Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prasklé sklo a jeho lepení

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Prasklé sklo a jeho lepení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 18:32 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Opteron
doporučuji na horních koncích sklo vyztužit stejně, jako se dávají výztuhy na podélné strany akvárií.
50cm délka už je krytická na prasknutí(7mm sklo). vlastní zkušenost(bohužel) pak napiš, jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 17:07 Muž kortezhugo [983] – Re: sollik
vsetko na dno...preco???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 17:02 Muž sollik [257] - Cichlidy
kortezhugo napsal: ...najtesnejsie - v podstate ako ti ho vytlaci vlastnym tlakom - teda hmotnostou skla...
Jestli jsem to dobře pochopil - radíš stavět boky na dno ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 09:49 GP – Re: kortezhugo
tak to je "tak tak"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 23:29 Muž kortezhugo [983] – Re: Opteron
dobre odmastit to je "zaklad"
a bojis sa za to povoli??? - silikon ma cca 20-25kg v tahu na cm2 X-) - si to mozes zratat tu lepenu plochu :-) cca 700kg v tahu na hranu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 22:47 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: kortezhugo
No ono jde o to, že je to moje první větší akvárko které si lepím doma sám, nerad bych aby to v tom spoji povolilo, skla mam ocistene od mastnoty a olepene lepici paskou ktera se po slepeni strhne a silikon tak nebude nikde jinde nez v blizkemm okoli spoje a ve spoji...jinak me nenapada nic zasadniho co bych mel pri lepeni dodrzet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 22:40 Muž kortezhugo [983] – Re: Opteron
vystuze ti "netreba" ale ako chces - 7mm sklo 50x50x50 prehnutie ani nezbadas...
ale ved zlep akva bez vystuzi a napusti ho potom vodou a uvidis...to je na tebe...podla mna ti ich nebude treba a budu ti len "zavadzat"... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 22:30 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: kortezhugo
Aha, takže enní nutné vytvářet švy 2mm a podobně jak se někde píše jo? Budu tam vlepovat i vyztužovací proužky takže by te to prohýbat tolik nemělo jako bez nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 21:17 Muž kortezhugo [983] – Re: Opteron
...najtesnejsie - v podstate ako ti ho vytlaci vlastnym tlakom - teda hmotnostou skla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 20:49 Muž Opteron [0] - Cichlidy
Hodlám si slepit akva o rozměrech 50x50x50 ze skel které jsem dostal od sklenáře o tloušťce 7mm, je třeba volit i nějakou tloušťku sikikonového spoje nebo to stačí slepit co nejtěsněji???
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 23:36 schusto
co sa tyka medzier na silikon medzi sklami...davate tam rozmedzie 1-2.5 mm na jednu hranu? na nete som nasiel ze staci aj 0.5 mm. to pravdepodobne zaleazi na velkosti a hrubke skla a pod.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 14:08 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: kortezhugo
Jsem jeste nasel tohle: www.chemagazin.cz/…
Jen pro poradek plexislo = PMMA. Modely letadylek se delaj z polystyrenu (PS) nekdy z HIPS (houzenvaty PS). Lepi M to taky slepi (rozpostedlo ethylacetat rozpousti i PMMA), ale pochybuju, ze to bude cirej spoj. Spis v ethylacetatu rozpustit trochu plexiskla by bylo lepsi. Ethylacetat pouzivaj bezne lidi, co sbiraj brouky, motyly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 11:23 Muž filipsi [1295]
Farrael napsal: Díky :-) .. lepidlem na plastové modely. Neboť ty jsou z plastu podobného složení,...

Spis nez slozeni, vetsinou z plastu podobnych vlastnosti.
Ale hlavne ze to je na svete, a nikdo dalsi nepremysli nad lepenim plexiskla silikonem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 11:07 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: kortezhugo
Ano ano. Tohle znám taky. Akorát já ho vyrábim z odřezků a rámečku od modelu :-) Poslední dobou jsem ale na to moc líný, a prostě ho koupim to lepidlo. Vyrábim z toho místo toho tmel, když potřebuju. Nechce se mi ho kupovat, tak si ho radši vyrobim vždycky. stačí míň ředidla a tmel je na světě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 11:04 Muž kortezhugo [983] – Re: Farrael
:-) lepidlo na plastové modely som si tiez "vyrabal" :) - z riedidla a plexiskla...
...dokonca aj laky sme si "vyrabali" - aj farebne...-tak isto... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 10:30 Muž Farrael [28] - Živorodky
Díky :-) Jsem to nakonec slepil lepidlem na plastové modely. Neboť ty jsou z plastu podobného složení, a funguje to :-) Teď to ještě nechat vyschnout :-) Moc děkuju za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 08:30 Muž Yirka [9123] – Re: Yirka
Tušil jsem že ta diskuse už tady byla takže upřesňuji: rybicky.net/forum/3810…
V podstatě si udělat vlastní lepící směs rozbuštěním plexi pilin v rozpouštědle. Přesně jak píše kolega kortezhugo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 08:24 Muž kortezhugo [983] – Re: Povalec
...presne...- v podstade "hoci cim" co rozpusta plexi...
