Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prasklé sklo a jeho lepení

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Prasklé sklo a jeho lepení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 19:36 poldaCB – kvalitní
tak sem skusuil najít všechny kousky a některý chybí. tak nevím kam se to podělo. a že bi mi to někdo ukradnul je se mi nezdá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 19:11 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: profi-security
A nebylo by jednodušší, pokud je ten kámoš insolventní, vyhodit střepy a zkusit pohledat v inzerci, případně si dát inzerát, zda někdo nedaruje nějaké menší akvárko. Sám vím že leckdy se ve sklepích skladují naprosto zbytečně nádrže, které by někomu jinému udělaly spoustu radosti. A určitě tam bude výrazně menší riziko vytopení než použití lecjak slepované nádrže po crash testu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2018 19:07 Muž bury [5] Re: profi-security
Hele borče, nevim jestli jsi to myslel vážně, ale pokud se kamošovi podaří slepit ty střepy a napustit tak, aby to zas nemusel vytírat, určitě bysme tu všichni uvítali návod pro případ, že by nám taky akvo spadlo z výšky.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2018 19:06 R Muž ctibum [6867]
Jo, stane se. Já si dávám bacha, když lítám s akvárkem po bytě... :)
Slepit to půjde, ale držet to asi nebude. A hlavně, až slepí těch 50 kousků, tak i kdyby to drželo, tak to nebude moc hezkej pohled dovnitř skrz ten silikon... :)
P.S. Jsem rád, že jsi zpátky! Už jsem se bál, že to nějak nevyšlo s těma hmoždinkama... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 19:03 poldaCB Re: ctibum
nevim co s tim dělal. asi s tim někam letěl a někde mu to vylítlo z ruky. chápeš ne? kdyš to nepude slepit tak se koupí noví no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.01.2018 18:58 R Muž ctibum [6867] Re: profi-security
Jak je to akvárko velký? Nespadlo mu náhodou, když se ho snažil zavěsit pod lustr...? hmm
Každopádně bych to borče nelepil. Jestli praskla stěna, tak to sice slepíš, ale když to napustíš, tak bych nevsadil, že to bude držet. Teda kámoš až to slepí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 18:52 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: profi-security
To zní jako plán;-)

EDIT: Ty jsi zatím se svým akvárkem moc nepokročil, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 18:45 poldaCB Re: RE5PEK7
on ještě čeká až ta voda ze země odteče, protože se bojí to utřít kvůli třepům. můžeš si to zapíchnout do ruky a cevou se ti to dostane do srtce ani nevíš jak. zítra se zjistí jestli jsou všechny kousky a on ten kámoš to pak zkusí slepit. a pak se ozve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 18:41 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: profi-security
Kdyby ne, tak může zajít ke sklenáři a zadarmo nebo za nějakou malou částku koupit odřezky skla a případné díry přelepit přes to tím kouskem skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 18:39 poldaCB Re: RE5PEK7
jo díky, nevím jestli ten kámoš našel všechny kousky, protože mu to spadlo z vejšky a dole se to rozlítlo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 18:38 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: profi-security
Akvarijním silikonem. Ale raději to bude potřeba přelepit celé, pro případ, že by byl nárazem poškozen i silikon ve spojích.

Nejprve odstranit dokonale starý silikon, pak odmastit (acetonem třeba) a potom slepit a nechat vytvrdnout. Pak se to umyje pod vlažnou vodou od zbytku kyseliny octové a je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 18:35 poldaCB Re: RE5PEK7
mislím že to pujde slepit, ale nevím čím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 18:34 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: profi-security
Čus borče! Na jak malí kousky se rozlýtlo??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 18:32 poldaCB – prasklé akvárko - trochu
čus borci, kámoš se chce zeptat jestli de slepyt akvárko, který od někud spadlo. a čím. - kámoš nemá moc penez, tak to chce něco levnýho. děkuji za pozornost

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 22:53 Muž powery [250] Re: Magic
Osobně bych nenapouštěl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 21:09 Muž Magic [879] - Rostliny – Obité sklo
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dávali sme dnes na miesto do regálu nové akvárium (100x50x50) a na konci som si všimol, že z vnútra je na bočnej stene 5cm od dna približne v strede buchnuté. Očividne tie krycie sklá, čo prepravovali vnútri, tam rohom urobili dieru. Veľkosť asi pol na pol centimetra, hĺbku neodhadnem, ani milimeter. Prasknuté sklo nie je.

