Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Mečovka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 18:58 Muž MichalK [16]
Takze s tím mám pockat az bude mit to bricho nafoukle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 16:09 R Muž romant [27987] Re: MichalK
Ne, nemá, ano stresuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 15:26 Muž MichalK [16]
Dobrý den, chci se zeptat, mám ve společenské nádrži (126 litrů) skaláry, mečovky, bojovnici a parmičky černopruhé. Chtěl bych, aby se mi mečovky rozmnožily, je mi jasné, že i přes to, že je nádrž hustě zarostlá, nic z mladých nepřežije. Koupil jsem tedy porodničku ze síťky a dal tam jednu samici s černou tečkou dole, nemá nějak větší břicho, ale usoudil jsem, že je to asi adeptka, u které je největší pravděpodobnost, že by mohla porodit časem. Má to cenu ji tam mít? Nestresuju jí zbytečně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 17:32 malda Re: romant
to doufám že ne!! v druhém nádrži je dost mechu je pravda že tam byla i gold molly. uplynulo asi 5 dní a nic jsem nespatřil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 16:47 R Muž romant [27987] Re: malda
Skvrnu mívají prakticky neustále, klidně mohla porodit a mladý sežrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 16:42 malda – černá skvrna
ahoj
odlovil jsem mečovku z akvária a dal ji do menšího měla velké břicho a černou skvrnu u ocasu to je pochopitelné. za nějakou dobu cca 4 až 5 týdnů se břicho zmenšilo ale skvrna zůstala!!
co porodila mladé nebo ne??
díky za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 20:52 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: VáclavJ
Nijak, nechať to na prírodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.02.2015 18:43 Muž P [125] - Betta splendensRe: VáclavJ
Nedělal bych z toho vědu, ať si plave za kým chce. K případnému oplodnění by nemělo dojít, jsou od sebe evolučně daleko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.02.2015 17:37 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: MonterMonty
...netuším jestli mečovka může oplodnit paví oko...
coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2015 14:01 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: VáclavJ
Především živorodé ryby chovat v jednodruhových nádržích , netuším jestli mečovka může oplodnit paví oko , ale u živorodek u kterých to jde , tak vznikají různí nežádoucí pokříženci a česem se může stát že původní druh úplně zanikne,což se nepovažuje za žádoucí,vyjímkou jsou případy kdy akvarista ví co dělá a snaží se vyšlechtit nějakou barevnou nebo tvarovou varietu dané ryby
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 13:34 Muž VáclavJ [0] – mečovka chov
zdravím ,nevíte jak mám přimět samce mečovky zelené aby si všímal svých samic a přestal se snažit oplodnit samice pavích oček. diky za každou radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 19:00 JoKa Re: Bujda54
Prolistoval si pár řádek níž, než si se zeptal? Je to tady omíláno pořád dokola. Asi ne, jinak bys věděl, že na tuto otázku se ti téměř vždy dostane odpovědi v lepším případě: jeden týden, max dva měsíce, a v tom horším případě: až se jí bude chtít...
Všechno je o podmínkách, teplotě atd...
Udržuj dobré podmínky a čekej, nic lepšího udělat nemůžeš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 18:16 Muž Bujda54 [12] – Termin porodu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim mam mecovku, vypada tehotne, ale nevim kdy cekat porod, poradi nekdo?