...ja som mal 50L akva z plexi a bolo lepene - piliny z plexi + trichlor - 1:3...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 08:15 Muž Yirka [9123] – Re: Farrael
Mám dojem, že nejlepším lepidlem na plexi byl toluen nebo něco na té bázi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 08:12 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: Farrael
Vterinovym lepidlem nebo dichlormethenem nebo trichlormethanem. Na rozdil od silikonu PMMA "rozpusti" a pak se odpari (di a trichlormethan), pri trose sikovnosti by mohl byt spoj "neviditelny". A nebo se zastavit v nejakym hobbymarketu nebo drogerii a nechat si poradit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 07:45 Jeenda
Všechno plexi co mám v akva mam lepené silikonem a vše o.k.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 23:21 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: Miras
Už se to tu myslím řešilo,někdo lepil filtr do akva,byl tu odkaz na stránky výrobce speciálního lepidla určeného na plexi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 23:12 Muž Miras [111] – Re: Farrael
a silikon?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 23:10 Muž Farrael [28] - Živorodky – Čím slepit plexisklo
Potřeboval bych milí kolegové vědět, čím slepit plexisklo, aby to bylo innertní pro obyvatele akvaria. Potřebuju totiž dotvořit kryt o záklopky - tzn. slepit k sobě vždy dva díly plexi o daných rozměrech, aby mi to na to pasovalo :-) Ale nevim ještě jaké lepidlo by na to bylo nejvhodnější :-) Či jestli to k sobě tepelně stavit. - Napadlo mne lepidlo na modely letadel. Ale pokud vim, není zrovna netoxické...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 08:07 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: ctira
Je mezi nima 45 cm... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 01:09 Muž ctira [0]
Jeste takovou malou otazecku. Cim odmastit mam silikon od Den Braven primo na akva. Mam ho osazene tak ho jen vypustim, a jak dlouho nechat schnout. Diky za odpoved palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 01:02 Muž ctira [0]
A jak jsou ty vzpery od sebe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 18:33 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: ctira
Fotka k příspěvku Vyfotil jsem ti lépe horni rám u Ria 400.Jsou tam dvě příčné vzpěry z plastu...Pokud tam nalepíš místo nich příčné pasy skla tak myslím,že je to dostačující.. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 17:52 R Muž Silent [5949] – Re: Absolut
Tenhle rozměr akva se dělá běžně z 8 mm skla. Kanty na tenhle rozměr dávám 90x5 cm. Dělám je ze stejného skla jako akvo, ale v tvém případě bych je udělal z osmičky. To ctira: kanty z desítky skla rozměr 145x 5-6 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 15:31 Muž ctira [0]
Tak to by me teda take zajimalo. :-) no teda mam zatim jasno ze to bude z 10 skla na to moje 150 60 50. Dobra otazka. poradte prosim ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 15:07 Muž Absolut [2] – Re: Rio 180
Takže na akva už propadla záruka takze reklamovat to nelze. Chtěl bych se teda zeptat jak velké si nechat uříznout podelné výztuhy a z jak silného skla rozměry akva jsou 100 x 40 x 50 cm výška a sklo 6mm předem díky za opověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 21:05 Muž ctira [0]
Jeste jsem zkosel merit sirku skla a vyslo me tedy 9mm je to mozne? Merim tedy jen obyc metrem supleru nemam po ruce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 20:48 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: ctira
Taky si myslím,že to bude v pohodě...Musíš to pořádně přilepit.. :-D Já to u jednoho předešlého akvária o objemu 260 litrů taky dělal ..A drželo to bez problémů..Akvaristickým silikonem.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 20:42 Muž ctira [0]
Nazdarek tak dnes jsem to zmeril presnejs. Prilozil jsem dlouhe pravitko a vyslo me na celni sklo 4mm. Na rio 400l bez vistuhy to jde ne? Ale odlepily se me ty pricne. Takze skusim upustit AQ a vlepit tam ty podelne. Jestli ani ty nevydrzi tak budu muset ke sklenari rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 18:07 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: ctira
Fotka k příspěvku Tak dneska jsem změřil průhyb skla u Juwelu Rio 400..Na délce akvária 150cm ..výšce skla 60cm..tloušce skla 8 mm..Je průhyb skla na délku jen 3mm ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 17:00 Muž ctira [0]
Urcite take bych do toho nesahal. Jen treba nalepit na nove aq. Ja tedy necham uriznoutty podelne vyztuhy a vlepim je tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 15:28 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Absolut
Nevím já bych do toho moc nechodil...Ten rám je zalepený silikonem musíš ho odříznout..A není pak jistota,že ten stav bude po opravě lepší než máš ted.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 14:29 Muž Absolut [2] – sundání horního rámu
chtěl bych se zeptat jestli nemá někdo zkušenosti se sundáním horního rámu na akvariu od JUWELU byl bych rád když by se někdo našel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 23:17 Wexelo
filipsi napsal: Proc ne, na jeho rozmery akva? Pokud do toho nebude necim bouchat, s dostatecnou rezervou to staci. Sam bych ale take pri koupi volil rezervu vetsi. Male deti okolo akva ...