Vadí to? Napúšťať vôbec vodu? Alebo cez to prelepiť ešte jeden pás skla (bude to tesne pod pieskom, tak by to nevadilo). Alebo čo s tým?

Na prvej fotke ešte pred očistením skla je pre porovnanie i hadica 12/16, ďalej záber z vonka a z vnútra.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 08:34 Muž dudak [1885] Re: Kucas
sklo nepraskne určitě, může to časem začít trochu prokapávat, ale myslím, že je to v pohodě, pokud je vcelku silikon na vnitřní straně, tak bych to neřešil, mám podobných bouchanců na akvárkách spoustu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 08:11 Muž Daviman84 [9] Re: Kucas
Na tomhle objemu by to mohlo vydržet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 21:44 Kucas
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, při stěhování jsme ťukli trošku do akvárka - 55l (viz foto) nějakej tip jestli jde nějak fixnout nebo to dřív či pozdějš praskne a radši to vyměnit hned :-X díky za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 22:37 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: nnick
Domnívám,že u ohýbaného skla se jednalo o vnitřní pnutí,což bych přisuzoval vadnému kusu z výroby (ohřev,chlazení).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 21:15 nnick – Prasklá 112 Diversa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem se v noci z 12 na 13.9. přidal do klubu vytopených akvaristů. Během noci bez zjevné příčiny prasklo sklo na 9 měsíců starém akvárku. Akvárko bylo postavené na obývací skříni vevnitř vyztužené železo-laminovou konstrukcí - průhyb desky je vyloučen. Na desce byla klasická podložka pod akvária + akvárium bylo umístěno na originál spodním rámečku.
Takže nevím jestli vadný kus, ale za mne už určitě ne Diversu a určitě ne vypouklý. Momentálně řeším způsobenou škodu na vybavení a suším podkladový beton. Uvidím jestli mi manželka ještě umožní vrátit se k akvaristice.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 20:50 MirisekCipisek
Takže vyřešeno nádrž jsem měl vypuštěnou do poloviny a odsunul jsem ji ode zdi a odlepil tapetu. Je to "jen rýha" naštěstí i když určitě souhlasím s tím že i rýha může sklo oslabit. Do krajů to nejde a při pohledu z boku se nerozšiřuje ale každopádně děkuji za tyto poznatky a názory ;-) Nádrž jsem napustil a budu se modlit ať to ještě nějaký čas vydrží než bude na novou nebo na přelepení zadní stěny :-) Jen doufám že nebude koupaliště v 1+kk by i jen těch sto litrů udělalo bazén i s vodní postelí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 20:19 GP Re: MirisekCipisek
Pokud neni do kraje, pravdepodobne jen skrabanec, ale i ten skrabanec to muze oslabit za urcitejch okolnosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 20:05 laKatos Re: MirisekCipisek
Když se podíváš na tu "prasklinu" víc z boku rozsiruje se?
Prasklina bývá po celé šířce (sile) skla tanze čelní pohled může vypadat jako nitkovita Prasklina avšak při pohledu víc do boku se musí rozšiřovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 07:53 MirisekCipisek Re: afc1886
No já právě tu zadní stěnu nečistím vůbec.Jediné co mě napadá tak když jsem se k akváriu dostal byla zadní stěna od vodního kamene a čistilo se to žiletkou.Vím že z fotky to posoudit nejde jen mi jde o to že nevím jak se prasklina v napuštěné nádrži chová a jestli je vůbec možné aby to prasklina byla když to pořád drží.Každopádně děkuji za odpověď.Zatím riskuji a nádrž jsem nechal napuštěnou.Jen pořád přemýšlím jak zjistit o co se jedná :-O
EDIT- Kdyby ještě někdo mohl napsat svůj názor k mému dotazu budu rád..každopádně vím že je těžko něco takhle posuzovat z fotografie ale tak snad alespoň podle zkušeností a chování prsklin jestli to na ni vypadá nebo jestli už by vzala za své...děkuji za každý názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 05:27 R Muž afc1886 [14655] Re: MirisekCipisek
Takhle z fotky těžko říct,přiklonil bych se víc k poškrabání.Nečistil jsi třeba skla?Možná se ti dostal kamínek pod houbku,nebo už jsem viděl poškrábané sklo i od žiletky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 22:46 MirisekCipisek – Prasklé sklo nebo rýha