Ps: lepsi fotku nemam, kdyz ona nepostoji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 22:00 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: romant
Vodu mením raz za týždeň tak polovicu, aj odkalujem. Teplotu majú cca 26 C. Krmim ráno aj večer. Tak snáď ešte trošku podrastú. Ale dnes som si večer všimla, že tie väčšie majú čierne oči a tie menšie majú červené oči. Ich mama má čierne. Ale samcov mám s červenými očami a tí sú lýrovitý. Mama je obyčajná. Môže to mať nejaký vplyv? Iný druh, či?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 16:42 R Muž romant [27987] Re: geminika
Obden měnit vodu, klidně polovinu. Krmit vpodstatě čímkoliv(tedy i tím čím krmíš), ale živá je živá, ovšem je klidně možný, že už z nich moc nebude, že jsou podražený, což se bude vidět až jim začneš měnit vodu, jestli se rozjedou. Krmit několikrát denně v malých dávkách a společně s tou výměnou vody stahovat bordel ze dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 15:14 Žena geminika [39] - Živorodky
Diky za odkaz, no skôr som myslela nejaké konkrétne krmivo, či vie niekto poradiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 14:06 jamajcan Re: geminika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 13:25 Žena geminika [39] - Živorodky
Podarilo sa mi odchytiť od kanibalskej mamy 11 malých mečuniek. Narodili s 24.10. Mám ich v 18 litrovom zariadenom akvarku s filtrom, rastlinkami, svetlom. Krmila som rozmrvenými vločkami, ale teraz im dávam mrazený cyclop. 5 mečuniek má asi 12 mm a 6 ks má iba asi 7 mm. Čo môžem urobiť, aby aj aj tie malé poriadne rástli, alebo čo robím zle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2014 21:16 Muž TRULY [164] Re: romant
len kto to chytí omg teraz v tej huštave tam a pod bridlicou tone
Navyše ani neviem čo sa vlastne okotilo :-D Zvláštne, skor mi to príde na jednu malu mečunku cca 3cm, spravim foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2014 21:12 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Tak bude to chtít trošku cvičený oko, taže sleduj a uč se. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2014 21:11 Muž TRULY [164] Re: romant
no začnem to pozorovať, da sa na malých rybkách určit či je to gupka alebo mečun?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2014 18:01 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Etapový vrh vyloučit se nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2014 17:43 Muž TRULY [164]
dneska pre mna záhada. POzerám do akva a tam male asi 3 rybky. Pozeram na gupku a nič. A na mečovkách tiež nevidno porod. Nechápem. Mám 2 ks 5cm velke a 2 male samice asi 3cm. Mohla sa okotiť len taka mala? Alebo velka, ale nejako rodi na etapy? Napr. že vrhne cca 10 malých a neskor 20 alebo tak. Samice tie vačšie ak sa okotia tak počítam že minimálne 30-50 a to by som už na nich videl. nechápem vdaka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 15:14 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Lisa
Všetko, čo je umelé vyber preč, rastlinky to v strede čo imituje studňu coze a ostatné ako uviedla Turbínka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 17:42 Lisa Re: Turbínka
Fotka k příspěvku Děkuji za rady, něco s tím provedem ;-) sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.09.2014 16:04 Žena Turbínka [2558] Re: lisa
V první řadě doporučuji přečíst následující odkazy:
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Další moje doporučení směřuje k zaregistrování na webu (je to zcela zdarma) založení prezentace, ať se můžeme nějak hnout dál.
Filtr: Přijde mi pro nádrž poměrně nedostatečný, máš tam dost bordelářů a je navrhován pro akvária menších objemů.
Osádka: Sice si vypsala druhy, ale ne počty, moc se mi nelíbí spojení čistotných ryb tj. skaláry a tolik živorodek.
Rostliny: Určitě ještě přidat a to hooodně.
Údržba: Voda v akváriu by se ideálně měla měnit týdně 1/3 celkového objemu, zvlášť u takových čerstváčků jako je tvoje akvárko. Ani se nedivím, že se rybky moc "nehýbou" vzhledem k tomu v jakém je máš prostředí. Měnit, měnit, měnit vodu je základ :-)
A plán pro teď: Vyměnit 1/3 vody X-) A dělat to i celý následující týden.
Tvůj současný problém není to, kdy mečovky, molly a očka porodí nebo použiji-li tvůj výraz "kdy skaláry vyprsknou jikry" ale dát akvárko do kondice a zlepšit rybám prostředí pro život, protože v současném stavu s takovouhle údržbou je akvo časovaná bomba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 15:34 lisa
27
skalary pavi ocka mecovky black molly dva sumecky maly
Tetra ex 400
Vodu jsem jeste nemenila protoze mam aqvarko dva a pul mesice
Mam 7 rostlinek živych
ne
mam porodnicku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 17:11 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: lisa
Skús to takto:
Počet rýb?
Druhy rýb?
Aký máš filter?
Ako často meníš vodu a koľko tej vody meníš?
Rastlinstvo? Máš živé rastlinky?
Neprekrmuješ?
Najprv je potrebné si postrážiť hygienu akvária, neprekrmovať a až potom sa sústrediť na odchov.
Pri tých skalároch ti tam žiaden plôdik neprežije. Aspoň to pomôže vylepšiť ich jedálniček.
No a najlepšie by bolo foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 11:05 lisa
Mám 2 mečovky co čekaj skrvnu březosti mají velkou
a hranaté břicho, mám 120 litrovku samci je pronasledují
mám tam skaláry, paví očka ,molly, a nějaký sumečky
a ještě nějaký 2 oranžový rybičky teplota 25-26 Snad všechno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2014 13:42 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: lisa
Opíš podmienky v ktorých ich máš. Že sa nehýbu, to môže mať aj inú príčinu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 10:50 Muž TitanArmy [4] Re: lisa
Já mám mečovku co je hranatá a s černým flekem už přes měsíc a pořád nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 10:03 lisa
za jak dlouho porodí mečovky mě už čekají asi 20 dní a už se skoro nehýbou :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 10:22 Žena Raviolka [2148] Re: luci
Pro luci - skvrna březosti ti v tomhle zas tak nepomůže a jestli za samicí plave nebo neplave samec s tím taky nemá nic společného. Samec nerozlišuje mezi oplozenou a neoplozenou samičkou, přitahují ho všechny stejně a ty co rodí ještě o něco více...
Jinak o tomhle je tady 40 stran, kdybys pročetla pár příspěvků, nemůžeš nenajít odpověď. Pokud je bříško plné "k prasknutí" a skoro hranaté, tak se to blíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.08.2014 10:18 Žena Raviolka [2148] Re: Turbínka
Turbínka napsala: Tak jim dej ještě týden čas.Co znamená dát nastávající mamince týden čas? Proč týden? A po týdnu co, provést císaře? Samozřejmě přeháním, chci jen všechny začátečníky navést k tomu, že není třeba na porod nijak spěchat a samicím "dávat čas". "Dejte čas" celému akváriu a akvaristice vůbec. Až to přijde, tak to přijde.
Jinak samice může vypadat jako před porodem třeba několik měsíců a nestane se nic. Ani s tímhle nejde nic moc dělat, jen se ujistit, že ryby chováme ve správných podmínkách (tj. hlavně teplota, prostor, dostatek rostlin, kvalitní potrava, pravidelná částečná výměna vody).

