Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prasklé sklo a jeho lepení

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Prasklé sklo a jeho lepení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 09:04 Katka – prasklina v rohu
Prosím nemohl by jste mi někdo poradit. Sehnala jsem si 25 l akva a před odvozem domu jsem do něj žďuchla a v rohu se mi o radiator udělala 10 cm prasklina zhruba uprostřed je drť a od ní se táhnou na každou stranu jedna prasklina 5 cm dá se to spravit silikonem nebo už je akva na nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 07:07 Muž tkrul [1]
něco o čikuli:
Způsobuje těžké poleptání. Vysoce toxický pro vodní organismy.
Uchovávejte uzamčené a mimo dosah dětí. Uchovávejte obal na dobře větraném místě. Při zasažení očí okamžitě důkladně vypláchněte vodou a vyhledejte lékařskou pomoc. V případě nehody, nebo necítíte-li se dobře, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc (je-li možno, ukažte toto označení). Zabraňte uvolnění do životního prostředí. Viz speciální pokyny nebo bezpečnostní listy.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 23:04 PP – Re: xxsharkxx
Za Chloroform ručím, že funguje. Stačí nalít do misky vrstva 2mm, ponořit hranu plexiskla (rovně zabroušeného), napočítat do 20, vyndat, přiložit k dalšímu plexi a drží jak čert.
Nezávadnost pro ryby vyzkoušena také, protože jsem z něj kdysi vyráběl i pozadí. Povrch pozadí jsem natíral plexisklem rozpuštěným v chloroformu a posypával pískem. Nakonec opět nátěr plexisklem. Vše v dobře větrané místnosti, pokud se nechcete u toho prospat. Po zaschnutí, odvětrání a opláchnutí bez problému pro ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 17:19 Muž xxsharkxx [19]
tak jsem něco našel-škoda že jsem lenoch a nepohledal jsem hned.http://plexisklo.eu/plexiglas-plexisklo/lepidla-acrifix
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 17:08 Muž xxsharkxx [19]
tak jako ještě mi někdo řekne že se to dá lepit toluenem a naleju mu ho do botek tone tone dneska jsem koupil a plexi se tváří jako by jsem se jej toluenem ani nedotkl :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 13:42 JuraS – Re: mirlun
Díky tohle tedy doma nemám, ale už v noci mi to nedalo spát a napadlo mě že si udělám šablony které vyříznu z kartonových krabic..v práci jsem si dal stranou (aby je uklízečky nevyhodili) krabice od pc od zahr.výrobce (jsou kvalitnější)..a tak jen čekám na cifru co mi sklenář spočítá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 13:02 Muž mirlun [48] - Rostliny – foto
Fotka k příspěvku podlož folií, použij naplněné zavařovací sklenice jako stabilizační držáky(svislé a u dna se nepřichytnou na silikon),větší tabule bych stabilizoval cihlou nebo něčím podobným. jsou-li některé stěny zatuhlé, použij polystyren nebo něco, do čeho lze udělat zářez, podle obrázku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 09:45 peto31 – neblazni
neblazni chlape otravis rybky..ja som s tym pracoval v robote(v aut.primysle) je to riadny humus..drzi to nenormalne silno(na odstranenie sa pouziva iny roztok specialne na to) ale na akva by som to nepouzil ani zadara! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 23:20 georggeorg – Re: Jva
tak to není moc,já jsem někde v akvaristice,myslím že v hornbachu,viděl tubu asi za 170 kč a to mi přišlo drahé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 23:14 Muž Jva [6] – Re: georggeorg
SIGA PRO AKVARIUM - Silikonový tmel, 310ml za 105kč (nevím jestli je to moc, nebo málo, jiné jsem nekupoval)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 22:57 georggeorg – lepení akvária
dobrý večer,
potřeboval bych poradit s výběrem tmelu na lepení akvária. Lepil jsem menší nádrž stavebním transparentním silikonovým tmelem a drželo dobře,ale nevím,jestli s tím mohu slepit i velkou nádrž.Je totiž podstatně levnější,než tmel určený přímo na akvária - cca o polovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 20:56 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: JuraS
ty to snadd nectes?
Jitka je holka, ale nepsala to Jitka, psal jsem to ja ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 20:38 Muž jajaapaja [174] – Re: JuraS
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 18:50 JuraS – Re: Jitka
Díky za vyčerpávající radu. Máš od mě potlesk love (pokud jsi holka)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 16:45 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: JuraS
tuto reakci od "Jitka" jsem psal já, omylem byla přihlášena místo mě přítelkyně, ale bohužel už se mi nepodařilo to nějak zmínit v komentáři (vypršel časový limit), ani opravit, na koho byla ta reakce.

