Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Mečovka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 12:55 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kubasix
Oni ti to řekly? Žijou, ale jak se cítí nevíš. Takže spíš než o množení se zajímej o přežití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 12:53 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Urtman
Použil jsem sera bio nitrivec a jsou úplně v pohodě palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.11.2013 11:31 JoKa Re: Kubasix
Ty jsi založil akva před 4 dny a už v něm plavou mečovky?? Zeptal bych se spíš, co udělat, aby to přežili... Měň obden 1/3 vody, jinak ti padnou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 11:10 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Kubasix
To je různé,záleží jak jsou staré a velké.Mě se třeba i stalo že jsem si donesl nabouchánou samici a za 2 - 3 dny mi rodila,někdy to může trvat 2 - 3 měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 11:00 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry
Ahoj můžu se zeptat po jaké době se mi mohou začít rozmnožovat? Mám založené akvárko před 4-mi dny. Já vím, že je to krátko, ale zajímá mě to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2013 12:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: prasan
Ta sklenena tabulka se ukazala super. Ony ty mlade prece jen plavou po akvarku a pres jen tu spodni skviru se maloktera rybicka vrati (stane se, ale opravdu vyjimecne), zatimco ven jdou velice dobre. Dle meho soudu (nejsem profik, abych mohl deklarovat miliony odchovanych ryb, pri celkem 200ks v odchovnicce uz jsem byl na hranicich moznosti) je tohle sikme sklo lepsi nez neco na zpusob "klec". Kdyz pak vidis stovku mladych, jak je jich to male akvarecko po porodu plne, rikas si, ze jeste ze je dole jen ta skvira a ti mali bambulove do ni jen tak zpet netrefi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 11:08 - Re: LiborSprysl
Nevadí.I tak som bol včera celý deň v práci a som v stave,že chápem len veľmi málo :-D (najprv od 9hod. školenie potom do 22hod práca)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 04:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
Zase další, který to zkouší... smich budu klidně za debila, nešiku a neumětela...takže posté...pro mne fotografování skončilo černobílým kinofilmem 6x6, fotoaparát Praktica - ještě ji někde mám:-) , pár filmů jsem vyfotil barevných...V telefonu mám vyfocenou jednu kytku z léta...toliko. Takže je patrné, že opravdu jsem fotit přestal před nějakými 22 lety...a už to tak zůstane, nejspíš. ;-)
Ale konstrukčně je ta porodnice velmi podobná nákresu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 23:35 - Re: LiborSprysl
? Bude i foto ukážka? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 05:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
Ty celoskleněné se docela dobře lepí i kopytům... :-P Mimo košů mám i pár skleněných... ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 23:59 - Re: Designer
Nebolo by lepšie miesto tej tabuľky skla dať rovno rošt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 16:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Vesiie
Pokud se ma zachranit co nejvic kusu mladych, mne fungovalo tohle:
rybicky.net/clanky/650-porodnicka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 16:24 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Elen
A proto se doporučuje vložit do porodničky javský mech a nebo použít rošt aby se měli kde mláďata schova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 16:14 Elen – pozor
Pozor v uzavřené porodničce matka múže mlaďata sežrat v cuku letu ani si nemusíš všimnout že porodila,prosté uvidíš že má malé břicho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.10.2013 23:05 - Re: Vesiie
Ak kúpiš dospelú samicu ,tak ani samca nepotrebuješ.(často krát) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 20:12 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Vesiie
V první řadě potřebuješ mít samici a samce.Při množení máš prakticky dvě možnosti.Za prvé je necháš vrhnout mláďata ve společné nádrži,pokud je akvárium dostatečně zarostlé a nemáš tam nějaké dravé ryby které by je požrali tak sto pro nějaká přežije,např. mečovky a jiné živorodky je moc ohrožovat nebudou.Druhá možnost je že samici před porodem odlovíš do samostatné nádrže a vložíš tam například javský mech aby se měli prťata kde schovat a nebo si vyrobíš porodničku,kterou zavěsíš do samostatné nádrže do které vložíš samici a mláďata vlastně otvory propadnou a samice na ně nemůže.Pokud si na výrobu netroufáš,tak různé porodničky pro tenhle účel se nabízejí i v obchodech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 19:52 JoKa Re: Vesiie
Záleží co znamená ostatní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.10.2013 19:52 R Muž romant [27987] Re: Vesiie
Je zde 36 stránek obdobných otázek a odpovědí, roluj myší a čti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 19:50 Vesiie Re: romant
to je to tak jednoduchý jo? :-D A mám je dát zvlášť nebo můžou být i s ostatními? A jak poznám že už jsou těhule?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 19:50 JoKa Re: Vesiie
Ideálně velké, zaběhlé a hodně zarostlé akviško. Pak vložíš kluka a dvě holky a počkáš, jak se s tím příroda popere... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 19:49 R Muž romant [27987] Re: Vesiie
Pořídíš si jednoho kluka a 2-3 holky a necháš to na nich, do měsíce máš nějakou tu drobotinu, tedy s největší pravděpodobností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 19:44 Vesiie – mečovky množení?
