Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prasklé sklo a jeho lepení

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Prasklé sklo a jeho lepení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 13:01 Muž 000 [2] Re: VladimirGregr
Jestli bude váha akva cca 1200 kg a bude rozložena na plochu 2m čtverečních tak podle platných norem by to měl žel.bet.strop udržet.Pokud byl podle norem stavěn. Statika je moje práce ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 11:37 Muž fido16 [631] Re: invalida
invalida napsal: Já vím o paneláku kde vypad panel ze stěny...

VladimirGregr napsal: Uz jsi nekdy slysel ze se nekomu propadlo akvárium? Ja jeste ne a to jsem videl vetsi akvaria v byte. I kdyz to neni panelak, tak stropy jsou z betonovych panelu, tloustka stropu cca 40cm a akvárium bude v rohu dvěma stranami u nosné zdi. Mam z toho respekt ale myslim ze to bude v pohode.


Tak to je dost nepříjemné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 11:28 S Muž invalida [3881] Re: VladimirGregr
Já vím o paneláku kde vypad panel ze stěny...

VladimirGregr napsal: Uz jsi nekdy slysel ze se nekomu propadlo akvárium? Ja jeste ne a to jsem videl vetsi akvaria v byte. I kdyz to neni panelak, tak stropy jsou z betonovych panelu, tloustka stropu cca 40cm a akvárium bude v rohu dvěma stranami u nosné zdi. Mam z toho respekt ale myslim ze to bude v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 11:07 Muž fido16 [631] Re: OP
Hoď nějakou fotku . :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 10:18 Muž Shrimpman [36]
Já bych se teda bál. Nosnost by to mohla zvládnout, ale může začít praskat strop, odlupovat se omítka. Pokud budou 3 nohy stojanu u stěny, ta čtvrtá v prostoru se bude propadat - může prasknout aqua. A v případě nehody by pojištovna jako první chtěla vidět výpočet od statika. Navíc některé paneláky jsou po životnosti, v současné době jsou tyto stropy na samé hranici bezpečnosti, což si mimochodem někteří projektanti uvědomovali již v době výstavby. Hold přebírání sovětských metod je někdy životu nebezpečné. Je teda pravda že v tomhle jsem přizdis***, ale to je proto, že mám v rodině pracovníka BP a těch lidí (resp. zbytky), co se nebáli, pak na fotkách vidím spousty potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 09:11 Muž fido16 [631] Re: VladimirGregr
Tak vidiš nebál bych se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 08:57 Muž VladimirGregr [10] - AfrikaRe: fido16
V práci máme trezory 700-1200 kg + plný dokumentů ve stoletych domech v Praze kam kdyz prijdu tak se trepou skrine kdyz jdu po podlaze. A stoji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 08:28 Muž fido16 [631] Re: VladimirGregr
Osobně si myslím že to bude v pohodě panel udrží v celku hodně. To já jsem se třepal u trámového stropu nosnoct podlahy cca 150Kg/m2. Přes to deska broušeného betonu jako záklopka. A v pohodě sice mi na tom stojí jen asi 400 kg ale drží. Ta deska mi tu váhu pěkně roznesla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 07:28 Muž VladimirGregr [10] - AfrikaRe: 000
Uz jsi nekdy slysel ze se nekomu propadlo akvárium? Ja jeste ne a to jsem videl vetsi akvaria v byte. I kdyz to neni panelak, tak stropy jsou z betonovych panelu, tloustka stropu cca 40cm a akvárium bude v rohu dvěma stranami u nosné zdi. Mam z toho respekt ale myslim ze to bude v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 21:06 S Muž invalida [3881] Re: opka
To Ti sklenář udělá nový za 4-5kil ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.02.2012 20:16 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: opka
Osobně si myslím, že je lepší koupit nové akvárko. Než se to nějak snažit lepit, nebo vyměňovat celou tabulku skla. Když se podíváš do inzerce, tak tam jistě najdeš nějaké, které bude za pár kaček.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 20:02 Muž Yirka [9118] Re: opka
To bych tedy neriskoval v žádném případě, buď vyměnit stěnu nebo celou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 19:56 opka – lepení 55l akvárka
Fotka k příspěvku Chci se zeptat, je možné zalepit 55 litrové akvárko, které je prasklé přes celou přední stěnu (viz. foto), tak aby byla jistota, že znovu nepraskne? Nebo je lepší se na to vyprdnout?
Čím byste to zalepili? Klasickým akva silikonem?
Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.02.2012 20:36 Muž 000 [2] Re: VladimirGregr
spíš jestli to unese strop 780 L vody 100kg písku pár kamenů a váha akva a máme hned tunu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 09:56 Muž VladimirGregr [10] - AfrikaRe: Mrakoplash
Tak pojištění samozřejmě mám, ale jak tady každý píše jaká je to pohroma když praskne 100L a i menší akvárium, tak si nedovedu (a ani nechci) představit co to je když praskne 780L. Ale zajímalo by mě to pouze z vyprávění :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.02.2012 09:15 R Muž Mrakoplash [1776] Re: VladimirGregr
Na to je lepší si pořídit pojištění :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 08:28 Muž fido16 [631] Re: VladimirGregr
Bál bych se spíš jeho rozlepení :-). pokud je správná tloutka skel tak by to mohlo být v pohodě + nějaká ta výztuha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 08:25 Muž VladimirGregr [10] - Afrika
Prasklo někomu opravdu velké akvárium? Právě zařizuju 780L a jelikož pode mnou bydlí sousedi, tak se děsím dne kdy přijdu domů a po schodišti poteče voda. Nechci ale malovat čerta na zeď, doufám že se to nestane nikdy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 17:26 HaDaS Re: fido16
Takže. Ať sem kolega hodí foto. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 17:22 Muž fido16 [631] Re: gotaj
akvarijním silikonem. A nejspíš bych to přelepil kouskem dalšího skla otázka je kde je to prasklé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 16:34 gotaj
Prosim cim mam zalepit prsklina na zadni stene v rohu. Je asi 5 cm dlouha a nechci to cely vyhodit. Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2011 07:25 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: HaDaS
HaDaS napsal: :

