Mečovka - rozmnožování, odchov
to by byl dobry napad ale toci se mi hladina,takze se to bude drzet pri velkem stesti jen v nejakem rohu?
ano ale uz ji mam pryc a bohuzel me male mecovky take

..krmim 2x denne,vetsi i malynke krmeni a za tmy jeste pro anciky co druhy den...nevim kde delam chybu,velke mecovky a moje siamensis je chytaji
Starší reakce
Podle barvy tam začíná sinice. Gratuluju

Vyndej tu vopičárnu a nech tomu volnej průběh.


s rostlinkama by to myslim slo.....doufam?
Kvůli čtyřem nebo pěti mladým nedělej vědu. Zkus to a třeba to výjde a když ne, tak na další pokus to třeba výjde. Chce to dost rostlinek aby se měly mladé kam schovat a krmit v době mladých drobějším krmivem, aby furt měli co žrát a uvidíš, jak porostou. S živorodkama většinou moc problém nebývá.
dekuju

ona mi totoz jedna vyskocila ven!vcera vecer jsem ji tam obevila a v odchovnicce jsou misto 5 jen 4male!...tak jsem se tady chtela ujistit

..zkusim

Keď majú centimeter už by sa nemali zmestiť dospelej do tlamky.V takom prípade môžeš.Ideálne dať potravu,ryby sa odreágujú a potom mladé.Skús jednu a ak bude v pohode môžeš ostatné.
ahojky..mam male mecovky asi tri tydny v porodnicce..chtela bych se zeptat jak dlouho a nebo jak velke musi byt abych je mohla vypustit do akvarka?mam je v sitove porodnicce ale nahore se mi delaji rasy.....jsou tak asi kolem centimetru velke...dekuju
Dej jí čas. Porodí sama až to uzná za vhodné. Jestli chceš co nejvíce mladých, tak si zatím připrav samostatné akvárko s filtrem, houštinou plovoucích rostlin a jak bude vyhledávat klidné místo a bude se stranit ostatním, tak ji přelov.
a problem je v tom ze nechce porodit..

0 06.01.2014 11:14 radoslavpe – problemy s mecunkou
zdravim. Mam mecunku tehotnu uz z obchodu. Teplota v akva je 25,je tak uz mesiac a nie a nie porodit. Ak ma niekto skusenosti poprosim radu. Diky moc
Starší reakce
0 27.12.2013 19:02 ..... :) – samečci
Ahoj. Mám mečovky těsně před porodem a o jednu samičku se pořád otírají pstatní samici. Okolo boků atd., ale neplují k ní pozpátku, jak to většinou dělávají. Mate mě že má být březí. Nevíte co to je? Díky.

No hezká ryba, mohutná, dokonce tak, že nasazení mečíku u samce je takové, že nejsa posuzovatelem, viděl bych tam také náznak šavle...
Ale pro komerční chov to není zase tak podstatné....


Tady je zachycena ta varieta mečovky na té výstavě, jen ty světelné odlesky mi pokazily lepší pohled na focený objekt, takže líp je vidět samice, než samec nad ní.
No jo na Slovači je více takových dobrých chovatelů...S těma Láďovýma nevím, já jen u něj viděl a nebral...z plzeňské vody se mi doma ryby moc nechytají...mám moc velké kamení...
Mázlá ano, protože tady v tomto netbooku nemám archiv fotek a musel jsem ten snímek stáhnout a upravit z galerie netu, kde tato moje fotka je.
Od L. Mazance jsem, též měl mečovky, ale ....., nechci je nijak hanit, chyba mohla být u mě, prostě jsem po dvou letech ten chov prodal a pořídil si jiné.
Ty mečovky, co se ti líbí, jsou ze Slovenska od Ivana Vyslúžila, pokud jsem si jej nespletl s někým jiným, to bych se

.
Je trochu mázlá, ale figura pěkná. Byť tuxeda moc nemusím...Měl jsem takové černé i tuxeda, ale nedržely.
K těm chovatelům...no vím o pár lidech také...svého času měl úžasné Láďa Mazanec v Plzni, moc pěkné má Vašek Nováček...jo, najdou se...V Botanické bývavaly velmi luxusní...