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přeji všem dobrý večer omlouvám se že otravuji ale mám menší problém a o to vetší dilema že netuším jestli se jedná o prasklé sklo nebo jen "rýhu".Dnes jsem objevil na zadní stěně nádrže svislou čáru cca 10cm dlouhou a je čistě rovná jako podle pravítka a žádné známky po žádných větveních..prostě čistě rovná čára.. po přejetí nehtem z vnitřní strany nádrže je cítit ale bohužel nemám jak zkontrolovat vnější stěnu protože nádrž je u zdi a navíc je nalepená samolepící tapeta.Můj dotaz je jestli se může jednat o prasklinu i když podle mého laického názoru hodně čistě rovnou a nebo jestli to vypadá jen na rýhu. V sobotu jsem dělal nějaké foto nádrže tak jsem hned kontroloval jestli už to bylo i při tom focení a bylo to i na těch sobotních fotkách takže už je to tam delší dobu ale zatím nevím jestli se to zvětšuje ale podle fotografií se mi zdá že ne. Úbytek vody nijak nepozoruji a od soboty už jsem měnil i dvakrát vodu v nádrži tak si tak nějak myslím že by to ten tlak nevydrželo ale nevím.V místě pozoruji jakoby mini bublinky ale ty se tam mohli usadit při výměně vody.Jinak vodu jsem měnil dvakrát kvůli nestabilitě PH v nádrži což se mi nedaří ustálit. Děkuji všem za vaše názory a odpovědi...přikládám 2x foto :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2016 18:03 Muž KodlKT [0]
Asi to tak bude. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2016 01:04 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: KodlKT
Je to pouze odraz a lom světla ve skle.Na osvětlené části lepidlo při průhledu dostane šedavý nádech,když ve dne zhasneš světla,tak bude opět černé.Ludvík Ti napověděl, o čem to je. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 22:23 Muž ludvik [1082] Re: KodlKT
Víc světlé je to tam, kde je méně štěrku, že? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 21:54 Muž KodlKT [0] – Je to OK
Fotka k příspěvku Ahoj, mám týden staré akva 120x40x50 a dnes jem si všiml na čelní stěně prošednutí silikonu (viz. foto). Mám se toho bát?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 17:59 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: TProkop
Fotka k příspěvku Silikon ve vnitřních rozích se nazývá fabion,má nejen optickou přechodovou funkci mezi plochami,ale zvětšuje šířku slepu a tím snižuje namáhanost spoje a možnost průsaku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 17:08 Muž TProkop [1] Re: Jackalino
Takze pro shrnuti...sklo to byt nemuze to by poskodila jenom rana napriklad kladivem a prasklo by naraz nemuze se tam nejaka prasklinka prohlubovat a silikon ten by nepraskal jenom prosakoval na nejakem miste?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 10:59 Muž Jackalino [54] - MañanaRe: TProkop
Ťukání nevadí, prasklo by celý a to po pořádný ráně. 6 nebo 8 sklo to už drží, neboj se silikonu (velmi nepravděpodobný) kdyby byl nekvalitní tak bude prosakovat a jistě nepovolí po celé ploše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 10:54 Muž patamatix [408] Re: TProkop
Ať koukám jak koukám,nevidím nic závadného ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 10:40 Muž TProkop [1] Re: Jackalino
Akvarium je 120 l. Ta cara je kousek rostlinky ja mel namysli tu cernou silikonovou caru mezi bocnim a zadnim sklem k cemu slouzi ale to je jedno...praskani skla je tedy blbost...ikdyz jsem do neho parkrat tuknul kamenem pri zakladani?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 10:02 Muž patamatix [408] Re: TProkop
Jak velké je to akvárium? Ta čára je tedy prasklé sklo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 09:54 Muž Jackalino [54] - MañanaRe: TProkop
Fotka k příspěvku Nic nevidím stydim Ale platí že dnešní lepidla jsou "neprůstřelná" jestli máš akvo lepené profesionálně tak havárie hrozí v promilích. Pokud by mělo prasknout sklo tak by to určitě nebyl kousek ale pod tlakem by prasklo celé a hned. Praskání co slyšíš nemůže být podle mně od skla.Teď jsem se zadíval ještě jednou a je-li to označené prasklina tak to bych tedy vyhodil, to by se ale muselo stát před lepením. ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 08:52 Muž TProkop [1] Re: ludvik
Fotka k příspěvku Snad to bude videt na fotce...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 23:17 Muž ludvik [1082] Re: TProkop
Slepené silikonem s mezerou vyplněnou silikonem? Jak to tedy poznáš, že je tam mezera?