Naposledy jsem teď lepil 200x50x50 nádrž a chvílemi to bylo o nervy. Máš-li nějaký technický dotaz, můžeš se zeptat zde nebo vzkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 16:34 Žena Jitka [4] - Raci, krabi, krevetky – Re: lukian
1) obtížně - lepím vždy dno, zadní stěnu a pak jednu bočnici, to se pak už samo udrží - používám k tomu ale další dva páry rukou. Plus jsem teď používal polystyren - udělal jsem do něj zářez, nasadil na sklo a celé to "opřel" o zeď.

2)to není tak těžké pokud slepíš již od začátku aspoň ty tři skla kolem jednoho rohu najednou

3)hodně záleží na síle vrstv, teplotě a vlhkosti. Cca od 6 hodin (zasychá ne zvulkanizuje komplet) po 30 hodin.

4)u menšího akva to podle mě není problém, akorát bych nacpal mezi příčky kartonové krabice, protože sklo samo se neudrží. Raději bych ale postupoval jinak - rychle dno+zadek+1 bočnice, pak druhou bočnici. Nechat trochu víc zaschnout. Vlepit příčky a nakonec čelní sklo. Lepší je i lepení "v sedě" na dně (na tvrdém rovném podkladě), protože pak tam nemůžeš mít nerovnost, která by způsobovala pnutí.

5)
- po uříznutí skla musí být stržené (ne zabroušené) hrany. Silikon drží lépe na hladké ploše, když to zbrousíš, nebude držet skoro vůbec. Hrany se strhávají od odštěpků, aby jsi k silikonu přilepil sklo a ne jen malý odštěpek. Pro stržení hran používám mokrý smirklpapír 180.

- dokonalá čistota !!!

- před lepením odmastit skla acetonem

- nalepit si izolepu tak 4 mm nad spoj, aby po slepení nebyl silikon všude. Po slepení přejedeš silikon ve spáře prstem (někdo používá jarovou vodu, já flusanec, proti přilepení prstu k silikonu) a pak tu izolepu strhneš, tím dosáhneš poměrně čistě vypadajícího spoje

- pozor na univerzální/sanitární silikon - obsahují pro ryby jedovaté fungicidy

- lepí se na první pokus

- silikon se nanáší se seříznutou špicí rovnoměrně a už na poprvé v požadované tloušťce, nejezdit vícekrát

- sklo se nelepí na doraz, tlak by v tom místě způsobil větší šanci prasknutí - nechat tak 1-2.5 mm vrstvu silikonu (záleží na tloušťce lepeného skla)

- ještě je technologie pro menší akvária - celé slepit najednou pomocí izolepy. Do spár vložit sirky. Pistolí vtlačovat do spár (postupně odebírat sirky). Tento postup jsem ale nezkoušel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 16:04 lukian – Re: isamik
ja kupoval 40l AQ za 100kč a slepoval sem 300l a to me vyslo na 800 hmm hmm potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 15:55 JuraS – Vnější filtr
Ve svém okolí bytu jsem nenašel sklenáře co by se chtěl pustit do výroby vnějšího filtru rozměrů 50*50*15 cm..našel jsem jednoho co má zkušenosti se sem tam výrobou akvarií a ten se uvolil, že mi nařeže alespoň sklo..než to spočítá kolik po mě bude chtít tak se ptám na praktické rady lepení sleněných nádrží..je mi jasné, že si na to koupím akvarijní silikonové lepidlo..

