Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Mečovka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 22:08 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: dvorak
Moje genetické znalosti končí u rozeznání samce a samičky a to jenom v případě viditelných rozdílů. Díky za osvětu a přání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2011 22:03 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Zoidik
Pokud máš v akva poze "červené" mečovky a potomek od těchto mečovek je "bílé"/zelené barvy -> tj. přírodní, pravděpodobně došlo k degeneraci a poruše genů obsahující informace o zbarvenosti ryb. Tento jev se u šlechtěných živočichů vyskytuje. Ne často, ale není to ani rarita. Tato genetická chyba se projevuje u barevně šlechtěných forem ryb, ale např. i u Andulek (kdy po spáření např. modré a žluté andulky může vzejít zelený potomek). U potomků s genetickou vadou se projevuje tzv. půvední gen, který až doposud byl "v pozadí" a dominantní postavení zaujímali šlechtěné barvy.
Tento jev je základním genetickým pojmem. ;)

Mnoho úspěchů při křížení "zelené" a "červené" mečovky!!! Mohlo by z toho vzejít zajímavé potomstvo a bude zajímavé sledovat, jaká barva popř. jaké barvy budou u příští generace dominantní! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 21:07 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: glumča
Slibovanou lepší fotku jsem nestihl, tak zítra se pokusím. Doufám že to tak bude. Pravda je, že jsem chtěl nějakou jinou aby se mi to trochu křížilo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 21:02 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Zoidik
ano je to tak...a může být pěkná,až vyroste,taková opravdu přírodní mečovka zelená...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 19:52 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: deCORF.OBRAEN
Když ono se zdá čisté dokud nefotím smich Taky mi přijde jako zelená, ale takovou v akvárku nemám, tak mě napadlo, že se mohly projevit geny z předešlých generací, což jsi mi víceméně potvrdil. Pokusím se ještě o nějakou lepší fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 19:07 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Zoidik
myslím že to je mečovka zelená..síce pred fotením by trebalo najprv umyť sklo a možno sa aj fotka podarí lepšia :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 19:04 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Mládě mečovky
Fotka k příspěvku Mám jedno zajímavé mládě mečovky. Fotku přikládám. I když mám mečovky zelené červené a vídeňské, tak tohle je nevybarvené. Je možné, že se projevily nějaké starší geny od zelené mečovky? Nebo to snad není ani mečovka a je to nevybarvená samička pavího oka? To si myslím že ne. Lepší fotka se mi nepovedla :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 14:25 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Ahojte
Anebo je možnost ještě jednoho akvárka jestli máš k dispozici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 13:12 R Muž romant [27981] Re: Ahojte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 13:08 Ahojte – Jak na to??
Mám v akváriu skaláry neonky a mečovky a potřebuju vědět jak odchovat malé mečovky... mám 2 samice ,ale už jen jedna je březí, protože ta druhá už pustila , ale ostatní ryby ty malé sežraly :-( co dělat se samicí jak je ochránit?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 18:11 Muž Yirka [9118] Re: matasek83
Pokud ses na to nějak speciálně nepřipravil (existuje speciální potrava pro malý potěr) klidně vystačíš s tím, že jim do patřičné velikosti upravíš normální používanou potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 17:05 matasek83 – dotaz na krmen potěru
ahojte lidičky ,dnes se mi narodilo 50 malych miminek mečovek .čm je mám krmit Děkuji
Mám je v porodnicce samička vypustene ve velkem akvariiu. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 17:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Poweres
Ano. Jenom s tím, že dvě se zřejmě narodily tesně po přelovení samičky zpět do velkého akvárka a další dvě, které jsem přelovil z porodničky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 17:44 Muž Poweres [59] - Živorodky – Zoidik
Takze nakonec zbyly jen 4 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 17:40 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Poweres
Dal jsem do porodničky. Ale její nevýhoda byla, že to byla cca 12 litrová koule a po nějaké době mi připadlo, že přestaly růst, tak jsem je přelovil do velého a nechal osudu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 17:31 Muž Poweres [59] - Živorodky – Zoidik
