemají mladé žádnou šanci přežít, ani s trhutkou. Bez nádržky na oddělený odchov potěru je marné něco podnikat. V akváriu by musel být velký chomáč mechu a i tak většina mladých padne za oběť žravosti přítomných ryb.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 22:13 Žena toni [68] Re: Designer
to by byl dobry napad ale toci se mi hladina,takze se to bude drzet pri velkem stesti jen v nejakem rohu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 22:00 Žena toni [68] Re: MichoCZ
ano ale uz ji mam pryc a bohuzel me male mecovky take:-(..krmim 2x denne,vetsi i malynke krmeni a za tmy jeste pro anciky co druhy den...nevim kde delam chybu,velke mecovky a moje siamensis je chytaji:-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 19:03 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: toni
Podle barvy tam začíná sinice. Gratuluju potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2014 18:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: toni
Pokud das na hladinu tohle: rybicky.net/atlasrostlin/riccia_fluitans , tak zvysis sanci ze neco jen tak samo prezije.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 18:07 Žena toni [68]
Fotka k příspěvku Tady jen foto te odchovnicky kde ty mecovky byly...ble:-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 17:56 Žena toni [68]
male tady vypustim a zkusim...snad mi preziji:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   06.01.2014 17:55 R Muž romant [27982] Re: toni
Vyndej tu vopičárnu a nech tomu volnej průběh. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 17:52 Žena toni [68] – mecovka
Fotka k příspěvku s rostlinkama by to myslim slo.....doufam?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 17:46 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: toni
Kvůli čtyřem nebo pěti mladým nedělej vědu. Zkus to a třeba to výjde a když ne, tak na další pokus to třeba výjde. Chce to dost rostlinek aby se měly mladé kam schovat a krmit v době mladých drobějším krmivem, aby furt měli co žrát a uvidíš, jak porostou. S živorodkama většinou moc problém nebývá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 17:25 Žena toni [68] Re: prasan
dekuju:-)ona mi totoz jedna vyskocila ven!vcera vecer jsem ji tam obevila a v odchovnicce jsou misto 5 jen 4male!...tak jsem se tady chtela ujistit :-)..zkusim:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 17:20 - Re: toni
Keď majú centimeter už by sa nemali zmestiť dospelej do tlamky.V takom prípade môžeš.Ideálne dať potravu,ryby sa odreágujú a potom mladé.Skús jednu a ak bude v pohode môžeš ostatné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 17:16 Žena toni [68] – male mecovky
ahojky..mam male mecovky asi tri tydny v porodnicce..chtela bych se zeptat jak dlouho a nebo jak velke musi byt abych je mohla vypustit do akvarka?mam je v sitove porodnicce ale nahore se mi delaji rasy.....jsou tak asi kolem centimetru velke...dekuju:-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 11:55 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: radoslavpe
Dej jí čas. Porodí sama až to uzná za vhodné. Jestli chceš co nejvíce mladých, tak si zatím připrav samostatné akvárko s filtrem, houštinou plovoucích rostlin a jak bude vyhledávat klidné místo a bude se stranit ostatním, tak ji přelov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 11:34 radoslavpe Re: radoslavpe
a problem je v tom ze nechce porodit.. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 11:14 radoslavpe – problemy s mecunkou
zdravim. Mam mecunku tehotnu uz z obchodu. Teplota v akva je 25,je tak uz mesiac a nie a nie porodit. Ak ma niekto skusenosti poprosim radu. Diky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 19:02 ..... :) – samečci
Ahoj. Mám mečovky těsně před porodem a o jednu samičku se pořád otírají pstatní samici. Okolo boků atd., ale neplují k ní pozpátku, jak to většinou dělávají. Mate mě že má být březí. Nevíte co to je? Díky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 05:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: 0
No hezká ryba, mohutná, dokonce tak, že nasazení mečíku u samce je takové, že nejsa posuzovatelem, viděl bych tam také náznak šavle...
Ale pro komerční chov to není zase tak podstatné.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 20:47 0 Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Tady je zachycena ta varieta mečovky na té výstavě, jen ty světelné odlesky mi pokazily lepší pohled na focený objekt, takže líp je vidět samice, než samec nad ní.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 15:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: 0
No jo na Slovači je více takových dobrých chovatelů...S těma Láďovýma nevím, já jen u něj viděl a nebral...z plzeňské vody se mi doma ryby moc nechytají...mám moc velké kamení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 12:50 0 Re: LiborSprysl
Mázlá ano, protože tady v tomto netbooku nemám archiv fotek a musel jsem ten snímek stáhnout a upravit z galerie netu, kde tato moje fotka je.