Ahoj jak rozmnožim mečovky. jsem začátečnice takže vůbec nic nevím :) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 23:22 - Re: geminika
Tak potom ok. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 22:30 Žena geminika [39] - Živorodky
V akvarku ano, ale v pohári nie. Neveda som nájsť rozdvojku na hadičku aby išiel aj ten filter v akvarku aj kamienok.Len som denne menila vodu. Ale sú v ňom iba tretí deň a to som už menila dva krát vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 21:22 - Re: geminika
A to doteraz vzduchovanie nemali? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 21:08 Žena geminika [39] - Živorodky
Už sú len dve. Myslím, že ostane len tá najväčšia. Včera som im do pohára pustila kamienok aby im tam bublal. Uvidíme čo bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 23:26 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: geminika
Já jsem tu odskořábkovanou artémku už kdysy měl a moc ji žrát nechtěli,lepšije je si ji nechat vylíhlou a zkrmovat živou.Je s ni ale piplačka a proto v dnešní době krmím potěr od narození grindálem,je to živé krmivo které se snadno chová,jeho náklady na chov jsou minimální a je stále po ruce.Žere ho i odrostlí potěr,kdy se ním muže přilepšit krmivo i třeba rybkám o velikosi 2 - 3 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 23:14 Žena geminika [39] - Živorodky
Štefan: U mňa to vyzeralo podobne rybicky.net/nadrze/19047 A dik za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 22:22 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Štefan
Takhle nějak to vypadá u mně. rybicky.net/fotogalerie.php… Zatím jediný úhyn a to hned po porodu. Asi nějaký slabší kousek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 22:18 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: geminika
Co se týče krmiva pro mimina, Artemie je aspoň podle mých zkušeností naprosto supr. Asi bych ale pro začátek volil odskořápkovanou Artemku. Není to živé, ale prckové po tom prý rostou, jako po žívé Artemce. Nemám možnost porovnat, já si Artemku líhnu a krmím živou a nebo zamraženou, pokud mám přebytky.
Do té míchané vody 50/50 ty ryby také nemůžeš dát hned. Je lepší třeba 7 dní filtrovat, pak vyměnit 1/3 vody s odkalením a až pak tam šoupnout těhotnou samičku a nebo už potěr. Bez dna, jen topítko, filter a dobré je tam hodit pár kousků egerie densa. Ta kytka prioritně žere amoniak, což je pro rybky blahodárne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 22:09 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Štefan
To som robila pri pokuse zachrániť rybky, ale asi už bolo neskoro. Dokonca som penu z filtra vypláchla vo vode z filtra zo spoločného akva.No ale nevadí. Môžem dať trochu vody zo spoločného do toho, čo zabieham.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 22:05 Žena geminika [39] - Živorodky
Ďakujem. Pokúsim sa zohnať to krmivo. Netuším čo to je, lebo som to nikdy nepoužívala. Ale vygooglim, prípadne sa popýtam tu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 22:01 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: amazonia
s tím naprosto souhlasím. Mám stejné zkušenosti. Urychlit se to dá použitím 50% vody ze společenského akvárka při odkalování a zbytek dolít odstátou vodou. Samozřejmě počkat, až sedne kal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 21:54 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: geminika
To akvárium nechej zatím prázdné (bez ryb)ať se filtr dobře zaběhne.Pro budoucí úspěšný odchov bych ti mohl snad poradit aby jsis obstarala nějaké živé krmení na rozkrmení(artémku a nebo grindal.Pokud bude filtr dobře zaběhlí a s tímhle krmivem plus pravidelné odkalováni a výměnou vody ti můžu zaručit téměř nulové ztráty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.10.2013 20:36 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Štefan
Fotka k příspěvku Pokud rodím, (tedy ne já osobně) ve společenském akvárku, použiji originální porodničku, akorát na dno vložím pro zatížení pár kamínků a na dno perlinku, předem upravenou. Tož to je vše. Za fotky mobilem se omlouvám
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2013 20:35 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Štefan
Fotka k příspěvku V obchodě jsem koupil dcerce mandarinky v takovém tom síťovaném pytlíku. Ten je důležitý, protože původní siťku porodničky jsem nahradil onou síťkou. Tuto upravenou síťku používám v malé odchovně. Dobotina okamžitě padá ke dnu a samička se k ním tak vůbec nemá čas dostat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.10.2013 20:34 Muž ŠtefanT [206] - Živorodky – můj osvědčený způsob porodu
Fotka k příspěvku Nevím, jestli to sem do tohoto vlákna tak úplně patří, ale když jsem četl, jak mají někteří kolegové trochu problém s porodem mečovky a vlastně se živorodkami obecně, rád bych nabídl svůj osvědčený způsob.