Můj příspěvek není ničím originálním, vždyť se to tu opakuje pořád dokola...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 09:45 luci – porod
Poradí mi někdo prosím jak poznám že je mečovka
těsně před porodem moje má docela velkou skvrnu březosti
a už za ni neplave samec. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 15:02 Žena Turbínka [2558] Re: TitanArmy
Tak jim dej ještě týden čas. Je možné, že se při porodu potěr v matce zaklíní, ale to většinou bývá spojeno s jejím úmrtím a nemyslím, že je to právě tenhle případ. A to obrovské břicho může být podpořeno ještě přežráním, což u žravých mečovek není nic zas tak výjimečného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 14:58 Muž TitanArmy [4] Re: Turbínka
Mám dvě takové a skvrnu a obrovské břicho mají už přes 5 týdnů a pořád nic :-D Je možné, že by to v nich zůstalo ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 14:14 Žena Turbínka [2558] Re: luci
Doba březosti mečovek trvá asi tak 4-6 týdnů. Dobrým znakem toho, kdy už se to blíží je výrazná tzv. skvrna březosti a zvětšená břišní dutina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 14:09 luci poraďte
Mam mecovky uz asi 3 tydny jedna uz ceka za jak dlouho asi tak porodí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2014 04:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: 0
Jo. Souhlas do posledního puntíku. Neskrývám, že vaše nápady se pro mne už dříve staly inspirativní pro určité úspěšné modifikace na mé podmínky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2014 22:37 Muž 0 [1718] - Obecné.
Fotka k příspěvku
Porodní koše, které používám doma i venku. Foceno dnes večer.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.07.2014 22:31 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku

Aby potěr, co jde k hladině měl šanci přežít, tak kolem porodního koše a stěnami nádrže má být volný prostor s rostlinami, do nichž se mladé mimo porodní koš skryjí.

Gudeje potřebují větší košíky pro zdárný porod a samice mnoha druhů by měly být umístěny po jedné. U Skiffia bilineata, S.francesae a S.multipunctata nevadilo, když bylo víc březích a rodících samic v porodním koši pohromadě.

Večerní foto: porodní košík se samicemi Gambusia affinis. Mladé jsou v rostlinách okolo koše.





 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2014 20:20 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: TitanArmy
pak to vypadá, že to co nevidět vypudí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2014 20:18 Muž TitanArmy [4] Re: Štefan
Ano. Ale ne pořád. Ale nelítá až úplně nahoru. Jen tak v půlce akvária. Mám dvě březí a dělá to ta naducanější. Je skoro hranatá jako kvádr :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2014 20:14 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: TitanArmy
:-D no pokud je těhotná, může hledat klidné místo k porodu, ale to by spíše hledala v zadní části nádrže. Nelítá také směrem nahoru a dolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2014 20:12 Muž TitanArmy [4] Re: Štefan
A důvod toho schovávání ? já bych se ji zeptal, ale... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2014 20:09 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: TitanArmy
vypadá to na nějaký druh Eleocharis, možná parvula.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2014 20:05 Muž TitanArmy [4] – chování
Fotka k příspěvku Ta jedna březí se chová nějak divně. Posledních 24 hodin se snaží schovat do této travky. PS:nevíte název této rostlinky?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.07.2014 17:21 Muž LiborSprysl [9015]
Tak abych nereagoval na nikoho... :-P
I když... ;-) Košový (porodničkový) odchov živorodek je samozřejmě docela efektivní...Pro koníčkáře zcela jistě. Ovšem předpokládat, že vypuzený potěr padá jen ke dnu, tak to samozřejmě není vůbec pravda. Z xif to dělají asi jen platy, ale u mečovek to tak zcela neplatí, mladé mají tendenci jít právě naopak k hladině. Alfara třeba jdou jen k hladině. A to je ta šance samice...Spousta z nich se umí ohnout a porozené mládě zrovna sežrat.
Samozřejmě odchov na koši šetří čas a při kvantu samic se odchovná nádrž rychle zaplní, pokud ovšem ty ryby mají hodně mladých. U gudejí je třeba situace zcela jiná. Při zavření samice velmi často dochází k porodu mrtvých mladých, to v kýblu ne.
Tak to teda k dovysvětlení... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2014 16:23 Muž visek [75] - Tetry
ja je necham bejt.mam valiserie a ty se tan schovaj. ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 45 46

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 46391x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4362-mecovka-rozmnozovani-a-odchov?od=201