Od L. Mazance jsem, též měl mečovky, ale ....., nechci je nijak hanit, chyba mohla být u mě, prostě jsem po dvou letech ten chov prodal a pořídil si jiné.

Ty mečovky, co se ti líbí, jsou ze Slovenska od Ivana Vyslúžila, pokud jsem si jej nespletl s někým jiným, to bych se stydim .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 11:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: 0
Je trochu mázlá, ale figura pěkná. Byť tuxeda moc nemusím...Měl jsem takové černé i tuxeda, ale nedržely.
K těm chovatelům...no vím o pár lidech také...svého času měl úžasné Láďa Mazanec v Plzni, moc pěkné má Vašek Nováček...jo, najdou se...V Botanické bývavaly velmi luxusní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 08:22 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku To by byl kšeftík mít je, že jo Libore?

Vím, kdo je množí a prodává - kupoval jsem je letos o letních prázdninách po 30 kč kus a bral jen samice, přesto, že samci byli vskutku parádní, protože je mám k plemenitbě se svými samci variety "Wagtail-Tuxedo."

Pro Tebe Libore je ten chovatel (i pro mne) moc z ruky = vzdálený.

Ty mečovky od něj jsou v dobré kvalitě a zároveň vykazují i žádoucí odolnost, zatím nebyly nemocné. Nyní mají zimující teplotu +17°C a jsou stále vitálně v pohybu i žravé.

Samice dost rodily, ale mladé jsem nechal na pospas osudu.

V roce 2011, byly na výstavě v "Botanické" vystavovány velmi pěkné mečovky, podobné té na tom snímku - moje ryba focena v plastové nádrži, ale jméno chovatele si, již nepamatuji.

Tím chci naznačit, že v Čechách okolo Prahy se, taktéž dají získat komerčně zajímavé a líbivé formy X.helleri.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 05:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: amazonia
Zvláště ta první fotografie rozvlnila stěny mých chuťových pohárků...takové bych teda opravdu chtěl! Ty jsou opravdu hodně moc pěkné....Byť na břišní ploutve moc nevidím...potlesk K tělesné stavbě samce jedna drobná výhrada by byla...mečík by neměl být "šavlí", ocásek se mi jeví zakřiven...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 22:12 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Tady je ještě jedna jejich fotka,ta WG vedle byla vlastně jejich matka i když si podobní moc nejsou,měli ale velice pěkného otce,který byl navíc simpson.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2013 21:55 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Kdysi dávno jsem choval i ty ADY a našel jsem nějaké jejich fotografie co jsem tehdy fotil a rád bych Libore slyšel váš názor jestli si myslíte že to jsou ryby už podle standartu,jak mají správně barevně vypadat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 12:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kubasix
Proč? Má ji docela dost chovatelů a hodně pěkných!
akvamachu.wz.cz/…

Tahle je barevně docela dobrá, ale kořeny ploutví má také světlé,což dobře není...zase má velmi špatný ocas... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 10:44 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: LiborSprysl
Takže skoro nikdo nemá ADu? Podle tebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 04:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kubasix
Pěkná ADA to teda není...hřbetní a břišní ploutve by měly být více černé, ale náznak tam je...prodejce chtěl asi být zajímavý a nevěděl přesně... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 22:43 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Takže toto je podle tebe ADA jak mi byla prodána a nebo WG? Prominte za kvalitu omezeno mobilem a navic prcha jako blazen.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.12.2013 10:12 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: LiborSprysl
...Nebuďte jízlivý a tu debatu si najděte...
Ať to nemusí zájemci hledat: rybicky.net/forum/4362-mecovka-rozmnozovani-a-odchov…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 08:52 - Re: christ
christ napsal: Jasne a rika se tomu pozdni samec tomu predelani...ze samice odrodi a stane se z ni plnohodnotnej samec...

,,pozdní,, samec bol a je vždy samec.
Ak sa zmení samica na samca ,tak sa nejedná o neskorého samca! Len z nej je proste samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 08:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: christ
Pokud samice odrodí a stane se z ní samec, tak se tomu říká samec... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 08:17 christ Re: LiborSprysl
A jak se tomu rika libore? Shemale to asi nebude co?;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2013 08:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: christ
Ne, tomu se neříká pozdní samec...to si pletete hodinky a holinky, i když obé se natahuje... :-P

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 45 46

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 46391x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4362-mecovka-rozmnozovani-a-odchov?od=301