Chlapi, už to bylo řešeno v minulosti na jiném fóru, a nedospělo se k jednoznačné spojitosti mezi transparentním lepidlem (silikonem) a jeho náchylnosti k porůstání a prorůstání řasou. Mám ve dvou akváriích transparentní a po dobu jednoho roku se mi ve spojích ani na nich řasa neobjevila, i když všude jinde byla.
Už bych chtěl od někoho slyšet, proč se na transparentu řase více daří ? Neříkám, že tomu tak není, ale já jsem se s tím nesetkal a ani nevidím pro takovéto tvrzení důvod. X-)

to že si sa ty s tým nestretol neznamená, že to nieje možné..susedovi sa na akvarku v okoli transparentného lepidla vytvorila zelená riasa, a po čase ked akvarium vypustil..následne ho nepoužival urcitu dobu a potom ked ho napustil tak na strane kde bola predtým riasa ten silikon držal len tak tak..takže to trebalo nanovo prelepiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 22:03 Muž dvorak [94] - Rostliny – Re: NASREDDIN
NASREDDIN napsal: Černý spoj nepropouští světlo a tudíž se v něm řasa neroste.

Podle mě je největší problém právě v tomhle. Pokud máte nějakou tu drobnou řasu na skle, tak se dá oškrábat, nebo případně slouží jako potrava pro některé druhy živočichů. Transparentní silikon však propouští světlo a díky světlu se ve spojích, nebo na silikonu ve spojích -> tj. špatně dostupné místo na měchanické odstranění řasy, často nebo alespoň více než při černém silikonu, tvoří řasa, která se špatně mechanicky odstraňuje a ve/ na spojích vypadá nevzhledně - a proto je patrně mezi akvaristy tolik neoblíbená. O tomhle se dá ale vést dlooouhá debata, kdy se setkáme s častým jevem - co akvarista to zkušenost a popř. i názor. Takže se tu můžem dohadovat či horlivě diskutovat a ke kloudnému závěru si myslím stejně nedojdem.
Howgh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 21:10 HaDaS Re: NASREDDIN
To není OT. Neoznačujte to tak. Prosím. Souhlasím s Tvým tvrzením : ... dovolím si tvrdit, že šlo o špatně lepená akvária. V tom to bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2011 21:05 Muž NASREDDIN [1383] Re: HaDaS
Pokud se pamatuji správně, tak nejde o to, žeby se řasa tvorila na, nebo v silikonu, ale jde o řasu na skle. Černý spoj nepropouští světlo a tudíž se v něm řasa neroste.
Osobně jsem se s řasou ve spoji, při opravách akvárií, již párkrát setkal, ale dovolím si tvrdit, že šlo o špatně lepená akvária. Vždy to bylo v transparentním silikonu, ale to bude tím, že se dříve jiným nelepilo.
Prosím OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.11.2011 20:36 HaDaS – Re: deCORF.OBRAEN a dvorak
deCORF.OBRAEN napsal: Ako píše dvorák..a odporučil by som silikon čiernej farby ako lepšiu prevenciu proti tvorbe riasy pod silikonom