1. jak udržet tvar při lepení ?
2. jak udržet pravoúhlost ?
3. jak dlouho ten silikon zasychá ?
4. můžu naráz de-fakto slepit celé akva ? (v plánu je lepit ho na boku včetně příček)
5. na co dalšího nemám zapomnět o čem teď vůbec nevím ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2009 18:26 karlos55
Tyhle témata bych zakázal jak ma člověk klidně spat smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 18:12 RAP – Re: Mickey
Není problém si jí nechat uříznout a přilepit ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 18:06 Muž kristian [80] – Re: Mickey
Prasknout ve spoji, či v horším případě prasknutí skla se může stát na každém akva. Ve skle může být skrytá vada. Nebo ti do toho někdo něčím šťouchne a pohroma je nasvěte. Zaklepat, ještě sem to potěšení neměl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 18:02 Muž Mickey [6]
Chtěl bych se zaptat ať nezakládám nové téma,budu mít nové akva 160x60X60 10mm sklo na hoře podélná výstuž a příčná není mám se obávat že by mohlo rupnout???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 17:03 vera1 – 750
mně rupnula 750tka...........naštěstí jen ve spoji a pomalu odkapávala, přesto 250litrů v koberci....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 16:58 RAP – Re: Petr
Sranda musí být. Ovšem tohle sranda není. Schválně si přečtěte starší knihy, ve kterých se o nich píše jako o elementkách!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 16:55 Muž pařa:) [2] – Re: DavidDizzer
my taky budem mit 300l... tak uvidime ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 16:39 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Petr
RAP to myslel vážně a měl pravdu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 15:55 masielko – Re: an
ano mňe sa to stalo keď som prenášal akvárko tak som zo buchol o stanu ale zalepil som ho specíalním lepidlom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 15:05 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Petr
Naopak ty spoje jsou nejsilnější místa, těch bych se bál nejmíň X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 14:57 Petr
RAP napsal: Naopak, litá praskají nejrychleji ;-)
No srandista se najde všude ;-) Ale jestli to myslíš vážně tak mě pouč.Ono podle mě je nejlepší celoskleněný akvárko bez slabých míst jako jsou spoje ale hold by asi bylo x krát dražší pokad se vůbec dělaj např nad 100l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 14:47 RAP – Re: Petr
Naopak, litá praskají nejrychleji ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 14:43 Petr
Tak to já se zase vůbec nebojím že by mě akvárko prasklo.Je to sice jen cc 40l ale není lepený ale celoskleněný tzn z jednoho kusu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 13:59 Muž capretto [32]
Mám akvy sice prcka cca 30L mé první akva, Dobře deset let a je v poho,Silikon už je sice jedlej ale drží jako blázen. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 02:46 ؤشححعؤؤهىخ – Re: TAMY
RADSEJ ODPUST VODU,ODMASTNI A ZALEP TO TAM.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 22:14 Muž Jurasek [137] – Re: TAMY
Ta bublinka ve spoji, co tam je vidět, pokud je ojedinělá, nebál bych se jí. Mám takovou na akvárku a drží to bez problémů. Ale jestli ten spoj začíná prorůstat řasou (z fotky se mi to tak zdá), to už by, podle mne, mohlo být horší a minimálně bych to pečlivě hlídal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 20:36 Muž DavidDizzer [26]
taky se teď už začínám bát o svoje akvárko... Prosím, ať mi nikdy nepraskne... sice 112litrů není zase tak moc, ale není to taky málo...! A to chci i 300 litrovku... bojím se no... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 20:23 Muž pařa:) [2] – prasknuti
akva muze prasknout bud ze je z tenkeho skla(velky tlak) a nebo prave zrnicko nejakeho svinstva a nebo fuserska prace (spatne slepene)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 19:42 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Fotka k příspěvku Skoda, ze sa neda do jedneho prispevku vlozit viac obrazkov...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 19:40 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Fotka k příspěvku Zdravim, nesiel som zakaldat novu temu, kludne sa napcham aj sem :)

Cize, na mojom akva som si vsimol (teda je to tam uz nejaky ten mesiac O:) ) ze silikon neni taky ako ma byt.

Myslite ze to je v pohode, staci odpustit vodu, zvnutra zatret silikonom a dopustit? alebo treba pre istotu cele akvarko nanovo zasilikonovat? Jedna sa o cca 250L nadrzku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 09:51 Muž Ludek [39] – Re: jajaapaja
Položené dno a na něm přední a boční stěny mají i akvária lepená v tom přeci žádný problém není a nic se rozebírat nemusí. Jde jen o to, aby ten plát byl dostatečně silný a uříznutý tak, aby těsnil i na předním a zadním skle svojí tloušťkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 01:01 Muž AmorFati [37] - Amerika
Tumek napsal: BOJÍM SE HO NAPUSTIT PROTOŽE MÁM NĚJAKÉ NEROVNOSTI NA PLOVOUČCE A NA AKVA SE TO PROJEVUJE ŽE JE O 1 mm NA JEDNÉ STRANĚ VYŠÍ TAK JSEM HO JEN RYCHLE NAPUSTIL A VYPUSTIL NA ZKOUŠKU.MÁM TAM POLYSTYRÉN JAKO PODLOŽKU TAK NEVÍM JESTLI SE TO TÍHOU VYROVNÁ.