To by byl kšeftík mít je, že jo Libore?
Vím, kdo je množí a prodává - kupoval jsem je letos o letních prázdninách po 30 kč kus a bral jen samice, přesto, že samci byli vskutku parádní, protože je mám k plemenitbě se svými samci variety "Wagtail-Tuxedo."
Pro Tebe Libore je ten chovatel (i pro mne) moc z ruky = vzdálený.
Ty mečovky od něj jsou v dobré kvalitě a zároveň vykazují i žádoucí odolnost, zatím nebyly nemocné. Nyní mají zimující teplotu +17°C a jsou stále vitálně v pohybu i žravé.
Samice dost rodily, ale mladé jsem nechal na pospas osudu.
V roce 2011, byly na výstavě v "Botanické" vystavovány velmi pěkné mečovky, podobné té na tom snímku - moje ryba focena v plastové nádrži, ale jméno chovatele si, již nepamatuji.
Tím chci naznačit, že v Čechách okolo Prahy se, taktéž dají získat komerčně zajímavé a líbivé formy X.helleri.
Zvláště ta první fotografie rozvlnila stěny mých chuťových pohárků...takové bych teda opravdu chtěl! Ty jsou opravdu hodně moc pěkné....Byť na břišní ploutve moc nevidím...

K tělesné stavbě samce jedna drobná výhrada by byla...mečík by neměl být "šavlí", ocásek se mi jeví zakřiven...

Tady je ještě jedna jejich fotka,ta WG vedle byla vlastně jejich matka i když si podobní moc nejsou,měli ale velice pěkného otce,který byl navíc simpson.

Kdysi dávno jsem choval i ty ADY a našel jsem nějaké jejich fotografie co jsem tehdy fotil a rád bych Libore slyšel váš názor jestli si myslíte že to jsou ryby už podle standartu,jak mají správně barevně vypadat.
Proč? Má ji docela dost chovatelů a hodně pěkných!
akvamachu.wz.cz/…
Tahle je barevně docela dobrá, ale kořeny ploutví má také světlé,což dobře není...zase má velmi špatný ocas...

Takže skoro nikdo nemá ADu? Podle tebe.
Pěkná ADA to teda není...hřbetní a břišní ploutve by měly být více černé, ale náznak tam je...prodejce chtěl asi být zajímavý a nevěděl přesně...


Takže toto je podle tebe ADA jak mi byla prodána a nebo WG? Prominte za kvalitu omezeno mobilem a navic prcha jako blazen.
christ napsal: Jasne a rika se tomu pozdni samec tomu predelani...ze samice odrodi a stane se z ni plnohodnotnej samec...
,,pozdní,, samec bol a je vždy samec.
Ak sa zmení samica na samca ,tak sa nejedná o neskorého samca! Len z nej je proste samec.
Pokud samice odrodí a stane se z ní samec, tak se tomu říká samec...

A jak se tomu rika libore? Shemale to asi nebude co?;)
Ne, tomu se neříká pozdní samec...to si pletete hodinky a holinky, i když obé se natahuje...