Chlapi, už to bylo řešeno v minulosti na jiném fóru, a nedospělo se k jednoznačné spojitosti mezi transparentním lepidlem (silikonem) a jeho náchylnosti k porůstání a prorůstání řasou. Mám ve dvou akváriích transparentní a po dobu jednoho roku se mi ve spojích ani na nich řasa neobjevila, i když všude jinde byla.
Už bych chtěl od někoho slyšet, proč se na transparentu řase více daří ? Neříkám, že tomu tak není, ale já jsem se s tím nesetkal a ani nevidím pro takovéto tvrzení důvod. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.11.2011 17:48 Muž NASREDDIN [1383] Re: jirkamrvik
Pokud je to něco menšího, můžete si pořídit akvarijní silikon v tubě.
www.shopakva.cz/…

Nebo větší variantu v kartuši
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 17:38 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Ano to jsem zapoměl napsat, že černý silikon se do spojů hodí mnohem více než transparentní, kvůli případné tvorbě řasy. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 17:30 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: jirkamrvik
Ako píše dvorák..a odporučil by som silikon čiernej farby ako lepšiu prevenciu proti tvorbe riasy pod silikonom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.11.2011 17:28 R Muž romant [27982] Re: invalida
Tady to dopočítáš. sklodesign.net/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 16:58 S Muž invalida [3881]
Ahoj lidi...nechci zakládat nový téma ale marně sháním informaci kolik váží plošnej metr skla různý tloušťky...Nevíte někde o tabulce nebo něčem takovým? Díky Venca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.11.2011 16:54 Muž dvorak [94] - Rostliny – Re: jirkamrvik
Jedině akvaristický silikon. Běžný silikon používaný ve stavebnictví (koupelny, kuchyňské linky apod.) uvolňuje do vodu (nevím přesně kterou) nebezpečnou látku jak pro ryby tak pro rostliny a navíc okyseluje vodu. V akvaristikách se běžně prodává černý a transparentní silikon určený právě k takovýmto případům. Dá se však sehnat i ve stavebninách akvaristický ovšem ve větší pixli, takže je na zvážení, kolik silikonu opravdu spotřebujete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 15:46 R Muž Mrakoplash [1776] Re: jirkamrvik
Lepidlo se jmenuje tuším Perenator a jestli je to dobrá volba, to musíš posoudit sám.

Zbytek je přesně tak jak píše Yirka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 15:34 jirkamrvik – prasklé
a jaký silikon na to ?? nechám si uříznout novou tabulku a nalepím jí tam je to dobrá volba ??? dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.11.2011 17:41 Muž Yirka [9118] Re: jirkamrvik
Jak je ta nádrž velká?
Pokud není prasklé a vyteklé tak opravdu nejlépe sehnat nějaké nádoby, přelovit ryby, vytahat rostliny, vyndat dno, filtr nechat běžet mimo nádrž a:
v případě větší nádrže sklo uříznout, očistit, koupit novou stěnu a nalepit.
V případě malé či menší nádrže zvážit zda nebude levnější a snadnější koupit novou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 17:36 Muž NASREDDIN [1383] Re: jirkamrvik
Vyměňte ji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 17:34 jirkamrvik – prasklé
mám prasklou celou přední stěnu akvária co teď s tím ?? :-O za odpověd budu rád