Málokdy se stane, že upadne celé sklo naráz. To by muselo být to lepení opravdu hodně moc zprasené, špatný silikon, ztrouchnivělý slunečním zářením a ještě prorostlý řasou. V naprosté většině případů začne nejdříve prosakovat a máš dost času reagovat. Snížením hladiny, např.

To napusť a nějakou dobu sleduj, jestli se to nemění. A nebo, za ten strach to fakt nestojí ... kup si nové. Nejjednodušší řešení a ještě k tomu se zárukou a většinou i pojištěním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 19:42 Muž TProkop [1] Re: ludvik
Na fotce asi nebude nic moc videt, na 10 cm bych to rozhodne nevidel max tak 1. To s tim silikonem samozrejme chapu, jenom mam porsd strach ze prijdu vecer domu a bude vsude voda a ryby na suchu. Myslel jsem to tak ze silikonem jsou slepene 2 skla vzdy k sobe a mezi nimi je z venku tak 3 mm mezirka a v te je pasek silikonu jeste to jsem mel na mysli nevim jak to vysvetlit kdyztak zkusim tu fotku...kdyz se zarizovalo tak jsem parkrat tuknul kamenem do skla a pak jsem jeste ziletkou odstranoval silikon co byl na skle a hornim krytu ze spodu a od te doby kdyz tam neco zapraska mam z toho hruzu jestli jsem s tim nemohl neco udelat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2016 18:31 Muž ludvik [1082] Re: TProkop
No ... kdybys dal fotku, tak ti možná i porozumím.

Jak zevnitř? Každé lepidlo lepí na stejném místě. Když k sobě přiložím dva předměty kvůli slepení - co je vevnitř a co venku?

Pokud ti tam kousek chybí, tak to v tom místě drží méně. Plocha je prostě pak menší. Pokud to bude do budoucna vadit ti nikdo neřekne. Nejspíš ne, silikon je držák a nějaký milimetr ho nerozhází. Ale spíš to může znamenat nekvalitu práce jako takovou a pak nevíš, co se ještě může objevit.

Ale nikdo ti neporadí. Neznáme tvé akvárium, nevíme co ti tam chybí. Ti řeknu, že to nevadí a ty pak ukážeš deset centimetrů chybějícího silikonu ... a bude tě to stát vymalovat třem sousedům. Nebo ti řeknu, že to vadí a přitom tam bude jedna milimetrová bublinka která tě díky mě bude stát nové akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 18:24 Muž patamatix [408] Re: TProkop
Nevím proč se s tím pořád trápíš,pokud to nikde nesákne tak se nemáš čeho bát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 18:11 Muž TProkop [1] Re: ludvik
To chapu, akorat mezi sklama zvenku mi na nekterych mistech troska chybi tak by me zajimalo jestli to nemuze prosaknout nejak nebo jestli hlavni spoje jsou jenom zevnitr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 14:28 Muž ludvik [1082] Re: TProkop
Silikon je lepidlo. Musí být mezi lepenými předměty, aby držely u sebe. A silikon je takové lepidlo, že ho musí být trochu více, než stopové množství, aby to drželo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 14:13 Muž TProkop [1] Re: Mislow
A ten silikon z vnejsi strany mezi skly je k tesneni nebo jen aby skla nebyly u sebe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 00:25 Muž TProkop [1] Re: Mislow
Dobre diky uz jsem v klidu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 00:23 Muž Mislow [304] Re: TProkop
To urcite praskat nebude, to jen potece ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 00:10 Muž TProkop [1] Re: patamatix
A muze praskat v silikonu, kdyby se odlepoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 23:59 Muž Mislow [304] Re: TProkop
... nebo plovoucka .. .vyrovnava napeti ... :-P :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38058x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3858?od=51