Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Mečovka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 04:00 JoKa Re: domik420
Sorry, ale.mecovka skutečně jikry nerodí. Ne nadarmo se jí říká živorodka... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2016 21:10 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: domik420
-ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 21:07 Muž domik420 [1] Re: lacewings
ano to vím, ale furt nevím jestli z těch jiker může ještě něco být
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 21:06 Muž domik420 [1] Re: romant
to vim taky ale stresem může rodit i nevyvinutá mládata (jikry)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 21:04 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: domik420
-ta informace tam je ;-)
-Odchov- ......,,Samička vypuzuje z těla jikry se zcela vyvinutými rybami, které po opuštění matčina těla protrhnou prudkým trhnutím blánu jikry a ihned plavou.,,
-pokud trváte na ,,jikrách,, od mečovky,tak přichází v úvahu pouze předřasné vyhřeznutí nedokončeného vývoje,jednou z příčin může být nedostaek ,,zelené složky krmení,, řasy. atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 20:41 R Muž romant [27981] Re: domik420
Nejsou, mečovky jsou živorodky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 20:37 Muž domik420 [1]
sou to jikry od mečovky
bohužel sem nenašel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 19:55 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: domik420
-podívej se sem ;-) určitě nalezneš potřebnou informaci
- rybicky.net/atlasryb/mecovka_mexicka_cervena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 19:54 Muž Yirka [9118] Re: domik420
To nebudou jikry od mečoviy....
Více pravděpodobné je to od těch pancéřníčků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 18:59 Muž domik420 [1]
Chtěl bych se zeptat když mi měčovka porodila jikry, jestli se můžou ještě vylíhnout. Jsou pěkně žluté a nalepené na sobě
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 17:21 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: NHKG
Honza11 napsal: Zdravím, mám 1 samečka a 3 samičky mečovek a chtěl bych je namnožit, ale stále ne a ne. Samec se o samičky vůbec nazajímá a v akvarku už jsou 4 měsíce. Krmím vločkama, tabletama, mražené artemie a patentky. Nevíte jak získat pozornost samce aby si samiček "všiml"? Díky za rady a tipy.

Jinak pokud sis zas všiml ty, tak jsem mu radil ať to moc nemnoží, když mu to nejde samo, protože pak nebude vědět co s tím :-D ;-) a rozhodně někdo kdo to nedělá kvůli prodeji ale spíš jako zábavu rozhodně každej týden nebo jak tu píšeš a i píši dokonce další i denně či obden měnit 80% a začne být problém s vodou atd.. nemoci a poveze se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 17:14 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: NHKG
všiml ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 16:59 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: NHKG
NHKG napsal: Všiml jsi si, že se bavíme o chovném akváriu s potěrem? Tam nemůže být dno, rostlin v poměru k rybám minimum nebo nic a bývá přerybněno...

Ot: Mě dycky fascinují "kytičkáři", kteří si myslí, že akvárium s rostlinami a pár rybkami je jediný možný typ fungujícího akvária a péče o akvárium musí vypadat jak u jejich typu akvária.

Taky tyhle týpky by z mé dvoustovky "jeblo". V akvárku, kde si pěstuji kytky do budoucí vany je jenom parmiček skoro padesátka (tetrazony, pentazony, purpurky, kromě toho nějaké tetry a asi šest pestřenců. Ale jede tam doslova pračka a a zadní sklo není pro kytky vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 15:11 Deepinpeat Re: Sitius
On ten potěr toho často za potravou moc nenaplave. Tím vzniká nutnost držet ho v adekvátně velké (často velmi malé) nádrži, s vysokou hustotou krmiva a následně s vysokou produkcí odpadu v malém množství vody. Když se přičte nutnost odstraňovat nespotřebované krmení, tak u některých druhů skončíte na 50-80 % denně a v při intenzivním krmení v malých nádržkách běžně měním 50 % 2x denně. Samozřejmě je pravda, že u citlivých ryb se to pak nedá dělat s předem neupravenou vodou, ale etablované akvarijní populace to snesou i s vodovodní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.09.2016 11:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sitius
Všiml jsi si, že se bavíme o chovném akváriu s potěrem? Tam nemůže být dno, rostlin v poměru k rybám minimum nebo nic a bývá přerybněno...