Uz jsme to spolu myslim jednou resili, pokud akva nema horni podelnou vyztuhu, nahore uprostred se proste po napusteni prohne. Viditelne, meritelne (cim bude sklo slabsi, tim vic). Ale nicemu to nevadi, pokud neni sklo slabe prilis, aby prasklo (nebo melo prilis malou rezervu k prasknuti) je to tak v poradku, kazdy material se tak chova.

Pravda pravda, moje akva od dědy co mám už pár let a on ho měl taky hodně let je taky prohlý a za celý ty roky se nic nestalo, prohnutý máme i skleněné police v kuch. lince a taky drží. Sklo se tak prostě chová. Pokud je tloušťka správná nic se nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 21:16 Muž filipsi [1295] – Re: Yirka
Proc ne, na jeho rozmery akva? Pokud do toho nebude necim bouchat, s dostatecnou rezervou to staci. Sam bych ale take pri koupi volil rezervu vetsi. Male deti okolo akva ...
Uz jsme to spolu myslim jednou resili, pokud akva nema horni podelnou vyztuhu, nahore uprostred se proste po napusteni prohne. Viditelne, meritelne (cim bude sklo slabsi, tim vic). Ale nicemu to nevadi, pokud neni sklo slabe prilis, aby prasklo (nebo melo prilis malou rezervu k prasknuti) je to tak v poradku, kazdy material se tak chova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 21:07 Muž Yirka [9123] – Re: filipsi
Ale ono tu jde i o Absoluta, který má tl. pouze 6mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 20:58 Muž filipsi [1295] – Re: ctira
Kazde akva bez hornich vyztuh bude po napusteni meritelne prohnute. Muze to byt pri nizsi tloustce skla i dost. Zkusil bych jednoduchy staticky vypocet (nekde jsem tady kdysi uvadel nejaky link co to bud spocital sam, nebo tam byly primo vzorce, ted uz nevim presne. Tak se dozvis, jak je na tom akva s pevnosti, a jestli prohnuti odpovida danym rozmerum a tloustce pouziteho skla. Myslim, ze v tvem pripade muze byt (a asi i bude) 8mm vicemene spravna hodnota, dana vlastnostmi skla.
Spousta lidi si mysli, ze akva prohnuta nema, ale bud to ikdy nemerili, nebo meri pouze posuvnym metrem na hornim okraji, a pritom maji horni podelne vyztuhy, ktere ohybu nahore zamezi. Akva je pak prohnute mene, ale uprostred akva, pokud by to slo dobre zmerit, by par mm namerili take.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 20:18 Muž Absolut [2] – Re: vladislav
ted si tak říkám že do juwelu už asi nepujdu. slabé skla, předražený vnitřní filtr který v akva zabírá místo a výztuhy. Příští akva už asi u firmy farao ta mi udelá kryt akva osvětlení i skřínku :) a bez skřínky mě to vyjde levněji než od juwelu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 20:15 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Absolut
Tak to koukám...Já mám od nich už druhý komplet..A oba v pořádku..I když jsem je přivezl ze zahraničí..
Já osobně být tebou to nijak neřešil..Neměl jsem s nima sebemenši problém..Ale to už je jen a jen tvoje věc... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 20:05 Muž Absolut [2] – Re: vladislav
právě že ne bylo uplně nové z hornbachu dostal jsem ho jako dárek na vánoce 2007
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 20:03 Muž Absolut [2] – Re: DavidDizzer
tak ted uvazuju jak to napravit jestli by sel rám nějak sundt a dolepit podélné výztuhy a rám dát zpět i s přičnou vyztuhou nebo přičnou vvyztuhu vyříznout a nechat jenom rám nebo dát rám bez přičneho kantu a dát normalně pásek skla jako přičny kant a ten by byl přilepeny na podelnych vyztuhach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 20:02 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Absolut
Tak to máš asi už nějaký z druhé ruky,???Já měl úplně nový a byl jsem s ním spokojený.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 20:00 Muž DavidDizzer [26] – Re: Absolut
wow tak to je hrozné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2009 20:00 Muž Absolut [2] – Re: Absolut
Fotka k příspěvku dalsí fotka vyztuha byla přilepena zase nejakym silikonem ale asi se odlepila
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2009 19:57 Muž Absolut [2] – Re: vladislav
Fotka k příspěvku nezdá se mi že by byl ten horní rám zatitý je v rozích a v méstě vyztuhy přilepeny silikonem (nebo nejakym silikonovým lepidlem)na obrázku je videt ze je i rám prohnutý
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38058x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3858?od=851