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 15:38 Muž rriki [818] - CichlidyRe: klarino
Je to v pohodě,kdyby to bylo slepeno transparentním tak to neuvidíš.Je to jenom trochu více přimáčklé sklo k sobě a prosvítá boční sklo.Samozřejmě pokud by to bylo v celém spoji tak by mohlo dojí k utržení,jelikož je potřeba určitá tloušťka lepidla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 12:41 Muž klarino [0]

uz som sa obratil on povedal ze je to uplne v pohode.. preto som pisal sem ci sa s tym niekto stretol..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 12:38 Muž Yirka [9118] Re: klarino
Ta popisovaná velikost je docela velká. Obrátil bych se na dodavatele o vysvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 11:38 Muž klarino [0]
Fotka k příspěvku toto je iny obrazok ale asi takato biela ciara len mensia,ale nie ta co je priamo v spoji to viem,ze je chyba,ale ta vedla taka mliecna pravo a u mna je to niekde este belsie uplne biele, a je to na spoji na zadnej stene,ale z predu nie z boku ako je spoj ako je to na foto.. a je to siroke si 3-4 mm niekde tensie niekde hrubsie nie je to pravidelne a je to po vyske asi tak 7 cm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 08:36 Muž Yirka [9118] Re: klarino
Jistě ale chápeš, že s takovouto informací se těžko pracuje. Ani to nemáš kloudně popsané. Jak je to dlouhé, jak široké, v které části spoje atd.
Ale vzhledem k tomu, že píšeš, že se jedná o novou nádrž bude nejlepší to konzultovat přímo s dodavatelem-výrobcem.
(Velmi pravděpodobně žádné nebezpečí nehrozí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 19:47 Muž klarino [0]
zdravim chcem sa opytat kupil som nove akvarko 450 l a na zadnej stene ako je spoj tak je na tom ciernom silikone taky biely tenky pasik,proste obelel ten cierny silikon take biele casti su v nom.. akvarium je uz napustene druhy den a zatial drzi.. tak neviem ci je to problem ,alebo nie.. dakujem za odpoved..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 18:15 Muž klarino [0]

no praveze odfotit sa to neda,lebo akvarium je pri stene a ja to tiez vidim len z vrchu a odtial sa to neda sfotit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 16:50 Muž Yirka [9118] Re: klarino
Takhle se to nedá posoudit a poradit ti. Zkus přiložit foto defektu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 15:16 Muž klarino [0]

zdravim chcem sa opytat kupil som nove akvarko 450 l a na zadnej stene ako je spoj tak je na tom ciernom silikone taky biely tenky pasik,proste obelel ten cierny silikon.. ale neviem ci to uz bolo alebo sa to stalo az po napusteni.. je to problem?? dakujem za odpoved..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 09:00 R Muž Mrakoplash [1776] Re: soundastic
Osobně si myslím, že to v pohodě vydrží :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 20:54 soundastic
Fotka k příspěvku Zdravím priatelia. Mám takýto problém. všimol som si na svojom 112l akva v spoji v jednom rohu trhliny v silikóne. Mám sa obávať najhoršieho? trhliny sú na dĺžke asi 15 cm. momentálne sledujem či sa nezväčšujú a pevne dúfam, že to vydrží do jari, kedy chcem akva vymeniť za nové. Toto má asi 6 rokov, čo by nemalo byť veľa. Možno dôležitá info - bývame vedľa železnice a nákladné vlaky robia niekedy slušné vybrácie, čo asi tiež nepomôže tomuto stavu...
Čo by ste poradili? okamžité vyradenie akva s prevádzky...alebo to nie je dôvod na paniku a počká to do jari?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 23:57 HaDaS Re: rriki
Absolutně souhlasím. Dokonce jsem tu někde psal něco podobného. Jen jsem chtěl nastínit, že ta cena která je tu uváděná není úplně mimo mísu. Prostě poptávka a nabídka. I já doporučuji nejít do takto nákladného řešení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   14.10.2011 23:47 Muž rriki [818] - CichlidyRe: HaDaS
Jasně proto píšu ,že je to kšeft a při lepení skla nepotřebuji předraženýho sklenáře.Jen mi je tochu líto co lidí ,je ochotno narvat pěněz za akvaria ,techniky atd a pak smlouvají o každo kačku za rybu.Teď netvrdím ,že je to tento případ,ale na burze je to až komický jak nekteří běhají od akvarka k akvárku.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38058x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3858?od=301