Ot: Mě dycky fascinují "kytičkáři", kteří si myslí, že akvárium s rostlinami a pár rybkami je jediný možný typ fungujícího akvária a péče o akvárium musí vypadat jak u jejich typu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 10:58 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: lacewings
jasně, pokud budu mít malé akvárium bez filtru(nebo slabej) a rostlin a dna, a budu hodně krmit, tak určitě ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 10:24 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Sitius
-je mi jasné ,že řadě začínajících akvaristů se to bude v chovu živorodek zdát moc ,ale je třeba brát v ůvahu všechny faktory ,které to ovlivnují,krmení,počet ryb,druh ryb,filtrace,atd. Třeba i vyšší teplota hodně ,,kazí,, vodu ,v kombinaci s výkaly a krmením.
-atd.........
-na ten optimální poměr výměny ,musí každý chovatel přijít sám,na foru vám nikdo přesnou hodnotu nenastaví,zde je to pouze vodítko ,jak docílit požadovaného
-existují druhy živorodek, u kterých je výměna 80% vody týdně, nutností ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2016 10:12 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Sitius
ahoj a to se o odchov nesnažím :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.09.2016 10:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sitius
Skoro každý kdo dělá pěkné ryby... :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 09:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sitius
U výkrmu potěru mi těch 80% týdně přijde normální. Určitě hodně lidí mění i víc. Já měním ve společenském akva 50% týdně.
Pokud pořádně krmíš mladé ryby, musíš taky často měnit vodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 09:38 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: lacewings
To by mě hrozně zajímalo kdo mění 80% vody každý týden :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.09.2016 18:27 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy – výměna vody
-pouze doplním konkrétnější údaj ohledně výměny vody

-Výměna vody v chovu živorodek, by se měla pohybovat ,v rozmezí 60-80% z celkového objemu akvária týdně
-nejedná se zde o jednorázovou výměnu ,ale o množství, které by mělo být vyměněno za danou dobu ,

