Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Mečovka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2016 16:10 DaweCZ – Měčovka !
Dobrý den, chtěl bych mít mladé Mečovky :/ jednou sem ji nechal vytřít v odděleném akva a ráno byla vytřená a nic tam nebylo :(
Tákže se chci zeptat jestli nějakou porodničku vyrobit nebo co dál.. Prosím rychle :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 14:58 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: misa
Je to tím, jak velké má břicho - čím má břicho větší a má v něm víc mláďat, tak je to břicho jakoby ztenčené a tudíž víc průsvitné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 14:56 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Slaviak
Pokud gupka sedí na dně, tak je jí blbě, nikoliv před porodem. Samice si před porodem nikam nesedají, ale do poslední chvíle plavou. Před porodem odplavou někam do ústraní mezi rostliny. Prostě si počkej až mečovka porodí. Hlavně abys měl v AQ hodně rostlin a ne holobyt, aby se samička měla kde schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 14:48 misa
mám dotaz, jaký je rozdíl když má jedna mečovka skvrnu březosti černou a druhá červenou? děkuji za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2016 15:25 Muž Slaviak [19] – Mecun porod.
Ahoj. Mam len jednu otazku ako zistim,ze mexun je uz tesne pred porodom? Je to ako u gupiek,ze sedi na dne ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 17:17 Kiki – AHOJ
Zdravím všechny tak dnes kolem poledne se mi narodilo asi 23 miminek od mečovek :-) potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.05.2016 18:16 R Muž romant [27982] Re: Kiki
Proč furt "všichni" kravíte s tím přelovováním těhotnejch živorodek do jiných nádrží? To chcete mít tolik mladejch? Co s nima potom budete dělat? Když jí necháš v nádrži kde jí máš normálně a bude tam nějaká možnost se schovat, ideálně nějaký houští z rostlin, tak jistě něco z omladiny přežije. ;-) Jinak ty bubliny mlžou bejt ledacos, snaha o luxování hladiny, nelíbí se jí voda, nádrž je čerstvá atd. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 09:16 Kiki – ahoj
ahoj mám březí mečovku už docela hodně tak jsem ji dala do samostatného akva a ona začala plivat bubliny jako betta je to možné?děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 12:10 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: Tonny
cca4-6 týdnů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 12:06 Tonny – Oplodněná mečovka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,

měl bych takový dotaz... Myslím si, že mám dvě mečovky oplodněné (mají veliké bříška) a chtěl jsem se zeptat, za jak dlouho po oplodnění asi budou rodit... Nebo by mohli... Jelikož je zatím nemám ani kam dát a nechci s nimi předčasně nějak čarovat.. Tak bych to chtěl odchytnout asi těsně před porodem.. Abych si na to udělal čas mohl je pohlídat... Dřív, než začnou žrát malé...

Děkuji za odpověď...