Pokud je jenom nakřivo (nedovedu si představit, jak by se mohlo 200l akvárko zkroutit), tak to nevadí. Já mám 240l ujetých asi o 5 mm, protože mám na jeho délce podlahu křivou o 4 cm a řezat tak velkou plochu polystyrenu na podložení stojanu se mi jednoduše nepovedlo. Nemám z toho moc klidné spaní, ale už to tak je rok a půl a zatím bez problémů :-) Nicméně pokud vymyslím, jak tu podlahu vyrovnat (přesněji jak uříznout polystyrenovou desku tak, abych měl akva rovně), hodlám to v rámci výměny dna a pozadí, kterou plánuju, srovnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 23:02 lemon – Re: jajaapaja
Toho jsem se obával. Bohužel v mém případě to tak je, abych vyndal dno, musel bych to akva rozebrat celé. Do toho se mně moc nechce, nejspíš si koupím nové akva. Možná to rámové zůstane křečkovi mojí neteře :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 19:17 Muž jajaapaja [174] – Re: lemon
No kameráde ono to není tak jednoduché.Většina rámových akvárek má položené nejprv dno a na něm je zadní a přední sklo.Potom obě boční.To znamená vyndat všechna skla.Zakytovat dno (NOVÉ)Nedá se to zaplatovat..Dál zakytovat přední a zadní sklo a nakonec boční.kdysi jsem to takhle dělal kámošům.Poznámka .A když už budeš mít tá skla venku tak natři celej rám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 16:25 Muž Michal1987 [21] – Akva
Zdravím, chcel by som sa opýtať : Mal som menšie akvárium (50x30x30 , lepené, cca 8 rokov staré) ale jedného dňa ako keby začalo presakovať (žiadne viditeľné praskliny, asi netesnosť). Nepresakovalo veľa, presiaklo iba cca 5 cm za dva dni, ale aj to stačilo. Potom som rýchlo kúpil väčšie. Chcem sa opýtať, či by na zatesnenie nestačilo prelepiť všetky vnútorné hrany silikónom, teda či by to pomohlo, alebo je to škoda námahy a nemám s tým strácať čas? Chcel by som vedieť váš názor, ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 15:25 zeck – Re: Bruneta
do cca 150l bych se nebál si akvárium sám přelepit, to není žádný problém.kdyby bylo větší jak 200l, asi bych se na to vykašlal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 15:20 Muž Ludek [39]
Mám rohové akva s děleným dnem spojeným natupo a přeplátovaným 10 cm širokým sklem. To je jako by to byla prasklina, ale s kterou se počítalo ;-) Takže přeplátování stačí, jen se neboj dát tam toho silikonu víc. To nejde jen zapatlat, ale skutečně slepit po celé ploše jinak to nemá smysl dávat tam toho skla tolik. U mně to bylo tak, že to byla "housenka" silikonu těsně vedle "housenky", takže s klasickou tubičkou si nevystačíš. Nevím jak velké máš dno a jak rozsáhlá bude plocha, ale určitě si pořiď na lepení kartuše do pistole. Lepení zdar ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 14:48 Muž metal [96] - Cichlidy – re.lemon
podla mna by to mohlo vist.staci vlozit nove dno na to stare a zaplatat silikonom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 13:49 lemon – mám pdobný problém
prasklé dno, ale jedná se o starší akvárium v železném rámu a jde o drátové sklo, které je na dvou místech prasklé přes celou šířku nádrže. Myslíte, že bych to mohl jednoduše "záplatovat" tak, že bych dovnitř vlepil další sklo, které by zcela překrylo popraskané drátosklo?
Pokud bych totiž měl to prasklé dno dát pryč, musel bych z rámu vyříznout všechny stěny, aby mohl vyndat dno. A to už by mě ta oprava mohla vyjít dráž než nákup nového akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 13:25 Muž radogr [0] - Živorodky – Re: Tumek
toho sa vobec bát nemusíš. hlavne ze máš podložku pod akva. ano tie nerovnosti sa stratia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 13:19 Tumek
KOLIKA LITROVÉ TO AKVA BYLO.BYLA TAM PODLOŽKA A NEBO NEROVNÝ STOJAN BYLO BY DOBRÉ TO TADY NAPSAT.MÁM 200 L AKVA A BOJÍM SE HO NAPUSTIT PROTOŽE MÁM NĚJAKÉ NEROVNOSTI NA PLOVOUČCE A NA AKVA SE TO PROJEVUJE ŽE JE O 1 mm NA JEDNÉ STRANĚ VYŠÍ TAK JSEM HO JEN RYCHLE NAPUSTIL A VYPUSTIL NA ZKOUŠKU.MÁM TAM POLYSTYRÉN JAKO PODLOŽKU TAK NEVÍM JESTLI SE TO TÍHOU VYROVNÁ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 13:14 pansuu – Re: Jurasek
Taky se mi tahle varianta včera vetřela do mysli, ale nějak si nevěřím....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38058x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3858?od=1201