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 15:45 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit se – Mečovka
Jinak jen doporučení, moc se do toho množení nepouštějte, pak s tím není moc co dělat :-D já bych naopak potřeboval aby si ty dva samci vůbec těch samic nevšímali, už tam mám asi 30 kousků potěru a stále je nějaká gravidní :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 19:21 R Muž romant [27981] Re: UndeR
Holou 50 litrovku, pořádně futrovat, stahovat bordel ze dna a hodně často měnit polovinu vody a slušný ryby by jsi měl udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 17:46 Muž UndeR [80] Re: Jája
Jaká velikost akvária je na odchov mečovek a podobných živorodek cca nejvhodnější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 16:04 R Muž afc1886 [14655] Re: Honza11
A co takhle prezentaci akvária,aby jsme věděli o jaké akvárium se jedná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 16:01 Honza11
Zdravím, mám 1 samečka a 3 samičky mečovek a chtěl bych je namnožit, ale stále ne a ne. Samec se o samičky vůbec nazajímá a v akvarku už jsou 4 měsíce. Krmím vločkama, tabletama, mražené artemie a patentky. Nevíte jak získat pozornost samce aby si samiček "všiml"? Díky za rady a tipy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2016 15:17 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: UndeR
A co takhle je dát do většího AQ a krmit živým nebo mraženým. 20 l je cela, ne akvárko, obzvlášť pro potěr mečovek. Pokud chceš, aby z nich něco bylo, musíš jim dopřát - místo i krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 09:17 Muž UndeR [80] Re: Urtman
Ok...udělám z nich teda krnivo pro rybky ve větším akva. No a pro příště to budu muset vymyslet jinak a lépe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 21:58 JoKa Re: UndeR
Přesně jak píše NHKG, to mini akviško z nich udělalo degemrzáčky. Když si dal molly pryč, už bylo pozdě...
Neříkám, že už ani trochu nevyrostou, ale nebude to no...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 21:38 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: UndeR
Asi jsi neudržel dostatečnou kvalitu vody. Ty zakrslé ryby dej někomu zkrmit a příště mnohem častěji měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 21:33 Muž UndeR [80] Re: Urtman
Když byly úplně malé tak jsem krmil dvakrát denně Tetra Minem Baby, od cca 4 měsíců krmím již jen jednou denně... Nyní jsem přešel na Tetra Rubin, který jim jemně drtím tak, aby se jim vešel do tlamky.
S tím, že mollyny jsou nenažrané jsem si to zpočátku myslel taky, ale zaskočilo mne, že se nic nestalo ani po tom co zůstaly mečovky samy.
Jinak akvárium má 20 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 21:28 JoKa Re: UndeR
Jak velké je to akvo a jak často a čím si je krmil?
Co mě napadá je, že mollyny jsou o něco větší nenažranci, než mečovky, takže jim moc krmení nenechaly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 21:24 Muž UndeR [80]
Už delší dobu se potýkám s takovým možná zvláštním problémem. Mám v nádrži na odchov cca 15 mladých mečovek, které se narodily v polovině března...do současné doby ale nijak výrazně neporostly. Největší má asi 1cm. Nedovedu si to vysvětlit, ve stejné nádrži byly i black molly, které se narodily dokonce později a už jsou dávno ve velikosti dospělých jedinců. To znamená, že měly totožné podmínky ("stejnou" vodu, stejné žrádlo, osázení rostlinami i filtrace a osvětlení). Nenapadá někoho, kde by mohl být zádrhel?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 18:23 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: pet
řasu má hodně lidí, viz články o řasách, mě se třeba dělá vláknitá, jinak některé druhy redukují rybičky jiné šneci a nějaké se dají ovlivnit světlem, filtrem, hnojením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 17:36 pet
každopádně.. děkuju všem za rady, dokoupím živé rostlinky zaplním akvárka a rybičky nechám v tom 120 litrovém akva.. s řasama si pokusím poradit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 17:18 pet
dělala se mi zelená a sem tam i ta hnědá :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 16:11 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: pet
Jak někdo psal, udělej si chvilku času a založ si prezentaci, jednak ti hodně lidí bude moci poradit vhodným komentářem a názorem a jednak, se tam dá vést slušně deník o tom jaké změny si udělala a co třeba pomohlo při boji proti řasám a co naopak spíš stav zhoršilo, rozhodně si to po měsíci čí víc nebudeš pamatovat. Jinak odlovení byla dobrá volba, pokud je ta 20litrová nádrž zaběhnutá a není to čerstvě napuštěné akvarium. Nevím jak ostatní, ale když protrhávám rostliny tak nemám moc času řešit zda si je někdo veme nebo koupí, takže většinou jdou do koše. Pokus se podívat na lidi z tvého okolí a požádat je o nějaké ty rostlinky z protrhávání, myslím že 2-3 lidi a máš hustě zarostlé akvárko. Jinak jáká řasa se ti dělala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 15:28 Muž janesik1xjakep [63] Re: pet