PS... Rovnou se omlouvám za nekvalitní fotky... Ale prostě nenechají se v klidu vyfotit.. (pózovat jsem je ještě nenaučil) :-D
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 19:23 Žena Turbínka [2558] Re: Kiki
A kam pak s nima? Není lepší to nechat na přírodě? Kdyby byla prezentace, budou případné rady o dost snazší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 19:12 Kiki – březí nebo ne
a kdy myslíš že by asi mohla porodit mam ji z kančíkama tak aby potěr potom nesežrali budu ji muset oddělit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 19:04 Žena Turbínka [2558] Re: Kiki
Jestli v tom zverimexu byli holky a kluci v jedné nádrži, a že je to častá praxe, pak je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 19:03 Kiki – březí nebo ne
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj prosím nevíte jestli je tato samička březí mam jí ze zverimexu a od té doby jí docela narostlo bříško
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2015 14:23 Muž Jifi [675] Re: mPP
Oni se ti mrňousi umí dobře schovávat. Ten mrňous tam byl celou tu dobu, ale ty sis ho nevšimnul. Znám to z mých dětských let. Tehdy jsem choval taky živorodky.
Teď máme v akvárku jen krevetky a některý den s klukem najdeme sotva pár malých a další den rovnou kolem 40 a z toho některé 1-2 týdny staré. Najít ty mrňouse je těžké. Někdy si jich na štěrku všimnu jen když se pohnou.
A s těma mečovkama je to stejné. Mláďata se ukrývají v jemnolistých rostlinách a ty o nich pár týdnů ani nemusíš vědět. Jak vyrostou, tak si začnou troufat plavat i do otevřené vody. A pak se divíš, kde se ti tam vzala mláďata ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 14:15 Muž mPP [4] Re: Jifi
No hej studoval som to ale clovek tam rybu urcity cas uz nema a naraz sa tam zjavy male cervene stvorenie:-) ale ked podrastie pojde prec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 13:04 Muž Jifi [675] Re: mPP
U živorodek oplození často stačí samici i na několik vrhů, to je běžně známá věc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 12:27 Kwento Re: romant
To urcite ne, spis jsem to chtela zkusit jednou to odchovat. Nez aby to sezralo osazenstvo... Za jak dlouho by mohli rodit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 21:25 Muž mPP [4] – Krpec
Mensia prihoda ked som kupil akva este v lete mal som tam asi 3 mecovky stoho jeden samec:-)samec uhynul a samice boli bez samca mozno aj 2 mesiace. Samice sli prec asi pred mesiacom ale pozeram ze v akva mi plave jedna mala mecovka asi taka mesacna:-)ako to priroda vzdy zariadi aj bez samca :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.12.2015 17:49 R Muž romant [27982] Re: Kwento
Jestli nejsi produkční chovatelka, tak bych je nějakým přelovením nestresoval a nechal to na prostředí kde se nacházejí, když je možnost se uchýlit do nějakého chuchvalce rostlin, tak to obvykle dostatečně dokáže omladinu ochánit na nezbytně nutnou dobu, než jsou akceptovány ostatní osádkou. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 11:35 Kwento – Kdy?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj nejak jsem asi nedokoncila prispevek, tak mi zmizel.. Tak jseste jednou... Za jak dlouho by mohli porodit? Ta koi mi prijde ze ma bricho uz vic hranate nez ta druha.. Ale nevim nevim... A to ta druha byla vic kulatejsi, tak si rikam jestli uz neporodila... Kdy je mam prendat? Druha mi nesla moc vyfotit, furt tam,, poletovala,,
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 15:53 R Muž romant [27982] Re: Merst
Už jsem ti dneska v 10:29 odpověděl, nemám důvod na tom cokoliv měnit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 15:51 Merst Re: romant
aha tak to dakujem a aspon si tipni kedy by tak mohla porodit aby som nemusil kupovat rybky.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2015 15:50 R Muž romant [27982] Re: Merst
No výborně, pořiď to solidnější, řádně vybav, zaběhni, měj ryby tam a uvidíš, že po jednom dvou porodech budeš mít oko natolik trénovaný, že sám poznáš, kdy už je ten správný čas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 15:44 Merst Re: romant
ja si idem kupovat teraz akva 60-80litrov to 12l mám len teraz v tomto 12l akva budem mat poter...
ale teraz by som chcel vediet asi tak kedy porodí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 15:42 R Muž romant [27982] Re: Merst
Tak ve 12 litrech toho stejně moc nevykouzlíš, takže buď si pořiď ospovídající nádrž na mečovky, tedy ne menší 100 litrů s dostatkem rostlin, aby se omladina měla kde schovat a nebo pořiď ospovídající osádku do těch 12 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 14:59 Merst – pôrod
Našol som jednu fotku z atlasu.
rybicky.net/fotogalerie.php…
Takto nejak vyzerá moja mečunka len ma o niečo menšie bruško....
Ako odhadujete pôrod?tak zhruba aby som ju stihol premiestnit.
A ešte som sa chcel spýtať mladé môžem mať v 5litrovom pohári?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 12:24 Muž Jifi [675] Re: romant
Přesně tak. Stačí pořádný trs jávského mechu a na hladině třeba Ceratophyllum. Jako kluk jsem živorodky před porodem neodlovoval. Měl jsem obě zmiňované rostliny a to byly skvělé úkryty pro mláďata. Samozřejmně, že přežila jen část mláďat, ale nemusel jsem pak řešit rychlé přerybnění akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2015 10:29 R Muž romant [27982] Re: Merst
Ne dříve než za 14 dní, ale vopičárny s přemisťováním jsou zbytečný, stačí mít v akváriu dostatek možností se schovat, ideál jsou chuchvalce rostlin a nějaká omladina přežije. Co potom s neustále přibývající omladinou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 10:25 JoKa Re: Merst
Roluj níž a čti. Dočteš se, že se nedá dost přesně odpovědět... Záleží na podmínkách, vodě, krmení atd... Ta tvoje klidně měsíc...
Tak roluj a studuj, času máš dost, rozhodně ti to neuškodí a dost se toho dozvíš...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 10:17 Merst Re: LiborSprysl
A aspon odhad koľko týždňov? Alebo kolko dní aby som ju premiestnil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 04:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: Merst
Ještě je brzo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 21:40 Merst – kedy bude rodit?
Fotka k příspěvku myslím si že tot je mečovka no neni som si istý kedy bude rodit? aby som ju mohol premiestnit
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 07:22 Ondra – Mecovky
Ahoj řidič jsem se vašimi radami a teť mi porodila jejich asi 80
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.11.2015 19:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Ty jikry jsou těch živorodek... :) ... u správně vyvinutých mláďat nepravých živorodek (kam mečovky patří) praská jikerný obal při průchodu porodními cestami a ven jde více či méně živé mládě (ale také třeba i mrtvé)... v případě předčasného porodu samice vypudí "jikry" s nedovyvinutými mláďaty...
U pravých živorodek vypadne mládě i s "pupeční šňůrou".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 18:47 R Muž romant [27982] Re: LiborSprysl
Tak ono kdyby nám to tazatelka blejskla, bylo by jasno. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 18:45 R Muž romant [27982] Re: Petula.pd
Ty jikry nejsou těch "živorodek". ;-) V samotném názvu je skryto tajemství jak se mláďata rodí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 18:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Petula.pd
Předčasný porod... nejspíš stres z lovení... teda jestli nevadí že nejsem Roman... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 18:36 Petula.pd Re: romant
Ahoj Romane,
mám v akvárku mečovky a celkem slušně +/- dva dny dokážu odhadnout, kdy která mamča porodí :-))
Včera jsem dala zase jednu těhulku do porodničky, ráno nic, ale když jsem teď přišla z práce, na dně porodničky, v té spodní části je cca. 20 "jiker". Teda alespoň to tak vypadá a ryba už není tlustá. Jsou průhledné a na vršku jsou trošku bílé. Co to prosím znamená ?
Díky
Petra