Jasne a rika se tomu pozdni samec tomu predelani...ze samice odrodi a stane se z ni plnohodnotnej samec...
Ta debata je rodivších samicích změněných na samce, nikoliv o samcích u nichž se druhotné pohlavní znaky objeví později...
0 23.12.2013 05:28 christ – amazonia
Me se pozdni samci objevili taky v chovu nekolikrat, jsou normalne plodny. Co jsem to konzultoval s dalsima lidma co prodavaj na burzach, tak se jim to taky stava. Takze to opravdu vzacny jev neni... Je pravda, ze se mi to stavalo u helleri berlin. U zelene prirodni formy ne.
amazonia napsal: Jestli se ti to doopravdy stalo,tak už nebudu tvrdit že to je nemožné.Určitě to není ale běžný jev.Dík za doplnění informací.Budu se opakovat ale dám spíš na praktické zkušenosti,před teoretickými.
To je jev velmi běžný u šlechtěných mečovek X.helleri...velmi výjimečně se vykytuje v domácím chovu divokých mečovek, které prošly mými nádržemi. Za dobu sedmi let co je mám, se to stalo dvakrát. Ale je pravda, že zatímco tyto mečovky odchovávám maximálně ve stovkách, šlechtěných hellerek za tu dobu prošlo mými nádržemi na sto tisíc...Takže to procento porodivších samic změnivších se na samce je vyšší díky tomu rozdílnému počtu odchovů.
amazonia napsal: A vy jste se už s touhle teorii někdy setkal?Jestli mi to co jste si přečetl můžete i z vlastní zkušeností potvrdit.Jelikož já dávám přednost praktickým zkušenostem,před teoretickými.
Nebuďte jízlivý a tu debatu si najděte....vznikla na základě porodu mých separovaných samic, které byly prokazatelně oplodněné "rodící samicí", která se stala samcem. S jiným samcem se nepotkaly. Trialog se odehrál především mezi doktory Hofmannem a Slabochem a mnou...O autoritách prvně jmenovaných snad ani vy s dvacetiletou prqaxí nebudete pochybovat....když pořád pochybujete o jiných...

amazonia napsal: OK.To mi je jasné že všechny ploutve musejí byt sytě černé.V tom případě i ve zdejším atlase jsou v drtivém případě fotografie chybně zařazené jelikož na většině z nich mají ryby světlejší ploutve než ta tazatelova.
Sice se to snažím rovnat, ale není to případ jen těchto mečovek...

stalo, a myslím, že určitě na těchto stránkách nejsem jediný
to , že jsem si spletl pozdního samce za samici se mi taky stalo nejsem dokonalý, ale samička, která byla březí a měla mladý, pak se přeměnila na samce je opravdu fakt, ale o plodnosti po přeměně na samce nemůžu referovat, to by musela, nebo musel být v samotný nádrži, což nebyla, tak by to byli jen dohady

A prokazatelně týhle samice rodili a měli i skvrnu březosti?Někdy se stane že lidé berou pozdního samce za samici a pak si myslí že došlo ke změně pohlaví.Mě se to vážně za 20 let chovu nikdy nestalo.
ale já bych neřekl, že je to vzácný jev, pokud máš aqwa se samýma samicemi, tak je to docela běžný, že se nějaká změní, ale mně se to stalo i když tam samec byl, tak nemůžu říct jestli byla plodná i jako samec?!

Jestli se ti to doopravdy stalo,tak už nebudu tvrdit že to je nemožné.Určitě to není ale běžný jev.Dík za doplnění informací.Budu se opakovat ale dám spíš na praktické zkušenosti,před teoretickými.
Dobrou noc a dík za pokec!

Jj, dobrou noc!

Ok.Třeba máte pravdu,jenže to procento je tak malé a zanedbatelné.Zatím jsem neslyšel o žádném chovateli který by to potvrdil až na tady tenhle jak říkáte výzkum,tak se mi nedivte.Já vždycky dávám na zkušenosti chovatelů,než na výzkumy.V laboratořích lze dělat i nemožné a zázraky.
mně se již "zadařilo", že mečovka, která již měla mladý, se "přeměnila" na samce, vyrostl jí mečík a změnila se jí řitní ploutev, nemůžu ale dodat info jestli byla schopna po změně pohlaví oplodnit jinou samici, nebyla izolovaná
tak se s tím poper

Je mnoho věcí, které nemohu z vlastní zkušenosti potvrdit, přesto o nich nemusím pochybovat.
A vy jste se už s touhle teorii někdy setkal?Jestli mi to co jste si přečetl můžete i z vlastní zkušeností potvrdit.Jelikož já dávám přednost praktickým zkušenostem,před teoretickými.
Přidat reakci
1 ...... 45 46
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 46412x