Ty pavi ocka davas taky do porodnicky?nebo nechvas osudu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 20:31 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: glumča
Jj to jsou. Už pomalu vyplavávaj aj ty co jsem tam přeložil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 20:24 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Zoidik
jestli už vyplavaly z houštin,tak jsou už asi takové velikosti,že je ostatní nesežerou ;-) no vidíš,pomalu,ale jistě se ti to množí... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 19:57 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Poweres
To je doba....Ja mam teď jedno škvrně co bylo ve velkým od narození krásně červené a druhé světlé. Staří a velicí jsou stejně. Jak se odvážili do prostoru, tak se začaly přikrmovat patentnkama co našli a ne pouze co k nim zavál proud ze sušeného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 19:54 Muž Poweres [59] - Živorodky – Zoidik
No ,tak u me je to az po 3 mesicich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 19:50 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Poweres
Mě porodila ještě minimálně dvě v akvárku, aspoň teda dva tam mam živé od té doby a začaly se barvit co jsem si tak všiml asi po měsíci až 6 týdnech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 19:47 Muž Poweres [59] - Živorodky – Zoidik
Tak to jsi asi dobre vychytal.Uz to nechavam byt a vzdycky nejaky prezijou,..uz jich tam je stejne mraky.Spis me prekvapilo jak dlouho trva nez se zacnou vybarvovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 19:38 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Poweres
S pavím očkem mám přesně opačnou zkušenost. Přendal jsem samičku do porodničky a za hodinu začala rodit. Jednu mečovku jsem už měl taky v porodničce, ale ta mi vyskočila potvora, takže z toho nic nebylo. V akvárku mám ještě jednu mečovku nadr..... ale tu tam nechám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 19:08 Muž Poweres [59] - Živorodky – Zoidik
Tak to pak jo,..ja teda porodnicku mam taky,ale jeste ani jednou nespnila svuj ucel.Kdyz jsem myslel ze by uz endlerka nebo pavi oko mohla rodit,tak jsem ji tam odchytnul a po tydnu jsem ji z porodnicky pustil zpet do akva,abych ji netrapil a nestresoval,ze bude mit jeste chvili cas.a za par dni sem zahlidnul par malinkatych rybicek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 19:00 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Poweres
Mezi rostlinkama určitě ne, je jich tam malo pomalo a ještě jich polovinu vyryla. Jestli se nějaká ukryla, tak leda mezi těma kamínkama co tam jsou. Ale moc šancí nedávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 18:54 Muž Poweres [59] - Živorodky – Zoidik
Takze nemela sanci se aspon nejaka ukryt mezi rostlinkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 18:48 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Poweres
no, plyne z toho poučení. Než dám mečovku do porodničky, tak ji musím pořádně nakrmit. Aspoň u mě by to teda pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 18:44 Muž Poweres [59] - Živorodky
Kampak se podely? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 17:06 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: SanelOne
Já bych věděl....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 16:50 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Zoidik
No kde asi sou vid :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 11:15 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Meočvka
V sobotu večer jsem dal mezi rostlinky jednu mečovku. Pěkně macatá, vypadala, že každou chvíli spustí. Odjel jsem si do kina a když druhej den koukám, tak mečovka splasklá a mladých ani památka sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.11.2011 00:04 0 Re: wiku
Spíš se blíží její konec, má-li strnulé plavání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 09:13 wiku Re: Miras
Ono je to dost jasně rozeznatelné. Nepohne s nimi ani při krmení, kdy běžně všechny ryby využívají každý svůj sval, aby si urvaly co nejvíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 07:27 Muž Miras [111] Re: wiku
no nějakej čas ještě má, ale pěkné je jak umíš přesně rozeznat, které používá ploutve k plavání :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 06:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: wiku
No to bude trvat ještě hodně dlouho...podle mne je někde na začátku březosti... ano Nefotili jste po krmení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 21:53 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: wiku