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 19:43 Muž Shimamoto [492] Re: romant
Souhlas, pokud ty mladé rybky slouží jen k udržování počtu živorodek v akváriu, je to nejlepší (a nejjednodušší) řešení:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2015 19:37 R Muž romant [27982] Re: Shimamoto
No a nebo to celý lze realizovat ve společným akvu, kde když je dostatek těch možností schovávaček, taky to zafunguje taky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 19:35 Muž Shimamoto [492] Re: Ondra
Na porodničky se vykašli, pořiď si menší akvárium, dej do něj velký trs nějaké husté jemnolisté rostliny (růžkatec, jávský mech...). Toto akvárko měj nejlépe pořád v pohotovosti, samici připravenou rodit do něj dej, porodí nejspíš v noci. Po porodu ji odlov, pokud tam bude dostatečně velký chomáč vodních rostlin, příliš moc drobotiny sežrat nestihne, mladé rybky se schovají v houští. Samce tam s rodící samicí nikdy nedávej!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 19:24 Ondra – Mecovky
Jo díky moc ale moc se ji v porodnicce nelíbi vadito hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 19:00 R Muž romant [27982] Re: Ondra
Jenom samička která je na rozsypání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 18:56 Ondra
Maj bys v porodnici oba samice a samec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2015 18:12 mjezek – Doporučení+foto
Fotka k příspěvku Doporučení: krmte je krmivem tetramin junior
Foto malích mečovek :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2015 12:17 Sergej Re: M4ChR
Za mě jim bude líp v té třicítce nějakou kytku na hladinu třeba egerii nebo jávský mech v tom si taky něco k snědku najdou a ten molitanový filtr. Jinak jak píše Romant pravidelně čistit a několikrát denně krmit.
Zpátky do velkého až budou mít tak 3cm aby je ostatní nesežraly a moc neutlačovaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2015 11:54 R Muž romant [27982] Re: M4ChR
Klidně je nech v tom kýblu, ale žádnou vydejchanou vodu z akvária, ale pěkně čerstvou, klasickoou výměnu, klidně denně polovinu kýblu, několikrát denně futrovat, stahovat zbytky ze dna a můžeš jim tam přidat vzduchování a poletí jak rakety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2015 11:38 M4ChR – Mečovky
Ahoj, dneska jsem čistil filtraci a objevil jsem v ní 7 malých mečovek :-D Momentálně je mám pouze v kýblu, dal jsem jim tam potravu a chci se zeptat, jak dlouho je mohu v tom kýblu mít? Za podmínek, že jim tam občas doleju trošku vody z aqua, aby se voda provzdušnila. 6 jich je cca 1,5 cm velkých a 1 asi 1 cm. Jde mi o to, aby když je vrátím zpět do akva, aby je nepožraly ostatní obyvatelé nebo aby je opět nevcucla filtrace. Děkuju za názory. Jiné podmínky než "kýbl" jim vytvořit nemůžu :-D Možná bych je ještě mohl narvat do starého 30l akva, dát jim tam filtraci s čeřením hladiny, ale bez podloží a rostlin, že bych jim tam při zítřejší výměně vody nalil třeba 20l z velkého akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 21:07 Muž P [125] - Betta splendensRe: MichalK
Pokud je akvárium dobře fungující, dostatečně osázené a ryby dobře krmené, žádnou takovouhle klícku nepotřebuješ. Nějaké mládě v 90% vždycky přežije, leda bys je chtěl chovat ve velkém. Já chápu, že je to velké lákadlo, mít hafo malých rybek, ale co s tím potom budeš dělat?
A přímo k Tvým otázkám.. Jak už psal Roman, zbytečně plašíš. Pročti si fórum, v sekcích o odchovu živorodek toho najdeš dost. Samici nech v klidu mezi ostatními, dokud není "nabouchaná" jak pátrací balon, máš času dost. Tohle samozřejmě neplatí u všech živorodek a mladší samice nemusejí být před porodem takhle kulaté. To už bych ale zase psal trochu mimo téma.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 45 46

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 46391x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4362-mecovka-rozmnozovani-a-odchov?od=151