Koupil jsem si obyčejnou porodničku (viz foto). Pozor, ceny jsou šíleně rozdílné. Takže pokud chcete ušetřit, googlujte, hledejte. Vyplatí se.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 19:30 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: amazonia
Tak už ostali len 4 aj z toho sú tri také nijaké. Len jedna jediná vyzerá naozaj zdravo a aj je najväčšia z nich. Akvarko fičí zatiaľ naprázdno. Bojím sa ich tam ešte dať. A tiež sa tam bojím dať tú samičku, keď bude jej čas porodiť. Asi za 10 dní. Mám ešte niečo urobiť pre budúci úspešný odchov? V tom malom akvarku ale nie je dno, len voda a pár rastliniek Egerie.Filter ide nonstop.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 05:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: finnnp
finnnp napsal: Třeba u Vídeňské mečovky není skvrna březosti tak výrazná jak u mečovek z černýma očima.Jinak skvrna je vždy.
...Jinak skvrna je vždy. smich hop Obdivuji váš bystrozrak...na černé mečovce hledám tu skvrnu fakt ještě obtížněji než na "vídni. I třeba na dalších albinotických a skvrnitých mečovkách... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 19:54 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: 11misa11
A přesně o jakou jde,u některých nemusí byt tá skvrna tak výrazná,např u vídeňských.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   22.10.2013 19:53 finnnp Re: 11misa11
Třeba u Vídeňské mečovky není skvrna březosti tak výrazná jak u mečovek z černýma očima.Jinak skvrna je vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 19:45 11misa11
A je možné, že je mečovka těhotná a nemá tu skvrnu u řitní ploutve???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 19:38 JoKa Re: romant
Jo jasně, já napsal automaticky výtěr, už to vidím... Myslel jsem samozřejmě porod a rostlinky pro úkryt mladých... X-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 19:36 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Ano, i živorodky se třou a k oplodnění jiker dochází v těle samičky, špatně jsem si to přečetl a reagoval neadekvátně, měl jsem za to že je kontext v obvyklé mylné představě, že i živorodky kladou jikry. stydim pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 19:30 JoKa Re: romant
Asi nechápu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 19:28 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Živorodky a výtěry to bude trošku jinak. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 19:25 JoKa Re: 11misa11
Ano, s největší pravděpodobností skončili jako doplněk jídelníčku samice, nebo jiných osadníků akva. Nevěš hlavu, takových výtěrů ještě bude. Na příště už budeš lépe připravená. Začal bych pořádně, ale pořádně zarostlou nádrží, ať se má mládež kam schovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 18:58 11misa11
Tak to je super no :-( to je museli ostatní rybky sežrat. Ach jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 16:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: amazonia
Ono je to o figuře a vnitřním vybavení samice a schopnostech samce... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 14:09 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: 11misa11
Na to mám pouze jediné vysvětlení,už porodila.V žádném přímadě není pravidlem,že musí být samice těsně před porodem tlustá k prasknutí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 45 46

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 46391x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4362-mecovka-rozmnozovani-a-odchov?od=451