Osobně bych tipoval týden až dva, ale můžeš se to pokusit urychlit přelovením do jiné nádrže. Mě to pomohlo u pavích oček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 19:28 wiku – Za jak dlouho porodí
Fotka k příspěvku Za jak dlouho porodí Mečovka, pokud už má viditelnou skvrnu březosti, "hranaté bříško", a k plavání používá jen ocasní a prsní ploutev? Hřbetní, řitní a dvě spodní ploutvičky má roztažené, strnulé. Plave jakoby zkameněle. Je jasné, že se porod blíží, ale jestli to někdo nemá odpozorované, za kolik dní to bude.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 12:58 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: sláva
I tak gratulace. Hlavně aby vydržely
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 12:54 sláva – Mečovka papouščí
Tak už se konečně narodily malý mečokypalec je jich cca 30 kusů bohužel jich bylo ny dně i pár mrtvých.sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 11:40 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: adka
Smutné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 10:44 adka – neviem
stalo sa mi to že som mala 2 a jednej čo ju priniesli mala biele brucho ale samec nemal už sa len samička ohadzovala po kamienkoch a vyčkala som den furd tak som ju spláchla a po pár týždnoch mi umrel další a teraz mám len 3 neonky. sad sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 17:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: sláva
Třeba si samec nevrzl...nemáte také dlouhého samce? Ten ho má moc dlouhého a samici většinou neoplodní...Vločky normálně žerou, musíte zkusit různé značky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 17:16 sláva Re: LiborSprysl
Tak já si myslel už před měsícem že bude rodit ta samice je pořát takle stejná jen mírně přibrala na bocích a je delší. Jinak vločkové krmení moc nechtějí žrát. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 16:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: Malapa
Tak lépe méně než více - tedy souhlas. Jinak tahle bude rodit hóóódně za dlouho ano Jen nesouhlas s tím množstvím...tahle ryba bude mít kolem stovky mladých a vyprdne je v průběhu 24 hodin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 15:35 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: romant
Tak 70l na tři mečovky není zas tak málo. Rozhodně bych teplotu nezvyšoval, 25C je na mečovky až dost. Jen jim zkrátíš život. Je potřeba, je pestře krmit, zelené vločky, mražené patentky a počítat s tím, že mladé jsou opravdu malé a dnešní překřížené mečovky rodí po menším množství mladých, které klidně rodiče stihnou zlikvidovat, pokud nemáš hladinu hustě zarostlou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 13:27 R Muž romant [27981] Re: sláva
Vodu měnit častěji, klidně 2x týdně a můžeš zvýšit teplotu na 27-28 stupňů a klidně s tou teplotou zacvičit jak směrem nahoru, tak i dolů. To akvárko je na ně trošku menší, takže ta intenzivnější výměna vody bude velmi důležitá. Dobrá filtrace a pravidelný odkalování dna je taktéž důležitý. Prostě a jednoduše jim zlepšit životní podmínky, aby je to více vyprovokovalo k rozmnožovací aktivitě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 13:18 sláva – Mečovka papouščí
Fotka k příspěvku Ahoj lidi mohli byste mi poradit kdy bude tato mečovka přibližně rodit či jak by se to dalo ovlivnit? Mám ji v 70lit (50cm vysoké)akváriu spoulu s dálšími dvěmi samicemi a jedním samcem, jejich velikost je 9cm bez ocasu. Už jsou tam tak 3měsíce a mimina tam byli jen jednou a to mají teplotu 25°C a vodu měním tak jednu třetinu za 14dní a krmím je mraženými buchankami a ted zkouším i krájené pinky. Akvárium je z 1/2 zarostlé kytkami. Poraďte prosím jak by se dalo ovlivnit prostředí aby se množili. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 12:49 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: BoBMan
a taky hodně rozhoduje i velikost akvárka, v 10 litrovým rostou pomaleji než v jiných větších
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 12:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: BoBMan
tak jim dávej mražený každej den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 11:51 Muž BoBMan [0]
katterinecka napsala: a neřekl si čím je krmíš, jestli jim tam sypeš sušený vločky tak moc rychle neporostou, nejlepší je živá nebo alespoň mražená potrava
jj většinou vločky. občas mraženy tak jedno za tejden...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 45 46

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 46391x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4362-mecovka-rozmnozovani-a-odchov?od=1301