Na začátek,
Určitě je dobře, žes je přemístila, protože jak tam na kraji vidím krčící se skaláru, nebo co to tam máš, tak by malé neměly asi dlouhého trvání. Ještě rada k tomu: zkus udělat, sehnat nějaký rošt, aby ti "maminky" pak mladé nesnědly, protože předpokládám, že ta 20ka asi taky nebude moc zarostlá rostlinkama ;)
Teď k této nádrži, která je na fotce, určitě si udělej prezentaci a pak se bude radit lépe, ale jak vidim tu skaláru, jak se krčí, tak si nedělám iluze, že by to bylo nějak velké akva.
Ohledně kytek a řas: mám vyzkoušené, pokud se ti chytnou kytky a mas jich hodně, tak teď budu přímo odporovat tvému tvrzení tím, že dobře zarostlé akvarko řasy vytlačuje a jestliže se nějaké tvoří, tak pouze řasy, které jsou "zdravé".
To je zatím asi vše ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2016 12:47 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: pet
Řasy jsou běh na dlouhou trať. Jinými slovy přijít na problém může trvat půl roku, rok... Je to o trpělivosti. Tu zřejmě ty zrovna nemáš, raději ryby necháš bydlet v takovém holobytu. Řasy rybám nevadí. Pokud v AQ nejsou přiměřené podmínky po všech stránkách, tak se řas nezbavíš. V každém AQ jsou, i já je mám, ale je otázka jaké podmínky ty v AQ vytvoříš, aby se dostaly na přijatelnou míru. A určitě jen výměny vody nepomůžou. Je to také o tom si nastudovat informace. Tady na rybicky.net je toho o řasách nekonečně mnoho, stačí číst a spojit si souvislosti dohromady. Použití chemie cesta zrovna není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 12:38 pet
já bych taky byla radši s živými rostlinami.. ale v mém akvárku to spíš podporuje množení řas jak hnědých tak i zelených. používala jsem různé chemie, jednou týdně jsem měnila vodu, ale stejně nic nepomohlo. tak jsem se na to vykašlala a koupila jsem umělohmotný rostliny. teď ty těhule odlovuju do 20 litrového akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 11:05 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: pet
Místo starosti, kdy ta ryba porodí, vyházej ty umělotiny a pořiď fůru živých rostlin. Předpokládám, že ty umělotiny nejsou jediný nedostatek tvého "akvária". Bylo by vhodné to akvárium zařídit tak, aby v něm bylo rybám dobře. To by měl být pro tebe prvotní cíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 10:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: pet
Docela brzo... při změně teploty a parametrů vody to může vysypat i hned...Hodně bude nevyvinutých...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 10:28 pet – porod
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku za jak dlouho by mohla porodit ? hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 06:34 Muž janesik1xjakep [63] Re: Sitius
No, nevím jak to je u tebe, ale mi vyzobají mladé i z Javáku, a to mám dost hustě zarostlé akvárium. Z posledních 5 vrhů (v každém alespoň 10 mladých) mi s dospělými do nesežratelné velikosti přežily 2 (ale nevadí mi to, lepší, než se jich složitě zbavovat a řešit přerybněnost, už tak je to na hraně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 16:24 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: DaweCZ
Doporuřuji jávskej mech, nebo nějakej jinej hustej porost, do něj měčovka "neproplave" a potěr se tam může skvěle schovat.jinak porodnička třeba tady ;-) s roštem aby je nesežrala
akvaristicke-potreby.heureka.cz/…
mě se to nelíbí, je to malé ale do tvého akvárka to akovej rozdíl nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2016 17:13 DaweCZ Re: romant
Jsem si toho vědom :/
Ale děkuji moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2016 17:07 R Muž romant [27981] Re: DaweCZ
rybicky.net/clanky/650-
rybicky.net/clanky/270-
Jinak mečovky nejsou do tvojí litráže moc vhodné, je to na ně malý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2016 16:32 DaweCZ Re: romant
Dobrý den, pomalá určitě ne :-) a předem děkuji.
Jsem začátečník ale něco o nich už vím :-) já jsem myslel že bych mohl udělat ,,porodničku´´
Jenomže mám menší akvárko 54 litrů a moc rostlin tam nemám mám jich tam pár ale na skrýše to moc nevidím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2016 16:25 R Muž romant [27981] Re: DaweCZ
Mečovky se nevytírají, jsou to živorodky. ;-) Dostatek možností se schvovat, ideál jsou nějaký trsy jemnolistých rostlin a vždycky něco přežije, tedy pokud je nemáš, jako třeba já na příkrm u skalár. X-) Jo a nebyla ta odpoveď pomalá? :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 45 46

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 46391x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4362-mecovka-rozmnozovani-a-odchov?od=101